Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Спомени на танкистите.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Спомени на танкистите.

    Първоначално публикуван от Dagobar Преглед на мнение
    Интересна статия относно Т-72 и неговите недостатъци: клик.
    Дочетох до тази цитат: "... Меры по подготовке старика Т-72Б к бою с вражеским спецназом, вооруженным РПГ-29 «Вампир»" (С), спря, погледна долу коментариите, прочетох този: " Ну если честно,тон и рассуждения в статье напоминает записки нездорового геймера-фаната WOT.Подростково-юношеский максимализм просто обескураживает." (С) и се съгласих.

    Коментар


    • От: Спомени на танкистите.

      В моето поделение -втори батальон, но в първа рота(аз бях втора) за първи път видях подарени от СССР на България преминали основен ремонт Т-55-ци.Цялата първа рота беше с такива. На един мой градски машината беше с 4 запълнени дупки на предният горен скосен лист на бронята. Дупките бяха запълнени така, че стоманата "преливаше" като пломба от тях. Всички танкисти бяхме на мнение, че поне една РПГ граната е пробила бронята и екипажа е станал на пюре.Този танк е станал гробница на съветски войници участвали и били се с него във войната в Афганистан.Танкът беше ветеран от войната в Афганистан.

      Повечето истории от казармата са трагикомични, но тази е просто тъжна.
      Винаги се натъжавам когато си помисля, че в това желязо са умрели 4-ма млади хора.
      Казармата и войната не са романтика, както си представят някои никога не служили в казармата.Войната е само смърт и може би войнишко братство преди , по време и след смъртта...

      Коментар


      • От: Спомени на танкистите.

        Не е факт, щото дупки от РПГ-та са много малки. Т-55 много милосърдна към екипажа, в повечето случай екипаж е оцелявал.

        Коментар


        • От: Спомени на танкистите.

          Такива щитове на родна Т55 ца не съм и виждал. Това какво е - Т 55АМ ?
          Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
          No man left's behind !!!!

          Коментар


          • От: Спомени на танкистите.

            Мисля модернизирана с лазерен далекомер. Взводните бяха такива. Ето указания за модернизациите:


            http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A2-....D0.90.D0.9C-1

            То в България "чиста" 55-ца не е имало.Като чета сега модернизациите нашите всички бяха модернизирани в различни варианти и всяка рота и взвод бяха оборудвани с такива модернизирани 55-ци може би според предварителен план/спецификации.
            Последно редактирано от Justif; 10-02-14, 21:45.

            Коментар


            • От: Спомени на танкистите.

              Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
              Интересно ми е, със зимната нафта, предполагам, само бойните танкове са били заредени? Щото при нас така е било, в боксовете са стояли бойни танкове, заредени със зимната нафта, боекомплект, само аккумулатори са им били свалени и стояли на постоянно зареждане. При учебните машини нещата са били сами знаете какви.
              Ами това което си спомням, на бойните нафтата не се сменяше ,хангарите не се отопляваха,акумулаторите си бяха постоянно качени на тях и имаха някакъв куплунг отпред, където бяха включени на постоянен подзаряд.Поне веднъж на две седмици имаше тревога, при която се палеха само подгревателите на машините и се загряваха до 70 градуса.Двигателите се палеха на сезонното обслужване- април и октомври/ако нямаше бойна тревога или учение/.Всяка събота се проверяваше налягането на въздуха в бутилките за палене и напрежението на АБ.Май нещо се сипваше в цилиндрите на сезонното обслужване ,нещо като консервация,която изгаряше при заплване,щото като ги палнахме през април в бойния парк ,пушеха много първите минути/различавам пушека от незагрят двигател/
              Нямахме чисто учебни машини- водеха се учебно- бойни -с пълен екипаж и боекомплект ,който се съхраняваше някъде в близост до полигона/ не беше в машините-при бойна тревога учебните кемафи трябваше да отидат до погребите, където с останалите от екипажа да я снарядат,нашите не помня къде бяха/.Учебно- бойните при всяко прибиране в парка се пълнеха "догоре"
              При незапалване на машина при тревога,ВКР-то задължително вземаше проба от горивото
              Ако се използват пълните възможности на едно нещо, то се счупва!!!
              Пламен Златарев 0888 66 03 18

              Коментар


              • От: Спомени на танкистите.

