Обява

Свий
Няма добавени обяви.

SIG SAUER

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: SIG SAUER

    Първоначално публикуван от traktorist Преглед на мнение
    А вие защо не разберете, че стрелбата и оръжията не се ограничават само до IPSC.Това, че сте участвали в няколко състезания не означава, че мненията ви трябва да се приемат като факти.А за какви оръжия сме чували и колко са минали през ръцете ни...
    Предполагам, че сте много млади и затова си мислите, че всичко ви е ясно.
    Както е казал Сократ "Аз знам, че нищо не знам, но има хора които и това не знаят"
    Поздрави!
    Чисто и просто на запад и в по-развитите страни IPSC от всички възможни институции и силови структори е признато за възможно най-високия връх в боравенето с оръжие. Не случайно IPSC стрелци се ползват за инструктори на военни, спец части и прочие... но това е друга тема, нека не разводняваме темата на човека.

    Коментар


    • #62
      До: SIG SAUER

      [quote=dido uzunov;613288]Сега чакай да те залеят с особенно "компетентни" мнения за SIG и то хора дето са виждали 2 модела пистолети и са стреляли с един от тях (между другото в този форум на почит и уважение са "най-великите" SIG и S&W ). Оооооооо-о щях да пропусна и тук е мястото където ще разбереш какво невероятно оръжие е малокалибрения пистолет, абе и още много други неща за оръжието и стрелковото дело. DeSiMil каза че започнал да си води бележки и на следващото състезание по IPSC ще ни скъса от пинизи.Малииии . Много поздрави на Plamenti от вашия клуб.[/quote

      Вместо да чакате "компетентни" коментари , по точно да ги предизвиквате с незнание и надменност - Професионалния стрелец ще направи така , че и други хора да се запалят по Вашия любим спорт !
      Явно ви липсва зрялост ( на всички в определен момент ни е липсвала).Но сега е момента да я покажете или да я откриете - от вас зависи !
      Разберете , че и мнооого други ТРЕНИРАТ стрелба .
      И други печелят медали и са на ти със стрелбата. Та ето ви възможност да се докажете като зрели .
      Аз съм неук и не се срамувам да питам!
      На какво разстояние са мишените или целите - както е при вас?
      Колко са големи и колко са на брой ?
      За какво време трябва да се поразят? Как се отчитат попаденията?
      Какво става при пропуск ( явно има - щом сте пети в Сърбия)
      За което не се сещам да питам - кажете си го без бой !
      Само така може някой да реши да се пробва (не говоря за себе си , аз съм фирясал) и току виж ви взел лаврите !
      Дано не сте се уплашили от разпита !?!

      Коментар


      • #63
        До: SIG SAUER

        И аз тренирам динамична стрелба от доста време вече, но крила още не са ми поникнали.



        Не бих искал да изкривяваме темата до спора "подходящ ли е Зиг Зауер за ИПСЦ?" понеже това вероятно интересува малко хора в този подфорум.

        Само ще си позволя коментара, че оръжията предстявящи се добре на състезанията по ИПСЦ обикновенно са доста непрактични и дори неразумни за ежедневно носене - нещо като да ходиш до супермаркета с болид от Формула 1.

        Ако някои има конкретни примери защо "Зиг Зауер" е лошо оръжие ще е интересно да ги дискутираме.

        Останалото е изцяло лично мнение, което не може да е база за обективна характеристика на тази компания.

        А, и ИПСЦ е спорт.
        Да не се бърка с тактиките на специалните подразделения на армията и полицията.
        Има разлика.
        Последно редактирано от Vimpel; 28-01-09, 11:12.

        Коментар


        • #64
          До: SIG SAUER

          [quote=bgbul;613734]
          Първоначално публикуван от dido uzunov Преглед на мнение
          Сега чакай да те залеят с особенно "компетентни" мнения за SIG и то хора дето са виждали 2 модела пистолети и са стреляли с един от тях (между другото в този форум на почит и уважение са "най-великите" SIG и S&W ). Оооооооо-о щях да пропусна и тук е мястото където ще разбереш какво невероятно оръжие е малокалибрения пистолет, абе и още много други неща за оръжието и стрелковото дело. DeSiMil каза че започнал да си води бележки и на следващото състезание по IPSC ще ни скъса от пинизи.Малииии . Много поздрави на Plamenti от вашия клуб.[/quote

          Вместо да чакате "компетентни" коментари , по точно да ги предизвиквате с незнание и надменност - Професионалния стрелец ще направи така , че и други хора да се запалят по Вашия любим спорт !
          Явно ви липсва зрялост ( на всички в определен момент ни е липсвала).Но сега е момента да я покажете или да я откриете - от вас зависи !
          Разберете , че и мнооого други ТРЕНИРАТ стрелба .
          И други печелят медали и са на ти със стрелбата. Та ето ви възможност да се докажете като зрели .
          Аз съм неук и не се срамувам да питам!
          На какво разстояние са мишените или целите - както е при вас?
          Колко са големи и колко са на брой ?
          За какво време трябва да се поразят? Как се отчитат попаденията?
          Какво става при пропуск ( явно има - щом сте пети в Сърбия)
          За което не се сещам да питам - кажете си го без бой !
          Само така може някой да реши да се пробва (не говоря за себе си , аз съм фирясал) и току виж ви взел лаврите !
          Дано не сте се уплашили от разпита !?!
          Чвсно казано не зная кой е dido uzunov, а и не виждам нищо надменно в моите коментари. По-скоро имам за цел да " ограмотя " и научат нещо ново тази, които проявяват интерес!

