Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Форумна поръчка за сгъваем нож "Менли"

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Форумна поръчка за сгъваем нож "Менли"

    Като първи притежател на новото форумно Менли от София мога да кажа, че съм много доволен. Това ми е EDC-то сега. Напълно доволен съм от ножа.
    Впечатленията на колегите от Блейдфорума също са много добри.
    Ножката е изработена добре - скосовете са равномерни, механиката е добре направена, няма луфтове и пр. - поне не видях и при другите притежатели такива забележки.
    Стоманата Д2 беше избрана след доста дълго обсъждане и става и за такова тънко ножче. Защото ножчета е тънко, за рязане, а не за къртене на паркет и плочки все пак...
    Сега как ще се договорите с Менли не знам - въпрос на калкулации. Цената от 50 лв., която бе постигната е доста под това, което нож с подобни материали и изработка може да струва.
    Искам да спомена, че пичовете от Манли са коректни като производители и търговци и си държат на качеството.

    Коментар


    • От: Форумна поръчка за сгъваем нож "Менли"

      Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
      Дали имаме вече дизайн и цена? Добре е да се даде сметка, като дойде момента и всеки да превежда или да дава на ръка, тогава ще е ясна истинската бройка. който е платил, той ще получи.
      И едно предложение, идеята да дарим по нож на отбора за Рейнфорес е отлична, но те в момента са наистина много притиснати финансово и всеки лев в брой е добре дошъл. Та в тая връзка имам предложение, ако ножа струва например 50 лева и ако всички са съгласни, да съберем по 52 лева и останалите пари да дарим за спешните им нужди, вместо да подаряваме джобен нож на всеки от тях 5-имата. 5 ножа по 50 лева са 250 лева , а те имат нужда от тия пари.
      След като доста хора не са съгласни да обвържат поръчката на ножка с дарение на отбора на Иван и близнаците на Рейнфорест, за да не си приплитат спомените /да не цитирам мненията им/ поне аз за себе си реших за сега да "инвестирам" и внесах 100 лв. по набирателната сметка за подкрепа на отбора, а ножката може и да почака... Освен това от многото чакане на цена, срок и др. подробности от Менли, вече нещо взе да ми прегаря мерака по чекийката...
      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

      Коментар


      • От: Форумна поръчка за сгъваем нож "Менли"

        Patientia virtus est ultimum...
        Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

        Коментар


        • От: Форумна поръчка за сгъваем нож "Менли"

          Колеги, според мен припряността е излишна. Колкото по-обмислен е дизайна толкова по-добре. Творчеството не е математика и излишен натиск по-скоро ще вреди , отколкото ще помогне. Хубавите неща стават бавно за съжаление. Вервайте ми - пичовете мислят и работят по въпроса.

          Коментар


          • От: Форумна поръчка за сгъваем нож "Менли"

            Аз до колкото разбрах, това, което сте показали, не е нашата ножка, а нашата ще се прави специално за нас. Тоест няма да е тази, а ще се прави дизайна според нашите изисквания за нашия форум. Според мен Менли са сериозни хора и фирма с традиционно качество. Струва си да поизчакаме малко, докато покажат "нашата ножка", дизайн и прочие. Както казаха колегите - хубавите неща стават бавно. Зер сгъваем нож, не се измисля за седмица... дизайн, направа, тестове - иска си време. Не вярвам от Менли умишлено да ни бавят, предполагам, че правят всичко възможно да покажат модела колкото се може по - бързо.
            Ако е машина, нека бъде немска!
            XJR 1200
            ETZ 150
            Kawasaki Ninja ZX10R

            Коментар


            • От: Форумна поръчка за сгъваем нож "Менли"

              Първоначално публикуван от ivodianov1992 Преглед на мнение
              Аз до колкото разбрах, това, което сте показали, не е нашата ножка, а нашата ще се прави специално за нас. Тоест няма да е тази, а ще се прави дизайна според нашите изисквания за нашия форум. Според мен Менли са сериозни хора и фирма с традиционно качество. Струва си да поизчакаме малко, докато покажат "нашата ножка", дизайн и прочие. Както казаха колегите - хубавите неща стават бавно. Зер сгъваем нож, не се измисля за седмица... дизайн, направа, тестове - иска си време. Не вярвам от Менли умишлено да ни бавят, предполагам, че правят всичко възможно да покажат модела колкото се може по - бързо.
              Със сигурност вчера работеха върху някаква текстура имитираща грайфер върху ръкохватката.

