Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Играчки ли са "въздухарките"?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Играчки ли са "въздухарките"?

    Първоначално публикуван от Lazar Преглед на мнение
    А тогава какво е 'sound moderator' ?
    Хъм... възможно е да има и такъв страничен ефект, но принципно се слагат с друга цел. Откатът на мощна въздухарка зареждаща се с пружина е доста мръсен. Освен този при излизане на чашката от цевта, имаш един когато буталото удари края на цилиндъра, т.е. още преди чашката да е тръгнала по цевта. Ако не го удържиш напълно сбогом точност.
    Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

    Коментар


    • #17
      До: Играчки ли са "въздухарките"?

      Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
      Съгласен съм, че въздухарките са много опасни но сърцето е малко по-дълбоко на зрял индивид, инак на бебенце може и да е на толкова, а и пред сърцето има малко ребърца+sternum а те са твърдички, има и процеп между тях но при все това говорим по принцип...

      Поздрави,
      Не съм медицинско лице и не претендирам за такива познания! Обаче аз съм едричък човек (1,82м. ; 100кг.), а гръдния ми кош (сега го премерих) е широк отстрани около 22 см. , ако предположа че сърцето ми е колкото юмрука ми (така съм чувал), значи е около 14см. остават по 4см. от двете страни (предполагам че сърцето е по средата, не съм сигурен, не ми се смейте)! Моята пушка (една от най слабите 4,5мм. ИЖ) пробиваше консерва Русенско варено (около 5см) двустранно (двете ламарини + съдържанието) от около 7-8м.
      Ребра, верно има, ама има и междуребрия, какъв е шанса да ги уцелиш не ми се пресмята! А и защо е нужно човек да бъде убит за да е опасно едно оръжие, не е ли достатъчно просто да бъде тежко наранен или трайно осакатен (очите)?
      "Do not correct a fool, for he will hate you;
      Correct a wise man, for he will appreciate you."

      Коментар


      • #18
        До: Играчки ли са "въздухарките"?

        Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
        ..или трайно осакатен (очите)?
        А какво се намира зад очите? А?

        Свинското замразено в което стрелях, всъщност бяха точно ребра и сачмата(чашката) се беше смачкала точно в кокала..

        Играчки..ама друг път.

        Коментар


        • #19
          До: Играчки ли са "въздухарките"?

          Първоначално публикуван от panther_bg Преглед на мнение
          Повечето въздухарки са играчки. Вероятаността да убиеш чивек с такова нещо е минимална. Трябва да е от много близо, почти от упор, енергията на сачмите дори и на добрите модели е под 20J, заните в които ще има смъртоносен ефект са малко.
          Е разбира се има 9мм и 12,7мм въздушни пушки дето са си направени за лов ...
          Убийсто с въздухарка е по-голям късмет за стрелящия (или много тренировки) и голям куцуз за застреляния.
          А и добрите въздухарки струват повече от слаба флоберка.
          Едно комшийче преди години си помисли че кухненския нож за хляб е играчка, и реши да сплаши опонента си като го перне с острието (не промуши а посече) през гърдите та да му среже коженото яке! Крайния резултат беше срязано кожено яке, тъкан между ребрата, сърце, 16 годишен - труп, 14годишен убиец и две семейства зачернени за цял живот! Повтарям, раната беше порезна, а не прободна - знам го от лекар участвал в аутопсията!
          Та не разчитайте много на ребрата!
          "Do not correct a fool, for he will hate you;
          Correct a wise man, for he will appreciate you."

          Коментар


          • #20
            До: Играчки ли са "въздухарките"?

            Колега преди да уча Вет Медицина бях касапин 3 месеца хайде моля те недей ряза ребра напреки с нож, става ако ножа е електрически или с тегло над 2 кг ) а и като готвач през годинмите съм виждал и рязъл ребърца, те не се режат а се секат(освен на пиленца и на риба там се режат лесно )

            Поздрави,
            Бъдете живи и здрави!

            Коментар


            • #21
              До: Играчки ли са "въздухарките"?

              А, ти ребра на хора ли си рязал? Има един куп рекламни/демонстрационни клипове за ножове из интернет, та виж какво става с телешките ребра с нож със законно острие, т.е. малък и лек. Средният кухненски нож е бая желязо и ако те пернат със замах с такова си готов.

              Човекът говори за момчета, чийто ребра се чупят от юмрук, та кво остава с масивен нож.

              Коментар


              • #22
                До: Играчки ли са "въздухарките"?

                Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                Колега преди да уча Вет Медицина бях касапин 3 месеца хайде моля те недей ряза ребра напреки с нож, става ако ножа е електрически или с тегло над 2 кг ) а и като готвач през годинмите съм виждал и рязъл ребърца, те не се режат а се секат(освен на пиленца и на риба там се режат лесно )

                Поздрави,
                Колега, айде моля ти се прочети ми още веднъж поста и виж дали някъде ще срещнеш думичката "напреки"! Ударът беше нанесен отстрани, и ножа се е движел по хоризонтална а не по вертикална равнина, и се е плъзнал между ребрата, а не ги е рязал! Паметната плоча на момчето, лека му пръст, е на страничната стена на ДСК в гр.Сандански (до нея стана случката), а един от лекарите (хуманни) присъствали на аутопсията е майка ми! Та недей да ме обвиняваш в лъжа само въз основа на познанията си по готвачество и ветеринарна медицина!
                А човешки ребра се режат и напреки за твое сведение! Имаше случай пак в Сандански (преди около 3-4години), който нашумя доста в пресата! Възрастен мъж (малко по-възрастен от мене) закла касиерка на чейндж бюро (сестра на мой приятел) и намушка охраната в гръдния кош с ловджийски, широк нож! Охранителя оживя като по чудо но при намушкването му бяха прерязани 2 ребра по-гладко отколкото с хирургически инструмент (пак по думите на майка ми - хирург и анестезиолог с 36 годишен стаж, която беше също очудена)! Та имаш време тепърва да се очудваш още доста на човешките възможности, като те гледам млад човек си!

                Поздрави!
                "Do not correct a fool, for he will hate you;
                Correct a wise man, for he will appreciate you."

                Коментар


                • #23
                  До: Играчки ли са "въздухарките"?

                  Taka e колега млад съм и дай боже дълго да сме млади, но това не ми пречи да ти вярвам, аз го правя само подлагам някой неща на съмнение, съмнения базирани на моя практически опит, разбира се няма да пускам флеймове, преди всичко моите разбирания за идеята на Интернет са опознавателно образователна и малко бизнес

                  Накратко вярвам ти и се съгласявам с думите ти и ще добавя жалко за тези които не са сред нас, оборвайки твърденията ми...

                  Поздрави,
                  Бъдете живи и здрави!

                  Коментар


                  • #24
                    До: Играчки ли са "въздухарките"?

                    Ха сега да видим! Ножовете играчки ли са?

                    Коментар


                    • #25
                      До: Играчки ли са "въздухарките"?

                      Абе колеги що се спори за неща които са условни за всяка ситуация.Щом е пушка е опасна.Дори едно време тъбите за фунийки слагахме на изрязани дървени пушки и те бяха опасни , фунийките се забиваха каде ли не...А сега въздушна или каквато там била разбирасе,че не е играчка,а това дали щете нарани, осакати или ще ти извади окото или пък ще нарани някой друг,имали значение.Важно е като я купим и я дадем на хлапето да му се обясни предназначението на тази"НОВА ИГРАЧКА",и какви бели може да направи дори и фатални.И огнестрелно оръжие може дате простреля мусколно без фатални последствия и кво играчкали е?Преди да натиснеш спусака,а още преди да си дигнал въздухарката трябва да си помислил за последствията от истрела.
                      Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 27-09-07, 20:29.
                      Land Rover Discovery:
                      - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
                      Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

                      Коментар


                      • #26
                        До: Играчки ли са "въздухарките"?

                        По-горе стана въпрос за китайските въздухарки за по 30 лева.Аз си купих такава за да стрелям по капачки и кутии.Какво беше учудването ми, като видях флакон от дезодорант ( май беше Деним ) пробит от двете страни от разстояние над 10 метра.Съчмата не беше стоманена, нито сферична, нито пробивна.Обикновенна чашка.Ама ето.Та обобщението е да не си на грешното място, по грешното време.Че за беля я в окото, я между ребрата ще те думне, па после иди обяснявай че си стрелял ЕЙ ТАКА.
                        Grand Cherokee WJ 4.7 V8
                        Това е положението.

                        Коментар


                        • #27
                          До: Играчки ли са "въздухарките"?

                          по много глупаво стечение на нещата (признавам си мн. тъпо) се прострелях в ръката с въздушен пистолет с СО2 съчмичката и до момента ми е в ръката доста на дълбочко а пистолета мисля е доста по слаб от пушка

                          Коментар


                          • #28
                            До: Играчки ли са "въздухарките"?

                            Кога се простреля? Съчмата със сигурност е оловна, така че потърси веднага лекарска помощ защото при разлагането на оловото се отделят отровни вещества.

                            Коментар


                            • #29
                              До: Играчки ли са "въздухарките"?

                              Първоначално публикуван от kolonal Преглед на мнение
                              Кога се простреля? Съчмата със сигурност е оловна, така че потърси веднага лекарска помощ защото при разлагането на оловото се отделят отровни вещества.
                              преди около две години и разбирасе че ходих на доктор но не искаше да се наеме да ми вади съчмата защото е на мн. лошо място в дланта до коста(иначе е щяла направо да излезне ) а съчмата е стоманена и за това си я нося не оловна

                              Коментар


                              • #30
                                До: Играчки ли са "въздухарките"?

                                Имаш си спомен от преживяното и то е като обица на ухото. Казвам го от личен опит защото и аз имам един такъв "спомен"-белег на лявата ръка

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X