Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на руски боен пистолет.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Избор на руски боен пистолет.

    Какво не ти хареса?
    42

    Коментар


    • #92
      От: Избор на руски боен пистолет.

      Факт, по време на стрелбата с него на няколко мяста се срязах със стърчащи остри ръбове... Презареждане на пълнител е опасен трик за презареждащ заради пак същите остри незагладени ръбове на самият пълнител. Форма на направляващ стържен за възвратната пружина е футуристичен, по непонятните за мен причини.



      Иначе спусъка му е един такъв мек, мазен, стреля точно, изстреляхме поне стотина различни патрони, засечки или задържки нямаше. Типичен армейски пистолет, само се нуждае от един качествен финиш.

      Коментар


      • #93
        От: Избор на руски боен пистолет.

        ПЯ "Грач" се оказа с необичайно нисък ресурс. Поне тези които бяха внесени от Металхим Холдинг преди около 6 години. Бяха подарили два на НСО - за зарибявка... единия се счупи фатално на 500-600 изстрела- другия го оставиха "в колекцията". Преди време имаше състезание между НСО и ФСО - тука на моренцето - според служителите на ФСО средният ресурс на ПЯ се явявал около 3000-3500 изстрела. На мой приятел "цивилният" Викинг е тотал щета на около 3000 изстрела.
        Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
        No man left's behind !!!!

        Коментар


        • #94
          От: Избор на руски боен пистолет.

          Бившия ми ротен си взе Викинг, но простия вариант с не регулируеми мерни прибори, започнаха се едни шлайфове, едно пилене, едни ремонти.....
          If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

          Коментар


          • #95
            От: Избор на руски боен пистолет.

            Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
            ...На мой приятел "цивилният" Викинг е тотал щета на около 3000 изстрела...
            Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
            ...За сравнение Викинга на един приятел на около 10 000 изстрела вече отива на тотална щета....
            А, сега де?

            Относно "Викинга" - много легенди по българските форуми. Опитал съм се да му направя едно малко ревю:

            Де факто "Викинг" е добър пистолет без да блести с нищо.

            Няма я гаранцията на Зиг-Зауер от 35 000 изстрела, но и цената му не е над 2 000 лв. Типично армейско оръжие - с масивни мерни прибори и големи и удобни лостове за управление (спусък, затворна задръжка, предпазител и копче за освбождаване на пълнителя). Конструкцията на предпазителя е много сигурна и позволява неговото активиране да става и при патрон в патронника и с натегнато чукче, т.е. за произвеждане на изстрел е необходимо само да се свали предпазителя (твърдия спусък е обран). Това е много удобно особено в светлината на отпадналата забрана за носене с патров в цевта. Лично аз не харесвам пистолети със скрито чукче и поради тази причина изключително много недолюбвам Глковете.

            Оръжието е балансирано, много бърза автоматика, което позволява почти мигновени дублети. Цевта е много масивна, хромирана с шест нареза. Доста груба изработка - в основата до бойния упор на цевта си личи работата на металообработващите инструменти:

            [ATTACH=CONFIG]596278[/ATTACH]

            Всеяден пистолет - никакви проблеми с всевъзможни боеприпаси. Засега оръжието е на около 2000 изстрела (стремя се да изстрелвам поне по 50 патрона на месец с него) и до момента има само една засечка - опита се да вкара два патрона едновременно. Това е възможно поради конструкцията на патронника - той е двуямков:

            [ATTACH=CONFIG]596279[/ATTACH]

            Патроните се подават двустранно (ляв-десен, както при АК-47 и АК-74), което позволява при малки размери на дръжката пълнителят да събира 18 патрона:

            [ATTACH=CONFIG]596277[/ATTACH]

            Изхвъргачът е монтиран вертикално, което кара гилзите да излитат директно нагоре. В стрелбища с нисък таван това определено е неприятно, защото когато гилзите се ударят в тавана могат да ти попаднат в косата или в яката. Случвало ми се един-два пъти на комплекс "Аполо" в Бургас. За хора с по-къси ръце е по-вероятно да получат подобен "подарък".

            За мен оръжието е повече от добър избор - нито имам нужда от желязо за над 1 000 лв., нито съм състезател по стрелба, че да не ми стига ресурса ~ 10 000 изстрела. Е, не върви да се фукаш с него, но пък и аз нямам нужда от това.
            Никога не съм се порязвал, пистолетът няма луфтове или видимо износване. Каня всеки, който се съмнява в това на по бира и да гледаме.
            Прикачени файлове
            "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

            2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

            Коментар


            • #96
              От: Избор на руски боен пистолет.

