Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Обмисля се подмяната на старите БТР

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Обмисля се подмяната на старите БТР

    Първоначално публикуван от Dagobar Преглед на мнение
    Вече са- "Бумеранг"


    Или това
    За това второто съм сигурен, че тук във форума някой запознат каза, че е глух клон и няма да го бъде (в руската армия, за експорт може би...), а не съм сигурен дали не четох някъде и за първото, че няма да го бъде.
    Всеки трети е шести

    Коментар


    • От: Обмисля се подмяната на старите БТР

      Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
      За това второто съм сигурен, че тук във форума някой запознат каза, че е глух клон и няма да го бъде (в руската армия, за експорт може би...), а не съм сигурен дали не четох някъде и за първото, че няма да го бъде.
      За това второто наистина не знам. Отдавна се говори, че искат да накичат новите поколения БТР/БМП с по-големокалибрени оръдия 35, 40, 57 мм и т.н. А това има именно 57мм оръдие. Знам ли ги какво мислят....
      Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

      Коментар


      • От: Обмисля се подмяната на старите БТР

        Според договора който Чавдар цитира това вече не е БТР, а БМП.
        За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
        0878 79 20 61 Борис

        Коментар


        • От: Обмисля се подмяната на старите БТР

          Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
          Според договора който Чавдар цитира това вече не е БТР, а БМП.
          Мани го тоя договор. Той вече си изигра ролята (на времето). Сега линията и разликата между БМП и БТР толкова се разми, че дори на самите специалисти им е трудно да ги различават. Даже почнаха да измислят разни съкращения и екзотични имена за да си маркират бронираните кашони. Така или иначе бройките по ДОВСЕ надали вече някои ще ги прехвърли. Тъка че всичко под тях е/ще бъде една млевина от видове, модели и спецификации. Особено с модулня принцип си има едно шаси и отгоре му бодват какви ли не приставки и видове оборудване/въоръжение.
          Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

          Коментар


          • От: Обмисля се подмяната на старите БТР

            Спрямо днешните събития по отношение недостига на между 60 и 80 млн. лева в бюджета на министерството и евентуално съкращаване на 4000 човека с цел компенсиране на този недостиг или орязване на пари за поддръжка с цел опазване на личен състав, смятам че темата губи абсолютно всякакъв смисъл.

            Коментар


            • От: Обмисля се подмяната на старите БТР

              Първоначално публикуван от Stoian Ivanov Преглед на мнение
              Спрямо днешните събития по отношение недостига на между 60 и 80 млн. лева в бюджета на министерството и евентуално съкращаване на 4000 човека с цел компенсиране на този недостиг или орязване на пари за поддръжка с цел опазване на личен състав, смятам че темата губи абсолютно всякакъв смисъл.
              Не темата колега, не темата. Ами цялата институция наречена армия....
              Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

              Коментар


              • От: Обмисля се подмяната на старите БТР

                Първоначално публикуван от Dagobar Преглед на мнение
                Не темата колега, не темата. Ами цялата институция наречена армия....
                Знам...

                Коментар


                • От: Обмисля се подмяната на старите БТР

                  Първоначално публикуван от Dagobar Преглед на мнение
                  ... Сега линията и разликата между БМП и БТР толкова се разми, че дори на самите специалисти им е трудно да ги различават. ...
                  В същност, БМП-то е БТР с претенции, произтичащи от наличието на по-тежко въоръжение.
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • От: Обмисля се подмяната на старите БТР

