Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Новият пистолет на Арсенал

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Новия пистолет на Арсенал

    Това колега е НЕВЪЗМОЖНО,може само новия калашник да ни отсрами.Идеята да правим късо нарезно е като всеки друг опит да направим нещо което не е по силите ни,конкуренцията в бранша е огромна и недостижима,особенно при полимерните.
    LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
    Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

    Коментар


    • #32
      До: Новия пистолет на Арсенал

      Говори се, че пистолетът може да се разглоби само с инструмент.Инструмента естествено "вървял" с оръжието.Някой знае ли нещо за това?

      Коментар


      • #33
        До: Новия пистолет на Арсенал

        Тези дни мисля да посетя мой познат, работещ в ГД "Охрана" при Министерство на правосъдието и да проверя лично с очи и ръце за какво иде реч. Е, колеги, пък не изглежда чак толкова грозно, красив е, но по своему. Има къде къде по ужасни на външен вид гърмящи тръби.
        Honda HR-V 4WD D16W1

        Коментар


        • #34
          До: Новия пистолет на Арсенал

          Първоначално публикуван от radev76 Преглед на мнение
          Тези дни мисля да посетя мой познат, работещ в ГД "Охрана" при Министерство на правосъдието и да проверя лично с очи и ръце за какво иде реч. Е, колеги, пък не изглежда чак толкова грозно, красив е, но по своему. Има къде къде по ужасни на външен вид гърмящи тръби.
          Оооо за грозните тръби си много прав.Аз се питам как така само Бай Ганьо се сети за такъв пищов егати тъпите германци и чехи (или се лъжа)
          П.п. Мое мнение
          "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

          Коментар


          • #35
            До: Новия пистолет на Арсенал

            Жалък опит да имитират ЗИГ-ПРО,някакъв хибрид основан на вече доказана система,само времето ще покаже провала им,като ги дадът на въоръжение ще бъдат тествани брутално,и ако имат недостатъци,понеже за предимства се съмнявам твърде,няма да им спестя коментара .
            LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
            Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

            Коментар


            • #36
              До: Новия пистолет на Арсенал

              днес говорих с моя познат в охраната на Министерство на правосъдието и той ми каза, че при тях все още не е въведен на въоръжение /става въпрос за Бургас/. Споменали са им нещо подобно, но и те не знаят дали ще стане със сигурност.
              Honda HR-V 4WD D16W1

              Коментар


              • #37
                До: Новия пистолет на Арсенал

                Първоначално публикуван от traktorist Преглед на мнение
                Говори се, че пистолетът може да се разглоби само с инструмент.Инструмента естествено "вървял" с оръжието.Някой знае ли нещо за това?
                Да ,така е .И да се разглоби и зглоби ти е нужен инструмента!
                Land rover discovery 300 Tdi

                Коментар


                • #38
                  До: Новия пистолет на Арсенал

                  Поне инструментът за непълно разглобяване е широко достъпен - казва се "чук". За пълното разглобяване към вече споменатия инструмен се добавя още един - "пирон".

                  Коментар


                  • #39
                    До: Новия пистолет на Арсенал

                    Аз ли съм в заблуда конструкторите от Арсенал ли не знам но поне от едни 20-30 и повече години тенденцията в конструиране на оръжие е то да може да се почиства и профилактира с възможен минимум помощни инструменти .
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • #40
                      До: Новия пистолет на Арсенал

                      Привет.Още съм начинаещ във Форумът -Извиняваите момчета ма като гледам с тия приказки надали ще и помогнете на Б.О.П.Значи за да си сигурен какво може дадено оръжие трябва да го пипнеш меко казано.И понеже се говори само по данни от снимка и дочути неща е глупаво да се спори какво може и какво не този пистолет а пък да се твърди че се разглобява не знам как си е още по глупаво дори само като се вгледате в снимката.Та ако ще се изказвате -поне го правете компетентно за да помогнем все пак с едно винтче на тая изпосталяла Българска икономика.

                      Коментар


                      • #41
                        До: Новия пистолет на Арсенал

                        Първоначално публикуван от Ban Stan Преглед на мнение
                        Привет.Още съм начинаещ във Форумът -Извиняваите момчета ма като гледам с тия приказки надали ще и помогнете на Б.О.П.Значи за да си сигурен какво може дадено оръжие трябва да го пипнеш меко казано.И понеже се говори само по данни от снимка и дочути неща е глупаво да се спори какво може и какво не този пистолет а пък да се твърди че се разглобява не знам как си е още по глупаво дори само като се вгледате в снимката.
                        Свиквай, има много хора в този форум, които не са яли печена кокошка, но са гледали един как яде... Ако разбирате алегорията. (не визирам братята по оръжие, но използвам случая)

                        Коментар


                        • #42
                          До: Новия пистолет на Арсенал

                          Тенкс.Нема ядове -привърженик съм на черният хумор та не ми е чужда и алегорията.
                          Последно редактирано от Ban Stan; 09-08-09, 10:04. Причина: сбъркана буква

                          Коментар


                          • #43
                            До: Новия пистолет на Арсенал

                            Не случайно колега,един от пистолетите ми е Аркус-94,закупен през 1997г.Воден от същите патриотични подбуди , след толкова години ,вече мога смело да кажа,че въпреки битуващото мнение,това е прост,тежък и безотказно действащ пистолет,с много добра точност и освен това ефтин.Мисля че българските заводи са направили едно добро копие на Браунинг.Като човек който навремето е работил 10г,в оръжеен завод,мога да кажа че правих ме много неща на световно ниво.За пример мога да дам "Стършел" и правените по руска документация "Игла"-2 ,която многократно превъзхожда ,"Стингър"

                            Коментар


                            • #44
                              До: Новия пистолет на Арсенал

                              И Аз съм с Макаров производство на Арсенал-Казънлък но като гледам Байкала нащо по си ме кефи нищо че лиценза е техен.Пък иначе си прав нищо че виждам доста нихилистични постове тук-Българинът може и го е доказвал и го доказва във много сфери.За Големите братя дет ни натискат ту от ляво ту от дясно то ясно Те си гледат интересите.Дано най после и в наща д.-вица да се управят нещата та да не зависим от Лицензи и от Фирмени политики и тогава предполагам ще се появят и известни модели оръжия Българско производство.

                              Коментар


                              • #45
                                До: Новия пистолет на Арсенал

                                Току-що имах възможност да си поиграя с пистолета. Служителите на ГД Охрана към Министерство на правосъдието ще провеждат стрелби, понеже са им дали два такива пистолета. Не ми хареса полимерната рама като материал, стои грубо. Пистолета върви комплект със ЗИП /избивка, протривка, четка и други принадлежности за почистване и разглобяване/. Разглобяването и сглобяването става трудно, дължа го на това, че е чисто нов. Иска голямо усилие за зареждане. При сглобяването над пружината се помъчиха двама-трима човека докато я сложат. Много трудно се вади затворната задръжка. Моята ръка е малка, но пистолета стои добре, удобен е поне за мен, мерните прибори са добри. Пружината, която изхвърля пълнителя при натискане на копчето е много слаба, пълнителя се показва само около половин сантиметър. На пръв поглед е това, остават впечатленията от стрелбата. Поздрави!
                                Honda HR-V 4WD D16W1

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X