Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пистолети АРКУС

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Пистолети АРКУС

    Не знам какво имаш предвид под качество. Ако е качество на вложените материали, нямам забележки. Не съм чул за проблеми със счупване или прекомерно износване, следствие от нормална употреба (ако не броим оксидацията, която е калпава, факт). Ако имаш предвид обработката, забележките са пренебрежимо малки, и даже не бих ги отразил ако не търся имидж (да се гъзарея с лачен пищов). Някъде бях писал и цените на резервните части (и дори и да са толкова кекави, както твърдят хората, никога не притежавали Аркус ...), могат да се вземат една торба с пружинки и да се сменят след всяка стрелба (най-скъпа беше възвратната, на цена от 13 /тринадесет/ стотинки.
    П.П. В интерес на истината, при 98 ДАК наистина има недомислица (по-скоро плод на копи-пейст на продукта, без съответните изчисления и изпитания). Съпротивлението, което оказва триенето между петлето и блока при презареждане е доста голямо и понякога кара пистолета да засича с леки куршуми. Иска ръчно напасване. Понякога и патронника е грапав и иска полиране. Това е същественото, но съм виждал и патронници на пищови за хилядарки, които не изглеждат по-добре.
    Последно редактирано от kuzdov; 18-06-14, 23:38.
    "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
    Неизвестен мъдрец

    Коментар


    • #62
      От: Пистолети АРКУС

      Имах предвид ресурс на цев и затворен блок. Изхвъргач, затворна задръжка, пружинки и т.н. са си консуматив. Вярно, че са много евтини, на смешни цени, но не се продават...вече, пробвано съвсем скоро. Писах им писмо със запитване за някои части и ми отговориха официално, че трябвало да съм лицензиран дъра бъра?!?! за пружина и мерни прибори?!? Дай да видим каква е цената на даден Аркус чисто нов. Повярвай ми, не е много ниска. Аз нямам претенции да имам лачен пистолет и не съм си купувал оръжието за гъзария и да парадирам с него, купих си Глок, понеже това е моя пистолет като усещане за спусък (харесвам твърд спусък), концепция, баланс. Дай да оставим на страна кое е модерно и кое гъзария. Да гледаме основните неща - цена и качество. Няма нужда, да притежавам Аркус, за да знам, че няма такъв с настрел примерно 50 000 изстрела и да е още жив. Няма и да има. Ама Зиг за 900 лева има.
      If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

      Коментар


      • #63
        От: Пистолети АРКУС

        Прочети предния ми пост. Като ходя пак на Герена ще ти снимам Аркусите и ще ги питам от колко години ги имат, ама спомена ми е, че са на над 100 000 изстрела без съществени ремонти и са с оригиналните си цев, блок и рама. За частите не знам, може и да са променили политиката за свободна продажба. А това, че харесваш Глок, не значи, че е и хубав пистолет, нали? Щото пък на мен ми седи в ръката кофти и точно спусъка ми е отвратителен. И не харесвам пищови със скрито петле, щото декокър дори и да има, не ползвам, както и предпазител.
        "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
        Неизвестен мъдрец

        Коментар


        • #64
          От: Пистолети АРКУС

          Аркус на 100 000 изстрела с една (оригинална) цев? Невъзможно. За справка виж състезателите, които почнаха с такива пистолети и Аркус им са били спонсори.
          If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

          Коментар


          • #65
            От: Пистолети АРКУС

            Доколкото знам, тия на стрелбището са там от над 10 г. Все ща са им навъртяли по 10 000 на година. Но и на 50 000 да са, все тая. Нормален потребител никога няма да достигне такъв настрел.
            "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
            Неизвестен мъдрец

            Коментар


            • #66
              От: Пистолети АРКУС

              Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
              ....П.П. Ще ти издам и още една тайна. В стрелбището на Герена има няколко Аркуса, които предполагам многократно са надхвърлили зададения от теб лимит. Вероятно тайната за дълговечността им се състои в това, че никога не са чистени.
              Ааааа не така! Поне един път са чистени. Лично от мен. Преди бая години, по времето на др. Цветанова когато напусна старият оръжейник, преди да дойде Чавдар, бяха го закъсали с мат.част. Докато дъщерята тренираше горе аз си уплътнявах 4-те часа долу. Абсолютно всяко едно оръжие беше ревизирано, ремонтирано, ако се налага, надлежно почистено и пристреляно. Правех го с кеф и за кеф.
              Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
              Селска фурна аспух нема. Пак същият.
              В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

              Коментар


              • #67
                От: Пистолети АРКУС

                Ами сигурно си бил последния който ги е чистил, щото като разглобих единия, вътре не се виждаше метал.
                "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                Неизвестен мъдрец

                Коментар


                • #68
                  От: Пистолети АРКУС

                  Сигурно. От години не съм ходил...
                  Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                  Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                  В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                  Коментар


                  • #69
                    От: Пистолети АРКУС

                    Слав нищо не казва за момента....