          А сега да мина към твоите въпроси...

          - IPSC е приложна, динамична стрелба. Стреля се в реална обстановка и се разиграват реални сценки и ситуации. Стреля се с едрокалибрено оръжие ( минимално допустимия калибър е 9х19 ) Мишените за които ти питаш са разположени на различни дистанции. Някои са буквално в краката ти, други са разполойени по на 20-30 метра... но като цяло дистанциите, които преобладават са от 7-8 до кум 15на метра. Мишените са хартиени ( разделени на 3 зони за попадениа: Алфа, Чарли, Делта ) може да са изцяло открити, частично открити зад укритие, има движещи се, появяващи се, има метални от типа попъри, плейтове и т.н... Броят им нее точно определен. Спрямо сцената, която се разиграва може да са от 1-2 до... безкрай ( може да завършиш дадена сцена както с 2-3 патрона, така и със 100, ако да речем е по-голяма. Ходим с по 4 пълнителя поне на нас, презарежда се от движение до като се движим по сцената )

          - Няма точно определено врене! Всичко зависи отново от големината на сцената и от личните ти възможности. 3те основни принципа на IPSC, които всеки се стреми да увладее са бързина, точност, безопасност! Времената се засичат от съдя с аудио таймер след подаване на команда за " старт ". След което попаденията се отчитат както следва - 10 точки за поваляне на метална мишена, 5 точки за попадение в зона А на хартиена мишена и съответно по-малко за останалите зони, - 10 точки за мис ( ако имаш пропуск в дадена мишена, или си обстрелял наказателна, по която не е трябвало да стреляш )
          Крайният резултат се получава от общия брой точки разделен на времето от таймера.

          - Без бой нищо не казвам, като ме набият забравям! Хаахаахаха така, че задавай сам въпроси и караи кротко

          Btw ето ви малко матеряли от медиите в БГ, от които може да добиете бегла представа за спорта и поне за основни принципи и неща в него.

          http://vbox7.com/play:9806e850

          http://vbox7.com/play:a06b5825
          Последно редактирано от LORDA83; 28-01-09, 13:59.

          Коментар


          • #65
            До: SIG SAUER

            Vimpel, именно!

            И аз това викам... да не разводняваме темата на човека
            Просто стана дума за IPSC, пищови подходящи за спорта и се отплеснахме по темата...

            Коментар


            • #66
              До: SIG SAUER

              Първоначално публикуван от LORDA83 Преглед на мнение
              Vimpel, именно!

              И аз това викам... да не разводняваме темата на човека
              Просто стана дума за IPSC, пищови подходящи за спорта и се отплеснахме по темата...
              Понеже темата си е направо .....заспала от няколко дни - исках да я съживя . Май се оказа грешка ...(моето включване е.... спам).... и затова открих нова тема
              "Спортна стрелба и оръжия ". Да се прехвърлим там да говорим свободно без да ни упрекват , че разваляме Темите !
              Та въпроса ми е - има ли ограничение на броя патрони за упражнението или ... ?
              Отговора - прати в темата на Стрелците - спортисти !

              Коментар


              • #67
                До: SIG SAUER

                Първоначално публикуван от peppy Преглед на мнение
                Здравейте харесъл съм да си купя "Sig Sauer P232 SL" и почти съм на път да го сторя, кажете моля Ви какви са мненията за това оръжие, да се носи като лично за всеки ден, и като цяло за пистолета, до сега съм имал CZ и нямам други наблюдения относно марките особено от SIG?
                Много па-па-па. Колега-идеален избор.Имал сам този пистолет и за мен е много добар. Останала ми е една кутиика патрони-9 PARA-LUGER Подарявам ти ги ,аз сам в младост-3 0878772213
                Нисан патрул-3,3тд - класика -0878 772213

                Коментар


                • #68
                  До: SIG SAUER

                  Да се подаряват патрони е незаконно.

                  Да се продават между физически лица също е незаконно без разрешения от служба КОС.

                  Същевременно Зиг Зауер модел 232 не се предлага в цитираният от Вас калибър "9 Пара(белум)/Люгер" или още известен като 9Х19, следователно останалата Ви кутийка патрони не от това оръжие.

