Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Клуб-Glock

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Клуб-Glock

    Тук проблема не е в стойката а в рутината на полицаите.Как никой не се сети да погледне в паркираните коли пред къщата на заподозрения?Явно много от предишните арести са минали без проблеми и тук също не са очаквали такива.Рутината в подобни професии успива вниманието и е много опасна.

    Коментар


    • От: Клуб-Glock

      Те организационно имаха доста грешки видими и за неспециалисти.

      Коментар


      • От: Клуб-Glock

        Много филми гледате,хора.Явно е бил някой най-обикновен дилър и никой не е предполагал някаква специална операция.Такива арести се извършват с десетки в големите градове.Само в България специални отряди провеждат показни операции за изземването на един ,два кашона книжа.Специални операции планове и тактически отряди за обикновен дилър ,не се използват.Но това,не означава,че оня на среща не може да е дрогиран,и да те гръмне,нищо че е най-големия мишок.Нощес,изкарвах ме един такъв мишок,от едно мазе,през малко прозорче на англииски двор.Нека специалистите да ми кажат,как да вляза в мазето като може да се спуснеш само от там,с краката напред в тъмното.Има само тоя начин и се надяваш че не те чакат,с някой кол .Щото фенерчето в най добрия случай го държиш със зъбите а ръцете са ти заети да се държиш за железата,на които увисващ.И баба,знае да намериш собственика(ама той е някъде в София,и не е идвал от поне 2 м.)да заградите къщата9,не че 3-ма могат да я заградят) идА Я ПРЕТЪРСИТЕ С ОЩЕ НЯКОЛКО КОЛЕГИ.Така,става в София(служих там 11г)но в провинцията нещата стоят само на мускули.

        Коментар


        • От: Клуб-Glock

          Малко оф топик. Историята познава и доста по-фрапиращи случаи. Примерно бунтовник в Афнаганистан, който не може да чете и да пише, но успешно заличил над 25 британци на веднъж, барабар с Роувърите им. Така че, не всичко е като по филмите, като на стрелбището и като по учебника и сценариите във военното училище или в Симеоново.

          И за да не е оф топик, ето малко снимки на "цъфнали" Глок-ове:

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:b-436408-GLOCK_Kb_.gif
Прегледи:1
Размер:222.2 КБ
ID:5481570Натиснете снимката за да я уголемите

Име:glock1.jpg
Прегледи:1
Размер:31.0 КБ
ID:5481571Натиснете снимката за да я уголемите

Име:glock3.jpg
Прегледи:1
Размер:31.1 КБ
ID:5481572Натиснете снимката за да я уголемите

Име:glock4.jpg
Прегледи:1
Размер:34.4 КБ
ID:5481573Натиснете снимката за да я уголемите

Име:glock5.jpg
Прегледи:1
Размер:29.7 КБ
ID:5481574Натиснете снимката за да я уголемите

Име:images.jpg
Прегледи:1
Размер:8.8 КБ
ID:5481575
          If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

          Коментар


          • От: Клуб-Glock

            Първоначално публикуван от Dimitar Nenchev Преглед на мнение
            ....И за да не е оф топик, ето малко снимки на "цъфнали" Глок-ове:
            Това ми прилича на резултат от домашно снарядявани патрони където някой е мерил с напръстника на баба си! Типично американска работа!
            Последно редактирано от derhunter; 13-05-13, 10:15.
            "Do not correct a fool, for he will hate you;
            Correct a wise man, for he will appreciate you."

            Коментар


            • От: Клуб-Glock

              Грозна гледка!
              Глока според мен трябва да е 17/19.

              Коментар


              • От: Клуб-Glock

                Първоначално публикуван от sk67 Преглед на мнение
                Те организационно имаха доста грешки видими и за неспециалисти.
                [QUOTE=traktorist] ,,Тук проблема не е в стойката а в рутината на полицаите.Как никой не се сети да погледне в паркираните коли пред къщата на заподозрения?Явно много от предишните арести са минали без проблеми и тук също не са очаквали такива.Рутината в подобни професии успива вниманието и е много опасна".

                Да, така е Тракторист!
                Проспаха да чекират БМВ-Е60-тката...
                Проспаха да осигурят входната врата на къщата??? Всички се бяха скупчили около задържаното лице....Явно очакваха да е само едно, или да ги обезвреждат / задържат един по един извън къщата / страннна и безумна логика, особено за страни с крими-контингент като в САЩ /...

