Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Менли - рекламация

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Менли - рекламация

    Да интересно е , че други форуми се дърлят за наша поръчка. Тук ще излезе сценарий за филм.... Едни плюят фирмата, други я хвалят. Едни плюят закаляващия, други го хвалят.... "Един филм на Емир Костурица" .
    Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
    0882 52 00 52 - Жоро

    Коментар


    • #92
      От: Менли - рекламация

      По молба на Жоро .
      Първоначално публикуван от JoroHondata
      Здравейте колеги, на 15.01.2014 г. прекратих моите трудови взаимоотношения с фирмата Manly.Причините са самоволно нарушаване и неспазване на създадените от мен оптимални технологии на ТО на Ст. 12c27 и 1.2379 от тяхна страна и др.
      Поздрави
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • #93
        От: Менли - рекламация

        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
        От Жоро Мнение на JoroHondataЗдравейтеЗакалени лично от мен остриета от Ст. 1.2379 във фирмата Manly:


        - през м. март- април 2013г. във фирмата Manly след експерименти бяха създадени от мен близки технологии на Закаляване на остриета от Ст. 12c27 и 1.2379 от малко над 1000 гр.C (технологиите са налични за колегите и са само за тяхно ползване). Тогава бяха закалени и остриетата за ножарския форум/ ножове нов образец от ст. 1.2379
        с твърдост 60-62 HRC- около 100 броя (закалявал съм и пружини за ножа);


        - през м. юни- юли 2013г. бях извикан от колегите от Manly за закаляване на остриета за новия нож от Ст. 1.2379 за офроуд- форума- бяха закалени по спомен около 80 броя с твърдост
        60-62 HRC (закалявал съм и пружини за ножа).
        Веднага след това колегите от Manly са решили да закаляват и остриета сами (по принцип закаляват пружини и всякакви детайли, които се налага за съответните ножове);


        - през м. октомври 2013г. бях извикан от колегите от Manly за закаляване на 150 броя остриета от Ст. 1.2379 (втора част от офроуд поръчката). В деня пещта работеше (сравнително нов колега е закалявал пружини), но при опита ни да намалим температурата на закаляване от 1100 гр.C беше неуспешен- терморегулатора се оказа развален и това беше невъзможно. Поради това температурата на закаляване на тези 150 броя остриета беше 1100 гр. C, като
        получената твърдост е в границите на 60-62 HRC.
        П.С. Всичко това е описано и го има при колегите от Manly (Закяването на посочените остриета отнема един работен ден, но не помня точните дати).


        С това смятам, че темата от моя страна е изчерпана.

        Поздрави.
        A бе само на мен ли ми се струва съмнително това обяснение?
        Дълго време разпъват на кръст фирмата, а то се оказва че Жоро Хондата лично им е закалявал остриетата, както той сам признава след като вече работата се раздуха!
        И при двете закалявания твърдостта е в рамките на 60-62 HRC. Тогава какъв е проблема - значи няма разлика в показателите на първата и втората серия!
        А защо твърдостта е 60-62? Нали термиста е този който трябва да я докара до 59-60?
        За деня когато се твърди че термурегулатора се оказал развален - термиста казал ли е че остриетата са проблемни? И чия е отговорността за проблемните остриета? На термиста или на фирмата?

        Задавам тези въпроси, защото за последно преди около 2 години ходих в цеха на фирмата да поръчвам нож за подарък и тогава Румен ми предложи да си избера конкретна бройка от наличностите. Но имаше една група ножове, които той беше отделил настрани и не ми даде да си избирам от тях, защото имали някакви кусури. Аз колкото и да се взирах не можах да разбера тогава какви са им недостатъците, но човекът каза че имат кусури за оправяне.
        Та след като съм го видял като перфекционист, който намира несъществуващи недостатъци, не мога да си го представя като човек който ще сложи дефектно острие ако термиста му е казал, че острието не струва!

        Коментар


        • #94
          От: Менли - рекламация

          И друго е странно, според анализа остриетата са в рамките на 60-61 рокуела което за Д2 си е екстра, поне аз не съм срещал късо острие от Д2 закалено под тия стойности, не мисля че някой би си купил Д2 с твърдост 57 например. Остава да видим Менли по дебели или по меки остриета ще сложат на върнатите ножове.

          Коментар


          • #95
            От: Менли - рекламация

            Пак ще го напиша не знам за кой път характерното за тази стомана е че при неспазване на точния температурен режим си запазва твърдостта но променя в много големи граници структурата .
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • #96
              От: Менли - рекламация

              Някой прати ли си ножката за ремонт?

              Коментар


              • #97
                От: Менли - рекламация

                Ама пращайте ги тия ножки, к'во им се чудите
                Сега ще чакате някой пръв да прати, пък после на дълго и широко да обсъдите по-добра ли е чикията .
                Така като чета какво се изписа, май цялата партида е фира, че май са прегрели всичките остриета.
                Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
                И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
                вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

                Коментар


                • #98
                  От: Менли - рекламация

                  Първоначално публикуван от ivonta Преглед на мнение
                  Някой прати ли си ножката за ремонт?
                  Аз. Веднага след указанията за връщане.

                  Коментар


                  • #99
                    От: Менли - рекламация

                    Айде, да се похваля и аз, дето много ми знае балалайката "в защита на производителя".
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0584.jpg
Прегледи:1
Размер:39.3 КБ
ID:5556257Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0585.jpg
Прегледи:2
Размер:41.5 КБ
ID:5556258

                    Разбира се, тук имаме утежняващи вината обстоятелства. Миене в мивката с гореща вода, редом с всичката друга простосмъртна посуда. Изпускане върху една особено злонамерена порцеланова чиния от 30- 35 см. и прочее недооценяване на обстановката от моя страна. Но! Има възмездие, защото чинията също замина там, където отиват чиниите, след като приключат със злосторничествата си на тоя свят. Не ми пука особено дали ще ми уважат рекламацията, но ме интересува друго. Ако сменят остриетата, а тази пружина (притискаща пластина или квототамсеказватуйнещо) остане, ще се реши ли проблемът с тези ножчета?
                    Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                    Коментар


                    • От: Менли - рекламация

                      Ще ти подменят и пружината!
                      Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
                      0882 52 00 52 - Жоро

                      Коментар


                      • От: Менли - рекламация

                        Убуу де, пак ще отида до тях, да ги питам какво ще правят със "сбърканите" части. Имам интерес към тях.
                        Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                        Коментар


                        • От: Менли - рекламация

                          От Жоро .
                          Първоначално публикуван от JoroHondata
                          Здравейте
                          Тогава- на 15.01 2014 година преди да приключат нашите взаимоотношения с Manly лично съм закалил 20 броя остриета от Ст. D2 по режим- твърдостта е 59-60 HRC (остриетата бяха за подмяна на проблемните от офроуд форума).
                          Поздрави
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • От: Менли - резултат от анализа

                            Е да де ама "проблемните", както се оказа са 200 а не 20...

                            Коментар


                            • От: Менли - рекламация

                              Колеги,някой от изпратилите ножки за подмяна на острие получил ли си я е обратно с новото острие? Аз изпратих моята преди известно време,но не съм я получил все още.

                              Коментар


                              • От: Менли - рекламация

                                Първоначално публикуван от stivyo Преглед на мнение
                                Колеги,някой от изпратилите ножки за подмяна на острие получил ли си я е обратно с новото острие? Аз изпратих моята преди известно време,но не съм я получил все още.
                                Ко!? Ньие!
                                Може би е още рано,нека изчакаме още малко!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X