Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Неизбежна отбрана (промени)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Неизбежна отбрана (промени)

    Ама вие военните наистина живеехте в друга България. Па все си мисля, че го и знаехте
    Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
    Вие по- младите, не бяхте ли по време на "перистройките",когато се променяше посоката на "вятъра" и се либеризираше................
    Осемдесет и втора ако я броиш за перИстроечна-да. А открит лист за пътуване до село знае ли някой как се вади- един месец предварително? Щото и такава превантивна мярка на Народната Милиция срещу престъпността имаше...
    Последно редактирано от icos; 18-05-19, 16:53.
    And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

    Коментар


    • От: Неизбежна отбрана (промени)

      За жалост в Обществото има амнезия за периода преди 90г. и тази амнезия е в крайности - от митът за "Доброто старо време" до "Тошовия репресивен ..". Обикновено не се търси цялата картина, а само конюнктурни извадки и отказ да се анализира периода. А за корупцията на прехода пък да не говорим..................... А днес сме логично продължение и резултат на тези процеси.............

      Коментар


      • От: Неизбежна отбрана (промени)

        Мдам, така е. А какво огнестрелно оръжие за самоотбрана беше разрешено на обикновения гражданин по него време...в контекста на темата?
        And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

        Коментар


        • От: Неизбежна отбрана (промени)

          Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
          За жалост в Обществото има амнезия за периода преди 90г...
          '77-ма откраднаха колелото на брат ми, ловешко балканче дето трябваше да остане за мене след година-две. Милицията не го намери, ако въобще го е търсила. Пак тогава някъде баща ми си направи колиба на лозето че да спи там и да го пази. Имаше ефект, за разлика от оплакванията пред кварталния. '81-ва някакъв варненски гибон закла едно от най-красивите момичета в гимназията ни понеже му била шута деликатно. Него го хванаха, май получи смъртна. Впрочем слушал ли си Тодор Колев да пее за откраднати чистачки? Не е измислица, да знаеш. За корупцията от онова време да не говорим - прост хладилник не можеше да си купиш без връзки и пари под масата.


          Първоначално публикуван от icos Преглед на мнение
          Мдам, така е. А какво огнестрелно оръжие за самоотбрана беше разрешено на обикновения гражданин по него време...в контекста на темата?
          Пиратка. Обаче нелегално от тексимаджия или моряк.

          Коментар


          • От: Неизбежна отбрана (промени)

            Първоначално публикуван от icos Преглед на мнение
            Мдам, така е. А какво огнестрелно оръжие за самоотбрана беше разрешено на обикновения гражданин по него време...в контекста на темата?
            Бранимир Дончев.
            Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

            Коментар


            • От: Неизбежна отбрана (промени)

              Първоначално публикуван от icos Преглед на мнение
              Мдам, така е. А какво огнестрелно оръжие за самоотбрана беше разрешено на обикновения гражданин по него време...в контекста на темата?
              Точно е по темата. За всяка мангуста и бракониер е имало редовен авджия и едва ли са били по- аджамии от сегашните. Броят на цевите тогава и сега е приблизително равен, естествено собствеността днес е преимуществено частна. Следва разлика в популацията?
              А тези простотии се правят от името на всички ни.
              Даника
              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

              Коментар


              • От: Неизбежна отбрана (промени)

                Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                .... Следва разлика в популацията?
                И тя е?

                Коментар


                • От: Неизбежна отбрана (промени)

                  Нормална в частния сектор и проблемна, където държавата я регулира. Примери във всяко село, старците все намират по 5-10лв/месечно за частен ветеринар и всичко е жуст.
                  А тези простотии се правят от името на всички ни.
                  Даника
                  Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                  Коментар


                  • От: Неизбежна отбрана (промени)

                    Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                    Броят на цевите тогава и сега е приблизително равен...
                    Немаш си фантазия, колко кратно бъркаш. За законното имам предвид.
                    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                    Коментар


                    • От: Неизбежна отбрана (промени)

                      [QUOTE=сто;3462203]'77-ма откраднаха колелото на брат ми,



                      -Да тези посегателства са абсолютно съпоставими с днешните-връщат ограбения в "първи клас".
                      - Да питам бащата, за корумпираните покупки - Москвич,телевизор (Топаз) ,хладилник (Ободин), печка-преди 70г, следващия Москвич 76г.,.... но взе, че се помина през 1981г. ........
                      След 85г.-вече аз правех покупки- ,печка ,мотоциклет,пералня,телевизор и пр. .....- с много "връзки".
                      А през първите години на демокрацията редовно "сменях"чистачки.................че и гуми.
                      Хайде да "слезем" на Земята - да не абсолютизираме и да не игнорираме.

                      Коментар


                      • От: Неизбежна отбрана (промени)

                        Крадеше се и имаше и тежки престъпления и тогава, преди "демокрацията". Само дето се крадяха кокошки, чистачки, огледала и т.н. Най-много се крадеше от общото - ТКЗС, завод, склад и т.н. Някои ги "лекуваха", други сега са честни бизнесмени вече .... Много-много рядко се разбиваше апартамент или да изчезне цял автомобил. За убийствата пък се говореше години наред и ставаха едва ли не легенди. Та разликата е, че от 1989-та насам това е ежедневие и няма ден без това да влезе в новините (а колко въобще и не влизат, идея нямам). Не съм фен на Тошо, нито ме мъчи носталгия. Просто разликата е очевадна и кой каквото ще да говори, няма ли дисциплина и дебело дърво, всеки народ го избива на слободия. Примери от съвремието бол. Всеки педал или наркоман и алкохолик вече е специален и иска съответно специални грижи и отношение ....
                        "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                        Неизвестен мъдрец

                        Коментар


                        • От: Неизбежна отбрана (промени)

                          Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                          Крадеше се и имаше и тежки престъпления и тогава, преди "демокрацията". Само дето се крадяха кокошки, чистачки, огледала и т.н. Най-много се крадеше от общото - ТКЗС, завод, склад и т.н. Някои ги "лекуваха", други сега са честни бизнесмени вече .... Много-много рядко се разбиваше апартамент или да изчезне цял автомобил. За убийствата пък се говореше години наред и ставаха едва ли не легенди. Та разликата е, че от 1989-та насам това е ежедневие и няма ден без това да влезе в новините (а колко въобще и не влизат, идея нямам). Не съм фен на Тошо, нито ме мъчи носталгия. Просто разликата е очевадна и кой каквото ще да говори, няма ли дисциплина и дебело дърво, всеки народ го избива на слободия. Примери от съвремието бол. Всеки педал или наркоман и алкохолик вече е специален и иска съответно специални грижи и отношение ....
                          Даваха смъртни присъди
                          https://www.24chasa.bg/Article/836531
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • От: Неизбежна отбрана (промени)

                            Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                            Немаш си фантазия, колко кратно бъркаш. За законното имам предвид.
                            Само законното, без армията тогава и сега.
                            А тези простотии се правят от името на всички ни.
                            Даника
                            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                            Коментар


                            • От: Неизбежна отбрана (промени)

                              Аха. Противозаконни смъртни присъди даже, ако се вярва на статията. Еле пък седемдесетте и седем разузнавача, интегрирани в престъпния свят на Хасково- сигурно всеки трети престъпник е бил полицай под прикритие. Впрочем точно по този пункт днес не е много по-различно
                              And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                              Коментар


                              • От: Неизбежна отбрана (промени)

                                Абсолютно

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X