Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Обмисля се подмяната на старите БТР

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Обмисля се подмяната на старите БТР

    Първоначално публикуван от nitro Преглед на мнение
    Аха.. но никога не видях достатъчно обосновано мнение, различно от моето по въпроса за тежките БМП.

    Колкото за калта и закъсването, цяла година Краз 6х6 ми теглеше станцията, а два Зил 131 агрегатите. И в полка каквото си помислиш - Урали, Виетнамки, Уазки, Зилове от всякакъв фасон, че даже и четири от тези






    И четири от тези:




    Сещаш ли се за какви чудовища става дума на живо ? Трябва да се види, трудно е да се обясни.
    И всяка една от тези машини съм ги виждал закъсали в калта. И съм ги вадил или участвал във ваденето. Така че всичко закъсва и калта не е критерий при избора на машина.

    Критерият е дълбочината на джоба ти и целите които си поставил в дългосрочен план пред армията.
    Айдееее... морския изведнъж взе да вади закъсали ТАМ-ове, кразове и друга тежка колесна техника която естествено я е виждал на картинките из нета. Дори вкара смело и отговорно Хамъра при БТР-ите без дори да има и грам понятие що за машина е това. Я кажи тежък артилерийски четириосен влекач закъсал насред нивата в калта как се вади? Интересно ми е.
    Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
    Селска фурна аспух нема. Пак същият.
    В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

    Коментар


    • #62
      От: Обмисля се подмяната на старите БТР

      "Морски", "Горски" ... това е положението. Иначе гледай картинки, защото още 10 години да режеш дърва в гората няма да видиш как 12 тонен Краз, мъкнещ 14 тонна станция се качва нощно време през калта на позиция по баирите, като пред него са минали още 30 подобни... а преди тях 40 тонните пускови.


      Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
      Дори вкара смело и отговорно Хамъра при БТР-ите без дори да има и грам понятие що за машина е това.
      Аз ще ти предложа преди да пишеш да се поосведомиш малко. Пък аз щом събирам левчета и стотинки за догодина (или по-догодина) за Хамър (дай боже), съм чел, видял и тествал, не бери грижа за мен.
      Хъмвито е ПЛАТФОРМА. И може да е много, много неща.

      Major HMMWV versions[edit]

      • M56 Coyote Smoke Generator Carrier
      • M707 Knight HMMWV
      • M966 HMMWV TOW Armored
      • M996 Mini-Ambulance, Armored
      • M997 Maxi-Ambulance, Armored
      • M998 Cargo/Troop
      • M998 HMMWV Avenger
      • M1025 Armament Carrier, Armored
      • M1026 Armament Carrier, Armored W/W
      • M1035 Soft-Top Ambulance
      • M1036 TOW Armored W/W
      • M1037 S-250/S-788 Shelter Carrier
      • M1038 Cargo/Troop Carrier W/W
      • M1042 S-250/S-788 Shelter Carrier W/W
      • M1043 Armament Carrier, Up-Armored
      • M1044 Armament Carrier, Up-Armored W/W
      • M1045 TOW Up-Armored Armor
      • M1046 TOW Up-Armored Armor W/W
      • M1069 Tractor for M119 105-mm Gun
      • M1097 Heavy
      • M1097 Heavy HMMWV Avenger
      • M1109 Up-Armored Armament Carrier
      • Active Denial System
      • Ground Mobility Vehicle (special ops variant)
      • IMETS
      • ZEUS-HLONS



      Както руската "Армата" сега - платформа за всичко което се сетиш. Така че си има място до всеки БТР, че и е на ниво.
      Спасил е доста американски задници в едни от най-тежките места по света. И е една от най-доказаните машини, ако не най-доказаната.

      Все пак като се участва в дискусия, трябват и някакви познания - четене му е майката, не спам и отричане, без собствени доводи.

      Коментар


      • #63
        Re: Обмисля се подмяната на старите БТР

        Да мястото му е до БТР ите, да могат да го вадят като закъса и да се крие между тях.

        Нали не го мислиш наистина?

        Коментар


        • #64
          От: Обмисля се подмяната на старите БТР

          Аз какво мисля няма значение - управниците ни ще купят това което сметнат, договорят или им набутат.
          Но ще е голяма загуба за армията, бюджета и бъдещето, ако не се възползваме от машини, които могат да ни бъдат харизани.
          Леки машини, като Хъмви и подобни ще можем да ги подържаме, сложни и скъпи - даже и да се напънем да ги купим, неминуемо ще останат като паметници след време, поради липса на части. Поради липса на пари за части.