                Първоначално публикуван от Justif Преглед на мнение
                Мисля модернизирана с лазерен далекомер. Взводните бяха такива. Ето указания за модернизациите:


                http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A2-....D0.90.D0.9C-1
                Да де ама тези противокулмулативни щитове у нас не съм виждал. Освен да са били в Айтос или Казанлък.... У нас имаше АМ2 - а там са два предни щита не такива и пълни с някакъв полимер май.
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:T-55AM2B_at_Panzermuseum_Munster.jpg
Прегледи:1
Размер:197.5 КБ
ID:5563069
                Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                No man left's behind !!!!

                Коментар


                • От: Спомени на танкистите.

                  И аз не съм виждал такава добавена броня на наши машини . А на големите занятия обикновено сливенските танкисти бяха някъде близо до нас .
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • От: Спомени на танкистите.

                    Мдааа... танкисти ужким сте, поне един де, ама да сбъркаш купола на Т-72 с Т-55, нямам думи.

                    Коментар


                    • От: Спомени на танкистите.

                      Пфу верно бе . Сега се загледах в люковете и формата на куполата. То щото говорим за Т 55 и изобщо никой не внимава " в картинката". Хаххаха не, че Т 72 съм виждал с такива щитове де.
                      Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                      No man left's behind !!!!

                      Коментар


                      • От: Спомени на танкистите.

                        Ако е Т72 ,защо ижектора на оръдието е в края.
                        [/SIGPIC][/SIGPIC]

                        Коментар


                        • От: Спомени на танкистите.

                          Става дума за пост #1083

                          Коментар


                          • От: Спомени на танкистите.

                            Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
                            Мдааа... танкисти ужким сте, поне един де, ама да сбъркаш купола на Т-72 с Т-55, нямам думи.
                            Немедленно на военен съд!!!!!
                            Ако се използват пълните възможности на едно нещо, то се счупва!!!
                            Пламен Златарев 0888 66 03 18

                            Коментар


                            • От: Спомени на танкистите.

                              Здравейте! Много е интересна темата ви. Аз съм набор 1986. Официално не съм ходил в казарма, но пък наряди съм давал Моят баща беше танкист в Шумен. Механик-водач на танк, след това в МТО рота и т.н. Покрай него съм прекарал доста време на танкодрума, в поделението и работилниците. Имам и аз смешна случка в поделението. Понеже бях послушен, никога не съм им правил бели и ми даваха да се навъртам покрай тях когато може. Единият ден колегите на баща ми решили да се пошегуват с мен и ме накараха да извадя едни ключове от кофа с масло. Още си спомням, че бях с някакво бяло костюмче И аз нали съм най-малък с най-нисък чин, слушам и изпълнявам, вадя ключовете, всички доволни, бърша ръцете в дрехите..... само баща ми май не беше доволен от цялата работа Ето и няколко интересни клипчета. В едното го има упражнението с наводнения танк. В другото е повече за конструкцията на танковете, интересни бяха Поздрави!

                              Коментар


                              • От: Спомени на танкистите.

                                Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
                                Интересно ми е, със зимната нафта, предполагам, само бойните танкове са били заредени? Щото при нас така е било, в боксовете са стояли бойни танкове, заредени със зимната нафта, боекомплект, само аккумулатори са им били свалени и стояли на постоянно зареждане. При учебните машини нещата са били сами знаете какви.
                                В нашата школа в Сливница (под.34810) в периода 90г.-92г. постоянно карахме със зимна нафта.
                                Аз в пост 1083 не виждам никаква снимка.
                                Последно редактирано от Георги Василев; 11-02-14, 09:47.
                                Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X