Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Клуб-Glock

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Клуб-Glock

    Малко снимки






    Коментар


    • От: Клуб-Glock

      Първоначално публикуван от slaf4u Преглед на мнение
      Хах, и аз така - вадя пищоля и с движение на долу зареждам опирайки мерника но не в колана а в кайдексовия кобур - по стабилен е. Лично аз по този начин постигам чувствително по-бърз резултат ако се опитвам да зареждам с лявата ръка. Освен, бързината, това зареждане има и друго много важно предимство - лявата ръка остава свободна което в повечето случаи е достатъчно да държиш някого на разтояние (дори и с риска да ти надялка ръката с нож ако има такъв) достатъчно дълго време за да произведеш изстрел. За съжаление, както казва Ненчев, инструктора в нашето стрелбище е стар кадър и всяка стрелба различна от поза "чайник" ще го хвърли в потрес, а на мен ми е много интересно до каква разлика по време ще докарам един мозамбик с двата вида зареждане.
      И за да съм в крак с темата - интересно какво ще се случи с пластмасовите мерни прибори на Глока след примерно 100-ина такива зареждания.
      Моите са метални- тритиеви. Така е купуван пистолета. Нося колан "оперейтър белт" на 5.11 - той има някаква вложка и е много удобен да се зарежда в него.
      Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
      No man left's behind !!!!

      Коментар


      • От: Клуб-Glock

        Моя е на Жоралти някаква измислица и по-принцип си върши работата - след пикане не си събирам оръжието от земята, но твърдостта му стига до там. Да зареждам от него дори не смея да мисля - ще се разнищи на 10-тия опит.
        42

        Коментар


        • От: Клуб-Glock

          А не се ли разцентрова мерника с това зареждане о колан, дрехи, кобури, обувки и т.н.?
          Only after the last tree has been cut down,
          Only after the last river has been poisoned,
          Only after the last fish has been caught,
          Only then will you find that money cannot be eaten.

          Коментар


          • От: Клуб-Glock

            Първоначално публикуван от blackfirefly Преглед на мнение
            А не се ли разцентрова мерника с това зареждане о колан, дрехи, кобури, обувки и т.н.?
            При мен поне не- гледам като зареждам така, че движението да е директно надолу - по оста на цевта. Така натоварването пада назад и реално няма как да се разцентрова мерника. Опасност би имало ако се прави с усилие насочено в страни и надолу. Дано го обясних разбираемо.
            Последно редактирано от slaf4u; 12-04-13, 16:11.
            42

            Коментар


            • От: Клуб-Glock

              Първоначално публикуван от slaf4u Преглед на мнение
              При мен поне не- гледам като зареждам така, че движението да е директно надолу - по оста на цевта. Така натоварването пада назад и реално няма как да се разцентрова мерника. Опасност би имало ако се прави с усилие насочено в страни и надолу. Дано го обясних разбираемо.
              Разбираемо е, но за такова нещо си трябва доста тренировки, за да няма в страни и надолу и пак няма гаранция...
              Only after the last tree has been cut down,
              Only after the last river has been poisoned,
              Only after the last fish has been caught,
              Only then will you find that money cannot be eaten.

              Коментар


              • От: Клуб-Glock

                Ете те :http://www.youtube.com/watch?v=rtxtUgJAH_s
                42

                Коментар


                • От: Клуб-Glock

                  Mad Dog, ти лично, какво мнение имаш за KPOS, в който е ,,итгериран" Глок 17 или Зиг Р226R?
                  питам, защото от 2011г. имам KPOS само че за ЗИГ 226...Ползвал съм го малко и се разочаровах, защото ми излющи анодизацията по релсите на рамата на Зиг-а...
                  та мисълта ми е за теб, има ли смисъл от КПОС за КНО?

                  Поради това ми разочарование, се отказах да купувам бързомер или оптика за KPOS-а и сега си седи в кутията на ФАБ Дифенс.....

                  Препоръчай ми моля, някакъв приличен бързомер за КПОС-а? Еймпоент Н-1 ми идва скъп в момента.
                  Има ли смисъл да стрелям на стрелбище с него?
                  Защото се замислям да го продам, ама кой ли ще го купи....
                  Струваше преди две години много за такава изгъзица- 850 лева.
                  https://www.youtube.com/watch?v=f4KS0m24Lts

                  Коментар


                  • От: Клуб-Glock

                    Аз съм голям фен на КПОС, и ще си взема, но съм с Глок. Харесва ми КПОС Г2, понеже релсата отгоре е цяла, без прекъсване и зареждането е донякъде по-удобно според мен спрямо първи вариант на КПОС. Хубави и евтини бързомерци няма. Моето виждане по въпроса, е че трябва да е малък, холографен тип + едни сгъваеми мерни прибори на Магпул примерно. Единствения въпрос на който все още нямам отговор е, мерната линия на бързомереца и външните механични мерни прибори една и съща ли ще е. Аз съм фен на ЕОтек, и един от малките им модели ще заспи. Обача цената скача колкото на една карабина, 800 за КПОС, още толкова за бързомерец, някоя друга глезотийка и всичко става към 2000 лева. А за тези пари може да се вземи един СЛР примерно и да се тунингова много сериозно. Вярно, двете са несравними, но при втория вариант за същата цена скачаме вече в клас оръжие. Лично при мен КПОС има спортно приложение. Отиваш някъде на майната си в гората, нареждаш ли железни плейтове и почваш. Голям кеф ще е, макар и скъп кеф.

