Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Glock-a добро оръжие ли е?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Не, не аз съм стопил глоковете. Пред смаяния ми поглед. Хем два пъти, а третия вече се сетих, и просто остана лъснал от едната страна. Умниците ми се подиграваха точно като вас. После се сетиха че могат да ми говорят и на Вие. Чекийките - също. Нали не мислиш че съм толкоз оглупял, че да имам такова нещо мое?
    Виетнам свърши през 76-та. Без успех за носителите на Колта, но тогава и го нямаше Хай пауъра. А виетнамците имаха много трофейни и собствени буклуци, още от французите, всичкото Пара. Не че не са имали богато трофейни 0,45. Стават, да си палиш огън от мокра шума.
    За армейските пистолети по принцип е по-важно да имат много изстрели, не толкова да събарят глиган от 300 метра. Толкова повече че и няма как да го могат.
    Стечкин и подобните са встрани от тоя разговор.
    Глока рядко заклинва патрона. Фюрера спомена за тоя рядък ефект, не това е проблемът му. Извлечените гилзи са раздути. Това показва ранно отключване на затвора. Конструктивна грешка. И откровенна измама - и така ще мине. Това намалява отката, юзерите са щастливи, и веднага го изхвърля от армейските оръжия. Такива гилзи са брак, защото не могат да се преснарядяват. В нормална армия това предизвиква хомеричен смях, и въпросната цев не се и допуска до конкурса за превъоръжаване.
    Въпросната пластмаса освен за щайги, безспорно е отлична и за сувенири. Както си седим, внезапно се сещаме за известната от материалознанието микротвърдост, и без всякакво колебание даваме тия пистолети на децата да си играят. Играчките трябва да са безопасни. Както е известно от буквара, такъв материал не живее в пясък, прах и прочее лъчеви натоварвания. Които осигурява например Слънцето. Полигонните 5 000 изстрела на такова нещо също докарват смях.
    Омръзна ми да сравнявам пластмасовите запалки за 20 стотинки с оксижените.
    И съм неприятно изненадан от заглавието на темата от мое име. Говорех за АРМЕЙСКО оръжие, а не за оръжие изобщо. Гражданското оръжие, и полицейското като част от него е отделна песен. Там Глока има някакво право на живот, макар и с куп уговорки.

    Коментар


    • #17
      За какъвото и да е оръжие е важно да има добър поразяващ ефект.
      Разликата в дулната енергия на повечето 9пара и 45калибър е минимална.
      В САЩ Глога го ползват в калибър 40S&W.
      Междо другото американците си направиха собствен Глог-S&W Sigma
      (имах и такъв), но е пълен боклук и в момента с него щели да въоржават
      афганистанската полиция.Трябва да си избият отнякъде парите, които
      платиха на австрийците за лиценз.
      Още не мога да разбера защо някой вкарва пистолети в огъня, а на
      пясък и кал Глога издържа.
      Незнам каква е разликата между полицейски и армейски пистолет.Според
      мен армейският пщов трябва да е по-надежден и да пробива
      бронежилетки.При стресова ситоация трябва да се стреля в центъра на трупа, защото с трепереща ръка има най голяма вероятност да улучиш, а съвременните войници все повече носят бронежилетки. Ама Гюрзата не се продава в чужбина( преди време имаше
      забрана за износът му от Русия, незнам как е сега).Затова избирам
      Глога:удобен,надежден,многозаряден!

