Обява

Свий
Няма добавени обяви.

TT-33 7.62x25

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: TT-33 7.62x25

    ЦАМ-а се чупи, а нормалните алуминиеви сплави - не. Леярски са например В-95, В-96, там всичко е наред. Често с блеещ възторг му казват "авиационен алуминий".
    Виж за полицейски патрон, избора е странен. Той си е чисто военен.

    Коментар


    • От: TT-33 7.62x25

      Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
      Тежък ? Стечкина е изработен от някъква изключително лека метална сплав по книга тежи с пълен пълнител 1.22 килограма което е по малко от моя Аркус . Питал съм приятели стари оръжейници относно метала от който е изработен всеки дига рамене и вика лек е ама не се чупи. Имам един приятел който го носи повече от 20 години служебен и не иска да чуе да то сменя с нещо по ново.
      Стечкин може и да е (и е) относително лек за габаритите, но в абсолютно изражение, кило и двеста си е кило и двеста и представлява сто и петдесет процента на Макарав (който в конкретния случай е реалната алтернатива).
      А твоят Аркус е 9Пара - изисква доста по-масивна конструкция (и всъщност е кило без малко).
      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

      Коментар


      • От: TT-33 7.62x25

        Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
        А твоят Аркус е 9Пара - изисква доста по-масивна конструкция (и всъщност е кило без малко).
        Това показва кантара за аркуса с пълен пълнител 13 патрона.
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:HPIM6289.jpg
Прегледи:1
Размер:88.9 КБ
ID:5241118
        Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
        ЦАМ-а се чупи, а нормалните алуминиеви сплави - не. Леярски са например В-95, В-96, там всичко е наред. Често с блеещ възторг му казват "авиационен алуминий".
        Виж за полицейски патрон, избора е странен. Той си е чисто военен.
        Не е алуминиева сплав лови го магнит но като му падне оксидацията не ръждясва .
        Последно редактирано от sek.1; 03-01-11, 18:24.
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • От: TT-33 7.62x25

          Ще прибавя и аз едно "ДА" за пистолет ТТ. Имам го от около 8 години. Вярно е, че има много недостатъци, но за тази цена, всички неудобства са поносими. Мога да дам и един съвет - внимавайте с ергономичните ръкохватки. При голяма "гърбица" в задната част на ръкохватката, дланта се измества нагоре към ударника. За разлика от Колт, при ТТ няма предпазна /ограничителна/ планка. Още след първия изстрел ударника започва да "щипе" месо на сгъвката между палеца и показалеца. Не, че е кой знае какво да си пуснете малко кръв, но мен веднага ме попитаха "Коя пък те ухапа точно там?". Затова, сега съм си отново с оригиналните чирени.

          Коментар


          • От: TT-33 7.62x25

            Зависи и от големината на самата ръка - при моите ергономични след осемте изстрела не приплъзва въобще.
            Руският шофьор нарича "път", мястото през което възнамерява да мине.
            ...Българския коледен дух е духът на заклано прасе...[COLOR="#008000"][/COLOR]

            Коментар


            • От: TT-33 7.62x25

              Има едни гумени ръкавчета, по 2 лева. Така ги и продават "за ТТ са батка, ноо ги земат!". Лепнат за ръката хубаво, и не се пързаля и на мокро, верно са добри.
              Като ширпотреба - стават и на големите ЧЗ-та, само се нахлузват със зор, ама стават.