                Щеше да стане много зловещо мазало, ако човек, въоръжен с ,,пъмп-екшън" или с КП, беше започнал да стреля от входната врата или от преден прозорец....
                Но дори и да беше с КНО, още един стрелец при вратата, щеше да направи мазало, докато го неутрализират...
                Прав си за рутината.....
                През цялото време, полицейските служители, извършващи/участващи в акцията не бяха се осигурили срещу евентуален стрелец от къщата...тоест от трето въоръжено лице,
                Според мен, тука грешките са И в разузнаването преди акцията!


                МНОГО БЛАГОДАРЯ ЗА ТОВА ВИЕДЕО! Мисля, че е особено полезно и за цивилните калъфи, като нас, които носиме КНО за самозащита.....
                ИЗВОД: Прикритие му е майката / ако си цивилка /, а не стрелянье веднага...

                За служителите - ясно: грешките им са спомената по-горе...


                Колегата Вардаров също е прав...Тия имаха вид на обикновени дилъри....
                Вижте автопарка от коли, паркирани пред къщата...
                БМВ-то не беше нов модел, а Е60???? Явно не са особено богати дилъри от ниския ешелон...Знаете в САЩ, гетата и парадирането на дилърите с автомобили

                Въпреки всичко, колега Вардаров, струва ми се че проспаха ситуацията...
                https://www.youtube.com/watch?v=f4KS0m24Lts

                Коментар


                • От: Клуб-Glock

                  Че я проспаха,ситуацията е така.Но това са нормални неща,от които се учат всички останали ,след това.Щото теорията е едно а практиката е друго.Истински късмет,беше че дилара ,като излезе от колата не започна да стреля веднага,а малко се чудеше,да ли да стреля или не.Ако беше оставил полицаите да подминат,и се беше прикрил веднага зад дървото ,лошо им се пишеше.Но човек се учи с практиката.Една комична ситуация с мен да потвърдя правилото че практиката учи.През 1999г.дойдох да работя в София-СДВР,отива ме на проишествие,предава ме ,пострадалия на лекар от Бърза помощ,записвам му данните и данните на лекаря,номера на линейката и мисля че всичко е о.к.Но на сутринта началника вика от коя болница е напр.д-р Иванов,и аз,гледам като теле,щото при нас в Самоков,болницата е една и д-р Иванов е един,а в София?И добре че бях записал номера на линейката.Та човек се учи докато е жив.

                  Коментар


                  • От: Клуб-Glock

                    Първоначално публикуван от Dimitar Nenchev Преглед на мнение
                    Честито! Цъкни няколко снимки в затворено помещение като мръкне.

                    П.П. Как можа да загрозиш хубавия Глок с тази "чикия"
                    Днес имаше тест със стрелба на фенерчето. Да ти кажа, представи се отлично

                    Коментар


                    • От: Клуб-Glock

                      Добре свети, доколкото се вижда от клипа.
                      If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                      Коментар


                      • От: Клуб-Glock

                        Има и още клипове. Основно исках да проверя дали няма да прекъсва или да си сменя само режима. В случая се представи отлично. След всеки пълнител проверявахме крепежа и функционирането.
                        Да допълня само - конструкцията позволява смяна на батерията, без да е необходимо самото фенерче са се сваля от оръжието.

                        Коментар


                        • От: Клуб-Glock

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2013-05-14 13.23.46.jpg
Прегледи:1
Размер:60.7 КБ
ID:5481922
                          Пусто има 1 извън силуета...

                          Коментар


                          • От: Клуб-Glock

                            Как ще коментирате Глок със страничен тригър лок? Смисъл има ли според вас при сейф екшън?
                            If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                            Коментар


                            • От: Клуб-Glock

                              Ако ще е с ръчен предпазител, то по-добре чист сингъл екшън пищов според мен. Глока така си е добре (мое мнение).

                              Коментар


                              • От: Клуб-Glock

                                А дали КОС-а ще са по-благосклонни към ново разрешително само за цев, отколкото за цял пистолет, то разрешителното май е едно и също? Идеята ми е да взема на 17-ката възможно най-дългата според закона в БГ цев, която се предлага + един КПОС. Макар, че на този етап поради финансови причини си остава само теория.....
                                If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X