                    П.П. Колега при Зиг 226 в комбинация с КПОС не виждам как може да се разочароваш. Та ти имаш една от най-добрите комплектации, е поне в моите очи.
                    If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                    Коментар


                    • От: Клуб-Glock

                      Колега Ненчев, много съм разочарован, защото ми излющи и леко деформира ,,Пикатини релсата " на зиг Зауер-а...P226R е моя....
                      Не можах акъла да си намеря, докато не си купих тая ИЗГЪЗИЦА KPOS =
                      Да голям кеф е на стрелбище да стреляш бързи, прилича, на картечен пистолет /, ако не разбираш /......
                      И дотам......за Глок 17 КПОС става...Просто няма какво да ти повреди...
                      Друго нещо....,,блокчето" с ръкохватката от КПОС-модула, което се нахлузва на затворния блок на ЗИГ ЗАУЕР / КПОС при ЗИговете е по-различен, с това, че не се вади и пороменя нищо по пистолета, за разлика от капачката на Глок /...Та там, където контактува / де се чете нахлузва / ,,блокчето " със затворния блок, та там се обели оксидацията на блока.....

                      Бях монтирал евтин китайлсик Лийпърс бързомер 1х30, туболярен / червена/зелена / точка...Въпреки че беше евтинджос, вършеше работа......


                      ППП това за стралбата в гората, все едно не съм чул/прочел....Освен че е много опасно да не убиеш или нараниш, някой козар/овчар/гъбар или изневеряваща дърта двойка, има голям риск да ти приберат разрешението за носене на оръжие Образец № 3 за такова действие.

                      Наскоро прочетох мнението на двама израелци ......в тема за пистолети се отиде за оръжейното законодателство на Израел...Та там хората си го казаха, че понеже напрактика в Израел е невъзможно цивилен да притежава / да бъде собственик / на дългоцевно гладкостволно или нарезно оръжие, затова се появявали такива ,,изроди" като КПОС / Това че KPOS e изрод го зитирам и не са мои думи /.....
                      За себе си мога да каже, че откровено съжалявам, че тия 850 кинта, не ги обърнах в патрони на стрелбището да стрелям яко....
                      Не че не съм стрелял с КПОС-да....направил съм му над 1000 изстрела, при което видях повредите по пистолета, които причинява / верно козметични, но мен ме дразнят :/....
                      Не знам, какво да ти кажа? Щом си с Глок, може и да си купиш??? Ако беше в София, щях да ти предложа да се видим на някое стрелбище да пробваш моя КПОС, да видиш как е на ЗИГ 226....

                      КПОС-а, разбира се е масивно направен...даста здрава конструкция е. Признавам. И модулна такава / това всъщност е най-хубавата му ТТХ /, Може да го окомплектоваш с къс-тубус варио-оптика с малко увеличение, холаграмен или тубулярен бързомер или просте механични прибори...Всъщност, КПОС-а така е изработен, че като интегрираш в него пистолета, можеш спокойно, при нужда да си ползваш оригиналните механични мерници на самия пистолет...
                      Но ти като професионален военен / съдя по аватара и демонстираните познания във форума /, провилно си усетил, че този ,,модул"- КПОС- има приложение само за удоволствие...Практическата му приложимост в полицейски, жандармерийски и спец-полицейски подразделение е НУЛЕВА! За армейски подразделения да не говорим....
                      https://www.youtube.com/watch?v=f4KS0m24Lts

                      Коментар


                      • От: Клуб-Glock

                        На мен ми трябва само за спорта. Но цената както казах с всичкия прикачен инвентар (качествен) излиза към 2 бона, което е много. За толкова пари мога да скоча в друг клас оръжие. Макар че трябваше да помисля навремето и да взема Глок 17 Л, с КПОС-а трябва да дава прилични резултати.

                        П.П. Гледам по нашия край последно време доста се бракониерства с Глок-ове с КПОС-и. Т.е. явно върши работа.
                        If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                        Коментар


                        • От: Клуб-Glock

                          КПОС е конструиран за да се ползва там , където няма или нямат право да ползват картечни пистолети. В самия Израел с КПОС са охранителните звена по автогарите и жп. гарите. По принцип се ползва с популярност сред охранителните по цял свят.
                          Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                          No man left's behind !!!!

                          Коментар


                          • От: Клуб-Glock

                            Ненчев, приеми го като официално предупреждение. Вече няколко пъти в различни теми пишеш откровени глупости за стрелби по гори и полянки, което освен че е противозаконно е и изключително опасно.Нали се сещаш че се намираш на територията на Р. България.
                            Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                            Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                            В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                            Коментар


                            • От: Клуб-Glock

                              If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                              Коментар


                              • От: Клуб-Glock

                                Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
                                КПОС е конструиран за да се ползва там , където няма или нямат право да ползват картечни пистолети. В самия Израел с КПОС са охранителните звена по автогарите и жп. гарите. По принцип се ползва с популярност сред охранителните по цял свят.
                                Мед Дог, щом ти го казваш, ти вярвам....Просто на мен ми обезобрази пистолета, тоя КПОС.....затова НЕ го долюбвам....За Глок, обаче е перфектен, защото рамата е полимерна и няма повреди......Всъщност и да има е все едно, защото Глок / колкото и да иг уважеавам /, са много грозни пистолети....
                                https://www.youtube.com/watch?v=f4KS0m24Lts

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X