Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Спомени на танкистите.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Спомени на танкистите.

    Първоначално публикуван от Стефан
    И те, и производството им, бяха много голям успех. Особено за толкова малка страна.
    За което си прав си прав, жалко,че и това съсипахме.
    От един завод на който на основна площадка бяха 8000 сега да са 5 - 600 какво да кажеш?
    За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
    0878 79 20 61 Борис

    Коментар


    • От: Спомени на танкистите.

      2 С1 -гвоздика,ако това имаш предвид.На Ново село съм им управлявал огъня. На 12 км снаряда кацна върху бункера където трябваше,без метър отклонение.Едни от добрите ми спомени от казармата.

      Коментар


      • От: Спомени на танкистите.

        Дано не се сърдят танкистите, че им спамим темата, но артилерията ни обединява. Аз съм служил на САУ "Тунджа" и с "Гвоздиките" ходехме заедно на стрелби. Веднъж изпълняваха Упражнение 1 - стрелба с право мерене. Мишената беше танкова - дървена рамка със зебло с очертанията на танк, която се повдига от специален механизъм. Механизмът пък, е скрит в бетонен бункер. Та случката е следната: първият изстрел е перфектен, но снарядът не се взривява при удара в зеблото, а го пробива и се взривява в ската малко зад мишената. Командирът на разчета имаше много диоптри - твърде много за артилерист! Сторило му се, че изстрелът е "дълъг" и дал поправка в минус - следващият попадна точно в бункера....хайде пак строително-ремонтни работи, че и наказания..една от многото весели случки от службата в Симеоновград...
        00359893488603

        ....нямам си вече LR...

        Коментар


        • От: Спомени на танкистите.

          Корен- ех там какви спомени имам.

          Коментар


          • От: Спомени на танкистите.

            Първоначално публикуван от FLY_FREE Преглед на мнение
            2 С1 -гвоздика,ако това имаш предвид.
            Точно тях имам предвид.
            На стрелби съм ходил само на заводския полигон те нямат нищо общо с учебнити по другите полигони натези се настройва цялата машина като комплекс.
            Слиза машината от поточата линия вкарват я в цеха за дооборудване зареждат и бегом марш на полигона за кръгче и стрелби.
            Най омразно на всички изпитатели беше хидро изпитанието на машините защото ако си забравил нещо отворено хаиде обратно подсушаване и пак.
            А ВП най много държаха на хидрото защото друго може и да се опрови ама хидро е сложна работа.
            За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
            0878 79 20 61 Борис

            Коментар


            • От: Спомени на танкистите.

              Гвоздиката е най-бързата верижна машина,която съм виждал-120 км/ч ги развърта без никакви проблеми.Направо е фантастично да се гледа,особенно ако е лятото и почвата е изсъхнала,за да се вдига прах.Когато бяха в поделението в Марино Поле /Карловско/ имаше какви ли не случки къде комични,къде трагикомични с тях.Нямаше занятие да излезнат и да не направят някоя поразия като например-карайки колонно за полигона в Анево,една машина се отклонила малко във вдигнатия прах и отсича бетонен стълб на енергото,стълба пада върху нея(без тия вътре даже да разберат) и си го понасят за Анево.Там пък се случих аз наедно с командира им (все ме втъкваха регулировчик да бера срам),та гледа той с бинокъла как идват машините и изведнъж взе да вика " А ааа бах му мамата,бе трета машина има две оръдия".Няма да ви обяснявам,че на човека не му остана глас от викане .

              Коментар


              • От: Спомени на танкистите.

                А ако знаеш как се плъзга на асвалта на завоите ,тия по ралитата ряпа да ядат.Елхово -Ново село през Петолъчката -три пъти съм го минавал,на четвъртия ни товариха на влак.

                Коментар


                • Re: Спомени на танкистите.

                  Верижните много добре се пързалят по асфалт и бетон
                  В Горна Баня докато прибирах дежурния влекач към стоянката му (ходих да вадя големия трактор че беше почти паднал в дерето)
                  точно на един завой се откачи щангата на съединителя (паднала скапаната зегерка която държи щангата към съединителя) и опъна щангата на газта.
                  Със дежурния (артилерист) направихме няколко оборота с танка като почти се блъснахме в един парк здраве да е и без съединител се кара, лостовете на втора
                  задна и успях да го изкарм, пак с лостовете минах на първа и му викам готово хайде качвай се ама дежурния беше загубил интерес та се прибра пеша

                  Коментар


                  • От: Спомени на танкистите.