                    Много от колегите пропускате няколко много важни факта-когато руснаците замислят бронираната транспортна машина на пехотата,има поставени изисквания тя да се се движи със скоростта на танковете и да има същата проходимост.Идеята е била пехотата да може да се движи с танковете в едно темпо(в състав на танкова бригада/дивизия).От направените проучвания става ясно , че най-подходящото шаси е верижното.Проблемите са , че верижните БТР-и се явяват "бутикова" стока и съответно са скъпи плюс това , че липсват достатъчно производствени мощности.И точна поради това е създаден БТР-а във вида в който го познаваме(той се произвежда в граждански предприятия с голям % детайли от граждански машини,което сваля цената и не натоварва излишно военните заводи).Или с други думи на БТР60П/ПБ е гледано КАТО НА ВРЕМЕННА МЯРКА-нещо което да запълни дупката и да спаси положението.Доказателство за това е разработването в последствие на верижните МТЛБ и БМП-1. ОБАЧЕ-всичко тече , всичко се променя.Опасността от трета световна рязко спада(след кубинската криза) и започва ерата на войните "на територията на трета страна"(Виетнам,Афганистан и.т.н).В Афганистан и се оказва , че използването на верижна техника е НЕРЕНТАБИЛНО поради ниския ресурс на ходовата част(в частност веригите) и високия разход на гориво(верижна машина се кара с газ-там понятието "по инерция" го няма).И съответно някой се сеща за БТР-ите(които иначе в състав на танкова бригада издъхват като проходимост-не случайно в БНА за "масов" брониран транспортьор за който СПЕЦИАЛНО да се изгради завод е избран МТЛБ).Експлоатацията на БТР-а (машина която да "навива" голям километраж , обикновено като охрана на транспортни колони) излиза доста по "на далавера".Отделно , че заплахите стават други(наред със засадите осн.проблем са мини и ИВУ при които БТР има по-голяма живучест).Излизат наяве обаче и неговите недостатъци.Най-главните-малък обзор от десантното отделение , което пък улеснява противника при засади(точно поради това руснаците се возят на покрива , а не вътре) и трудното напускане на машината(особено при първите версии)-отново проблем при засада.Точно заради това и в САЩ и в СССР/Русия се търси машина която да е подходяща за подобен род мисии,защото БТР,БМП,МТЛБ,Брадли и т.н. не са-те са си чисто армейски машини , които нямат място в деретата,планинските проходи и градовете(където се водят по-скоро жандармерийски , а не армейски операции).В тоя ред на мисли лично за мен класическия БТР си е изживял времето(нищо , че и от двете страни на океана непрекъснато се напъват да го вкарват в различни роли-основната причина е , че на никой вече не му се харчат пари и гледа да мине тънко-колесните машини имат много по-голям ресурс).
                    За танковите подразделения си е нужна верижна машина (да си гази там калта след танковете и да се бори с нивите), а за мисии от типа Ирак,Кавказ,Афган нещо от типа на нашите пустинни котки или Хамър или нещо подобно(за патрулиране , съпровождане и охрана).
                    Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                    "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                    Джон Кенеди

                    Коментар


                    • От: Обмисля се подмяната на старите БТР

                      Поне 1000+ пъти питах какви пари имаме, никой не отговори.
                      Щом парите тук в темата не са проблем ( сакън някой да не каже че са) и тъй като подкрепям горния пост - най-добрият избор за нас е Бредли.

                      Доказан най-голям танкоубиец. На руски танкове.
                      И тъй като Русия е обявена за заплаха на националната ни сигурност на правителствено ниво, това е нашата машина.
                      Руснаците имат 5 десантни кораба, които могат да носят по 5 танка... така, че е нужно да си купим 10 -15 Бредлита и националната ни сигурност е осигурена.

                      Коментар


                      • От: Обмисля се подмяната на старите БТР

                        Нитро, кво пиеш? Също така една ескадрила от ВВСарския вариант на брадлито - ф-35 А наздраве
                        Всеки трети е шести

                        Коментар


                        • От: Обмисля се подмяната на старите БТР

                          Първоначално публикуван от nitro Преглед на мнение
                          Поне 1000+ пъти питах какви пари имаме, никой не отговори.
                          Ти явно не хващаш един много тънък момент! Факт е , че в момента ПАРИ НЯМАМЕ.....ама никакви,но също така е факт , че се намираме в един период в който техниката(била тя танкове,БТР-и,самолети или кораби)останала от времената на ВД вече е на последни издихания и трябва да се ИЗБЕРЕ БЪДЕЩЕТО. Превъоръжаването на една армия(била тя дори и 25 хилядна) е нещо което струва колосални пари и е страшно важна правилния избор да се направи ОТ РАЗ !!! Стопляш ли. Може на тоя етап да се вземат и десет машини,ама да са точната и правилна основа върху която да се гради останалото,а не през десет години да си сменяме концепциите(със съответните финансови щети от тъпи решения).
                          Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                          "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                          Джон Кенеди

                          Коментар


                          • От: Обмисля се подмяната на старите БТР

                            Армията продаде на тъмно 535 бронирани машини. Колко ли са останали?
                            За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                            Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                            Коментар


                            • От: Обмисля се подмяната на старите БТР

                              Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                              Нитро, кво пиеш? Също така една ескадрила от ВВСарския вариант на брадлито - ф-35 А наздраве
                              Може и да не пие По-скоро е на специфични гъби или субстанции забранени от закона.
                              Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                              Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                              В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                              Коментар


                              • От: Обмисля се подмяната на старите БТР

                                Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение
                                Ти явно не хващаш един много тънък момент! Факт е , че в момента ПАРИ НЯМАМЕ.....
                                Аз от сумати страници в темата говоря, че няма пари и трябва компромисно решение, а ти сега взе да ми обясняваш, че нямало пари... Аз тънките моменти ги хващам, ама някой не четат какво е писано в темата... или не схващат Иронията.


                                Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                                Армията продаде на тъмно 535 бронирани машини. Колко ли са останали?
                                Миналата седмица по магистралата за Шумен, подминах десетина, а може и повече камиона с платформи - на всяка по едно МТЛБ. Корава поръчка е направила някоя братска африканска държава.


                                Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
                                Може и да не пие ...
                                А ти защо ми изтри поста с поканата за пиене на ракийца ? Нещо лошо ли има ?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X