                  Коментар


                  • #69
                    До: SIG SAUER

                    Първоначално публикуван от кирката77 Преглед на мнение
                    Много па-па-па. Колега-идеален избор.Имал сам този пистолет и за мен е много добар. Останала ми е една кутиика патрони-9 PARA-LUGER Подарявам ти ги ,аз сам в младост-3 0878772213
                    Ааа, пази ги, 100% ще ти се обадя и без това трудно се намират
                    LZ1PER

                    Коментар


                    • #70
                      До: SIG SAUER

                      Първоначално публикуван от Vimpel Преглед на мнение
                      Да се подаряват патрони е незаконно.

                      Да се продават между физически лица също е незаконно без разрешения от служба КОС.

                      Същевременно Зиг Зауер модел 232 не се предлага в цитираният от Вас калибър "9 Пара(белум)/Люгер" или още известен като 9Х19, следователно останалата Ви кутийка патрони не от това оръжие.
                      Колега, няма смисал от толкова престараване-кое е законно и кое-не А след като сам имал пистолет,логично е да сам имал и разрешително.За твое успокоение-имам и всички разрешителни и за ловно и нарезно оръжие За патроните си прав- за 232 модела са 9x17. успех.
                      Нисан патрул-3,3тд - класика -0878 772213

                      Коментар


                      • #71
                        Re: SIG SAUER

                        Аз нещо не съм възхитен от Зиг Про-то 2009(9x19),имам го от 4-5 години, но с всеки друг пистолет давам по добри резултати,стрелял съм доста и с много различни къси нарезни,но на Про-то не мога да му свикна,прави впечатление че вероятно фабрично е прострелян за стрелба на 15 метра и при стрелба на 25 трябва да импровизираш с парабула,тъй като мерната линия закрива десетката,а няма възможност за корекция на мерника,спусъка също ми идва малко твърд,той обаче подлежи на корегиране.Интересното е че чета в нета как хора на 25 м групират 15 изстрела в 10 см. точно с този модел,което ми е трудно да го повярвам.За темпова стрелба определено е добър избор,къс и удобен,при лесно боравене с пълнитела,а и е с двойно действие.
                        LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
                        Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

                        Коментар


                        • #72
                          От: SIG SAUER

                          И аз имам москито.Засичаше докато не му намерих подходящи патрони.Сега много рядко засича- може би 1 патрон на 10-14 изстрела.

                          Коментар


                          • #73
                            От: Re: SIG SAUER

                            Първоначално публикуван от belata Преглед на мнение
                            Аз нещо не съм възхитен от Зиг Про-то 2009(9x19),имам го от 4-5 години, но с всеки друг пистолет давам по добри резултати,стрелял съм доста и с много различни къси нарезни,но на Про-то не мога да му свикна,прави впечатление че вероятно фабрично е прострелян за стрелба на 15 метра и при стрелба на 25 трябва да импровизираш с парабула,тъй като мерната линия закрива десетката,а няма възможност за корекция на мерника,спусъка също ми идва малко твърд,той обаче подлежи на корегиране.Интересното е че чета в нета как хора на 25 м групират 15 изстрела в 10 см. точно с този модел,което ми е трудно да го повярвам.За темпова стрелба определено е добър избор,къс и удобен,при лесно боравене с пълнитела,а и е с двойно действие.
                            Искаш ли една стрелбица -на вързано - нещо там бутилчица това онова.... Ти правиш нещо с произволен пистолет - аз го повтарям със Зиг 2022 - после аз правя нещо със Зиг 2022 - ти го повтаряш с произволен пистолет. А това с 10 ките.... повечето съвременни пистолети закриват 10 ката на 25 м. - ма това е основно щото са правени за стрелба по хора не по 10 ки.
                            Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                            No man left's behind !!!!

                            Коментар


                            • #74
                              От: Re: SIG SAUER

                              Първоначално публикуван от belata Преглед на мнение
                              Аз нещо не съм възхитен от Зиг Про-то 2009(9x19),имам го от 4-5 години, но с всеки друг пистолет давам по добри резултати,стрелял съм доста и с много различни къси нарезни,но на Про-то не мога да му свикна,прави впечатление че вероятно фабрично е прострелян за стрелба на 15 метра и при стрелба на 25 трябва да импровизираш с парабула,тъй като мерната линия закрива десетката,а няма възможност за корекция на мерника,спусъка също ми идва малко твърд,той обаче подлежи на корегиране.Интересното е че чета в нета как хора на 25 м групират 15 изстрела в 10 см. точно с този модел,което ми е трудно да го повярвам.За темпова стрелба определено е добър избор,къс и удобен,при лесно боравене с пълнитела,а и е с двойно действие.
                              Аз това групиране на 25м съм го правил и с макаров навремото ,така че с този пистолет е напълно възмножно.
                              0 8 76 36 8 542

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X