Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Заточващи камъни, видове, марки, предимства и недостатъци

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Заточващи камъни, видове, марки, предимства и недостатъци

    Поръчах един за 20 долара с доставката с грит 2000/5000. Предполагам ще е някаква пародия, ама да се уча да стържа на него. Мисля да си взема и Cerax 1000/6000, ще видим. Благодаря.
    Последно редактирано от ivodianov1992; 29-01-18, 14:05.
    Ако е машина, нека бъде немска!
    XJR 1200
    ETZ 150
    Kawasaki Ninja ZX10R

    Коментар


    • #47
      От: Заточващи камъни, видове, марки, предимства и недостатъци

      Да не забравиш като пристигне и "поизчегърташ" някои друг нож, да кажеш как се държи.

      Особено при RWL стоманата, че гледам си се обзавел с такова ножче
      Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
      И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
      вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

      Коментар


      • #48
        От: Заточващи камъни, видове, марки, предимства и недостатъци

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:received_1733296040074445.jpeg
Прегледи:1
Размер:296.7 КБ
ID:5780166

        Днес пристигнаха тези. И от мерак - бързо разопаковане и в боя. Пробвах да заточа няколко малки ножчета - Опинели 2 броя, венгер, и незнайни български. Дали защото за сефте, но ми е трудно. Камъчето е двустранно и диамантите от едната страна съответстват на грит 600(fine) другита на 1200(extra fine). Слагам малко вода и остря срещу режещия ръб. Не натискам много, не знам дали защото е ново, или защото е диамантено, но на грит 600 яде метала много свирепо и ми се струва едричко. На 1200 пак се усеща как яде бързо, но е по - фино. Ножките бяха в сравнително добра форма, прекарвах ги на 600 и 1200 по 10/15 пъти на страна, като накрая ги стропвах на другата анджаклама по 6,7 пъти на страна. Резултатът - ми не съм доволен. Очаквах повече, според мен аз някъде бъркам. Ножовете режат лесно лист А4 от принтера, правят S образни срезове само с вертикални движения и бръснат сравнително лесно, но не супер агресивно и да дялкат косми. Все пак тази острота ме задоволява, режат си с лекота всичко. RWL 34ката ме е страх да я пробвам още, да не я орезиля... Това китайското камиче го чакам, още не е дошло. Чакам и един комбиниран на Кинг 1000/6000, който намерих за 34 долара и реших да го пробвам за спорта. Не очаквам с тях да е по - лесно. Явно практика си трябва повече.
        Ако е машина, нека бъде немска!
        XJR 1200
        ETZ 150
        Kawasaki Ninja ZX10R

        Коментар


        • #49
          От: Заточващи камъни, видове, марки, предимства и недостатъци

          Леко с минимален натиск, горе долу колкото е теглото на ножа. Косъм изкарваш ли?

          Коментар


          • #50
            От: Заточващи камъни, видове, марки, предимства и недостатъци

            Ами като всяко нещо, си иска практика, колкото повече - толкова по-добре

            Това е правилния път, първо с нещо по-евтино, като кухненски ножчета или там подобни.

            На диамантите се точи (пък и на камъните де) без особено натискане, те ще си вършат работата и без насилие Пък и при много натискане на диамантината, ще започнат да се изронват от диамантите.

            Също така има разлика от този грит на диамантите и този на камъните. Поне така съм чувал, но предполагам ще можеш да го установиш, когато ти пристигне и кинга.
            Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
            И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
            вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

            Коментар


            • #51
              От: Заточващи камъни, видове, марки, предимства и недостатъци

              Първоначално публикуван от ivodianov1992 Преглед на мнение
              [ATTACH=CONFIG]946477[/ATTACH]

              Днес пристигнаха тези. И от мерак - бързо разопаковане и в боя. Пробвах да заточа няколко малки ножчета - Опинели 2 броя, венгер, и незнайни български. Дали защото за сефте, но ми е трудно. Камъчето е двустранно и диамантите от едната страна съответстват на грит 600(fine) другита на 1200(extra fine). Слагам малко вода и остря срещу режещия ръб. Не натискам много, не знам дали защото е ново, или защото е диамантено, но на грит 600 яде метала много свирепо и ми се струва едричко. На 1200 пак се усеща как яде бързо, но е по - фино. Ножките бяха в сравнително добра форма, прекарвах ги на 600 и 1200 по 10/15 пъти на страна, като накрая ги стропвах на другата анджаклама по 6,7 пъти на страна. Резултатът - ми не съм доволен. Очаквах повече, според мен аз някъде бъркам. Ножовете режат лесно лист А4 от принтера, правят S образни срезове само с вертикални движения и бръснат сравнително лесно, но не супер агресивно и да дялкат косми. Все пак тази острота ме задоволява, режат си с лекота всичко. RWL 34ката ме е страх да я пробвам още, да не я орезиля... Това китайското камиче го чакам, още не е дошло. Чакам и един комбиниран на Кинг 1000/6000, който намерих за 34 долара и реших да го пробвам за спорта. Не очаквам с тях да е по - лесно. Явно практика си трябва повече.
              Да дялка косъм е трудна работа... Купи си нещо около 3000 и Опинел недей на диамант,никога.
              Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
              Най-добрият ром е студеният ром!
              Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