      Коментар


      • #18
        Никой никъде не ги вкарва. Те си стоят където стоят, а наоколо им се случват прахове, пламъци и други неща от които на човеците им няма нищо, а те се разпадат. Или също им няма нищо.
        Войниците не винаги са салонно украшение. Тогава пушките им имат значение.
        Военното оръжие не трябва да има спиращо действие. Военното оръжие трябва да има пробиващо действие. Това си го запиши в тефтерчето преди другите важни мисли че да не ставаш за резил.
        В стресова ситуация трябва да стреляш. Къде е центърът на трупа може да интересува кого да е в Холивуд, но не интересува войниците. Те и тяхното оръжие трябва да могат да дадат достатъчно заграден огън а не да се правят на каубои. Във военна стресова ситуация си щастлив ако знаеш къде е небето и къде е било напред преди малко, а не какво пише в гланцовите реклами. Откак изобщо съществува огнестрелното оръжие, във всички войни убитите и ранените от куршуми винаги са били по 15% и толкова. Нищо не може да се промени. Другите - от друго. Способността на стрелковото оръжие да убива и да спасява живота на война слабо зависи от това дали улучва. Но понеже пехотата е била, е, и ще си остане ръцете на боя, нейните пък ръце не могат да бъдат заети с парцали, отвертки, презервативи и други средства за ремонт и трепетни грижи за бутикови и ювелирни паркетни играчки. Каквото и да твърдят за тях производителите им и платените журналюги.
        Всички Гюрзи сигурно са следващото поколение пистолети. От хубави - по-хубави. Само един проблем - няма патрони. Не са масови - смело смятай че ги няма изобщо. Или ще се натресеш в немислими проблеми.
        Двойката Шпагин - ТТ е победила освен заради другото, и щото е стреляла с едно и също. А разните Шмайзери - Парабели не стават за нищо, дори само заради различните патрони. Не са отбор, и даже да ги нямаше проблемите с капризите в студа и прахоляка, пак са си били обречени. Толкова усложняване на снабдяването вече е достатъчно за разликата между победата и поражението.

        Коментар


        • #19
          .
          Двойката Шпагин - ТТ е победила освен заради другото, и щото е стреляла с едно и също. А разните Шмайзери - Парабели не стават за нищо, дори само заради различните патрони. Не са отбор, и даже да ги нямаше проблемите с капризите в студа и прахоляка, пак са си били обречени. Толкова усложняване на снабдяването вече е достатъчно за разликата между победата и поражението.
          Бях решил да не вземам страна в спора щото не съм голям любител
          на късото но Стефан като намеси автоматиките не се сдържам.И съм
          готов да поспоря с него.За ТТ-то съм давал мнение в други теми -
          макар да е грозен и шумен/меко казано/ аз си го харесвам и обичам
          да стрелям с него.Но за Шпагин и Судаев съм на коренно различно
          мнение.Не знам да има по опасно оръжие за този който стреля с него.
          Който поне малко си е играл с Шпагин знае за какво иде реч.А за
          Шмайзера -наистина е много капризен и сложен.Но за Парабелума
          само суперлативи.Имал съм 3-единият в кал.7.65 ,рядко срещан
          образец,нормален 9 пара и артилерийски/награден/с дълга цев и
          кобур ставащ за приклад.Невероятно удобно оръжие,смешно малък
          откат и супер прецизно.Но както ти Стефане казваш няма пълно
          щастие,та и тук има 2 проблема според мен.Единият е екстрактора-
          сложно направен и с "неправилни"амуниции има навик да се чупи.
          Другият е по-прозаичен-не става за бързо изваждане.
          Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
          Селска фурна аспух нема. Пак същият.
          В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

          Коментар


          • #20
            О не, ставаше дума не за свойствата им, а за патроните. И главно за движението на тия патрони. Патроните за ТТ-то и ППШ, С, Д са взаимозаменяеми. От завода излиза ешелон с патрони "за там", и така и стига право до войниците. В последния километър към него се добавят 5% от другите патрони (пушечните за картечниците) и всичко е готово. А за разните П- и МР- патроните са различни, и освен че трябва да се съберат от различни заводи, трябват още хора които да внимават и събират комплекти от двата вида, да се прави сметка да не се объркат и да има, после в бъркотията и да се раздадат правилно и да се внимава какво с кои се зарежда. Не знам как изглежда на пръв поглед, на практика това е огромен проблем.

            Коментар


            • #21
              Проблемът при Глока не е само ранното отключване, ами, че изначално скосяването на камерата не уплътнява добре фланеца. Щото едното заключване лесно се оправя - просто се дърпа малко по-назад щифтът за отключване и се слага по-силна пружина. Да, ама скосяването се оправя доста по-трудно, щото престава да пълни.

