Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Спомени на танкистите.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Re: От: Спомени на танкистите.

    Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
    Освен ако не е имало очи и уши на място (цел на изпитанията и прочее) - дали няма да е по-добре да се оставят презрителните мнения по подразбиране за нещо по-познато - примерно маневри или учения, където опита да бъде счупено нещо не е част от програмата ?
    Ники, идеяра беше да се научиш да караш. Не е много лесно трябва да ти се отдава, а при водачи събирани от кол и въже в нашата армия беше много трудно.

    Коментар


    • От: Re: От: Спомени на танкистите.

      Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
      Ники, идеяра беше да се научиш да караш. Не е много лесно трябва да ти се отдава, а при водачи събирани от кол и въже в нашата армия беше много трудно.
      Да де, при нас. Тия шведите от филмчето май не им е точно това идеята.
      Издъних се на Тюринг теста

      Коментар


      • Re: От: Re: От: Спомени на танкистите.

        Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
        Да де, при нас. Тия шведите от филмчето май не им е точно това идеята.
        Наистина имат много грешки. Където трябва да даде газ те я отнемат и от там идват всички проблеми.

        Коментар


        • От: Спомени на танкистите.

          Преминаването на отвесната стена и самоизвличането с гредата бяха перфектни.
          Но другите изпълнения бяха безумни.
          Особено това- двама в куполата ,показни до кръста, с отворени люкове в отвесния ров
          Ако се използват пълните възможности на едно нещо, то се счупва!!!
          Пламен Златарев 0888 66 03 18

          Коментар


          • Re: От: Спомени на танкистите.

            Първоначално публикуван от Пламен Златарев Преглед на мнение
            Преминаването на отвесната стена и самоизвличането с гредата бяха перфектни.
            Но другите изпълнения бяха безумни.
            Особено това- двама в куполата ,показни до кръста, с отворени люкове в отвесния ров
            Плами, това с купола, ами правили сме и по големи идиотии, с т55 ама все тая. На мен щеше да ми отлети главата защото с тел си баях застопорил блокировката на жироскопа за да мога да си карам на отворен люк на щатните стрелби. Тряваше да тегля един танк и само като видях от походно положение ка оръдието с включен жироскоп идва към главата ми, не ме питай как се наврях в дупката с вдигната седалка.

            Коментар


            • От: Спомени на танкистите.

              Прескаченето на снежния ров е култово,даже шведите се изненадаха.
              И ако не беше отнел газта, щеше до го "прелети"
              Ако се използват пълните възможности на едно нещо, то се счупва!!!
              Пламен Златарев 0888 66 03 18

              Коментар


              • Re: От: Спомени на танкистите.

                Първоначално публикуван от Пламен Златарев Преглед на мнение
                Прескаченето на снежния ров е култово,даже шведите се изненадаха.
                И ако не беше отнел газта, щеше до го "прелети"
                Точно, с повечко газ нямаше да имат проблем на нито едно препятсвие.

                Коментар


                • От: Спомени на танкистите.

                  Да, имахме една книжка "Кормуване на танка по различни терени" или "Техника на кормуване на Т-72"- нещо такова не помня, но в казармата я прочетох много внимателно( даже си свих една и ми е някъде в библиотеката)! Вътре е описано как се преминава всяко препятствие във всякакви условия!

                  п.п. много ми помогна впоследствие в офроуда.
                  Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                  Коментар


                  • От: Re: От: Спомени на танкистите.

                    Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
                    Ники, идеяра беше да се научиш да караш. Не е много лесно трябва да ти се отдава, а при водачи събирани от кол и въже в нашата армия беше много трудно.
                    Писал съм го и някъде по нагоре за попълването на наборите . Демографската криза в България започва някъде още в началото на 70 година на миналия век . Същевременно армията ни се модернизира и изисква все по голямо количество квалифицирани хора да управляват техниката . Най голям недостиг имаше за шофьори и съответно човек завършил нещо свързано с двигатели и имащ професионална шофьорска книжка нямаше никакъв начин да служи нещо друго освен шофьор и пак в повечето случаи на един шофьор се водеха поне по два камиона . След това с приоритет от завършилите техническите училища се попълваха ВВС ; ЗРВ и ракетни войски . От там нататък за мотострелковите каквото остане та в общи линии беше нещо нормално хора завършили ТОХа или фризьорския да се окажат на школа за кемафи .
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • От: Спомени на танкистите.

                      Някой правил ли е подобно слизане от вагон.Унгария 1985 г, учение.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:10492334_736412243047879_6795156283815128632_n.jpg
Прегледи:1
Размер:94.7 КБ
ID:5686614
                      Ако се използват пълните възможности на едно нещо, то се счупва!!!
                      Пламен Златарев 0888 66 03 18

                      Коментар


                      • От: Спомени на танкистите.

                        Като гледам пораженията ще са по вагоните при такова слизане .
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • От: Спомени на танкистите.

                          Едно по-интелигентно слизане от вагон.Насред нищото.Унгария, учение 1985 г.Ние даже не сми гоизучавали като възможност.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:10300966_736411479714622_5457747068243244354_n.jpg
Прегледи:1
Размер:79.6 КБ
ID:5687900
                          Ако се използват пълните възможности на едно нещо, то се счупва!!!
                          Пламен Златарев 0888 66 03 18

                          Коментар


                          • От: Спомени на танкистите.

                            Един колега където е завършил танкостроене в Харков през 1970 и някоя ми е казвал че руснаците имат мобилна ЖП рампа за товарене на техника но не можех да си представя как изглежда .
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • От: Спомени на танкистите.

                              И аз не съм виждал такава рампа . Пламене , от къде ги изравяш тези снимки?
                              На нас клиренс ни трябва , не скорост

                              Коментар


                              • От: Спомени на танкистите.

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1348487952_nastavlenie-po-perevozkam-voysk-zhd-i-vodnym-transportom-_247_976.jpg
Прегледи:1
Размер:46.6 КБ
ID:5687931
                                ________________________________________________
                                Subaru OUTBACK 2,5
                                Hyundai TUCSON 2.0

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X