Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Менли - рекламация

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Менли - рекламация

    Само някоко милиметра.Кое е толкова учудващо?Всъщност аз бях сигурен че ще се отчупи връхчето( или по скоро очаквах го след като се начетох на толкова инциденти) но нали ми така и така със проблем реших че вече няма какво да му се страхувам и го тествах с една витошка кора.Кората победи
    Диско 300TDI
    Scott Purgatory
    0889 84 6161

    Коментар


    • #77
      От: Менли - рекламация

      Въпреки, че следя от време на време темите за ножовете, няколко дни невнимание може да са се оказали фатални, и от читав нож да съм се оказал с кофти, или обратно.

      Имам нож от ранните номера, има ли нужда да сменям острието? Каква ще бъде политиката на Манли, ако го прецакам след няколко месеца?

      Коментар


      • #78
        От: Менли - рекламация

        Първоначално публикуван от viplamen Преглед на мнение
        Въпреки, че следя от време на време темите за ножовете, няколко дни невнимание може да са се оказали фатални, и от читав нож да съм се оказал с кофти, или обратно.

        Имам нож от ранните номера, има ли нужда да сменям острието? Каква ще бъде политиката на Манли, ако го прецакам след няколко месеца?
        Много резонен въпрос! Аз го зададох малко по друг начин. В крайна сметка за сега нямам нужда да чопля кори на дървета...или да цепя чепове...Трябвали да се пробвам докато го чупя...Не мисля! Ако обаче се случи Менли ще смени ли острието, независимо кога? В крайна сметка всеки може да докаже откъде е ножа.
        ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

        Коментар


        • #79
          От: Менли - рекламация

          След като цялата поръчка е компрометирана редно е да се изтегли и отстрани дефекта.Само че едва ли ще ни чакат безкрайно.Затова аз сега ще го направя а именно да си пратя ножчето за ремонт.Колкото до чопленето на кората на дървото - абсолютно умишлено си беше да видя колко са му възможностите.Няма само ябълки да си режа с него!
          Диско 300TDI
          Scott Purgatory
          0889 84 6161

          Коментар


          • #80
            От: Менли - рекламация

            Първоначално публикуван от boro07 Преглед на мнение
            ....Колкото до чопленето на кората на дървото - абсолютно умишлено си беше да видя колко са му възможностите.Няма само ябълки да си режа с него!
            Неприятно.....кръгът на евентуалната употреба става още по-малък.Явно остава само употреба за гурме, за карвинг и дума не може да става, защото ако човек се опита украси някоя дърта тиква току-виж се разделил с половината острие.
            Интересно, аз имам един френски Лагиол дето както и да го погледнеш си е чалъмджийски нож, за пържоли, плодове и френски сирена.Но след като свикнах с мисълта за сумата, която броих съм го подлагал и на "сериозни тестове" дялкане на дърво, забиване в дървета......още е цял, само едно полиране му трябва и ще си възвърне предишния претенциозен вид.
            Eдинственото и достатъчно условие за да повярваш на нечии глупости е ти да си по-тъп от този който ги е казал.

            Коментар


            • #81
              От: Менли - рекламация

              От Жоро .
              Първоначално публикуван от JoroHondata
              ЗдравейтеЗакалени лично от мен остриета от Ст. 1.2379 във фирмата Manly:


              - през м. март- април 2013г. във фирмата Manly след експерименти бяха създадени от мен близки технологии на Закаляване на остриета от Ст. 12c27 и 1.2379 от малко над 1000 гр.C (технологиите са налични за колегите и са само за тяхно ползване). Тогава бяха закалени и остриетата за ножарския форум/ ножове нов образец от ст. 1.2379 с твърдост 60-62 HRC- около 100 броя (закалявал съм и пружини за ножа);


              - през м. юни- юли 2013г. бях извикан от колегите от Manly за закаляване на остриета за новия нож от Ст. 1.2379 за офроуд- форума- бяха закалени по спомен около 80 броя с твърдост 60-62 HRC (закалявал съм и пружини за ножа).
              Веднага след това колегите от Manly са решили да закаляват и остриета сами (по принцип закаляват пружини и всякакви детайли, които се налага за съответните ножове);


              - през м. октомври 2013г. бях извикан от колегите от Manly за закаляване на 150 броя остриета от Ст. 1.2379 (втора част от офроуд поръчката). В деня пещта работеше (сравнително нов колега е закалявал пружини), но при опита ни да намалим температурата на закаляване от 1100 гр.C беше неуспешен- терморегулатора се оказа развален и това беше невъзможно. Поради това температурата на закаляване на тези 150 броя остриета беше 1100 гр. C, като получената твърдост е в границите на 60-62 HRC.
              П.С. Всичко това е описано и го има при колегите от Manly (Закяването на посочените остриета отнема един работен ден, но не помня точните дати).


              С това смятам, че темата от моя страна е изчерпана.
              Поздрави
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • #82
                От: Менли - рекламация

                Мнение на JoroHondata ЗдравейтеЗакалени лично от мен остриета от Ст. 1.2379 във фирмата Manly:

                - през м. юни- юли 2013г. бях извикан от колегите от Manly за закаляване на остриета за новия нож от Ст. 1.2379 за офроуд- форума- бяха закалени по спомен около 80 броя с твърдост 60-62 HRC (закалявал съм и пружини за ножа).
                Честно казано, от горния цитат аз лично останах леко учуден.

