Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Заточващи камъни, видове, марки, предимства и недостатъци

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Заточващи камъни, видове, марки, предимства и недостатъци

    "Ммм" е по-добре от "Бла бла бла",че вече 15 минути се чудя как да ти отговоря без да ме контузят модератори... Никой не те кара да купуваш професионални камъни,просто поиска съвет и съвсем приятелски ти се даде на разбираем език.Именно във разбирането за "прилична" острота и постигането и е разликата между нас.Косъм,както казвате се пуска при смяна на ъгълът или ремонт на режещ ръб до камък 300-400 и то при меки до средно твърди стомани.Колегите,които "пускат косъм" и приключват с обирането му просто нямат необходимите камъни,а от там - практика и знания.А,само информативно - RWL 34 е лесна за точене.За Коледа си купи на Шаптън серията Glas.От изкуствените,за мен е най-доброто.Поздрави!
    Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
    Най-добрият ром е студеният ром!
    Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

    Коментар


    • #77
      От: Заточващи камъни, видове, марки, предимства и недостатъци

      Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
      След камък 6000 трябва ли да се стропва?!? И на какво стропвате?
      Зависи какво точиш и за какво ще го използваш.Аз ползвам хромоксид,диамантени пасти,балса и кожа.
      Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
      Най-добрият ром е студеният ром!
      Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

      Коментар


      • #78
        От: Заточващи камъни, видове, марки, предимства и недостатъци

        Кожата я слагаш на трупче, или с каиш, като по бръснарските салони? Кажи някоя конкретна паста! А балсата па за какво я ползваш?!?

        П.п. И същия ъгъл ли се запазва?
        Ножовете се ползват, главно за рязане, малко дялкане, дране и разфасоване, а стоманите са Slipner, VG-10, CTS-XHP, N690Co, D2
        Последно редактирано от bushiDO; 27-02-18, 17:37.
        В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

        Коментар


        • #79
          От: Заточващи камъни, видове, марки, предимства и недостатъци

          Кожата я слагам на трупче За твоите цели е достатъчен хром оксид или паста ГОЙ - тонкая,например. От балсово дърво си правя дъсчици и ги мажа с паста. Ножовете... най-често се ползват за рязане... На кашкавал,например,или гьон... При тези стомани,които имаш,камък 6000 е достатъчен,според мен.Е,ако искам да стресна някого или да се пошегувам с "майстор точилар",аз правя така (работя с естествени камъни)- 1000,3000,5000,8000,10000,паста 1 микрон,паста 0.5 микрон и накрая чиста кожа.Това,обаче,на теб едва ли ще ти е нужно...
          Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
          Най-добрият ром е студеният ром!
          Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

          Коментар


          • #80
            От: Заточващи камъни, видове, марки, предимства и недостатъци

            Благодаря много за споделения опит. До колкото рязбрах Гласс сериятя на Шаптън е по - добре от Нанива Чосера. Определено за коледа искам да си взема нещо мъничко по - голямо и по - добро, разбира се. ((:
            Ако е машина, нека бъде немска!
            XJR 1200
            ETZ 150
            Kawasaki Ninja ZX10R

            Коментар


            • #81
              От: Заточващи камъни, видове, марки, предимства и недостатъци

              Първоначално публикуван от ivodianov1992 Преглед на мнение
              Благодаря много за споделения опит. До колкото рязбрах Гласс сериятя на Шаптън е по - добре от Нанива Чосера. Определено за коледа искам да си взема нещо мъничко по - голямо и по - добро, разбира се. ((:
              Ами това си е мое лично мнение.За мен по поведение са най-близко до естествените камъни,а в много случаи се обгрижват и по-лесно...
              Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
              Най-добрият ром е студеният ром!
              Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

              Коментар


              • #82
                От: Заточващи камъни, видове, марки, предимства и недостатъци

                Продължавам с глупавите въпроси, това е някакво стъкло с различен грит? Нещо като диамантените точила ли представлява? Цената им е разумна на фона на Нанива Чозера.
                Ако е машина, нека бъде немска!
                XJR 1200
                ETZ 150
                Kawasaki Ninja ZX10R

                Коментар


                • #83
                  От: Заточващи камъни, видове, марки, предимства и недостатъци

