Обява

Свий
Няма добавени обяви.

АРБАЛЕТИ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: До: АРБАЛЕТИ

    И аз щях да те питам същото,за дибела.Откъде ги купуваш,че и на мен ми трябва.
    А острието си го докарал екстра.Гледам,че слагаш 3 пера на опашката,но не трябва ли да са симетрични,на 120 градуса ?
    Най-страшното в България е, че хората, които пращат SMS-и във ВИП-Брадър,
    имат право да гласуват на избори.

    Коментар


    • От: АРБАЛЕТИ

      Сигурно е голяма тръпка да си направиш арбалет, но за това трябва и много свободно време. А вече се предлагат арбалети на зарибяващи цени

      Коментар


      • От: До: АРБАЛЕТИ

        Здравейте.
        От доста време не бях влизал във форума, виждам че има раздвижване по темата
        Дюбела купувам от железарията на пазара, продават се на метровки с различна дебелина, за съжаление най-голямото ф е 10мм, но върши страхотна работа!
        Острието е от арматурна стомана, здраво пилене с шлайфа и разпробито със бормашина. Колкото до перата, аз ги лепя под 90 градуса, като старите средновековните арбалетни болтове. Ако сте забелязали на снимката арбалетът ми горе долу съм го правил като средновковен Въпреки че не са на 120 градуса пак летят горе долу точно.
        Мани, тръпката си е тръпка, не може да се опише, трябва да се изпита И да, време трябва ако искаш да направиш нещо хубаво.
        Последно редактирано от Ауле; 13-09-10, 10:40.

        Коментар


        • От: До: АРБАЛЕТИ

          От кой пазар,бе братко,като ти не казваш и от кой град си ? Дай малко по-точно.
          Поздрави.
          Най-страшното в България е, че хората, които пращат SMS-и във ВИП-Брадър,
          имат право да гласуват на избори.

          Коментар


          • От: До: АРБАЛЕТИ

            Извинявам се мой, пропуск! От Видин съм.

            Коментар


            • От: До: АРБАЛЕТИ

              Първоначално публикуван от Hala Преглед на мнение
              От кой пазар,бе братко,като ти не казваш и от кой град си ? Дай малко по-точно.
              Поздрави.

              Hala, виж в специализираните магазини за обков и аксесоари за мебели. Такива има примерно във бившия завод Витоша, входовете са отзад, там са три фирми.
              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

              Коментар


              • От: АРБАЛЕТИ

                Направих си арбалет,но не знам колко трябва да е тежка стрелата,какво да бъде отклонението при полет на 40-50 метра?Предварително благодаря.

                Коментар


                • От: АРБАЛЕТИ

                  Първоначално публикуван от vladyv Преглед на мнение
                  Направих си арбалет,но не знам колко трябва да е тежка стрелата,какво да бъде отклонението при полет на 40-50 метра?Предварително благодаря.
                  Премери колко кг е усилието при зареждане, после със купешка стрела си простреляй лъка. Направи си стрела и я сравни с купешката, лека и спортна стрела. Отклонението е само надолу. На ляво и надясно трябва да се влияе само от вятъра. Демек, парабола.
                  ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                  Коментар


                  • От: АРБАЛЕТИ

                    С направена от бук стрела на 40метра отклонението надолу е приблизително 1м,а острието се забива в дървена врата на 2см дълбоко, а от 20 метра пробивам ламарина дебела 1мм.Острието ми е стоманен конус с дължина 65 мм и ъгъл на върха 15 градуса.Въпросът ми е дали това отклонение е голямо или е нормално и какво е теглото на една купешка стрела?

                    Коментар


                    • От: До: АРБАЛЕТИ

                      Купешката стрела е около 40гр без върха. Има пробивен, за точност и ловен връх.Тези ги наричам според моя собствен кодекс.
                      Отклонението е нормално. Арбалета винаги има далекобойност, но с парабола. Както и при лъка.
                      Тежка стрела на близко трябва да има голяма сила на удар. Номера е да се намери баланса при атака от около 100м, поне. И за за това дращя по темата.
                      ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                      Коментар


                      • От: До: АРБАЛЕТИ

                        Мойте стрели също са от бук, но още не съм ги претеглял! За сега съм доволен от резултатите а и не стрелям на повече от 20-30 метра.
                        Миналата седмица пуснах няколко стрели по импровизирана мишена (чамови дъски и стериопор, от 15 метра стрелите цепят дъската и върха преминава около 3-4 см) Всичко си беше наред, докато при един истрел се поразсеях и стрелата лизна мишената и я пропусна! Зад нея има тухлена стена,но нацелих бетонната колона, беше яка гледка - стрелата се пръсна, разлетяха се трески и пера във всички посоки, но върха остана здрав въпреки че не съм го закалявал!
                        http://egzitos2.snimka.bg/hobby/arba...8.21357869.big - ето две, три снимки на стрелата.
                        Последно редактирано от Ауле; 09-11-10, 09:09.

                        Коментар


                        • От: До: АРБАЛЕТИ

                          Моите стрели са от бук и чамови,но по добри резултати постигам с чамовите.Стрелите от бук са по тежки и за тях трябва върхът да бъде също по тежък.http://www.album.bg/vladyv/-тук може да се види моето творение.

                          Коментар


                          • От: АРБАЛЕТИ

                            Браво, но защо ми се струва, че баланса нещо му куца. Предната част не е ли много тежка, защо си олекотил толкова приклада?
                            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                            Коментар


                            • От: АРБАЛЕТИ

                              Не знам какъв трябва да бъде балансЪТ. Целта ми беше да бъде по лек, а иначе отпред е тежичък. ВЗаимствал съм модела от руски сайтове,но има и много разлики. Шините,държачът им и ролките са от стомана и няма как да не тежи, макар че съм олекотявал кЪдето мога.

                              Коментар


                              • От: АРБАЛЕТИ

                                Най-общо казано (за баланса), центърът на тежестта, трябва да е горе-долу по средата между точките на хватовете при прикладване. За оръжията със изразен откат (огнестрелни) ЦТ се измества напред, при тези със по-изразен накат (повечето въздушни, въпросните арбалети) - назад.
                                Нямам представа какъв модел си ползвал, но дори съвсем точно да си повторил силуета и пр. геометрията, може приклада да е бил от друг материал, сам по себеси по-тежък и затова толкова изрязан. Впрочем, приклади с тази конфигурация обикновено се изработват от шперплат, т. е. доста тежък материал (сравнен с натурална дървесина).
                                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X