              Коментар


              • #52
                От: Заточващи камъни, видове, марки, предимства и недостатъци

                Чакам ги да дойдат. Относно Опинела, защо? Ножче като ножче, или не съвсем?
                Ако е машина, нека бъде немска!
                XJR 1200
                ETZ 150
                Kawasaki Ninja ZX10R

                Коментар


                • #53
                  От: Заточващи камъни, видове, марки, предимства и недостатъци

                  Със нулев скос е и тънък режещ ръб по тази причина,а диаманта е много агресивен и груб... Така си мисля аз,не налагам мнение
                  Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
                  Най-добрият ром е студеният ром!
                  Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

                  Коментар


                  • #54
                    От: Заточващи камъни, видове, марки, предимства и недостатъци

                    Първоначално публикуван от Bat_Pepo Преглед на мнение
                    Да дялка косъм е трудна работа... Купи си нещо около 3000 и Опинел недей на диамант,никога.
                    Не да дялка косъм, а да изкара косъм от острието.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Заточващи камъни, видове, марки, предимства и недостатъци

                      Първоначално публикуван от ak101 Преглед на мнение
                      Не да дялка косъм, а да изкара косъм от острието.
                      Аз разбрах за какъв косъм говориш,колегата,обаче говори за...друг...
                      Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
                      Най-добрият ром е студеният ром!
                      Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

                      Коментар


                      • #56
                        От: Заточващи камъни, видове, марки, предимства и недостатъци

                        Пускането на косъм е първото нещо при заточването, това усвои ли се натам е лесно.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Заточващи камъни, видове, марки, предимства и недостатъци

                          Първоначално публикуван от mohera Преглед на мнение
                          ...

                          Това е правилния път, първо с нещо по-евтино, като кухненски ножчета или там подобни.

                          ...
                          Кухненските ножове, поне за мен, са най-употребяваните ножове. Евтино и скъпо са относителни категории, разбира се, но кухненските ми са най-ценни. И на жена ми също.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Заточващи камъни, видове, марки, предимства и недостатъци

                            Първоначално публикуван от ak101 Преглед на мнение
                            Пускането на косъм е първото нещо при заточването, това усвои ли се натам е лесно.
                            А-а...разбрах! Започна да ми става интересно точенето,наистина,а и се окуражих,щом е лесно.Още утре ще си купя камък и започвам проби! А като пусна косъм,ще пиша,за да се осведомя за следващата стъпка... Благодаря!
                            Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
                            Най-добрият ром е студеният ром!
                            Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

                            Коментар


                            • #59
                              От: Заточващи камъни, видове, марки, предимства и недостатъци

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20180219_091920.jpg
Прегледи:1
Размер:442.2 КБ
ID:5781448

                              Пристигнаха. За съжаление, нямам време да ги изпробвам сега. Набързо само накиснах Церакса за 10 мин и набързо "прекарах" два карбонови опинела, които си бяха остри и бяха малко ползвани. Доволен съм. За по 20тина пъти на страна и на двато грита, като накрая обрах косъма на грит 6000 лекичко. Косми, не знам дялкат ли, но бръснат с огромна лекота. А моите косми са меки и тънички. Прави впечатление, че страната 1000 е много по - фина от димантината на ДМТ, която уж съответства на грит 1200. Другите камъчета ще ги пробвам в скоро време. Китайското камиче изглежда много добре направено, остава да видя как се държи. 6000 страната на церакса полира доста добре острието. Въпреки, че камъкът е фин, отнема добре и бързо метала, без да се замазва.
                              Ако е машина, нека бъде немска!
                              XJR 1200
                              ETZ 150
                              Kawasaki Ninja ZX10R

                              Коментар


                              • #60
                                От: Заточващи камъни, видове, марки, предимства и недостатъци

                                Супер
                                Честито, със здраве да си ги ползваш, сигурен съм, че ще останеш доволен
                                Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
                                И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
                                вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X