Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Спомени на танкистите.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Спомени на танкистите.

    Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
    Танкове дал господ- ако има желание и Леопард 2 може да проимаме в не лоши количества... Обаче за какво и против кого е въпроса.
    Стига бе ,Дог. Майтап да става!
    Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


    "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
    Джон Кенеди

    Коментар


    • От: Спомени на танкистите.

      Първоначално публикуван от optisprint teteven/Пламен/ Преглед на мнение
      Кретенът -министър със звучното име Свинаров.И що наряза мостопоставачите?Нима в мирно време при бедствия и наводнения не са нужни?Ами МТЛБ -тата?Можеше поне тях на гражданска защита да ги даде, а не сега малоумниците в оранжавите джипки да се чудят какво да правят при бедствия.Няколко пъти съм бил свидетел на тотална безпомощност или неумение от т.н Гражданска защита/ и при учения и при реални бедствия/Едно МТЛБ със запасняци/ ама от по -старото поколение/ ще свъши много повече работа.
      Горда българска армия/ остатъци/.Ми то една оффроуд група за излет е подобре въоръжена и комплектована , и проходима
      Още преди много време ми се въртеше из главата,ама не вярвах , че тия продажници ще го направят- да се нареже всичко съветско , за да може на негово място да се купи западно с оправданието , че НАТО,ЕС и пр.-там едни комисионни нали се сещаш.Май сме вече на прага.
      Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


      "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
      Джон Кенеди

      Коментар


      • От: Спомени на танкистите.

        Абе мостопоставачите от къв зор сте ги нарязали?!

        Коментар


        • От: Спомени на танкистите.

          Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
          Абе мостопоставачите от къв зор сте ги нарязали?!
          Официалната позиция ли искаш да знаеш(не само за мостопоставачите ами за всичко-МТЛБ,БМП,танкове,САУ,артилерия и т.н.)-държавата няма пари за да осигури консервирането , съхранението и охраната на изведената от въоръжение бойна техника и се надява след продажбата/утилизирането и да получи допълнителни средства за модернизация на настоящото въоръжение.От своя страна общините нямат необходимите средства за да извършат същото(поддръжка,охрана и снабдяване) ако евентуално им бъде зачислена отписана военна техника.
          Неофициалната-от простотия,продажност и безродие на българските политици управляващи последните 25год!
          Ако ме питаш мене-трябваше да се направи това което си показал на горните снимки(не Украйна , а Русия и Беларус)
          Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


          "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
          Джон Кенеди

          Коментар


          • От: Спомени на танкистите.

            Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение
            Интересно! Някой има ли представа защо точно Боснек-в района са такива чукари и сукаци , че не виждам какво може да търси там танкова бригада?

            Трудно ли е за въздушна атака???

            В равнинна местност е много по-лесно бомбардировачи, изтребители, апачи и други да вземат на прицел още от 3-6, 7 или повече километра дистанция и да унищожат танка, отколкото когато танка е скътан в гънката на някой планински "сукак". На моята рота изнасянето беше близо до Ръжена, Казанлъшко.Всеки танк си имаше предварително изкопан окоп, който макар и "позагладен" от атмосферните условия приютяваше танка и добре го скриваше, защото над окопите имаше и корони на дървета...

            Дислоцирането и "разпръскването" на бойната сила и техника в местоназначения различни от поделенията се прави с цел да не са струпани на едно място, тъй като са лесна цел за унищожение от бомбардировачи, ракети и т.н.
            Разузнаването на съответната вражеска държава/съюз знае къде са поделенията и кое поделение какви войски е и имат приоритетни цели(войски) за поразяване.Така може да победиш преди още на практика сухопътните ти войски да са влезли в бой с врага...

            Коментар


            • От: Спомени на танкистите.

              Първоначално публикуван от Justif Преглед на мнение
              Дислоцирането и "разпръскването" на бойната сила и техника в местоназначения различни от поделенията се прави с цел да не са струпани на едно място, тъй като са лесна цел за унищожение от бомбардировачи, ракети и т.н.
              Разузнаването на съответната вражеска държава/съюз знае къде са поделенията и кое поделение какви войски е и имат приоритетни цели(войски) за поразяване.Така може да победиш преди още на практика сухопътните ти войски да са влезли в бой с врага...
              Стига , бе човек и аз съм служил(95-96),вярно ВВС-ар ама все толкова ми е ясно.

              Трудно ли е за въздушна атака???
              И на мен това ми мина през акъла още повече , че Боснек е едва на няколко километра от пътя София-Солун но странното е , че в там няма почти никаква възможност за маневриране-сиреч надушат ли те къде си-готов си.Не съм много в час с танковите дела,но до колкото си спомням най-добрия начин да си опазиш танковете е да не ги оставяш дълго време на едно място,но може и да греша.
              Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


              "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
              Джон Кенеди

              Коментар


              • От: Спомени на танкистите.

                Айде да кажем че бойна техника попадала под ДОВСЕ, но инженерните машини са скъпи и многоункционални коли, които всяка една държава ги държи ей така, за всеки случай, за не дай Боже някакви аварии и катаклизми. Напълно съм наясно, че сега ще ми скочат (разбира се виртуално, щото само това могат ) апологети на НАТО, но има нещо вярно в статия на Велизар Енчев http://pan.bg/view_article-49-21553-...chuzhbina.html

                Коментар


                • От: Спомени на танкистите.