              Викинг вече е по-излъскан, не е като стандартен Грач. Порязвах се когато слагах патрони в пълнител, "устничките" са били много ръбести и остри, не е като на твой Викинг шлайфирани. А за всеядността му вече писах, опука ни всичките патрони, които донесохме, един невероятен сбирщейн, обединен само като калибър 9Х19.
              Последно редактирано от Sibirski; 14-06-13, 20:03.

              Коментар


              • #97
                От: Избор на руски боен пистолет.

                А, аз това го написах във връзка с писанията на разни форумни разбирачи, които обясняваха как се били порязали точно на "Викинга"...
                "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

                2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

                Коментар


                • #98
                  От: Избор на руски боен пистолет.

                  Просто с Грач веднага ние не сме намерили общ език, това е. Груб и недодялан ми се видял.

                  Коментар


                  • #99
                    От: Избор на руски боен пистолет.

                    Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
                    ... На мой приятел "цивилният" Викинг е тотал щета на около 3000 изстрела.
                    Явно не ти е от най-добрите приятели, щом се размотава с викинг...
                    Всеки трети е шести

                    Коментар


                    • От: Избор на руски боен пистолет.

                      С Викинг съм стрелял малко (един колега има) но ми допадна още щом го повъртях малко в ръце. Всъщност това бе избора ми за лично КНО но не успях да намеря наличен по магазините та си взех ЧЗ-то. Не съжалявам де!
                      "Do not correct a fool, for he will hate you;
                      Correct a wise man, for he will appreciate you."

                      Коментар


                      • От: Избор на руски боен пистолет.

                        Просто имаме нов рекорд- предишният пукна блок, този има видим луфт между блокчето и цевта. А сервиз няма нещо. В момента го чакам да се реши да го бракуване и нарежем и да си вземе един Зиг 2022.
                        Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                        No man left's behind !!!!

                        Коментар


                        • От: Избор на руски боен пистолет.

                          Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                          Явно не ти е от най-добрите приятели, щом се размотава с викинг...
                          Бе от добрите е - майорче младо от ССО. Само че е стисня. Сега като се върне от Афган след 7 месеца вече няма да има оправдание нали ще се е нагушил.
                          Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                          No man left's behind !!!!

                          Коментар


                          • От: Избор на руски боен пистолет.

                            Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
                            С Викинг съм стрелял малко (един колега има) но ми допадна още щом го повъртях малко в ръце. Всъщност това бе избора ми за лично КНО но не успях да намеря наличен по магазините та си взех ЧЗ-то. Не съжалявам де!
                            Добре че не си намерил .
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • От: Избор на руски боен пистолет.

                              [QUOTE=sl.daskalov;1933119]Реално наистина не знам какъв е точния ресурс на ПМ, но в школата в Пазарджик успяхме да счупиме два чисто нови ПМ от началото до края на обучението си (2 месеца)! Отделно всеки месец имаме стрелби със служебните и въпреки че гърмим по не повече от 16 патрона, често има аварии и поне веднъж или два пъти годишно се случва на някой пистолета да му го вземат за ремонт. Значи на оръжейниците по школи и казарми това им е работата да прехвърлят постоянно части от един пистолет на друг и да подменят с нови, ама това ако ти е у дома, ще ти отрови живота!
                              Преди като нямах друг си стрелях с ПМ и ми харесваше, но след като вече имам ЧЗ-то ПМ остана само като притурка към униформата ми. Стрелям с него само на служебните стрелби и то когато не ми осигурят служебни 9х19 за личния. Просто ПМ не ме кефи и това е, а за оръжие дето не ме кефи не ми се дава и 1 лв. Пък може и да ми е омръзнал вече та затова да не ме кефи.[/QUO
                              Предпочитам: 1. Глок 19, 2. Берета, 3. Зиг Зауер, 4. Неклер и Кох , 5-6 Валтер - Щаер, все пистолети които се предлагат в магазините за оръжие. Може да се стреля с тях на стребището на ВИП - Мусагеница. Руското оръжие не е никак лошо , но отстъпва на тези които са и по-скъпи. Въпрос на избор и възможности.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X