Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на телескопична палка?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Избор на телескопична палка?

    Добър вечер, здравейте! Решил съм да закупя телескопична палка с идеята да се ползва за самозащита.Прегледах тук-там, но не е ли тук да попитам..., не искам да правя заявка от магазин.Ако някой има, ще е хубаво от първа ръка да ми препоръча.Бюджета е около 100 лв.
    Аз съм се спрял на:

    Тип: ExB - 21 H
    Материал: Стомана
    Повърхност: Черен твърд метал/Хром
    Дължина в сгънато положение: 210 mm
    Дължина в разгънато положение: 530 mm
    Тегло: 440 g
    цена: 62лв

  • #2
    От: Избор на телескопична палка?

    Това по същество си е метална тръба и с един непремерен удар примерно в областа на главата изхода може да е фатален . Не случайно полицейските палки са гумени . Половин килограм дават такава засилка на ръката че в най добрия случай чупиш крайник или друга кост което е най малко средна телесна повреда . Палките ; белезниците ; стоп патроните и разните други подобни дивотии бяха описани в една част от закона за МВР като помощни средства и законно май само те могат да ги използват .
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • #3
      От: Избор на телескопична палка?

      По добре си вземи спрей. А телескопичните палки и то бяха гумени отдавна не са на въоръжение в МВР.

      Коментар


      • #4
        От: Избор на телескопична палка?

        Каквато и да вземеш телескопична,става за еднократна употреба,използваш ло по същество,после вече не може да се събере.Отделно че не е хуманна,но за самозащита се предполага че няма да те бъркат тези неща.Все още не са забранени от закона,но носенето им не се толерира от органите.Може само да станеш виновен без вина,ако я намерят у тебе,и да се счете за преднамерено действие носенето и,трудно е да убедиш някой че носиш метална палка за самозащита,тя си е по скоро нападателно средство,въпреки компактния си вид.
        LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
        Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

        Коментар


        • #5
          От: Избор на телескопична палка?

          Значи, хайде да не бъркаме двата щата- Тексас и У нас. Помощните средства и техният списък касаят само служителите на МВР. Тъй като телескопичната стоманена палка не попада под никакави законови рестрикции, то нейното притежаване от цивилни лица си е напълно законно. При употреба - отново стигаме до неизбежна отбрана и крайна необходимост- дали си използвал парче винкел или такава палка- едно и също е. Отделно - стоманената сгъваема палка НЕ СЕ използва толкова за удари, колкото за ключове и блокове. Това разбира се изисква тренировки и правилно обучение. У нас тя е забранена в МВР, но се използва в МО- в Служба Военна Полиция и в известни количества я има и в контингентите ни зад граница. Органите могат да толерират и не толерират точно каквото си искат, но закона си е закон. Относно "еднократната употреба" - наемам се да направя показно как се прибира закалена палка от типа ExB - 21 H- и това 20 - 30 пъти. Посоченият модел е на чешката фирма ESP и си е наистина професионално изделие с необходимите закалки, за разлика от евтините тайвански и китайски ментета. Заедно с ASP това е една от водещите фирми в световен аспект. Да определено спрея е доста по- просто (и доста ефективно) средство за самозащита, НО в някой аспекти върши доста работа.
          Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
          No man left's behind !!!!

          Коментар


          • #6
            От: Избор на телескопична палка?

            Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
            Посоченият модел е на чешката фирма ESP и си е наистина професионално изделие с необходимите закалки, за разлика от евтините тайвански и китайски ментета. Заедно с ASP това е една от водещите фирми в световен аспект.
            Да, това е палката.Има доста в 'Тубата' за тези палки.Аз съм голям фен! Но както казват 'русняците' 'Лучше нет карате,чтом в кармане два ТТ' )

            Коментар


            • #7
              От: Избор на телескопична палка?

              Първоначално публикуван от Владето Преглед на мнение
              Да, това е палката.Има доста в 'Тубата' за тези палки.Аз съм голям фен! Но както казват 'русняците' 'Лучше нет карате,чтом в кармане два ТТ' )
              Това съм го чул за първи път от мустакат старши пряпоршчик на едно състезание по парашутен многобой в далечната 1995... Вярно е.... но " характерът на защитата трябва да съответства на характера на нападението".
              Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
              No man left's behind !!!!

              Коментар


              • #8
                От: Избор на телескопична палка?

