Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Клуб-Glock

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Клуб-Glock

    Първоначално публикуван от traktorist Преглед на мнение
    Преди години съм си купувал чехски стоппатрони 9х19 от магазина със разрешителното за носене на оръжие...
    По същия се сдобих и аз с моите така, че не виждам за какво незаконно придобиване говорим. Мисля, че незаконно е ако съм ги откраднал.
    И да, моите стоп патрони си стоят в касата, но само защото не е позволено да ги нося заредени в пълнителя и бих имал неприятности при евентуална проверка. Просто се опитах да обясня защо съм за носенето на стоп патрон като първи в пълнителя, но както и да е. Най-сериозния довод (поне за мен)против стоп патрона който получих е, че е незаконно да го ползвам.
    KIA Sportage Grand 2,0 16V 118 к.с
    08868пет4три18

    Коментар


    • От: Клуб-Glock

      Нямам много време да пиша, затова накратко: Виж гилзата на тези стоп патрони, това е предпоставка за засечка. Сега друг много важен аспект - закона. Дори и да си длъжностно лице и да го използваш в правото си, виж какво казва производителя, да не се използва под името преселени разстояние. Над това разстояние съдът ще спете, че стрелбата е необоснована, понеже обекта е далеч. Това е факт и практика в Бг.

      П.П. Разстоянието се стрелба мисля бе над 12 метра и го пише в упътване на стоп патрони произведени от Арсенал, има го качено в някоя от темите тук.

      Изпратено от моят Lenovo K53a48 с помощта на Tapatalk
      If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

      Коментар


      • От: Клуб-Glock

        Първоначално публикуван от slaf4u Преглед на мнение
        Непрезареждането е засечка. Говорено е в много теми и тук и в другия форум - ситуациите в които би се "наложило" използване на пистолет за "самоохрана" са изключително непредсказуеми и в повечето случаи деиствието би се развило изключително динамично и стихийно. Замисли се за секунда - идват срещи теб n на брой субекти, решил си че ще се защитаваш с оръжието си когато са на около 10-ина метра от теб, вадиш - те не се плашат и вече са на 4-5 метра. Приемаме, че имаш стоп-патрон в патронника, стреляш, пистолета не презарежда, симпатягите вече те налагат с каквото са намерили и се озоваваш с пистолет в едно тъмно място... Не се занимавай с глупости, зареди си нормални патрони и не вади пистолета за да плашиш.

        Друг един въпрос свързан с конкретната тема.
        Така наречената safety action система на Глок - какво мислите за нея? Въпросът ми е продиктуван от това, че Глок рекламират въпросното нещо като "Предпазител". Моето виждане по въпроса е че по-скоро това е активатор а не предпазител. Сам по себе си предпазителя следва да деактивира усм-а а не да го активира.
        Предпазителите в Глок са 3 и без човешка намеса, УСМ не може да сработи.

        Изпратено от моят Lenovo K53a48 с помощта на Tapatalk
        If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

        Коментар


        • От: Клуб-Glock

          Първоначално публикуван от The Back Bone Преглед на мнение
          Предпазителите в Глок са 3 и без човешка намеса, УСМ не може да сработи.

          Изпратено от моят Lenovo K53a48 с помощта на Tapatalk
          Все едно слушам промит мозък от южните щати... Кои точно са предпазителите в Глок - блокировка на иглата - ако не се лъжа двата са там (против падане на пистолета от високо) и това нещо отпред на спусъка? Замисли се - ако тригър бара не е натиснат, то той функционира като пречка на спусъка да бъде натиснат - толкова, ни повече ни по-малко. Много трудно ми е да го нарека предпазител... След като всяко нещо влязло в спусковата скоба може да накара пистолета да гръмне, не е никакъв предпазител за мен това. Веднъж натиснат (без значение дали от химикал, запалка, пластмасите който регулират широчината на дрехите (знаеш за какво говоря и кой случай имам предвид)) пистолетът гърми...а това определено не е човешка намеса.
          Официална статистика - 500% по-голям брой на случаите на нежелан изстрел в полицейските управлния въоръжени с Глок в сравнение с тези където щатните пистолети са други.

          Как е положението при теб, ориентира ли се вече в обстановката?
          Последно редактирано от slaf4u; 24-02-17, 07:56. Причина: ч
          42

          Коментар


          • От: Клуб-Glock

            Освен всичко друго стоп патроните имат и сравнително малка годност! Може би заради намалената възможност за читава кернировка, слабия материал на обвивката на куршума!
            "Do not correct a fool, for he will hate you;
            Correct a wise man, for he will appreciate you."

