Обява

Свий
Няма добавени обяви.

TT-33 7.62x25

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    До: TT-33 7.62x25

    Първоначално публикуван от vladi333 Преглед на мнение
    Доста труд е хвърлено по горното ТТ, особено по дръжката.
    Имам въпрос ложата изцяло нова ли е правена или е наваряван палеца в задния край?
    А иначе като цяло не ме кефи лъскаво ТТ, пък и да го осакатиш в калибър 9х19 си е кощунство!
    То реално не е осакатено с нищо просто има възможност да стреля и с двата калибъра .
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • #92
      До: TT-33 7.62x25

      Не знаех, че в България са се предлагали за продажба унгарски ТТ. Определят ги като най-качествено изработените ТТ-а (не знам до колко е вярно), а някои от по-късните им производства дори имат монтиран "нормален" страничен предпазител.
      Но ТТ-то на снимката е руско и затова ми стана интересно от къде се е взела втората цев и как е станала регистрацията. Все пак има доста намеси по оръжието, вкл. пренабиване на номера.

      Иначе миналата година имах честа да стрелям с китайско ТТ, но с руска цев.
      Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

      Коментар


      • #93
        До: TT-33 7.62x25

        Само тия снимки на унгарското ТТ успях да намеря.
        Прикачени файлове
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • #94
          До: TT-33 7.62x25

          Това е от по-новите с предпазителя за който говоря. Старите им модели са също като руските, но на черните бакелитови чирени вместо звезда има сърп и чук в някакъв венец (може това навремето е бил герба на унгарците ).
          Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

          Коментар


          • #95
            До: TT-33 7.62x25

            Много оригинално решение за мерните прибори.Поздравления!
            Прикачени файлове

            Коментар


            • #96
              До: TT-33 7.62x25

              А,
              Първоначално публикуван от vladi333 Преглед на мнение
              Браво на майстора, справил се е перфектно. Но ми беше интересно как е направен палеца на края на затвора?
              Малко от "кухнята",заварява се /на аргон/ шина с която се профилира дръшката като слиза чак под пълнителя.А,щях да забравя-виж захващането на чирените за което ти говорих.Де-монтажа вече е лесен.
              Если запрещено, а тебе очен хочется - тагда можно!

              Коментар


              • #97
                До: TT-33 7.62x25

                Здравей Ради,от лятото на 2009а година притежавам ТТ и съм много доволен от него.Купих го от пенсиониран армейски полковник (25и набор беше собственика)много запазено оръжие (за 50 лв+43 патрона към него 14лв).Собственика го продаваше защото не са му подновили разрешителното,в момента един съсед също пенсионер но полицай продава ТТ мисля че за 160-170лв,на него са се водили около 150 ТТа в полицията преди да ги снемат от въоръжение и едно от тях(предполагам най-доброто)е неговото.Ако имаш интерес или въпроси тел.ми е 0885602543. Също искам да ти кажа че когато търсех моето оръжие(много обикаляне мани, мани)намерих само в Пловдивския ВИП 2а броя за по 170лв(уж рециклирани, с някакви дървени чирени правени по трудово които се мърдаха в околовръст). За предимства и недостатъци.......няма пълно щастие,от това което съм чел ТТ се приспада повече към нападателното оръжие,колкото по-малко патрони,по-малка вероятност за засечка,по-тежък но по-балансиран,аз съм 95кг. Що за мъж ще съм ако ми тежат 840гр.на кръста(лично мнение).Имам няколко книги за ТТ ако ти се чете свиркай. П.П. Снощи гледах Бога на войната,агента от интерпол казва за калашника:,,това е оръжието за масово унищожение,бомбите за масово поразяване прашасват по хангарите а АК стреля мокър,пълен спясък.Всички искат оръжието на Руснаците,никой не им иска колите.'' Аз лично независимо за каква техника става въпрос съм само за Немското,но голямото НО е:че когато трябваше да купувам нямах достатъчно пари а бях си харесал Н&К за 1400лв.във Вип София.Та да обобщя исках Н&К,взех си ТТ иска ми се и Порше карам Опел не защото не мога да си купя а защото си казвам абе що да давам пари на някой ако нещо се развали,като и сам мога да си ги харча.И Н&К е пищов и ТТ е Пищов ама евтин във всяко едно отношение и да не забравяме че се е доказал във Войната на Войните. Поздрави на всички съфорумници,това е първия ми пост(така май се казваше) всичко казано по горе е мое мнение базирано на личен опит и доста четене, не искам никого да обременя или обидя с нещо, надявам се да съм бил полезен.
                0885602543- Стефан