                Мерси за мненията! Ако купувам това ли да поръчвам, потърсих в интернет, но коментарите не бяха особено компетентни на други места.
                Тя, мисля да стой на достъпно място вкъщи, в случай на крадец или някаква непредвидена свада, с презумпцията самозащита.Ако сметна за необходимо ще я нося в мен с целия риск, в крайна сметка сигурността на преден план.

                Коментар


                • #9
                  От: Избор на телескопична палка?

                  Ако наистина ще купуваш да е чешка.Много са здрави и изобщо не се за еднократна употреба.С този вид палка елементът на изненадата е много голям.По принцип с палка без значение каква се нанасят удари в областта на крайниците или се използва за блокове и ключове.Ако и към палката си купиш и фенер ще ти служи и за друго.
                  П.п.според мен палката е много удачно средство за самозащита и не е забранено, но си трябва малко обучение.Спреят също върши перфектна работа.
                  http://arms-bg.com/vmchk/средства-за...atons-esp.html
                  "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

                  Коментар


                  • #10
                    От: Избор на телескопична палка?

                    Помислил съм за прискавките към него, и за спрея, абе за всичко.Литература почнах да чета кога, как и защо се използва.Къде трябва и къде не трябва да се удря, за да не стане летална ситуация.Свалил съм обучаващ филм в две части на Кристофър Петрили, търся най-качесвения батон в България, който може да се закупи.Не им разбирам, какво трябва да купя.
                    Едит: Аз на приятелката ми купих спрей, но за мен предпочитам палка, ако се ще носи нещо.Конфронтацията между мъж и жена, и мъж с мъж се различава по мое мнение.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Избор на телескопична палка?

                      Това към което си се насочил е най- доброто съчетание качество/ цена. Имам такава , като преди съм имал палка на ASP на цена около 100 евро.... не мога функционално да намеря разлика, с изключение, че чешката е по- трудно да ти я дръпнат от ръката. При обучението наблени на блокове и ключове. Американската система - която си е на ASP завършва обикновено с як бой с Редмена. Като всеки удар в "черната" зона носи наказателни точки и при повечко такива не те сертифицират. В Европа са по - опростени нещата. Ако имаш интерес мога да ти дам пауър пойнта за обучение на ASP.
                      Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                      No man left's behind !!!!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Избор на телескопична палка?

                        Както вече казаха, палката не е забранена за притежание и носене от гражданите. Но не се залъгвай, че е толкова лесна за употреба и на 100% ефикасна. Ако се използва срещу повече от 1 човек, вероятността да ти я отнемат и използват срещу теб е огромна. Отделно, има значение дали при самоотбраната си извадил палката от джоба си или си откъртил кол от оградата примерно ...
                        "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                        Неизвестен мъдрец

                        Коментар


                        • #13
                          От: Избор на телескопична палка?

                          Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                          Както вече казаха, палката не е забранена за притежание и носене от гражданите. Но не се залъгвай, че е толкова лесна за употреба и на 100% ефикасна. Ако се използва срещу повече от 1 човек, вероятността да ти я отнемат и използват срещу теб е огромна. Отделно, има значение дали при самоотбраната си извадил палката от джоба си или си откъртил кол от оградата примерно ...
                          "Човек ако няма късмет може да си счупи пръста и докато си бърка в носа. "
                          Древна сицилиянска поговорка.

                          То има значени е при самоотбрана дали си ползвал личното си оръжие или си отнел това на нападателя.... ама това не значи да се разчита особено на втория вариант.
                          Да определено бих предпочел едни люти чушлета във флаконче Сейбър Мк. 3, ако нападателите са повече. Отделно там в най лошия случай ще му излекуваш синузита.... Но стоманената палка си има своите преимущества......Всеки дет се вика решава за себе си.
                          Последно редактирано от Mad Dog; 20-02-12, 14:57.
                          Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                          No man left's behind !!!!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Избор на телескопична палка?

                            Най-добре преди да я използваш, да си я омотаеш с хоби-лента за дланта, че да не се наложи в някоя спешна хиругия да ти я вадят от г..за.
                            ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                            Коментар


                            • #15
                              От: Избор на телескопична палка?

                              Вече има и доста по-ефикасни и безопасни методи. Например електрошока или електрошоковите пистолети, които вече се ползват от повечето полицаи в цивилизованите страни.


                              Позодрави !

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X