          Един голям адмирал - Рожественски обичал да казва "По-добре врабче в ръката, отколкото орел в небето".
          Такова е и моето мнение.

          Коментар


          • #65
            От: Обмисля се подмяната на старите БТР

            Логореята ти на тема оръжия е уникална. Сипеш на воля уникални глупости по темата. Абсолютно съм убеден че Хъмви на живо не си виждал, та какво остава да си тествал или карал, а пък за в гората...просто е супер. И понеже съм го карал там му знам недостатъците и дърварството е само един от тях. Хубаво е да събираш стотинки но Хъмви така или иначе няма да си купиш, виж там Н2 може но той пък с единицата има толкова общо колкото ти с оръжията.

            Не пожела да обясниш как се вади 40 т. закъсала машина, тръпнем в очакване. Аз да си призная не съм вадил, и закъсала в калта не съм виждал, само полеви ремонти ми се е налагало да правя но моята е лесна, малко жици, тук там някой предпазител и най-тежкият детайл е някой алтернатор. И най-задълбоченото четене не може да замени опита но ти чети де, така ще дочакаме освен морски, свързочник и пилот да се окажеш след време, щото и там се изявяваш като корифей. А, забравих и уникалната ти компетентност като танкист. Иначе да, Хъмвито е платформа на която можеш да накичиш всичко както и всеки автомобил е платформа, я виж амуджите с какво ли не кичат пикапите например.
            Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
            Селска фурна аспух нема. Пак същият.
            В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

            Коментар


            • #66
              От: Обмисля се подмяната на старите БТР

              Тоя нашия форум на моменти страшно ме развеселява.Някой прочете нещо , пусне тема и всички започват да пишат(и да убеждават останалите) като всеки си има нещо наум и очаква , че другите се досещат какво точно му е в главата.
              Чакайте малко!
              Преди да бъде произведен/купен даден образец(било то пушка,танк или ядрена ракета) клиента трябва да си отговори на много въпроси,един от които е за какво точно ще се използва въпросния образец(какво се иска от него,какво трябва да може).
              И така-"Обмисля се смяна на старите БТР-и"-никъде нищо не пише за снемане от въоръжение на БМП и МТЛБ.
              За какво ще се използва (какво трябва да може) "новия" БТР:
              1.Превоз и поддръжка(в боя) на пехотата в състав на танкови/механизирани бригади(ВСВ,Втората война в Ирак)?
              2.Мироопазващи мисии(Ирак,Афганистан)? Това го разбирам като патрулиране в населени места и подсилка на КПП-та.
              3.Противопартизанска война срещу сепаратисти(Кавказ)?Т.е. етноса Х с помощта на държавата Y е решил , че ще си прави държава на територията на Република България.Предполагам повечето се досещат-от машината се очаква блокиране на населени места,изграждане на КПП-та,съпровождане и охрана на снабдителни колони-с други думи движение по тесни пътища в дерета с отвесни склонове удобни за засади.
              Неслучайно по-горе писах , че към съвременните бойно транспортни машини на пехотата се поставят разнопосочни изисквания , често взаимно изключващи се.
              Та дайте първо да видим за какво точно са се използвали до момента старите БТР-и и за какво точно ще се използват "новите" и тогава да му мислим какви трябва да бъдат те.
              Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


              "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
              Джон Кенеди

              Коментар


              • #67
                От: Обмисля се подмяната на старите БТР

                Хъмвито си е хъмви, колкото и да не е добро за в гората и в дълбоката кал, толкова е и добро в други условия. Но място при бтр-те няма. Защо - защото не е изградено изначално като бтр, концепцията му е съвсем далеч от това. Верно, има безкрайни варианти за донакичване и допълнително брониране, но не е създавано с идеята да е бтр. Просто различни концепции.
                Всеки трети е шести

                Коментар


                • #68
                  От: Обмисля се подмяната на старите БТР

                  Хайде наистина да уточним какво всъщност е БТР-а. Защото имам чувството, че се робува на клишета и визията се изкривява.

