Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на руски боен пистолет.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Избор на руски боен пистолет.

    Аз съм нов в този форум и прочетох доста и се нуждая от съвет за бойно оръжие.Моля да ме посъветвате в избора ми.Искам да се знае че държа да е руско.Знам че има много специалисти по тази тема.Спрял съм се на два модела,но не съм много в час,ако някой колега знае друг руски пистолет,като вариант нека да ми предложи ще бъда много благодарен.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:baikal.jpg
Прегледи:1
Размер:42.2 КБ
ID:5890670
    Байкал 442 ,калибър 9x18 ,тегло 780 гр. ,12 заряда.
    315 лв. - оксидиран
    370 лв. - хрониран
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:makarov1.jpg
Прегледи:1
Размер:17.7 КБ
ID:5890671
    Макаров ,калибър 9x18 ,тегло 730 гр. ,8 заряда.
    205 лв.
    Последно редактирано от Ясен; 30-04-10, 16:55. Причина: по-добро заглавие

  • #2
    До: Избор на руски боен пистолет.

    При така поставените ограничения другите две алтернативи са ТТ и Викинг. ТТ-то е ясно, а Викинга е на двойна цена от тази около която се завърта избора ти до момента.
    Ако трябва да избирам аз, ще си взема един обикновен ПМ, а останалите пари ще ги обърна в нови дървени чирени, удобен кобур (защо пък да бъде само един?) и естествено много изгърмяни патрони.

    П.С. А ПМ-а ще бъде втора употреба за 100лв от някой бивш военен, който е гърмял само за прострелката преди "N" на брой години
    Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

    Коментар


    • #3
      До: Избор на руски боен пистолет.

      С две ръце за макаровеца . Цената ниска и никога няма да имаш нужда от 12 те патрона .
      По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

      Коментар


      • #4
        До: Избор на руски боен пистолет.

        И двата пистолета са един от дол дренки. Като оръжие е остаряло, но понеже в държавата такива има бол се ползва в армия и полиция. Системата е една и съща, разликата е във вместимостта на пълнителя. Патрони се намират, но като оръжие - не е нещо особено, предпочитат го бивши служители на МВР и МО, може би защото са свикнали с него.
        Преди време и аз бях пред същата дилема и си избрах Байкал. Исках да е хромиран, защото оксидацията е по-нетрайна, но всички хромирани на които попаднах бяха страшно грубо изработени та взех оксидиран. Дръжката му е малко-по дебела от тази на Макаров и при носене на кръста мен лично това ме дразни, макар, че побира 4 патрона повече. Не знам какво трябва да се случи да изстреляш и 8-те патрона в реална ситуация. Зависи все-пак за какво ти трябва. Някога пищова стоеше що-годе добре, но сега като го сравня с пищовите на познати - изглежда като беден роднина.
        Ако сега отново трябваше да правя същия избор може би бих избрал ПМ. Но май бих взел нещо по-сериозно.
        Последно редактирано от Izparitel; 30-04-10, 20:58. Причина: коригирано

        Коментар


        • #5
          До: Избор на руски боен пистолет.

          Имам байкал 442 , по-стария вариант, с кл. за пълнителя отдолу, като на обикн. ПМ, никел. ; С изв. доработка от квалиф. оръжеиник/шлаиф., спусък,''чеплъци'' и т. н. / си стана едно много сигурно и сравн. добро оръжие
          Последно редактирано от derhunter; 30-04-10, 21:24.

          Коментар


          • #6
            До: Избор на руски боен пистолет.

            Първоначално публикуван от k-1 Преглед на мнение
            Имам байкал 442 , по-стария вариант, с кл. за пълнителя отдолу, като на обикн. ПМ, никел. ; С изв. доработка от квалиф. оръжеиник/шлаиф., спусък,''чеплъци'' и т. н. / си стана едно много сигурно и сравн. добро оръжие
            Еййй много съкращения много нещо! Защо не вземеш от телеграфният стил, направо да минеш на морз
            Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
            Селска фурна аспух нема. Пак същият.
            В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

            Коментар


            • #7
              До: Избор на руски боен пистолет.

