Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пистолети АРКУС

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Пистолети АРКУС

    Хайде,да не си пише ме глупости,пак казвам че преди време имах Аркус 94 ,и това са смехотворни неща за разхлопани пистолети след едни 500 ,изстрела.Освен това на състезание (поне в тези които аз съм бил няма как да изстреляш 500-700патрона.Както писах преди бях свидетел как за около 2 часа изгърмяха на два Аркуса 1200патрона и при замерването ,нямаха никакви отклонения.Към колегата Славчо ,попитах за нов Аркус 94 и ми отговориха че е невъзможно да се намери нов,преди много време ,са продали на някакви израелци ,всичко което е могло да се намери по-магазините.За последното,не гарантирам,само предавам какво ми отговориха.Поздрави.

    Коментар


    • От: Пистолети АРКУС

      Аз глупости не пиша...
      Колко според теб изстрела трябват за едно състезание с две тренировки преди това(ако трябва попитай някои IPSC състезател) - средно 2х200-300 и 150?Направи си справка от Лясковец ако е нужно дали след почти всяко състезание не са им връщани пистолетите за ремонт(естествено не капитален)
      Двама души лично познавам с разхлопани Аркуси(както казах на може би 4000,не на 500 изстрела),двама знам с пръснати от Хиртенбергери .И четиримата са от Стара Загора.
      Поздрави!

      Коментар


      • От: Пистолети АРКУС

        бях свидетел как за около 2 часа изгърмяха на два Аркуса 1200патрона
        1200 патрона за чисто нов пистолет не би следвало да са проблем и след такава експлоатация да има отклонения в цевта. Ако това се случи - то оръжието е еднодневка. Каква е била целта на това упражнение, да се правят замервания след 1200 изстрела? Производителя се съмнява в продукцията си или доказва, че пистолета може да направи 1200 изстрела без проблем, било то засечка или повреда.
        If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

        Коментар


        • От: Пистолети АРКУС

          Убеден съм, че това си го написал с левия си крак с участието само на едната половина от мозъка. Няма как да зададеш подобен въпрос сериозно...
          42

          Коментар


          • От: Пистолети АРКУС

            При всяка една сделка има демонстрация.Нашите се опитваха да продадат една продукция на едни араби,и Аркусите бяха добавка към нея.Бях свидетел и как прехвалените английски станции Рейкъл,като им пуснах един ,античен Стършел(българска разработка от началото на 80г) направо занемяха.Невярвам даима проблем да се изгърми и 5000патрона ,но коя делегация ще си губи времето с теб,да си стреляш цял ден.Освен това лекото оръжие от сериозните фирми ,въобще не ги интересува,парите не са там.Стрелковото оръжие е винаги пълнеж към една по-сериозна сделка.Една Стрела -струваше 3.200 долара,а джип Уаз-5.400лева.

            Коментар


            • От: Пистолети АРКУС

              Според мен 1200 патрона са нищо ако са за една година, но ако са изстреляни без почивка си е сериозно натоварване за което и да е оръжие. Поздравления за Аркуса в случая.

              Коментар


              • От: Пистолети АРКУС

                Според мен 1200 патрона са нищо ако са за една година, но ако са изстреляни без почивка си е сериозно натоварване за което и да е оръжие.
                Сериозно натоварване са само за някой тежък снайпер, който има ресусрс 500 изстрела. Иначе примерно АК или ПК доста повече изстрели без спиране му трябват, за да му стане нещо. Принципно тези 1200 патрона не би трябвало да проблем за повечето оръжия, които са конструирани с голям ресурс и за висока плътност на огъня.
                If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                Коментар


                • От: Пистолети АРКУС

                  А кой пистолет е проектиран за висока плътност на огъня?
                  42

                  Коментар


                  • От: Пистолети АРКУС

                    А кой пистолет е проектиран за висока плътност на огъня?
                    В интерес на истината - много са. Има доста оръжия на базата (система затвор) на КНО (пистолети), които са проектирани точно за това - Г18, Берети, ЧЗ-та, руски пистолети и какво ли още не. И всичко това пак влиза като класификация като КНО. Примерно с дължина на цевта има няма 200 мм.
                    If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                    Коментар


                    • От: Пистолети АРКУС

                      Няма да се праЙш на ударен...
                      42

                      Коментар


                      • От: Пистолети АРКУС

                        Що да се правя на ударен? Каква е разликата (материал и принцип на действие) между Берета 93Р и Берета 92 или между Глок 18 и 17 или АПС и ПМ (освен със забавителя на АПС)? Освен в селектора? какъвто е единия, такъв е и другия. И повярвай ми 1200 последователно изстреляни патрона не са никакъв проблем за такова оръжие. При това не ти говоря за тест на стрелбище, а на тест на място с по-високи температури, запрашеност... Аз тест с 1200 патрона не съм правил, но съм правил с 1000 на Берета 92 (М9).

                        П.П. Същия тест сме правили и на С и В МП9. Единствения проблем бе падналата мушка, но това изцяло го отдавам на отношението на "собственика" към оръжието.
                        Последно редактирано от The Back Bone; 25-06-14, 18:35.
                        If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                        Коментар


                        • От: Пистолети АРКУС

                          Какво толкова му умуваме давайте 1200 патрона аркуси дал господ и да почваме .
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • От: Пистолети АРКУС

                            Чакай сега, въроса бе дали може да направи 100 000 с една цев, с един блок и т.н., а не дали може да направи 1200. 1200 всеки може да направи.
                            If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                            Коментар


                            • От: Пистолети АРКУС

                              Повечето неща за Аркуса са верни. Като бивш собственик, а и като човек който познава бившия председател на Саргон - Русе/ въпросния отбор по IPSC/ мога да кажа:
                              - на 2000 изстрела смяна на възврътна пружина;
                              - на 3500 изстрела се чупи ресетваща пружина;
                              - на 3500 поради липса на бушинг на затворния блок нормалната група от 35 мм се отваря прогресивно нищо че цевта, е в параметри.
                              П.П. по състезания по IPSC в зависимост от нивото може да се изстрелят и 500 патрона.

                              Коментар


                              • От: Пистолети АРКУС

                                Аркус 94М - що е то? Днес го видях и единствената разлика която открих с 94 е липсата на бутон за освобождаване на пълнителя. Тази функция се изпълнява от един странен плъзгач в основата на самия пълнител - не на дръжката на пистолета като при ПМ а на самия пълнител.
                                Та, каква е историята на този изруд?
                                Последно редактирано от slaf4u; 30-07-14, 15:56.
                                42

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X