                Как може през юни-юли 2013 Менли да са закалявали остриета за офроуд-поръчка, при положение, че ние поръчката я направихме края на септември 2013, т.е. 3 месеца по-късно ?!? А самата идея за форумна поръчка въобще се зароди в началото на Септември 2013

                Единственото разумно обяснение, което намирам, е че за първата част (ок. 80 броя) на форумната поръчка (септ. 2013) са използвани готови остриета, намиращи се на склад в Менли, но закалявани през юни-юли 2013...
                Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                Коментар


                • #83
                  От: Менли - рекламация

                  Снощи пак говорих с Жоро и той не помни точните времеви периоди . Възможно е нито един нож от нашата партида да не е закаляван от него .
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • #84
                    От: Менли - рекламация

                    Логичния въпрос е защо са монтирали. остриетата при положение че са брак..?
                    AUDI A6 2.8 V6 Quattro

                    Коментар


                    • #85
                      От: Менли - рекламация

                      Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
                      Честно казано, от горния цитат аз лично останах леко учуден.

                      Как може през юни-юли 2013 Менли да са закалявали остриета за офроуд-поръчка, при положение, че ние поръчката я направихме края на септември 2013, т.е. 3 месеца по-късно ?!? А самата идея за форумна поръчка въобще се зароди в началото на Септември 2013

                      Единственото разумно обяснение, което намирам, е че за първата част (ок. 80 броя) на форумната поръчка (септ. 2013) са използвани готови остриета, намиращи се на склад в Менли, но закалявани през юни-юли 2013...
                      Ами направили са една поръчка за ножарския форум, усладило им се е и са решил да направят такава и зае. нашия форум, преценили са, че евентуалните кандидати ще са 5-6 дузини и са почнали да ги правят, а по-късно са пуснали мухата във форума и се заформи поръчката. Оказва се обаче, че мераклиите са доста повече, а после почват издънките.
                      "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

                      Коментар


                      • #86
                        От: Менли - рекламация

                        Първоначално публикуван от chris_vicom Преглед на мнение
                        Ами направили са една поръчка за ножарския форум, усладило им се е и са решил да направят такава и зае. нашия форум, преценили са, че евентуалните кандидати ще са 5-6 дузини и са почнали да ги правят, а по-късно са пуснали мухата във форума и се заформи поръчката. Оказва се обаче, че мераклиите са доста повече, а после почват издънките.

                        в-к Стършел е жив.

                        Коментар


                        • #87
                          От: Менли - рекламация

                          До сега не съм писал в темата, но се надявам Менли да я следят и да прочетат следващите редове:
                          Не съм маниак на тема хладно оръжие, дори живях доста време без джобно ножче. Включих се в поръчката само защото беше от името на форума.
                          Сега като чета мнения за случилото се с ножчетата оставам силно разочарован. Не мога да приема, че в едно масово производство няма система за прослемимост на технологичните параметри! А в ножарството и металообработването като цяло, темпаратурата на обработка е критичен параметър!
                          Прочетох нещо за закаляване при счупен контролер... Е как може да си оставите такъв процес без контол? И една термодвоика толко пари ли е да го... А дори да се е случило - как можете да пуснете прдукцията на пазара дори без да я тествате (ако бяхте щяхте да знаете че е извън критериите за качество)...
                          Остава другата възможност - да сте знаели, но все пак да се я вложили в готови изделия - именно тези за нашата поръчка (а и колко ли още???)... По схемата - "Ако мине"...
                          Както и да е, аз няма да се знаимавам, харчил съм повече пари за по големи глуости така че и тия 55 ще ги прежаля. Само че никога повече няма да си купя нещо от вас, а и ще направя всичко възможно никой мой познат да не си купи!

                          И за протокола - въпреки всичко благодаря на колегата Зоро 1, че се нагърби с поръчката, той няма вина за лошото изпълнение! Надявам се че няма да понесе негативи!

                          Коментар


                          • #88
                            От: Менли - рекламация

                            Видно е, че има някаква издънка. Кой конкретно е виновен е без значение. Негативите, финансови и накърнен имидж, остават за производителя.
                            Въпреки това, ми се струва, че проблемът се преекспонира. Да, има такъв и производителя е заявил, че ще вземе мерки за отстраняването му. Това е свързано с известни неудобства на собствениците на въпросните ножове, но решаването на какъвто и да било гаранционен проблем е свързано с такива.

                            Искам да отворя една скоба. Производство на някакъв продукт не е мека и блага работа. Никъде по света. Има куп проблеми дори и при регулярни и отработени такива. По нашите географски ширини задачата е още "по-дървена". В темата участват и хора които се занимават с производство и вероятно много добре знаят за какво говоря.
                            Също така, има разлика дали ще се произведе 1 брой, 100 броя или 100 000 броя. Скоковете от бутиково към малотиражно и към едросерийно производство също са съпроводени със сътресения на процеса.

                            Факт е, че до момента производителят не е използвал популярната практика да обясни на клиента че е малоумен, и вината е само и единствено негова, а си признава, че имат пропуски и ще отстрани проблема.
                            Не чета коментари и не отговарям на такива.

                            И коментаторите...

                            Коментар


                            • #89
                              От: Менли - рекламация

                              Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                              Факт е, че до момента производителят не е използвал популярната практика да обясни на клиента че е малоумен, и вината е само и единствено негова, а си признава, че имат пропуски и ще отстрани проблема.
                              Да, за разлика от приближени до производителя лица, които многократно направиха точно това в друг форум!
                              Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
                              Seat Leon 2007 1.9 TDI

                              Коментар


                              • #90
                                От: Менли - рекламация

                                Първоначално публикуван от Николай Календжиев Преглед на мнение
                                Да, за разлика от приближени до производителя лица, които многократно направиха точно това в друг форум!
                                Я, тук стана интересно...... Поименно, колега, поименно.....
                                Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                                Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X