                  "Бронетранспортьорите (БТР) са бронирани високопроходими бойни машини. Предназначени са за транспортиране на личния състав на мотострелковите (механизирани) части до бойното поле, за водене на бой от машината и за огнева поддръжка на тези части в периода на спешаването им, както и след това. БТР се използват също за разузнаване, охрана по време на марш на частите, патрулиране, свръзка. Специално оборудваните БТР се използват за доставка на бойното поле на оръжие, боеприпаси и други военни товари, както и за евакуация на ранените.
                  Повечето БТР могат да преодоляват дълбоки водни препятствия (плаващи са). Обикновено са приспособени също за транспортиране по въздуха и за хвърляне с парашут. Съоръжени са с уреди за нощно виждане, апаратура за откриване на радиоактивно, химическо и биологическо заразяване, имат противопожарно и друго оборудване.
                  БТР са най-масовите бойни машини, като значителна част от тях имат евтин колесен механизъм, в който се използват възли и механизми от товарни автомобили. Съществуват и гъсенични машини.
                  Бронетранспортьорите без купол са въоръжени обикновено с две картечници (една от които е големокалибрена), а тези с купол, освен картечници, имат и автоматично оръдие (20–30 mm). Някои БТР са въоръжени и с гранатомети и противотанкови управляеми снаряди.
                  Скоростта на движение на колесните БТР достига 110 km/h, а на верижните - 65–70 km/h (във вода — до 15 km/h). Бойната маса на бронетранспортьора е 6 до 24 t, вместимостта – 10 до 28 човека.
                  Бронята на повечето БТР е изпълнена като противокуршумна (противоосколъчна). За увеличение на защитеността някои модели имат допълнително брониране, обикновено за защита от мини. Други начини на противоминна защита са повдигане на корпуса над повърхността на пътя и придаване на коритообразна форма на дъното на корпуса."

                  Така че всяка една машина с противокуршумна/ противоосколъчна броня, която може да носи личен състав, да патрулира, да разузнава, да .... прави там горе изброеното, може спокойно да влезе в клуба на Бронетранспортьорите.
                  Сега коя машина е по-добра, коя по-лоша е съвсем друг въпрос. Там определящи са целите и парите които наливаш.
                  Какви са целите пред нашите "переспективни" БТР-и ? И какви пари можем да "налеем" в тях, като покупка и като подръжка ?
                  Първо тези неща трябва да се уточнят от управляващите, после другото.

                  Коментар


                  • #69
                    От: Обмисля се подмяната на старите БТР

                    Първоначално публикуван от nitro Преглед на мнение
                    Хайде наистина да уточним какво всъщност е БТР-а. Защото имам чувството, че се робува на клишета и визията се изкривява.


                    Повечето БТР могат да преодоляват дълбоки водни препятствия (плаващи са)..

                    .... (във вода — до 15 km/h). Бойната маса на бронетранспортьора е 6 до 24 t, вместимостта – 10 до 28 човека.
                    За увеличение на защитеността някои модели имат допълнително брониране, обикновено за защита от мини. Други начини на противоминна защита са повдигане на корпуса над повърхността на пътя и придаване на коритообразна форма на дъното на корпуса."..
                    Де го Хамъра тук?
                    Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                    Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                    В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                    Коментар


                    • #70
                      От: Обмисля се подмяната на старите БТР

                      Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
                      Де го Хамъра тук?
                      Тук е комшийският Отокар Кобра. V-образно дъно против мини, плува, носи 9 души, тежи повече от 6 тона, вдига над 100 км/ч...

                      Коментар


                      • #71
                        От: Обмисля се подмяната на старите БТР

                        Първоначално публикуван от nitro Преглед на мнение
                        Тук е комшийският Отокар Кобра. V-образно дъно против мини, плува, носи 9 души, тежи повече от 6 тона, вдига над 100 км/ч...
                        Ама много мек се оказа откъм броня. По съм фен на един южноафриканец ако ще да е такова.
                        Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                        Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                        В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                        Коментар


                        • #72
                          От: Обмисля се подмяната на старите БТР

                          Първоначално публикуван от nitro Преглед на мнение
                          Тук е комшийският Отокар Кобра. V-образно дъно против мини, плува, носи 9 души, тежи повече от 6 тона, вдига над 100 км/ч...
                          Дрън, дрън! Я си прочети пак любимия източник на информация за експерти "... високопроходими бойни машини ... ".
                          Тежко возило 4х4 с дълга база високопроходимо, ама друг път ...
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • #73
                            От: Обмисля се подмяната на старите БТР

                            Ето от любимият ми източник :

                            Operators[edit]




                            Явно не им е проблем проходимостта.

                            Коментар


                            • #74
                              От: Обмисля се подмяната на старите БТР

                              Първоначално публикуван от nitro Преглед на мнение
                              Ето от любимият ми източник :

                              Явно не им е проблем проходимостта.
                              Експерта, вземи питай кака си Вики какво ще ти каже за Infantry mobility vehicle!
                              Ние не сме неутрални!

                              Коментар


                              • #75
                                От: Обмисля се подмяната на старите БТР

                                Първоначално публикуван от nitro Преглед на мнение
                                Явно не им е проблем проходимостта.
                                Крясъка по-силен аргумент ли е?
                                Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                                Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                                В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X