                Коментар


                • #98
                  До: TT-33 7.62x25

                  Първоначално публикуван от ИЖ120 Преглед на мнение
                  А,

                  Малко от "кухнята",заварява се /на аргон/ шина с която се профилира дръшката като слиза чак под пълнителя.А,щях да забравя-виж захващането на чирените за което ти говорих.Де-монтажа вече е лесен.
                  Ето в тази тема са старите ми чирени, те бяха закачени така с винтове. Но просто мен не ме кефи така.
                  http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=32931
                  LZ1HKW
                  Реглаж на преден и заден мост
                  My Jeep is not an SUV ..... your SUV is not a Jeep

                  Коментар


                  • #99
                    До: TT-33 7.62x25

                    Първоначално публикуван от Стефан2023 Преглед на мнение
                    Здравей Ради,от лятото на 2009а година притежавам ТТ и съм много доволен от него ... надявам се да съм бил полезен.
                    Здравей, Колега! Благодаря за добрия отговор, напълно съм съгласен с твоето мнение...с една дума Евала . Единствения проблем е, че все още нямам нужните години за разрешително за оръжие, но не ми остава много. Иначе на ТТ-то най-много се кефя на калибъра - доста сила си е 7.62x25 . Сега си търся някъде да тренирам спортна стрелба докато завърша, а след това ще направя всичко възможно за разрешително и пистолет, живот и здраве ...Бях малко поизоставил темата и изобщо форума покрай училище, но сега пак ще гледам да влизам в ред...Още веднъж благодаря за мнението и успех във форума!
                    Поздрави!!!

                    Коментар


                    • От: TT-33 7.62x25

                      Относно колегата дето казва че руснаците са правили някакъв модел на АПС само за единична стреба не е вярно.Такъв пистолат има във гермаската полиция от бивщето ГДР.Кадето поради наличието на много патрони остаанали от от времето на социялизма и доста бройки от АПС,било взето решение да се преработят пистолетите във заводите Симсон и те да воят само единичен огън.Оръжието е преработено много добре.Пистолетите са били раздадени на криминалната полиция.

                      Коментар


                      • От: TT-33 7.62x25

                        След като са за полицията защо им е да им "скопяват" автоматичната ?
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • От: TT-33 7.62x25

                          То оръжието пак си е автоматично, само че не стреля в редове. Става въпрос за криминалната им полиция, а не за някакви специални части, или жандармерия - може би нямат право да носят картечни пистолети (не знам конкретно, просто разсъждавам). На мен ми е по-интересно какво толкова са намерили в този пищов, та са предприели тези врътки. Като имат толкова "джепане" 9х18, нямат ли си Макаров-и да си го стрелят, ми ще разнасят тези ютии!
                          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                          Коментар


                          • От: TT-33 7.62x25

                            Ключа от палатката е че е картечен пистолет няма друг толкова компактен на който да не му стърчи пълнителя и да събира 20 патрона . Иначе в тоя клас има Берета 93R на която и стърчи и цевта и пълнителя има и Глок при тях само калибъра е по добър. Тези недостатъци са без абсолютно никъкво значение ако оръжието го носи униформения състав тогава по добре стандартния за немската полиция НК МР5 но ако трябва да го носиш скрито всеки милиметър е от значение .
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • От: TT-33 7.62x25

                              Хубаво, но нали те точно това са му преработили - вече не е картечен, само е голям (и тежък).
                              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                              Коментар


                              • От: TT-33 7.62x25

                                Тежък ? Стечкина е изработен от някъква изключително лека метална сплав по книга тежи с пълен пълнител 1.22 килограма което е по малко от моя Аркус . Питал съм приятели стари оръжейници относно метала от който е изработен всеки дига рамене и вика лек е ама не се чупи. Имам един приятел който го носи повече от 20 години служебен и не иска да чуе да то сменя с нещо по ново.
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X