                  Не,абразивната част е керамика,просто е прикрепена към закалено стъкло.Нямат общо с диамантените - бързи са,но по-скоро като белгийските,а не агресивни като диаманта.Не искат предварително киснене и имат много други преимущества,ама... без практика и опит няма да разбереш какво ти говоря... Трябва първо да се научиш да точиш правилно,което изисква доста практика,едва след това ще започнеш да виждаш разликата в поведението на различните абразиви.Научи кой грит за какво основно се ползва,след това си направи сметка лично ти какво искаш да правиш и постигнеш и според това си набави подходящите камъни.Съветът който ти дадох съвсем не е случаен - набор от тези камъни е почти универсален,е имат и професионална серия,но тя...абе не ти е нужна Ако аз сега започвах,щях да си купя камъни със грит - 300,500,800-1000,3000 и 5000.На български - смяна на ъгъл или ремонт на увредено острие,грубо(подготовка за)точене,основно точене,начално полиране,полиране.За фино полиране и финиш...по-натам...
                  Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
                  Най-добрият ром е студеният ром!
                  Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

                  Коментар


                  • #84
                    От: Заточващи камъни, видове, марки, предимства и недостатъци

                    Керамично точило. Нещо като DC4, но доколкото разбрах по - голямо и по - хубаво. За сега ще се уча с КИНга и ЦЕРАКСа пък по - нататък ще видим. Благодаря.
                    Ако е машина, нека бъде немска!
                    XJR 1200
                    ETZ 150
                    Kawasaki Ninja ZX10R

                    Коментар


                    • #85
                      От: Заточващи камъни, видове, марки, предимства и недостатъци

                      Нищо общо с керамичните точила като DC4. Бат Пепо добре го е описал, ще добавя че стъклото е за да осигури стабилна и непроменяща се основа. Препоръчвам задължително когато ги купувате да си вземете и тяхната гумена основа на която се слагат за да работите. Тежка и солидна е, работи се перфектно... И нещо което е важно за тези камъни, меки са, внимателно да не задирате. Много редовно трябва да се поддържа равна повърхност, става със стъкло, по-горе съм описал как иначе си имат и оригинална система за изравняване диамантена но е скъпа. Много добре се работи с тях, а и са много устойчиви (ако ги пазите) и дълговечни...
                      VPetrov.photography

                      Коментар


                      • #86
                        От: Заточващи камъни, видове, марки, предимства и недостатъци

                        До момента за строп няма абсолютно никакво значение дали си с камъни за хиляди евро или водна шкурка за стотинки и стъкло за подложка или пад от мишка за конвекс. Ако си можеш лъскавите камъчета само галят душата, което не е малко де.
                        Аз съм фен на DMT

                        Коментар


                        • #87
                          От: Заточващи камъни, видове, марки, предимства и недостатъци

                          Първоначално публикуван от ak101 Преглед на мнение
                          До момента за строп няма абсолютно никакво значение дали си с камъни за хиляди евро или водна шкурка за стотинки и стъкло за подложка или пад от мишка за конвекс. Ако си можеш лъскавите камъчета само галят душата, което не е малко де.
                          Аз съм фен на DMT
                          Това е вярно само за хора неумеещи да точат. За другите има значение и още как, но все пак съвет, добре е, човек да пише и говори за неща които знае, може и ги е правил. За да е полезен за онзи който иска нещо да научи... А "точилари" всякакви, какво ли не съм виждал, даже и на ръчен флекс някои работят и резултата им харесва...
                          VPetrov.photography

                          Коментар


                          • #88
                            От: Заточващи камъни, видове, марки, предимства и недостатъци

                            Я кажи умеещите как точат конвекс?

                            Коментар


                            • #89
                              От: Заточващи камъни, видове, марки, предимства и недостатъци

                              ? Не съм сигурен, че разбирам въпроса но като всичко друго. Пак поредица от камъни от едър към фин и т.н. Няма нищо специално или особено за което да се сещам...
                              VPetrov.photography

                              Коментар


                              • #90
                                От: Заточващи камъни, видове, марки, предимства и недостатъци

                                Първо знаеш ли какво е конвекс?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X