Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Играчки ли са "въздухарките"?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Играчки ли са "въздухарките"?

    Цитат от в."Телеграф" от 6.06.2007 :
    "Дългогодишната кримирепортерка от "Нощен труд" Ваня Панкова е простреляла съпруга си д-р Николай Тодоров с въздушна пушка в сърцето."
    На сутринта човекът е починал.Не се казва каква е пушката,но очевидно е била достатъчно мощна за да убие,макар и не веднага.
    Най-страшното в България е, че хората, които пращат SMS-и във ВИП-Брадър,
    имат право да гласуват на избори.

  • #2
    До: Играчки ли са "въздухарките"?

    Предвид това, че всички се обзаведоха с китайски пушки в калибър 5,5 mm за по 30 кинта, най-вероятно става дума за такава. Това нещо от близо и в неподходящата област може да нанесе бая поражения, вкл. и смъртоносни. Обаче същото важи и за т.нар. "ловни" прашки, за стиковете за голф или за късите точилки, което не ги вкарва в категорията на оръжията.

    Навремето експериментирахме по шунки и по охланеди бройлери с 5,5 и изводът е, че може да бъде доста опасно. Особено, ако след това и лекарите те довършат докато търсят парчетата.

    Коментар


    • #3
      До: Играчки ли са "въздухарките"?

      Моята от десетина метра пробива ламинат 12мм от най-дебелия и най-твърдия. Или голяма зелена дюла - всички знаете колко е твърдо това нещо. Така че спокойно може да направи сквозна рана през меките тъкани на гръдния кош.
      Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

      Коментар


      • #4
        До: Играчки ли са "въздухарките"?

        Наскоро гледах по ВТК за едни сачми, които преодоляват скороста на
        звука.С най мощния модел на пушка Gamo с тези сачми(чашки) гърми а с
        обикновенните не.Не помня марката на сачмите но казаха че все още не
        се продават по магазините.

        Коментар


        • #5
          До: Играчки ли са "въздухарките"?

          Те тоя филм го въртят от половин година. Показаха как свали с такава диво прасе между очите
          Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

          Коментар


          • #6
            До: Играчки ли са "въздухарките"?

            Ето и една истинска армейска въздушна пушка

            http://en.wikipedia.org/wiki/Girandoni_Air_Rifle
            Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

            Коментар


            • #7
              До: Играчки ли са "въздухарките"?

              напълно е възможно даже с много от моделите на въздушни пушки5.5мм и някои модели на 4.5мм аз не бих се учудил ако има още такива убииства защото въздухарките са евтини и нямат нужда от разрешително....

              Коментар


              • #8
                До: Играчки ли са "въздухарките"?

                Според мене въздушните пушки изобщо не са играчки! Бях на 14г. когато родителите ми ми купиха въздушна пушка - възможно най-слабата стреляща с "чашки", ИЖ, ама модела не го помня (имаше ги и по стрелбищата)! Та тая пушка, като нова пробиваше двустранно кутия пълна с Русенско варено от 7-8м. без проблем, а човешкото сърце се намира на около 1,5см. под кожата, смятайте на какви поразии беше способна! Нашите ми гласуваха доверие относно оръжията, от най-ранна децка възраст, но винаги най-напред баща ми ми демонстрираше възможностите на оръжието и на дълго и широко ми обясняваше че ТОВА НЕ Е ИГРАЧКА, и възможните последици ако боравя с оръжие като с играчка! Бях на 6 г. когато ми купиха газов револвер кал. 6мм. от тогавашна Югославия (Р. Македония). Тогава не се намираха газови патрони, но баща ми ми демонстрира какво прави револвера с обикновенни капси, само от струята изгорели газове, на празна кутия от бонбони, също така ми демонстрира какво може револвера ако на пирон намотаеш левкопласт (откъм главичката), пъхнеш го в цевта и стреляш, или пък ако изстреляш по подобен начин друг твърд предмет! Изобщо баща ми се стараеше да предугади всички вероятни глупости, които едно дете може да измисли и направи и ми демонстрираше ефекта от тях, така че аз още преди да хвана оръжието в ръка бях наясно с това какво мога да причиня на себе си и околните при неправилно боравене, и не ми беше любопитно да експериментирам! Незнанието е по-опасно от знанието! До ден днешен не съм създал дори и най-елементарна предпоставка за инцидент с оръжие а боравя (и винаги съм боравил) доста!
                "Do not correct a fool, for he will hate you;
                Correct a wise man, for he will appreciate you."

