Обява

Свий
Няма добавени обяви.

SIG SAUER

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • SIG SAUER

    Здравейте харесъл съм да си купя "Sig Sauer P232 SL" и почти съм на път да го сторя, кажете моля Ви какви са мненията за това оръжие, да се носи като лично за всеки ден, и като цяло за пистолета, до сега съм имал CZ и нямам други наблюдения относно марките особено от SIG?
    LZ1PER

  • #2
    Швейцарския Макаров

    Да разшифровам ли?

    1. Макаров не засича

    2. Макаров е здрав

    3. Макаров е правен за военни.

    Вземай не питай.

    П.с. Малко слабоват, но за сметка на това скъп боеприпаса (9х17?). За скрито носене и самоотбрана е екстра.

    П.с.2. Защо не някое малко револверче?

    П.с.3. Ако това ти е на душа, всички въпроси (п.с.2 ) отпадат

    Коментар


    • #3
      Сете, много заблуди за единица време. Пък и на патрони ли ще се обиждаме?

      Макаровият е вариация на темата РР / РРК - Polizei Pistole Kurz. Т.е. това не е военен пистолет, а за цивилни полицаи.

      Фактът, че си решил да си купиш такъв, показва, че много добре знаеш за какво говориш. Това е изборът за човек, който иска нещо за носене, а не за ползване. Сума народ, дето никой за нищо не ги търси, размъкват армейски железа само да им свличат панталоните, дет се вика.

      Патронът нито е толкова скъп, нито е слаб за този клас пистолети - частните. Пистолетът е точен, откатът е таман, а качеството на изработка е типичното за марката, дето вече я няма, де...

      Това е едно от пушкалата, които веднага препоръчвам за нормални хора, а щом сам си си го избрал - купувай, без да питаш повече.

      Коментар


      • #4
        Първоначално публикуван от set Преглед на мнение
        Швейцарския Макаров
        извинявайте може да е тъпо, но Sig-а не е ли немски?

        Първоначално публикуван от Obersturmbahnfuehrer Преглед на мнение
        Фактът, че си решил да си купиш такъв, показва, че много добре знаеш за какво говориш. Това е изборът за човек, който иска нещо за носене, а не за ползване. Сума народ, дето никой за нищо не ги търси, размъкват армейски железа само да им свличат панталоните, дет се вика.
        точно така, искам да е възможно най-компактен и лек.

        Благодаря Ви много, още веднъж се потвърди и друг път чутото и прочетеното от мен относно този пистолет. ВЗИМАМ ГО
        LZ1PER

        Коментар


        • #5
          Ей ти малко четиво за Schweizerische Industrie-Gesellschaft http://www.sigarms.com/AboutUs/History.aspx и за бившите им немски партньори - http://www.sauer-waffen.de/index.php?id=18&lang=en

          Коментар


          • #6
            Тоя патрон не мога да го трая. Като 7,65. Хем слаб, хем скъп и рядък. Като не ти пука кво може, направо минавай на 6,35 или 0,22, пищовчетата са хептен малки и леки. Ако ти трябва за квото и да било, не си струва обаче да се махаш от масовите калибри - 9х18 и 9х19. С тях още сто години няма да има проблеми.

            Коментар


            • #7
              Първоначално публикуван от Obersturmbahnfuehrer Преглед на мнение
              Ей ти малко четиво за Schweizerische Industrie-Gesellschaft http://www.sigarms.com/AboutUs/History.aspx и за бившите им немски партньори - http://www.sauer-waffen.de/index.php?id=18&lang=en

              ми що ня тях пише "made in germany"
              LZ1PER

              Коментар


              • #8
                Кво значи слаб?! То, според много хора и 9х19 е слаб и затова се плюнчат с 10 мм, .40 и т.н. Когато пистолетът е за носене, а не за ползване, 9х17 е напълно достатъчен. То, ако знае, че през ден ще се стреля с някого, под .45 или .357 mag да не взима... Пък и не е толкова важен калибърът, а къде стреляш. Като е при самоотбрана, значи мишената е близко и търсиш да нацелиш най-голямата кост - познай коя.

                Пък кво значи скъп? Човекът иска да има пистолет в себе си, а не да ходи през ден по стрелбищата да тренира инстинктивна стрелба. Щото ако ще тренира, трябва редовно. Иначе само хаби патрони.

                Ако патронът е проблем, тогава да вземе някой револвер .357 mag, ама този пистолет е къде по-удобен.

                Коментар


                • #9
                  Ми кво, проскубан. Че и не става за масовите пистолети.
                  Като му е за страх лозе пази само, нали това казвам - да си намери съвсем малък. Редки, скъпи, ама зиг-зауерът да не е пък евтин? А от малките има много интересни играчки.
                  Бе, пише ... Къде кво ли не пише вече. Ту Зиг, ту Зауер ... Тва са някви борсово - счетоводно - нам си кви шменти - капели. Разделили се били. Едните вече щели да са само швейцарци и баровци, другите щели да търбушат плебейския хамерикански пазар ... Чунким можеш да им разбереш манагерските истерии. Майната им, пищовчето е квото си мислиш, все едно на кого се приписва.

                  Коментар


                  • #10
                    Кво значи проскубан? Калибърът е идеалният баланс за личен боеприпас, а пистолетът - за лично оръжие. Пък ти ми кажи, че нямаш нищо против да отнесеш два такива проскубани в таза.