                    Първоначално публикуван от FLY_FREE Преглед на мнение
                    А ако знаеш как се плъзга на асвалта на завоите ,тия по ралитата ряпа да ядат.Елхово -Ново село през Петолъчката -три пъти съм го минавал,на четвъртия ни товариха на влак.
                    Ааа да и това е вярно,според нашите механик-водачи (доста от тях са ми селски набори и съученици) дори и да караш направо по асфалтов път,вдигнеш ли повече от 50 и почва да залита встрани.Е и тук си има лекарство де-гумените вериги и пак е самолет.

                    Коментар


                    • От: Спомени на танкистите.

                      Първоначално публикуван от zlatoto_zd Преглед на мнение
                      ...Та случката е следната: първият изстрел е перфектен, но снарядът не се взривява при удара в зеблото, а го пробива и се взривява в ската малко зад мишената. Командирът на разчета имаше много диоптри - твърде много за артилерист! Сторило му се, че изстрелът е "дълъг" и дал поправка в минус - следващият попадна точно в бункера....хайде пак строително-ремонтни работи, че и наказания..една от многото весели случки от службата в Симеоновград...
                      На стрелбището до с. Банево съм сменял остановки за норматив до припадък, след стрелбите съм лял бруствери на ръка от "къси щатни", но никой не е бил наказван, дори и при явни съмнения, че нарочно ги пуска къси.
                      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                      Коментар


                      • От: Спомени на танкистите.

                        Първоначално публикуван от zlatoto_zd
                        Аз съм служил на САУ "Тунджа"
                        Това 120мм самоходен миномет ли е или 152мм гаубица?
                        Последно редактирано от gabocvet; 18-08-10, 19:08. Причина: корекция
                        За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                        0878 79 20 61 Борис

                        Коментар


                        • От: Спомени на танкистите.

                          Минохвъргачка е..качена на МТЛБ. Произвеждаха се в Червен бряг и май само там от целия Варшавски договор...нека някой по-запознат да каже..
                          00359893488603

                          ....нямам си вече LR...

                          Коментар


                          • От: Спомени на танкистите.

                            Първоначално публикуван от zlatoto_zd
                            Минохвъргачка е..качена на МТЛБ. Произвеждаха се в Червен бряг и май само там от целия Варшавски договор...нека някой по-запознат да каже..
                            За това питах по мое време вече нямаше. Значи си се качвал на полигона ако си бил на приемка? А 2С3 Акация не бяха в Червен бряг даже не знам дали тези които бяха на въоръжение дали изобщо са правени извън СССР.
                            Не помня и като какво изделие се водеха.
                            За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                            0878 79 20 61 Борис

                            Коментар


                            • От: Спомени на танкистите.

                              Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
                              За това питах по мое време вече нямаше. Значи си се качвал на полигона ако си бил на приемка? А 2С3 Акация не бяха в Червен бряг даже не знам дали тези които бяха на въоръжение дали изобщо са правени извън СССР.
                              Не помня и като какво изделие се водеха.
                              Съмненията ти са напълно основателни - не са правени извън Русия (тези дето бяха на въоръжение тук). Наши са си вариациите на тема БМП-23. А-ма и там май нямаше корпуси произведени изцяло тук - само модифицирането (пак подчертавам, "май", не съм абсолютно сигурен относно норпусите на БМП-тата).
                              Изобщо (както и друг път съм казвал), т. нар. "Военнопромишлен комплекс" в условията на ВД-обусловеност, не представляваше нищо повече от система от ремонтни предприятия, позиционирани от логистична гледна точка в близост до предполагаемата, евентуална линия на фронта...
                              Последно редактирано от davc; 18-08-10, 19:26.
                              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                              Коментар


                              • От: Спомени на танкистите.

                                Първоначално публикуван от davc
                                Наши са си вариациите на тема БМП-23. А-ма и там май нямаше корпуси произведени изцяло тук - само модифицирането (пак подчертавам, "май", не съм абсолютно сигурен).
                                Не за тези съм сигурен че са изцяло наше творение.
                                Между другото чувал съм добри отзиви за тях.
                                За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                                0878 79 20 61 Борис

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X