            Коментар


            • От: Клуб-Glock

              "Предпазителя", какъвто и да е той, въздейства на УСМ, та дали ще въздействаш върху спусък, игла, или чукче, дали ще имаш твърда блокировка като при ПМ или просто вид декокер или механизъм против въздействие на спусъка по случайност, все е едно и също. Закачане за дрехите или натиск от запалка и химикал не е довод, поради факта, че задействането на УСМ се извършва чрез движение на спусъка назад, което чисто механично няма как да стане при вадене от кобур и среща на някаква пречка - химикал или запалка. Единствената пречка е малкото мозък от страна на стрелящият.

              Изпратено от моят Lenovo K53a48 с помощта на Tapatalk
              If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

              Коментар


              • От: Клуб-Glock

                Къде е 3-тият предпазител на глока, защото нещо ми отбягва...
                глока не е лош, ама е продукт на ширпотребата и масовите бройки, повечето елементи по УСМ са щамповани от ламарина, с полимерна дръжка, и шантаво голямо количество джунжурии за него по битаците..
                Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

                Коментар


                • От: Клуб-Glock

                  Първоначално публикуван от Traqn Savov Преглед на мнение
                  Къде е 3-тият предпазител на глока, защото нещо ми отбягва...
                  https://www.gunsamerica.com/blog/glock-trigger/

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:glock-trigger.jpg
Прегледи:1
Размер:71.2 КБ
ID:5744119
                  Only after the last tree has been cut down,
                  Only after the last river has been poisoned,
                  Only after the last fish has been caught,
                  Only then will you find that money cannot be eaten.

                  Коментар


                  • От: Клуб-Glock

                    Първоначално публикуван от The Back Bone Преглед на мнение
                    ... Единствената пречка е малкото мозък от страна на стрелящият.

                    Изпратено от моят Lenovo K53a48 с помощта на Tapatalk
                    Точно това ми е идеята - "стрелящият" - т.е. при намерение да се стреля - ок, няма проблем, но замести "стрелящия" с "носещия/ползващия" и става каша. Глок-а работи както се очаква от него в стерилната среда на стрелбище/изпитания но добави факторите от околната среда и ежедневието и нещата придобиват съвсем различен характер.
                    42

                    Коментар


                    • От: Клуб-Glock

                      Абе в едно оръжие тръгнеш ли да разчиташ на предпазители и разни хитри механизми, а не на познаване и навици.....
                      Или ще гръмне когато не трябва или когато трябва няма да гръмне. Не знам кое е по-лошо.
                      сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                      dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                      Коментар


                      • От: Клуб-Glock

                        Чиче, принципно обикновено съм съгласен с теб. Ма навици, иначе казано е рутина. Кофти - начи. Виж, познаване си е друго нещо, то предполага и мислене. И там е истината!
                        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                        Коментар


                        • От: Клуб-Glock

                          Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                          Чиче, принципно обикновено съм съгласен с теб. Ма навици, иначе казано е рутина. Кофти - начи. Виж, познаване си е друго нещо, то предполага и мислене. И там е истината!
                          Явно трябва да се поясня.
                          При боравенето с оръжието си трябват определени новици. Мисленето в сложни ситуации може да обърка нещата.
                          Не става въпрос за вземането на решение дали да се стреля или не, там определено трябва мислене преди това.
                          За всеки вид оръжие трябва да го познаваш естествено и да си изработиш навиците за боравене с него почти до автоматизъм, особено служебните лица. Сега за пистолет и револвер навиците са различни. В тази връзка малко встрани . винаги съм се дразнил когато по филмите главния терой е насочил револвера и от самолет се вижда, че в барабана няма никой, а той си стреля амнайсет пъти.
                          сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                          dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                          Коментар


                          • От: Клуб-Glock

                            Може би не съм се изразил правилно... Глока по принцип е пистолет, който винаги гърми - надежден е в това отношение и ако го държиш здраво не прави проблеми. Това, към което исках да насоча вниманието е че няма как да се подсигуриш с истински предпазител при който дори да бъде натиснат спусъка, изстрел няма да има. Според мен това е важно за момента в който прибираш оръжието в кобура.
                            Освен това, самият факт, че трябва да натиснеш спусъка за да почнеш да го разглобяваш ме дразни.
                            42

                            Коментар


                            • От: Клуб-Glock

                              Те и револверите нямат такъв предпазител, а време за прибиране коооолкото искаш, ама при ваденето нямаш време за ремички, палчета и лостчета.

                              Коментар


                              • От: Клуб-Glock

                                На револвера му държш петлето с палец като го прибираш. На Глок петлето... И на Револвера спусъка е поне 2 пъти по тежък от на Глок.
                                https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X