                  Статията вече се коментира и е пълна глупост. НАТО нито е длъжно, нито е поемало ангажименти да ни "подарява " каквото и да е било. Въпросните 480 милиона са отишли в джобовете на българските военнослужещи като заплати- има го и в коментарите под статията. До тук всички други разходи на армията ни извън БГ се поемат от САЩ. А от колко подаръци сме се отказали до сега е тема на съвсем друг разговор. Както вече и казах- в момента процента от БВП който се отделя за отбрана е миноритарен и е достатъчен само за заплати и е с почти 2% по- малък от гарантираният навремето когато подписвахме за НАТО. Този проблем е повдиган не еднократно, но обяснението е "бедни сме - пари нямаме". САЩ предложиха навремето да ни подарят четири С 130 - не ги взехме . Предложиха ни и 20 блехоука и 5 Чинука - не ги взехме, предложиха ни на скоро 10 бр чисто нови МРАП а - не ги взехме. Германия извади на масата стотици танкове Леопард 2, стотици БМП та Мардер 2 , БТР и ФУКС няколко батареи ПзХ2000- в момента се чудим точно как да ги откажем. Щото и те- без пара. Т.е. даваме най доброто от себе си да отказваме каквото и да е било.. В момента има над 300 бр Т 72 в добро състояние - а програма за модернизация няма, няма и да има. Така че НАТО ич не ни е виновно. Тази техника се продава просто защото пари дори за сапиталните и реманти няма и скоро няма и да има.
                  Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                  No man left's behind !!!!

                  Коментар


                  • От: Спомени на танкистите.

                    Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
                    .. В момента има над 300 бр Т 72 в добро състояние - а програма за модернизация няма, няма и да има. Така че НАТО ич не ни е виновно. Тази техника се продава просто защото пари дори за сапиталните и реманти няма и скоро няма и да има.
                    Ресурсът до капитален ремонт на 72-ката беше 11 000 км.Дори в годините ,когато не се жалеше гориво и боеприпаси за двугодишен период един екипаж рядко навърташе повече от 300-350 км с бойните машини/ едно ротно , едно батальоно и едно бригадно ,евентуално една бойна тревога/ и не повече от 20-25 щатни изстрела.Голяма част от машините са внесени 84-87 год.Дори ако приемем, че и в годините на криза и демокрация са отпускани същите средства/ в което дълбоко са съмнявам/ за тридесет години експлоатация бойните машини не би трябвало да са навъртели и 5 000 км/под нормата за среден ремонт/.Ресурсът на оръдието не знам колко е.
                    Доколкото знам в първите години на експлатация, Танкоремонтният завод в Търговище не е бил подготвен да извършва основен ремонт на 72-ките .И учебно-бойните след навъртане на 7000 км /нормата за среден ремонт/ са ги вкарвали в бойния парк, без да бъде извършван такъв и са изкарвали нови за учебния процес.Не знам докога е продължила тази практика.Руснаците на “ЩИТ-82”, бяха много учудени , че с бойни машини,водим учебен процес.При тях за учебен процес се изполват учебни машини, пълно копие на бойните , но без скъпата броня и някои специални системи.Например кемафите ,първите десетина часа, трябваше да палят и превключват скорости на тренажор, ама такъв нямаше и хоп ,направо на бойните машини, ползвани за учебни! И все пак “УРАЛ” –ките бяха с висока степен на идиотоустойчивост….
                    Ако се използват пълните възможности на едно нещо, то се счупва!!!
                    Пламен Златарев 0888 66 03 18

                    Коментар


                    • От: Спомени на танкистите.

                      Да ама трябват пари за куп други "капитални" ремонти-танк взет от роден резерв трябва да премине през пълно рециклиране за да стане годен дори за африканския пазар. Цената на едно такова рециклиране достига до 80 000 лева - това баш в Търговище. Т.е. всичкото гумени съединеня гарнитури и прочие е в ужасно състояние, електрониката ( това е малко пресилено за системите в Т 72) е фира на 70%. Така че това което имаме са тонове мъртво или полу - мъртво желязо. Без адекватна на съвременните реалности броня, без адекватни съвременни комуникации, без адекватен модерен балистичен изчислител и ако искате и без адекватен боекомплект защото в наличния липсват доста "артикули".
                      Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                      No man left's behind !!!!

                      Коментар


                      • От: Спомени на танкистите.

                        Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
                        Без адекватна на съвременните реалности броня, без адекватни съвременни комуникации, без адекватен модерен балистичен изчислител и ако искате и без адекватен боекомплект защото в наличния липсват доста "артикули".
                        По-горе казваш, че имаме възможност да вземем Леопард - ама за какво?
                        Тук казваш, че това което имаме не е адекватно на съвременната реалност.А трябва да е адекватно срещу кого?
                        Всеки трети е шести

                        Коментар


                        • От: Спомени на танкистите.

                          Пак забраздихме из дебрите на политиката.Нали да си разказваме спомени е тази тема

                          Една снимка от последните месеци, когато е имало танкове на АУЦ "Сливница" -март 2007
                          Това е учебния парк на Горнобанци, машината е от втори батальон, първа рота, трети взвод, втора машина
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:72 слиж.JPG
Прегледи:1
Размер:42.4 КБ
ID:5564183
                          Ако се използват пълните възможности на едно нещо, то се счупва!!!
                          Пламен Златарев 0888 66 03 18

                          Коментар


                          • От: Спомени на танкистите.

                            Никога досега не видях българските Т-72 с допълнителното бронирование. Вие нямахте ги изобщо, така ли да разбирам?

                            Коментар


                            • От: Спомени на танкистите.

                              Основното количество Т 72 в България са базова модификация - Урал
                              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                              Коментар


                              • От: Спомени на танкистите.

                                Добре де, имате (или имахте) и н-брой и тн чехкини, значи Т-72М?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X