              Коментар


              • От: TT-33 7.62x25

                Само имат един съществен недостатък тия "презервативчета" под тях метала корозира страшно заради такова си хромирах ложата на мойто ТТ като го свалих след няма и година отдолу беше страшно .
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • От: TT-33 7.62x25

                  Да, по тази причина и аз не взех - собственика на магазина е пиятел и съвсем добросъвестно ме предупреди
                  Руският шофьор нарича "път", мястото през което възнамерява да мине.
                  ...Българския коледен дух е духът на заклано прасе...[COLOR="#008000"][/COLOR]

                  Коментар


                  • От: TT-33 7.62x25

                    Здравейте колеги , нов съм във форума , и ако въпроса ми не е за тази тема , моля да ме извините . Та по същество , притежавам пистолет ТТ произв. 1947 год. , редовно го поддържам , както след стрелба ,така и когато си стои в касата. Онзи ден съвсем случайно реших да го извадя от касата , и да го обслужа . Направи ми впечатление , че цевта от вътре , стои като корозирала ( опитах с какво ли не да я изчистя , но просто е не възможно ) , иначе каналите ги има , но тази корозия , или там каквото и да е много ме дразни , мисля си , да сменя цевта с нова , затова и питането ми е в тази връзка . Какво е необходимо да се направи , за да ми разрешат да подменя цевта с нова , като цена заслужава ли си въобще да се сменя , също така мисля и едни нови чирени да му взема . Ще съм ви много благодарен , ако споделите мнение и опит , другия вариант е да го бракувам и да си взема нов пистолет , това е общо взето дилемата пред която съм изправен . Очаквам вашите мнения .

                    Коментар


                    • От: TT-33 7.62x25

                      Пробва ли да почистиш цевта с месингова четка ? Чистил съм цев на ТТ и с домакинска тел един колега гръмнал на един лов и го забравил има няма половин година тръгнал да го чисти за преглед при оръжейник за подновяване на разрешителното и дотича при мен със страшна скорост. Имаше толкова много ръжда ръжда не лека корозия че сигурно ако беше гръмнал цевта щеше да се пръсне . В началото и аз не вярвах че ще успеем да я исчистим но след половин ден търкане с месингова четка домакинска тел и масло цевта светна сигурно ако я премеря с калибър ще е поне една категория надолу след тази операция но видимо стана перфектна и пистолета си стреля без разлика .
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • От: TT-33 7.62x25

                        Здравей колега , значи аз говоря за цевта от вътре , от външната страна няма забележки . Относно пробата с месинговата четка , да пробвах , имам комплект за почистване , закупен от оръжеен магазин в него си има такава четка ,смачка се цялата , но за съжаление корозията е неотстранима . Да ти кажа честно страх ме е да пробвам с нещо по екстремно , защото си мисля , че по този начин , ще залича нарезните канали , за това питам какво е необходимо , и евентуално колко би ми струвала , подмяната на старата цев с нова .

                        Коментар


                        • От: TT-33 7.62x25

                          Накисни самата цев в горещ керосин за едно денонощие и тогава пробвай пак да я чистиш.

                          Коментар


                          • От: TT-33 7.62x25

                            Разрови се из форума.Имаше някъде тема как се сваля ръжда по химически способ.Ако някой се сеща къде е да даде линк.
                            "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

                            Коментар


                            • От: TT-33 7.62x25

                              За отвътре говоря домакинска тел от ситната късаш парче и го надяваш на шомпола навиваш я като парцал топваш я в масло и яко търкане докато не излезе ръждата трябва да върви много стегнато. Не се притеснявай за нарезите няма да исчезнат.
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар


                              • От: TT-33 7.62x25

                                Колеги, какъв е български аналог на руски РЧС? Или поне да може да преведе рецепта за правене на РЧС:

                                - Раствор РЧС - раствор чистки стволов и других частей оружия, подвергшихся воздействию пороховых газов.
                                Приготовляется:
                                - вода - 1л;
                                - углекислый аммоний - 200 г;
                                - двухромовокислый калий ( хромпик ) - 3-5 г.
                                Небольшое количество р-ра РЧС разрешается хранить не более 7 суток в стеклянных сосудах, закупоренных пробкой, в тёмном месте и вдали от нагревательных приборов.

                                Взято из "Наставления по стрелковому делу", Минобороны СССР, 1973 г.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X