              Това за "меката китка" съм го виждал с очите си. А, как се вади заклинил патрон няма да разправям. Отдавна пистолетните гилзи на Запад не се преснаредяват, защото няма методика да се разбере коя колко пъти е преснаредена и какво й е състоянието - умора на материала, микро пукнатини, корозия и т.н. То, няма гаранция за патроните с нови гилзи, пък кво остава за използваните.

              За първи път чувам, че това на което викате Шмайзер, а то действително е Фьолмер от Erma Werke използвал някакъв "различен" патрон. Армейските пистолети P-08 и P38 използват същия боеприпас както и картечните пистолети MP38/MP40 - все е 9х19.

              ППШто е много опасно при изпускане, щото спусъкът лесно изтървава масивния затвор и чудото гръмва. Това е недостатък на всички картечни пистолети, стрелящи с отворен затвор и важи със същата сила и за MP38/MP40.

              Близката дулна енергия на 9х19 и на .45 не дава много информация за поразяващите свойства. Бавният и масивен пистолетен куршум отдав много повече енергия на целта и прави доста по-сериозни раневи канали. Лично на мен любимо ми е семейството подзвукови СП5 и СП6 - 9х39 за Винторезите. Е това какви поражения прави...

              Иначе Стефан е прав, че на война е важна пробивната мощ, а не стопиращата, стига да не се опре до поддържащите оръжия - пистолетите. Те са си оръжия за самоотбрана, дори и на война. Не знам кой дава покриващ огън с пистолети.

              Коментар


              • #22
                Немските картечни пистолети от онова време стрелят с патроните с черен връх. Не помня, мисля 30% отгоре. С пистолетните не презареждат и засичат. От черните пистолетите се разлитат на парчета, не ги пробвай, щото се намират изправни черни патрони и става страшно.
                Никой няма време да се прицелва нито в бой в траншеята, нито в къща, нито за самоотбрана на всичките категории бойци, които имат щатно пистолети. Екипажите на танковете, гранатометчиците, стрелците. Ъъъ, операторите на ПЗРК и НПТУРС.
                Освен всичко друго, военнослужещите се учат да държат прицелна точка не в средата, а в основанието на целта, особено ако е човек. Тогава просвета между мерника и целта дава поне някакъв шанс да се вижда собствената мерна линия. Освен това, ако не е улучен, той рефлекторно заляга надолу и напред и влиза в откоса.
                Безусловно поразяемата част на прав човек във фас е 15% от площтта му. Останалите са условно поражаеми, и единственото което го изважда от строя са кръвозагубата, и по-рядко - счупването на кости. Спиращата способност на куршума в гражданския смисъл е без значение. Бронепробиваемостта - от решаващо значение, за да осигури поразяване зад леки прегради и на големи разстояния.

                Коментар


                • #23
                  Черен връх, червен връх... В рамките на всеки боеприпас има един куп куршуми, барути и съответно показатели. И в момента има патрони, които са с 50% над средното ниво. И си се гърми с тях. Коефициентът на преоразмеряване на огнестрелните оръжия започва от 2,5 нагоре, т.е. 0,3-0,5 скок в налягането не ги плаши, еле пък да се разлетят на парчета. Железен принцип е, че ако един и същи боеприпас дава опасни налягания спрямо средното, той са удължава, за да не може да се вкара в камерата на нещо, което не е проектирано специално за него.

                  Ако намеря патрон от Войната, не съм луд да го гръмна, щото не знам къде и как е съхраняван, а флегматизаторите стареят и барутът изгаря доста по-бързо, следователно максималните налягания може да скочат в пъти и...