                Коментар


                • #9
                  До: Играчки ли са "въздухарките"?

                  Не, категорично не са! Чашката(4.5мм) на въздушен пистолет 'Валтер', се заби на дълбочина 5см в замразено свинско месо! Изтрелът беше от разстояние 1 м...

                  Освен това се продават не само оловни припаси а също и бронзови, че дори и стоманени съм виждал...

                  Представи си какви поражения може да нанесе "въздухарка" 9мм, .45 или .50 калибър. Щото има и такива.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Играчки ли са "въздухарките"?

                    Първоначално публикуван от георги велев(g1994pk) Преглед на мнение
                    напълно е възможно даже с много от моделите на въздушни пушки5.5мм и някои модели на 4.5мм аз не бих се учудил ако има още такива убииства защото въздухарките са евтини и нямат нужда от разрешително....
                    Да не говорим,че има модел на "Гамо" с нещо като заглушител.Нямам лични впечатления,но ми казаха,че шумът при изстрела е като от счупена съчка.
                    Най-страшното в България е, че хората, които пращат SMS-и във ВИП-Брадър,
                    имат право да гласуват на избори.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Играчки ли са "въздухарките"?

                      Първоначално публикуван от Hala Преглед на мнение
                      Да не говорим,че има модел на "Гамо" с нещо като заглушител.Нямам лични впечатления,но ми казаха,че шумът при изстрела е като от счупена съчка.
                      Мда. Хич не ми прилича на играчка:

                      http://www.gamo.com/?ID=53&ProductID=294

                      Коментар


                      • #12
                        До: Играчки ли са "въздухарките"?

                        Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
                        а човешкото сърце се намира на около 1,5см. под кожата..
                        Съгласен съм, че въздухарките са много опасни но сърцето е малко по-дълбоко на зрял индивид, инак на бебенце може и да е на толкова, а и пред сърцето има малко ребърца+sternum а те са твърдички, има и процеп между тях но при все това говорим по принцип...

                        Поздрави,
                        Бъдете живи и здрави!

                        Коментар


                        • #13
                          До: Играчки ли са "въздухарките"?

                          Това в горния линк за гамо не е заглушител, а тежест за баланс. Мощните въздухарки, които се зареждат с пружина, имат ужасен двоен откат и са по-трудни за удържане от малокалибрените ловни. С 5.5 чашка трудно ще убиеш човек, още по-малко с изстрел към сърцето(бая късмет си трябва). Обаче има и по-големи калибри, дето стават и за лов на глигани .
                          Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Играчки ли са "въздухарките"?

                            Повечето въздухарки са играчки. Вероятаността да убиеш чивек с такова нещо е минимална. Трябва да е от много близо, почти от упор, енергията на сачмите дори и на добрите модели е под 20J, заните в които ще има смъртоносен ефект са малко.
                            Е разбира се има 9мм и 12,7мм въздушни пушки дето са си направени за лов ...
                            Убийсто с въздухарка е по-голям късмет за стрелящия (или много тренировки) и голям куцуз за застреляния.
                            А и добрите въздухарки струват повече от слаба флоберка.
                            [B]Пуля дура, как поймаешь, даже не поймешь.[/B]

                            Коментар


                            • #15
                              До: Играчки ли са "въздухарките"?

                              Първоначално публикуван от Zaarin Преглед на мнение
                              Това в горния линк за гамо не е заглушител, а тежест за баланс. .. .
                              А тогава какво е 'sound moderator' ?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X