Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пистолети АРКУС

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Пистолети АРКУС

    Основното количество патрони за ТТ са произведени до 1946-1948 г. След това производството им почти замира - китайците правят нещо, май и "Първи Партизан" имат ново производство в този калибър.

    Само че, колегата Румен говореше за стари патрони от Вермахта, които бяха от късното производство:

    Първоначално публикуван от Румен Николов-sineto Преглед на мнение
    И понеже обещах да покажа какво съм изстрелял ,без осезаеми щети.На една от снимките се вижда щемпела,ако някой го разбира да казва.
    Точно тези са с такъв тип забавител.
    "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

    2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

    Коментар


    • #92
      От: Пистолети АРКУС

      Първоначално публикуван от The Back Bone Преглед на мнение
      Къде отидохте при ТТ? Признайте си, че Аркус не може да направи 100 000 изстрела с една цев.
      Ей, т'ва Глокаджиите сте като някаква секта бе. Срам ви е да си признаете, че сте дали торба пари за една шепа ПВЦ и само търсите кусури на другите пищови. Ми добре - Аркус не може да направи 100 000 изстрела с една цев. Може би само 99 500....
      Последно редактирано от kuzdov; 20-06-14, 22:51.
      "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
      Неизвестен мъдрец

      Коментар


      • #93
        От: Пистолети АРКУС

        Ми добре - Аркус не може да направи 100 000 изстрела с една цев. Може би само 99 500....

        Утре отивам до КОС да пускам искане за Аркус и 100 000 патрона...


        П.П. Казва се флегматизатор, забавителя е друго, една част дето се слага на едно от АК-тата.
        If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

        Коментар


        • #94
          От: Пистолети АРКУС

          Първоначално публикуван от The Back Bone Преглед на мнение
          Признайте си, че Аркус не може да направи 100 000 изстрела с една цев.
          Ми то това не въпрос на признание, а на елементарен реализъм. И съвсем не само за Аркус.

          Първоначално публикуван от Павлин Андреев Преглед на мнение
          Само че, колегата Румен говореше за стари патрони от Вермахта, които бяха от късното производство:



          Точно тези са с такъв тип забавител.
          Да, тези са си точно такива. И точно този ефект е основата на разните легенди за „черни гилзи“, „бели куршуми“ и „торунджави торунджии“ дето било означение, че патроните са за бластери.
          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

          Коментар


          • #95
            От: Пистолети АРКУС

            Не се набутвай. Вземи само 99 500
            "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
            Неизвестен мъдрец

            Коментар


            • #96
              От: Пистолети АРКУС

              Все ми се върти в главата, че 10 000 му е пределела. Тази информация ми е останала от ония женски отбор навремето, имаше някаква лейди дивижън, стреляха с Аркус, даже и име на тима си имаха, нещо от рода на Аркус Тим или нещо такова.
              If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

              Коментар


              • #97
                От: Пистолети АРКУС

                Ей, спиране нямаш! Ми добре, 10 000 да е. Обикновен потребител никога няма да ги направи. Ако се ползва с друга цел и вземе, че ги достигне някой, една цев сигурно струва не повече от 20-30 лв. С все таксите ще му излезе 100 лв. Та ако си дал 5 000 лв. за патрони, точно тия 100 лв. ли са проблема?
                Аз ако имам 5 000 за патрони въобще няма да мисля за цевта, а направо ще си купя друго пукало, щото предишното и без това ще е тотално амортизирано и със сигурност ще ми е омръзнало.
                "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                Неизвестен мъдрец

                Коментар


                • #98
                  От: Пистолети АРКУС

                  Първоначално публикуван от The Back Bone Преглед на мнение
                  П.П. Казва се флегматизатор, забавителя е друго, една част дето се слага на едно от АК-тата.
                  Мите, знаем бре:

                  Първоначално публикуван от Павлин Андреев Преглед на мнение
                  ...използваните флегматизатори на барута (на нитроцелулозна основа) и предвид възрастта на боеприпасите (флегматизатора се разпада с времето) се получава...
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:gun.gif
Прегледи:2
Размер:2.3 КБ
ID:5595046

                  P.S. Нещо изнервен ми изглеждаш - или покрай юначето (да ти е живо и здраво) не си доспиваш, или в жегите си оставил ПВЦ-патлачето на слънце... Натиснете снимката за да я уголемите

Име:crazy.gif
Прегледи:4
Размер:4.9 КБ
ID:5595045
                  "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

                  2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

                  Коментар


                  • #99
                    От: Пистолети АРКУС

                    Не бе, ПВЦ-то взе да ръждясва. В следствие на редовното миене на чешмата с вода и четка за зъби ми ръждяса пружината на пин блока и имаше ръжда в легното на пружината на самия пин блок
                    If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                    Коментар


                    • От: Пистолети АРКУС

                      Първоначално публикуван от The Back Bone Преглед на мнение
                      Не бе, ПВЦ-то взе да ръждясва. В следствие на редовното миене на чешмата с вода и четка за зъби ми ръждяса пружината на пин блока и имаше ръжда в легното на пружината на самия пин блок
                      Ми крайно време е при ПВЦ-тата да се сменят пружините с ластици та да си стане хипер, супер, дупер прашка модерна!
                      "Do not correct a fool, for he will hate you;
                      Correct a wise man, for he will appreciate you."

                      Коментар


                      • От: Пистолети АРКУС

                        Представи си, един Аркус да се почиства така. На второто миене ще бъде като изгнила тенекия на ламаринен гараж. В комплекта за почистване ще трябва да слагат и ръждопреубразовател. Направо ще бъде ръждивото копие на Хай Пауър .


                        П.П. Майтапа на страна, това за ръждата на пружинката и леглото и е сериозно, не се бъзикам.
                        If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                        Коментар


                        • От: Пистолети АРКУС

                          Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                          Ей, спиране нямаш! Ми добре, 10 000 да е.
                          Което си е предостатъчно в повечето случаи.
                          Това са по около 100 патрона месечно в продължение на 8 години.

                          Коментар


                          • От: Пистолети АРКУС

                            Въпрос - идея дали в момента може да се открие нов Аркус94 или Kareen в някой магазин? Питам дали знаете за някой конкретен магазин. Отговора "Що не питаш в Аркус" си го дадох сам но в момента това не е вариант.
                            42

                            Коментар


                            • От: Пистолети АРКУС

                              Привет банда.
                              Това за патроните не го знаех, но гилзите се бяха сцепели до една по дължината си и като се стреляше с тях от аркуса излизаше огън отвсякъде. Имам двама колеги с ТТ и при тях съм виждал да се цепи по някоя и друга гилза. Ако държите да видите мога да покажа снимки на самите гилзи. Запазих си няколко от любопитство. Колко ли такива патрона може да прекара полимерен пистолет преди да се скапе, щом това влияе на ТТ? Аз пък мисля, че с добра поддръжка Аркуса може да изкара завиден ресурс на цевта, при положение, че не се стрелят по много патрони на веднъж, за да не се загрява много......

                              Коментар


                              • От: Пистолети АРКУС

                                Някъде имаше тема за повреден пистолет от такива стари патрони...
                                Не я намирам.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X