                    По-малките са като по-големите - залитане в ненужна крайност. Ти, след .22, ще предложиш и газов направо. Конкретно този пистолет и този калибър са много разумен избор. Това носят хората, които нямат комплекси и илюзии. Другите блъскат двуредите пълнители и закобурчват армейските железа, като че ли сме в някогашен Бейрут. Дето имаше иден виц:
                    Попитали Тодор Живков къв е бил преди 9ти и той казал:
                    - "Полунелегален!".
                    - "Другарю Живков, какво значи полунелегален?"
                    - "Ами, аз се криех, ама никой не ме търсеше".

                    Та, страшно много "полунелегални" познавам...

                    Коментар


                    • #11
                      ))А бе, брато, а тогава да те земем за спонсор? Аз знам кво трябва за всички случаи от живота, дай тогава да платиш за едно тесте разрешителни. Пък аз ще ти кажа къде има за жълти стотинки и картечници. Пушки, картечни пистолети всички видове, Максими има даже, с колелца. Знаеш ли как лепне на моя джип? Не точно като ЗУ по светофарите около Подуене, ама криво-ляво става. Редим ти гяволъка, сичко се продава. Нови новенички, консервирани. Само тресни пачката у масата, щото ги продава МВР-то и за разрешителните искат такси а с бюджета не може да се пребориш.
                      И беретчета знам къде има, Томкет. Сички калибри. Тръгваш на прокурор - 0,40. Отиваш да рутиш ученички - 0,22. Само цевичките сменяш. И банкерка може да гътнеш с него, щото все отнякъде ще е чула колко струва и нема начин да не те загледа кат свой.

                      Коментар


                      • #12
                        Първоначално публикуван от Obersturmbahnfuehrer Преглед на мнение
                        Сете, много заблуди за единица време. Пък и на патрони ли ще се обиждаме?

                        Макаровият е вариация на темата РР / РРК - Polizei Pistole Kurz. Т.е. това не е военен пистолет, а за цивилни полицаи.

                        Фактът, че си решил да си купиш такъв, показва, че много добре знаеш за какво говориш. Това е изборът за човек, който иска нещо за носене, а не за ползване. Сума народ, дето никой за нищо не ги търси, размъкват армейски железа само да им свличат панталоните, дет се вика.

                        Патронът нито е толкова скъп, нито е слаб за този клас пистолети - частните. Пистолетът е точен, откатът е таман, а качеството на изработка е типичното за марката, дето вече я няма, де...

                        Това е едно от пушкалата, които веднага препоръчвам за нормални хора, а щом сам си си го избрал - купувай, без да питаш повече.
                        Че аз кво пиша бе златен ?

                        Ако стилът ми те е подвел - мОлим

                        П.с. Скъп е доста боеприпаса. Хем гадно за тренировка. Хем няма достатъчно стоп ефект.

                        А на бас :-)

                        Коментар


                        • #13
                          Първоначално публикуван от Obersturmbahnfuehrer Преглед на мнение
                          Кво значи слаб?! То, според много хора и 9х19 е слаб и затова се плюнчат с 10 мм, .40 и т.н. Когато пистолетът е за носене, а не за ползване, 9х17 е напълно достатъчен. То, ако знае, че през ден ще се стреля с някого, под .45 или .357 mag да не взима... Пък и не е толкова важен калибърът, а къде стреляш. Като е при самоотбрана, значи мишената е близко и търсиш да нацелиш най-голямата кост - познай коя.

                          Пък кво значи скъп? Човекът иска да има пистолет в себе си, а не да ходи през ден по стрелбищата да тренира инстинктивна стрелба. Щото ако ще тренира, трябва редовно. Иначе само хаби патрони.

                          Ако патронът е проблем, тогава да вземе някой револвер .357 mag, ама този пистолет е къде по-удобен.
                          Батенце,

                          Тея ги спри.

                          Ако с един пищак не се стреля и тренира редовно - по-добре да не се купува. Така ставаш крайно опасен за всички околни.

                          Коментар


                          • #14
                            Ти, зарежи теорията. На човека явно му трябва колкото да има нещо. За да поддържа високо ниво на подготовка, трябва да гърми ако не всяка седмица, то през седмица. Иначе файда няма.

                            Когато смята да го носи, лесно ще си достигне адекватното ниво. Принципът е - или всяка седмица, или веднъж годишно. Явно не го търсят активно и не се изживява като филмов герой, дето разкарва армейско желязо с три пълнителя и е пръв по стрелбищата, без това изобщо да му съответства професионално и социално.

                            Това за крайно опасния за околните е размита теза. Същото е като да можеш да караш мотор - не е задължително да правиш wheelie и stoppie на всяка отсечка. Стига да имаш книжка, адекватни умения, акъл в главата и някаква практика. Със сигурност няма да си "пръв на светофара", но и няма гарантирано да се претрепеш.

                            Ако пък смяташ, че ти трябва върхова форма за самоотбрана, има нещо гнило и личният пистолет ти е най-малката грижа.

                            Коментар


                            • #15
                              Първоначално публикуван от Obersturmbahnfuehrer Преглед на мнение
                              ...

                              Ако пък смяташ, че ти трябва върхова форма за самоотбрана, има нещо гнило и личният пистолет ти е най-малката грижа.
                              Пищофа не е като БИ.

                              Абе всеки си знае.

                              Инак Да - Швейцарския макаров е желязо за скрито носене.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X