Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Обмисля се подмяната на старите БТР

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Обмисля се подмяната на старите БТР

    Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
    Както виждаш и на мен не ми излизат, ама не се чеша по главата - в седмицата поне два пъти минавам покрай "Пентагона" и се сещам за един Полковник с жълто Ламборджини, дето разцепваше манекенките в Кемпински и знам, че той не е единствения и, че той и тези като него лапат само малък процент! Знам и, че такива схеми няма как да станат, ако правителството не ти е опънало чадър... Кво има да се чешеш толкоз?!
    Ами тук при нас в Бургас такива явни елементи няма...
    Имам предвид оня с Ламборджинито, за схемите си е ясно.Сума фирми я карат на схеми.
    Последно редактирано от Stoian Ivanov; 02-12-14, 18:54.

    Коментар


    • От: Обмисля се подмяната на старите БТР

      Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
      Верно ли не знаеш какви са целите пред въоръжените сили/армията?
      1976-78 ги знаех. Сега не ги знам.

      Коментар


      • От: Обмисля се подмяната на старите БТР

        Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
        1976-78 ги знаех. Сега не ги знам.
        Както говорят за нова Студена война, брой ги същите само сме на другата страна.

        Коментар


        • От: Обмисля се подмяната на старите БТР

          Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

          Коментар


          • От: Обмисля се подмяната на старите БТР

            Първоначално публикуван от Stoian Ivanov Преглед на мнение
            Както говорят за нова Студена война, брой ги същите само сме на другата страна.
            В "Студената война" остана една еднинствена държава. А тя тепърва ще е все по-изолирана.
            Сега са други проблемите.

            Е, и Северна Корея, но там дните са преброени - династията рухна.

            Коментар


            • От: Обмисля се подмяната на старите БТР

              Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
              Ще ви дам един жокер! Само на военния канал (телевизионен) бюджета е $ 1 000 000 на година...
              Нее
              Всеки трети е шести

              Коментар


              • От: Обмисля се подмяната на старите БТР

                Някой може ли да ми каже официалната (неофициалната е ясна) причина да съществува този канал?
                Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                Джон Кенеди

                Коментар


                • От: Обмисля се подмяната на старите БТР

                  Предполагам че има на доста раздут щат поне дирекция от типа на военно патриотично възпитание или нещо такова . Традиционно цялата пара в свирката
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • От: Обмисля се подмяната на старите БТР

                    Интересна статия http://www.thinkdefence.co.uk/2012/0...onsiderations/
                    За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                    0878 79 20 61 Борис

                    Коментар


                    • От: Обмисля се подмяната на старите БТР

                      Ще си правим БТР-те с помощ от САЩ http://pan.bg/view_article-3-29669-S...Sht-BTR-I.html
                      За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                      0878 79 20 61 Борис

                      Коментар


                      • От: Обмисля се подмяната на старите БТР

                        Преди можехме и сами .
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • От: Обмисля се подмяната на старите БТР

                          Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
                          Ще си правим БТР-те с помощ от САЩ http://pan.bg/view_article-3-29669-S...Sht-BTR-I.html
                          Доста висока цена предвиждат ми се струва. Тези 3-4 милиона почти гонят цена на нов M113 "average manufacturing cost not to exceed $1.8 million per vehicle" - пък там варианти да искаш, може да го накичиш с всичко и е една от най-доказаните машини в света..
                          Да не говорим, че за милион отгоре е M-2 Bradley, пък надали ще се получи и половината от възможностите.

                          Освен това е странно че ще изберат колесен вариант. Сигурно заради по-евтина подръжка. Ама пък за колесен, цената е още по-завишена.

                          Коментар


                          • От: Обмисля се подмяната на старите БТР

                            Министърът на отбраната Николай Ненчев спира две от най-големите обществени поръчки – за купуването на нови бронирани машини за Сухопътни войски и Военна полиция на обща стойност над 50 млн. лева,

                            http://www.mediapool.bg/voenniyat-mi...ews246425.html
                            За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                            0878 79 20 61 Борис

                            Коментар


                            • От: Обмисля се подмяната на старите БТР

                              Какво искат нашите Сухопътни войски


                              - Бойни бронирани машини (ББМ) – 100 бр.
                              - Специални и осигуряващи машини (разузнавателни, ПВО, медицински, инженерни, химически и др.) – 138 бр.
                              - Интегрирана логистична поддръжка на три батальонни бойни групи за целия жизнен цикъл на машините.
                              - Машините да са колесни, а не верижни.
                              - Екипаж – 3 + 8 души.
                              - Поне четвърто ниво на балистична и противоминна защита.
                              - Пасивна защита срещу кумулативни и боеприпаси и оръжия с лазерно насочване.
                              - Средства за радиоелектронна борба.
                              - Поне 600 км. пробег с един резервоар.
                              - Максимална скорост над 100 км/ч.
                              - Тегло до 35 тона.
                              - Поне 30-милиметрово оръдие с над 500 снаряда.
                              - Картечница 7.62 с поне 2000 патрона боекомплект.
                              - Противотанкови ракети – поне 4 бр.
                              - Поразяване на бронирани и летящи цели до 2000 м.
                              - Поразяване на пехота до 1000 м.

                              http://www.capital.bg/politika_i_iko...ni_za_milioni/

                              До тук все едно описват Пираня http://www.military-today.com/apc/mowag_piranha_v.htm



                              Лично аз съм фен на 57мм и моето мнение е, че 30мм са малко.





                              http://bmpd.livejournal.com/2453502.html

                              Arma 8x8 Armored personnel carrier http://www.military-today.com/apc/arma_8x8.htm
                              За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                              0878 79 20 61 Борис

                              Коментар


                              • От: Обмисля се подмяната на старите БТР

                                Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
                                Какво искат нашите Сухопътни войски


                                До тук все едно описват Пираня
                                Не случайно вървят рекламите на същото. В което лошо няма, стига да е добра машината, на конкурентна цена и да идва с добър пакет за поддръжката.
                                Всеки трети е шести

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X