Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Неизбежна отбрана (промени)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Неизбежна отбрана (промени)

    Е тва си е умишлено убийство отвсякъде. Мани тая работа. АКо се случи у нас, и примерно в Пловдив...заминал си...
    Там все пак са го счели за превишение. Тука удари в жизненоважни органи се квалифицират като умишлени.
    Последно редактирано от santaclash; 09-05-19, 15:31.
    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

    Коментар


    • #62
      От: Неизбежна отбрана (промени)

      Първоначално публикуван от icos Преглед на мнение
      ... директно преписан от УК на РФ глава 18, май...
      Е та, патриотите са това, няма да преписват от Св. Евангелие?

      Коментар


      • #63
        От: Неизбежна отбрана (промени)

        Те всички поправки в НК от последните 10 години са преписани от някъде. Не виждам особена разлика от къде точно се копира. Все са чужди разрешения, които никой преди това не е изследвал как ще работят тук.
        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

        Коментар


        • #64
          От: Неизбежна отбрана (промени)

          Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
          Е тва си е умишлено убийство отвсякъде. Мани тая работа. АКо се случи у нас, и примерно в Пловдив...заминал си...
          Там все пак са го счели за превишение. Тука удари в жизненоважни органи се квалифицират като умишлени.
          Еми у Пловдив не зная, в Русията когато някой те събори на земята и продължи да те налага с юмруци, докато е седнал отгоре ти очевадно не се брои за посегателство върху живота, от юридическа гледна точка. Защото, цитирам решението "той редовно си биел жената по този начин и тя следвало да знае, че няма да я утрепе наистина". Което не кореспондира с тезата ти, че:


          Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
          ...Без да имам някакви симпатии към руското законодателство по принцип, в този случай уредбата им е по-добра от нашата, защото е ясна, проста и приложима, поставя центъра основното събитие-нападението...
          And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

          Коментар


          • #65
            От: Неизбежна отбрана (промени)

            То и най-добрата правна уредба може да бъда окепазена с неадекватно прилагане. Това подлежи на сравнително лесна корекция.
            Сложно е обратното- да прилагаш неадекватни текстове. Защото тогава съдът, дори да допуснем, че наистина има някакви идеи за постигане на обществена справедливост, превенция и превъзпитание на дееца, трябва да коригира калпавата работа на законодателя. Което е доста неблагодарен труд, а и обществото не е стигнало до там, че да го иска. Тук наказателното правораздаване се свежда само до наказанието. Заради това и наказанията вече стават все по-несъответни на престъпленията. Не толкова опасни и тежки престъпления се наказват с абсурдно тежки наказания.
            Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

            Коментар


            • #66
              От: Неизбежна отбрана (промени)

              Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
              Те всички поправки в НК от последните 10 години са преписани от някъде. Не виждам особена разлика от къде точно се копира. Все са чужди разрешения, които никой преди това не е изследвал как ще работят тук.
              Ааааа, не. Повечето законотворчество у нас - вкл. наказателно - е точно творчество - и не само че не е изследвано как ще работи у нас, то не е изследвано как работи където и да било.

              Коментар


              • #67
                От: Неизбежна отбрана (промени)

                Творчество, да ти кажа, извън ЗДВП отдавна не съм виждал, ама вече е факт, че поизостанах с нормативната база, та може и най-новите тенденции да ми бягат.
                Системата за заплащане на болниците по клинични пътеки я копирахме от Австралия, с все пътеките и няколко години стоя като клинична пътека ухапване от алигатор.
                Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                Коментар


                • #68
                  От: Неизбежна отбрана (промени)

                  Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                  Те всички поправки в НК от последните 10 години са преписани от някъде. Не виждам особена разлика от къде точно се копира. Все са чужди разрешения, които никой преди това не е изследвал как ще работят тук.
                  Ми топлата вода не сме я открили ние, за съжаление. И колелото също. Обаче разлика има. Основната е към какво се стремим да се приобщим - дали към правния ред в северна Корея или към старото право от римско още. А дали ще работят тук или не - от нас зависи.

                  Коментар


                  • #69
                    От: Неизбежна отбрана (промени)

                    Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
                    .... А дали ще работят тук или не - от нас зависи.
                    Аборигентски закони не работят и там, тук също за такава част се приемат
                    А тези простотии се правят от името на всички ни.
                    Даника
                    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                    Коментар


                    • #70
                      От: Неизбежна отбрана (промени)

                      Голямата тояга, която държат зад вратата в Ес, е единствената причина, поради която тук все още не сме се превърнали в Северна Корея по отношение на гражданските и политическите права. И личното ми убеждение, че поне 2/3 от населението с радост би приело да е в такова положение. Но за режима на НО в Северна Коря не знам нищо. Не бих се изненадал обаче, ако се окаже по-либерален от нашия.
                      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                      Коментар


                      • #71
                        От: Неизбежна отбрана (промени)

                        Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                        ... личното ми убеждение, че поне 2/3 от населението с радост би приело да е в такова положение...
                        Бъркаш боя със ситуацията. Това е малко като носталгията по производството и земеделието от близкото минало- рЕзко се изпарява у огромната маса, бутнеш ли в ръцете на носталгика чука да бУа или мотиката да кОпа цял ден
                        And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                        Коментар


                        • #72
                          От: Неизбежна отбрана (промени)

                          Надявам се много да си прав, а аз да греша. Но нещо не ги виждам така нещата на улицата.
                          Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                          Коментар


                          • #73
                            От: Неизбежна отбрана (промени)

                            Човека изгоря ,но дали отговорността не носи и "Системата". http://bnr.bg/post/101118045/fermer-...topanstvoto-mu
                            ( Ако имаше законни даващи реални права да защитава имуществото,щяха "Ли" да са толкова смели в чуждата собственост,да крадат , палят..........)

                            Коментар


                            • #74
                              От: Неизбежна отбрана (промени)

                              Рано е да се каже изгорял. Повече прилича на някаква шашма или постановка, ама да видим.

                              ... а ако имаше някакви Органи дето да се занимават с разбойниците, дали щяха да са толкова смели?

                              Коментар


                              • #75
                                От: Неизбежна отбрана (промени)

                                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение

                                ... а ако имаше някакви Органи дето да се занимават с разбойниците, дали щяха да са толкова смели?
                                И така става ,НО явно е трудно (невъзможно през всичките години на демокрация) на Системата (Органи) да си вършат работата и трябва алтернатива................

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X