                  Като говорим за 9х19 - това вероятно е патронът с най-много разновидности и експерименти по него. Ето какво пише за черните обвивки на куршумите:
                  Ball: The earliest loads have FMJ truncated cone bullets weighing 124grains. These were replaced in Germany with 124grain FMJ bullets with a round ogive in 1915-1916 (Figure 3) though truncated cone bullets were used on commercial loads in the United States into the 1930s. Later, round nose FMJ 115 grain bullets, usually having concave bases were introduced by a number of countries including Britain (Figure 4). During the early stages of World War II, Germany developed two new bullets in an attempt to conserve lead. The first of these bullets was designated the 08mE (for mit Eisenkern) or “with iron core”. As shown in the illustration the normal lead core is replaced by an iron core with lead around the base of the iron core. This bullet was initially identified by the black bullet jacket, but in 1944, it became the standard German ball load and the blackened bullet jacket was dropped. The second of these bullets was made by compressing iron powder at high temperature into a solid material known as Sintered Iron or Sintereisen. This was designated as the 08SE bullet and is identified by its dark gray color. The SE bullet was introduced into general service in 1943.

                  http://www.cartridgecollectors.org/intro9mm/

                  Така че патронът си е 9х19 немско производство и се ползва във всички оръжия в този калибър.

                  Коментар


                  • #24
                    И аз не знаех. После видях.
                    Не знам и защо са боядисвани повечето а не по-малкото. Това са още три операции.
                    Ако искаш, ще те запозная със спецовете по патрони, аз не съм закопавал в тая тема.

                    Коментар


                    • #25
                      Искам да ме запознаеш със "спецовете по патрони"

                      И какво си видял? Че, МР38 не презарежда с патрони от някой магазин ли? Или, че Р38 се "разхвърчава на парчета" с някой от черните патрони, въпреки, че е възможно да му цъфне цевта предвид онази история с флегматизаторите?

                      По конвенцията на означенията, черният връх указва куршум с повишена пробивна сила, т.е. бронебоен. Бронебойни пистолетни куршуми доскоро нямаше, а сега вече границите съвсем се размиха кой какъв е.

                      Кое са още 3 операции? Въросните куршуми със стоманената сърцевина са били с изцяло черна обвивка, а това не е никаква операция. Просто биметалният лист, вместо с томпак се е облицовал с някаква черна сплав, която в момента не знам каква е била, ама много важно.

                      Коментар


                      • #26
                        Бойната стрелба се провежда предимно на близки разстояния(такава е
                        статистиката).Там е важно оръжието да не засича,калибърът му да има
                        добър поразяващ ефект и да се вади бързо от кобура.Участниците в
                        престрелка не се интересуват от това дали на пистолета му се затваря
                        плътно камерата и дали раздува гилзите.Те се вълнуват от това дали
                        оръжието стреля нормално или ще засече.Както казах по-горе Глока не
                        е претенциозен към различните марки патрони, надежден е и се използва
                        от много хора.Ако стреляш с 10-20годишен патрон с каквото и да е
                        оръжие може да възникнат проблеми.Аз съм го правил(но не с Глога) и
                        след това избивах заседналия куршум от цевта с месингов шомпул и чук
                        (все пак не съм оръжеен майстор).

                        Коментар


                        • #27
                          Който стреля го интересуват хептен други неща. А който го е пратил да стреля много живо се интересува от стреляните гилзи. Когато на ден отиват от хиляди до милиони патрони, само идиот може да твърди че е над тия неща. И трофейните команди събират и гилзите и хвърлените патрони като пчелички, не се съмнявай. И право в цеха за вадене на капсулите. Това не е кварталното стрелбище, и когато е война медта и сплавите и са стратегическа суровина. Готовите гилзи - стратегически материали. В Германия и до ден днешен ще изгниеш в затвора ако се опитваш да изнасяш мед.
                          Човек, остави тия приказки от брошурите за начинаещи. Такава литературна салата се мотае само по баровете на стрелбищата за богати, и там никой не и обръща внимание. От три страни ти разказахме как и защо това не е армейско оръжие - ти пак. Това което говориш е опасно. Някой ще ти повярва и ще иде зян. Армейските стандарти са си армейски стандарти. Там Глока не може да клекне и на вратата, не да влезе.
                          Бе Фюрер, и от тебе ми писна. Колко пъти каних който иска, и тебе разбира се. Не знам кога се пада, втория вторник на месеца, 17,30 ч, бившето стрелбище в клуб Средец. Той и МД Лиляна Димитрова. Като искаш, ела и си говори с тия дето се интересуват от патрони. Историята на тоя въпрос никога не ме е занимавала особено. Ама си има хора за всичко, има и за това. Знаят и квото господ не знае. И патрони ще ти дадат. Ако ти им дадеш някой рядък, хептен ще те заобичат.