                    Коментар


                    • #70
                      От: Пистолети АРКУС

                      Какво да каже, той е пределно наясно, че 100 000 изстрела за една цев и блок на Аркус е тема в сферата на научната фантастика и е несериозно да изказват подобни твърдения.
                      If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                      Коментар


                      • #71
                        От: Пистолети АРКУС

                        Аз ще кажа това, което не веднъж съм повтарял - хамериканците тачат Аркусите страшно много и казват под път и над път, че няма пистолет с по-добро съотношение цена/качество на пазара им. Нов Аркус не съм видял да се продава там, всичко е внесенено бог знае кога и на какъв настрел. От там нататък колко е стреляно също не се знае а там не е като да не стрелят за кеф. И тук въпроса ми е - що така никой не се намери да се оплаче?
                        Относно 100-те хиляди - не се наемам да коментирам, но не виждам причина, ако цевта не се изнасилва с разни Хитенбергери и тем подобни екзотики що да не издържи.
                        42

                        Коментар


                        • #72
                          От: Пистолети АРКУС

                          Привет банда.
                          Безспорен факт е, предимството на аркуса от цена/качество. Две мнения няма. Колкото до живота на оръжието, може да се поспори. Да предположим, че изстрелвате по 400-500 патрона в рамките на една тренировка за не повече от 30-40 минути. При това положение повечето оръжия до 30 000 - 40 000 изстрела биха раздули цевта. Това е правено с CZ-75 SP-01 Shadow и не стигна 40 000 и проблема не беше в механиката а в цевта. Да предположим и друго. Ако правите по 50 патрона на два дена и след това почиствате оръжието, дали няма да издържи повече изстрели? Аз смятам, че с такова натоварване един аркус може да издържи и повече от 100 000 изстрела.
                          До колегата който има револвер Таурус..... не искам да се заяждам, но аз съм дал относително без пристрастно мнение по темата. По пътя на тази логика, като изключим финансите, според теб 500 S&W е най-най-най-най хубавото огнестрелното оръжие на света и всеки трябва да си има по един чифт от него и да си ги носи всеки ден горделиво на с високо вирната брадичка. Може би защото е толкова тежък, голям, точен и мощен.....което си е факт....е да де ама не е така. Теглото винаги е минус. Колкото до точността освен дължината на цевта и стрелеца е от значение. Това е неоспорим факт.

                          Коментар


                          • #73
                            От: Пистолети АРКУС

                            Хайде сега въпрос, колко струва един Аркус тук, в България и колко струва в САЩ? А относно, колко бил хвален в САЩ и колко много я обичали (според форумите) тази реплика на Хай Пауър (дето чирени от един истински Бароунинг не могат да и станат), мога да коментирам само по следния начин:


                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:10470215_813664611990834_1559828083075951708_n.jpg
Прегледи:1
Размер:141.7 КБ
ID:5594835
                            If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                            Коментар


                            • #74
                              От: Пистолети АРКУС

                              Не го разбрах това с чирените но може би е заради това, че съм тъп, не знам...
                              Димитраки, я сподели ти лично колко цеви на Аркус си сцепил и колко патронника успя да раздуеш?
                              На въпроса ти за цената - тук е около 250-300лв там е около 300-450 долара според зависи от представи си.
                              42

                              Коментар


                              • #75
                                От: Пистолети АРКУС

                                Факта, че няма раздути, износени и т.н. цеви в момента се дължи на раздути, износени т.н. цеви в миналото, хората видяха колко му е издържливостта на Аркуса и за това сериозни стрелци с него няма. След като не се стреля с него, няма как да се износи или счупи нещо. Твърдението за 100 000 изстрела на Аркус е меко казано нелепо. Пак ще повторя, няма такъв доказан случай. Аз не твърдя, че другите оръжия са по-добри. Твърдя, че Аркус не може да направи 100 000 изстрела с една цев за разлика от Глок, Зиг, ХиК и т.н. При сходна цена. Щото ако един Аркус нов струва 500 лв, а един Зиг или Глок струва 1000 лв. но Аркуса е с 20 пъти (реално) по-малък ресурс от останалите, а е само два пъти по-евтин, стигаме до извода че тези 100 000 патрона могат да бъдат изстреляни с един Зиг или с 20 Аркуса, което при използване на Аркуси ще излезе 10 пъти по-скъпо спрямо използването на Зиг-а поради двойно по ниската цена на Аркуса.
                                If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X