              Само да добавя да не вземате Макарена, произведен след 1991 година.

              Коментар


              • #8
                До: Избор на руски боен пистолет.

                Ако ще го влачиш постоянно - сигурно по-добре ПМ. По-тънък е, пък регулируемия мерник все едно я го пипнеш веднъж в живота си, я не. Нали си е прострелян в завода, после му свикваш.
                Ръбатата скоба пред спусъка не ти дава нищо - все едно не е достатъчно голяма за ръкавици. С две ръце се стреля нормално и с простия. А тоя Байкал все едно не понася модернизираните патрони, като обикновения ПМ.

                Коментар


                • #9
                  До: Избор на руски боен пистолет.

                  Скоро се натъкнах на ГШ-18 и на теория се оказа добър пищов, ама не знам дали ще го внасят. Иначе откъм цена казват, че е като Макаровия...
                  Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                  Коментар


                  • #10
                    До: Избор на руски боен пистолет.

                    Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
                    Скоро се натъкнах на ГШ-18 и на теория се оказа добър пищов, ама не знам дали ще го внасят. Иначе откъм цена казват, че е като Макаровия...
                    Ето моето предложение:

                    "Гюрза" (или т.нар. по-късно "Вектор" СР-1) е изработен и за пръв път представен за изпитания през 1991 г. Конструиран е от Пьотр Сердюков, а Александър Юрев е разработил за него специален патрон РГ052- 9х21 с тегло 11 грама и куршум с оригинална конструкция - с висока начална скорост, срязан на върха и удачно съчетаване на пробивно и спиращо действие. Най-важната част от техническите характеристики на пистолета, създаден за стрелба по защитени цели е неговата далекобойност на ефективния огън - 100 м, макар че на такова разстояние прицел с лично оръжие се води рядко (при "Макаров" тази далечина е 25 метра)."

                    Също така може да стреля и с 9Х19 без бопълнителен адаптор или каквото и да е.
                    Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Избор на руски боен пистолет.

                      Много ви благодаря колеги за отговорите.Някаде бях чел че сегашните Макарови не били като едно времешните.А за Байкала има и с 8 патрона за 265лв..Той Байкала е направен на същия принцип като Макаровия.Обаче някак си Байкала ми харесва повече.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Избор на руски боен пистолет.

                        Макар и темата да е доста стара, за да не разводнявам, ще пиша тук. Аз съм си лаик и се регистрирах във форума за да чета, а не да пиша. Но, след като изчетох всичко, което ми хвана окото, ми се иска още малко инфо. Интересувам се от мнението на хора, които имат опит/ но не интернетен, като моя /. Бихте ли ми казали какви са предимствата и недостатъците на ПЯ "Грач", ГШ18, ОЦ 23 "Дротик и неговият по-млад и по мощен брат ОЦ-ЗЗ "Пернач", от гледната точка на, и за използване от цивилен гражданин.
                        То ест:
                        -Дуракоустойчивост;
                        -Безотказност;
                        -Лесна поддръжка;
                        -Цена;
                        -Качество на конструкцията;
                        -Качество на изработката;
                        -Точност;
                        Предварително благодаря на всеки, който е отделил малко от времето си за мнение.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Избор на руски боен пистолет.

                          Предвид оръжията, които си посочил и нуждата от информация от първа ръка, май е по-добре да се обърнеш към руските оръжейни форуми.
                          Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Избор на руски боен пистолет.

                            Пък и отгоре на всичко тези пистолети май все още не се изнасят в чужбина.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Избор на руски боен пистолет.

                              Първоначално публикуван от aleksandar.iskrenov Преглед на мнение
                              ...Спрял съм се на два модела...
                              От тези точно два модела, определено Макаров (не вярвам четирите патрона в повече да са ти основната грижа). При това е добре пистолета да е български и по съвета на Паунов - втора употреба за стотина лева. Всъщност и измежду всички достъпни руски пистолети (разните екзотики не са особено разпространени и в самата Русия) отново Макаров е фаворита.
                              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X