                          Коментар


                          • #28
                            Майсторе, не знам дали ти е писнало и от мен, обаче имам две забележки - като тази история никога не те е занимавала особено, кво спориш разпалено; някои хора може и да се интересуват от патрони, ама на други това им е специалността, че и допълнително професионално направление. Когато аз те пратя да ти обясняват за спътници в някой кръжок по ракетомоделизъм, тогава и ти ме пращай при специалистите. С това не искам да обидя никого от различните клубове на любителите на оръжие, традиции и т.н. Просто тяхните интереси са с по-друга насоченост и на достатъчно "градски легенди" съм се наслушал и начел. Пък и още ми е рано да засядам по сбирки и седенки да се надлъгваме. Проявите тук ми стигат и артисват.

                            Гилзи събирай колкото искаш, но те отиват за претопяване, а не за снаредяване. Групирането, измерването, възстановяването и калибрирането на събраните гилзи е много по-трудоемък и несигурен процес от стандартизираното производство. Били се раздували от Глока... Едно настъпване с по-твърда подметка и гилзите са дотам, да не говоря за микро разрушенията при изстрел и как след няколко снарядявания ще се скъса в камерата и тогава е въпрос на късмет какви ще се пораженията.

                            Понеже за пореден път те усещам, че поставяш като изключително важно разузнавателно сведение банален факт, който обаче е силно изопачен и митологизиран, ще ти подскажа, че ЕС няма сериозни залежи на мед и затова вняса чистата суровина. Поради тази причина всички страни в Съюза имат квоти върху износа на мед на скрап. Металите са много дълбока проблематика и периодично си има търговски войни на тази тема, вкл. и напоследък. И това не е за да си спъвят взаимно производството на гилзи. Нормалните икономики бълват и други изделия. Пък и основен материал на гилзите в подснарядните калибри е стоманата. Даже при нашето производство са си само от стомана с антикорозиннен лак.

                            Коментар


                            • #29
                              http://www.pishtov.com/Glock/Glock_Mneniq.htm
                              Прочетете това.Преснарадяването на гилзите сигурно се прави само в
                              Русия(ама не вярвам някой да обикаля из Грозни и да събира гилзи).
                              А и темата беше Глога добър пистолет ли е, а не дали става за армейско
                              оръжие.Въпреки това твърдя, че при съществуващото на пазара Глога е
                              потходящ и за армията.

                              Коментар


                              • #30
                                Цеховете с пресите съм ги виждал в Казанлък.
                                А понеже другите са много велики и не се занимават с глупости, например най-воюващата държава - америка, преди половин година толкова се видя в чудо, че си поръча патрони из целия далечен изток. Сама не може да си произвежда, а които патронни заводи на територията още работели, били саудитска собственост. Та не смогвали.
                                Айде тогава да обявим и револвера и деринджъра за армейски оръжия, и всички да бъдат щастливи.
                                Мушни си глока под колана на корема и пусни един тегел пълзешком през пясъчника на децата в градинката отвънка. После без да го чистиш изпразни два пълнителя. После го разгледай и ела да ми разкажеш още веднъж подробно колко хубав пистолет е това чудо.
                                После ще ти кажа как се хвърля от 10 метра върху стоманена плоча, как стреля на -50 и на +50, кави бяха изискванията за вибрации и изтриване трябва да търся че не ги помня. Има още един куп изисквания, за да бъде допуснат до конкурс.
                                В крайна сметка, подсети ме коя именно армия го е занесла на война и къде изобщо е на въоръжение.
                                В Ню Йоркската полиция е тъкмо защото е нискоресурсен евтинджос. А разните спецназове не го щат, въпреки че душа дават всичко да им е колкото може по-леко. Не щото е ръбат и не излиза от кобура, военните кобури са рапидни и от тях всичко излиза нормално.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X