Обява

Свий
Няма добавени обяви.

АРБАЛЕТИ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    До: АРБАЛЕТИ

    Първоначално публикуван от malkiq lovec Преглед на мнение
    Привет,
    видях, че има хора които са си правили арбалети и ме интересува дали може да ми дадете някакви схеми на спускова система за мощен полиспастен арбалет от порядъка на 90-100кг. сила на опън.И може ли някой да ми изработи макари за арбалет, като разбира се се разберем за необходимото заплащане.
    Здравей, ако си от Карлово както се вижда можеш да се разходиш до Сопот и да попиташ там защото във ВМЗ правиха преди години арбалет "Диана" той беше със сила на опън 90 кг. ако не ме лъже паметта
    Поздрави
    ОФА 2.0 Спорт "96
    Боян 0898642831

    Коментар


    • #77
      До: АРБАЛЕТИ

      За съжаление, вече не ги произвеждат...
      Информация от кухнята, не могат да закаляват раменете, без да се изкривят над нормата... Термистът им се е пенсионирал...
      Относно спусъка, мога да ти пратя чертеж на механизма на сопотските, но е доста тежичък спусък...
      Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
      Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

      Коментар


      • #78
        До: АРБАЛЕТИ

        Адашче, прати ако обичаш

        Аз ще му помогна с другите неща на колегата.

        Благодаря предварително!

        Много поздрави,
        Бъдете живи и здрави!

        Коментар


        • #79
          До: АРБАЛЕТИ

          Според мен е доста сложно за изработване в кухненски условия... Освен това, като механика е кофти, защото спусъкът е мнго тежък...

          Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
          Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

          Коментар


          • #80
            До: АРБАЛЕТИ

            Bat Geore ето ти още спускови механизми ......
            Прикачени файлове
            Land Rover Discovery:
            - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
            Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

            Коментар


            • #81
              До: АРБАЛЕТИ

              Сега открих темата и виждам че също има с какво да помогна на колегата , арбалета на които съм снимал механизма е с два листа от ресьор на трабант и с полиспаст , зарежда се със специален лост без които не може . Силата на опън приблизитерно 80 кг теглото на целия арбалет е е 5 кг . Спусъка е много мек и страшно елементарен за изработка на снимките не се се вижда само една плоска пружинка която връща спусъка в изходно положение . Извадил съм му чарковете върху едната капачка за да се види за какво иде реч , всичко си е на точните отвори .Ааа забравих да кажа и за пружинката която връща запъващия зъб на пред . Сега нямам много време да рисувам и да обеснявам но ако имаш интерес пиши ще овяснявам подробно какви са стъпките преди изработка и напасване след това .
              Прикачени файлове

              Коментар


              • #82
                До: АРБАЛЕТИ

                Момчета здравейте,

                Някой да му се намира, парче орех достатъчно да си направя приклад за моя арбалет, че моя бе от 2 части и задната която се слага на рамото я затрих из мазетата някъде???

                Ще почерпя или платя, трябва ми дъска, с размери поне 120х20х5 см, хубаво е да няма чепове...

                Не, че не става и от по-малка но искам си цял приклад, не ми се лепи или прави от няколко различни компонента цял приклад...

                Решил съм да си сглобя отново моя арбалет, но този път ще мисля да сложа ролки, бързомерец, оптика
                Бъдете живи и здрави!

                Коментар


                • #83
                  До: АРБАЛЕТИ

                  И защо ти е орех, ще го резбоваш ли!? Ако не е само за красота, намери си дъб, или още по-добре акация.
                  Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                  Коментар


                  • #84
                    До: АРБАЛЕТИ

                    Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                    И защо ти е орех, ще го резбоваш ли!? Ако не е само за красота, намери си дъб, или още по-добре акация.
                    Благодаря за предложението, та кога каза ще може да ми намериш такава дъсчица ))

                    По вашия край не е като да няма дървесина
                    Бъдете живи и здрави!

                    Коментар


                    • #85
                      До: АРБАЛЕТИ

                      Ти защо реши, че съм казал, че ще ти намеря такава дъсчица?!
                      По нашият край има много дървесина, но изобщо няма орех. Има дъб, но цер и акациите също са "измъчени".
                      Всъщност, аз наистина имам, но си ходя доста рядко - нещо като на два месеца веднъж.
                      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                      Коментар


                      • #86
                        До: АРБАЛЕТИ

                        Моя арбалет също е от акациева дъска ,за съжаление наистина е проблем намирането на материал къде ли не съм търсил и намират наи много бук иначе обещават с думите " оо ще ви намерим няма проблем обадете се след седмица или две "и после нищо . Ако намериш да купим орех брои ме и мен за една дъсчица но да е дебела поне 3 или 4 санта

                        Коментар


                        • #87
                          До: АРБАЛЕТИ

                          http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=41796

                          Коментар


                          • #88
                            До: АРБАЛЕТИ

                            Ако има тия размери на тавана на кошарата ше ви се обадя.Страх ме е да не са по тънки и тесни
                            К мирной жизни не пригоден.
                            Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                            ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                            Коментар


                            • #89
                              До: АРБАЛЕТИ

                              Уважаеми ентусиасти,

                              Някой случайно да има схеми и/или размери на полиспастния механизъм на арбалет, т.н. КАМове ???

                              Няма да се разсърдя и на разни линкове с обяснения на принципите на действие на полиспаста при лък/арбалет?

                              За сега имам две трудности в изготвянето на работещ, мощен и точен арбалет - спусък и полиспасти...

                              Тетивата я броя лесно, има хора в София които плетат тетива...

                              Предварително благодаря!
                              Бъдете живи и здрави!

                              Коментар


                              • #90
                                До: АРБАЛЕТИ

                                Ти не си ли четеш личните ?
                                Най-страшното в България е, че хората, които пращат SMS-и във ВИП-Брадър,
                                имат право да гласуват на избори.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X