              Коментар


              • От: Форумна поръчка за сгъваем нож "Менли"

                Първоначално публикуван от ivodianov1992 Преглед на мнение
                Аз до колкото разбрах, това, което сте показали, не е нашата ножка, а нашата ще се прави специално за нас. Тоест няма да е тази, а ще се прави дизайна според нашите изисквания за нашия форум. Според мен Менли са сериозни хора и фирма с традиционно качество. Струва си да поизчакаме малко, докато покажат "нашата ножка", дизайн и прочие. Както казаха колегите - хубавите неща стават бавно. Зер сгъваем нож, не се измисля за седмица... дизайн, направа, тестове - иска си време. Не вярвам от Менли умишлено да ни бавят, предполагам, че правят всичко възможно да покажат модела колкото се може по - бързо.
                Нов дизайн за 100 бройки няма кой да направи. По-скоро специалното ще бъде стоманата, надписа, чирените и т.н.

                Коментар


                • От: Форумна поръчка за сгъваем нож "Менли"

                  А това ли са окончателните размери - 9см. остриенце по 0.28..?
                  Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
                  Най-добрият ром е студеният ром!
                  Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

                  Коментар


                  • От: Форумна поръчка за сгъваем нож "Менли"

                    Е аз лично искам такова ножче не за да го ползвам толкова. Ще се радвам да го имам просто. Абе за показване само дет' се казва. Па колко и какво все тая, ама нека дизайна (какъвто и да е) да си остане само за форума пък!
                    Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                    тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                    Коментар


                    • От: Форумна поръчка за сгъваем нож "Менли"

                      За показване си имам едно бижу и си го нося в дамската чанта

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC08560.jpg
Прегледи:1
Размер:172.5 КБ
ID:5521374Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC08545.jpg
Прегледи:1
Размер:157.1 КБ
ID:5521375

                      Но няма да е излишно и едно по-работливо ножче Ще почакаме колкото е нужно.

                      Коментар


                      • От: Форумна поръчка за сгъваем нож "Менли"

                        Първоначално публикуван от cveta68 Преглед на мнение
                        За показване си имам едно бижу и си го нося в дамската чанта
                        ....
                        Бе тъкмо да почна да те разпитвам за ножката, ама видях в другата тема за какво иде реч. Еми за завиждане си е! Ма хич не благородно да знаеш.
                        То малко спам де.
                        Хайде със здраве.
                        Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                        тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                        Коментар


                        • От: Форумна поръчка за сгъваем нож "Менли"

                          Да се очаква специален нов дизайн за 100 бр. на тази цена не е реалистично.

                          Коментар


                          • От: Форумна поръчка за сгъваем нож "Менли"

                            Изцяло нов дизайн едвали. По - скоро да се поработи върху нещо старо, като се доработят някои елементи - стомана, надписи, чирени да се пооформят и това е.
                            Ако е машина, нека бъде немска!
                            XJR 1200
                            ETZ 150
                            Kawasaki Ninja ZX10R

                            Коментар


                            • От: Форумна поръчка за сгъваем нож "Менли"

                              Ето и обещаното.
                              Малко ТТ данни:
                              - острие-стомана D2 60HRC - стоманата вече бе обсъдена по рано.
                              - чирени-G10 с шарка грайфер
                              - форумен знак-по наш модел гланциран
                              - Цена:
                              --55лв-знакът поставен на левия чирен
                              --65лв-знакът поставен на основния болт

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2.jpg
Прегледи:3
Размер:26.7 КБ
ID:5521408
                              Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
                              0882 52 00 52 - Жоро

                              Коментар


                              • От: Форумна поръчка за сгъваем нож "Менли"

                                Клипса?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X