Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Неизбежна отбрана (промени)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Неизбежна самоотбрана (промени)

    Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение
    Е аз какво съм написал
    Това преди редакцията .....

    Коментар


    • #32
      От: Неизбежна самоотбрана (промени)

      Абе драскате си простотии вие, но това си е крачка напред (или по скоро назад - към текстовете преди да бъдат отменени), която за мен е в много правилна посока. Тези текстове ако бъдат възприети от съдиите имат потенциала да се справят с битовата престъпност на 90%.
      Единствения проблем, който виждам аз е тази "полова неприкосновенност". Не за друго ами много трудно се доказват там нещата и могат да се заформят интересни сценарии.
      42

      Коментар


      • #33
        От: Неизбежна самоотбрана (промени)

        Първоначално публикуван от slaf4u Преглед на мнение
        .... и могат да се заформят интересни сценарии.
        Е ми нема да си ловиш любовница с мъж пищолджия..

        Коментар


        • #34
          От: Неизбежна самоотбрана (промени)

          Първоначално публикуван от slaf4u Преглед на мнение
          "полова неприкосновенност". Не за друго ами много трудно се доказват там нещата и могат да се заформят интересни сценарии.
          Оди обяснявай на пияни рускини що е полова неприкосновенност Не че съм се пробвал да обяснявам
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • #35
            От: Неизбежна самоотбрана (промени)

            Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
            Оди обяснявай на пияни рускини що е полова неприкосновенност Не че съм се пробвал да обяснявам
            Преди малко повече от 30 години, такава Рускиня ми отне девствеността. Не че аз се дърпах, ама и тя въобще не се интересуваше от мнението ми по въпроса.
            Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

            Коментар


            • #36
              От: Неизбежна самоотбрана (промени)

              А па аз па съм уекинко обнадежден......да видим кво ша стане?Много ме съмнява че ще има промени до второ четене.
              Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
              0888854582
              Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
              Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

              Коментар


              • #37
                От: Неизбежна самоотбрана (промени)

                Значи ,ако некой влезне ,мога да го трепам през краката/както и до сега/,това добре,щото беше противозаконно.Обаче мое ли даго метна на капака отпред като горски добитък и да го закарам пред полицията със свидетели,че тя кой знае кога и дали ще дойде и като почнат ",ма ние сме до тука,ма толкова са ни правомощията".Не че имам нещо против служителите на реда,напротив подкрепям ги и продължавам да го правя,но толкова са им смили сърмите ,че мое ти дожалее.Кога БГ полицая ще има провомощията и самочуствието на истински полицай като в бяла.държава?!?Иначе неизбежната самоотбрана добре,поне ще можеш да защитиш ,семейството и близките си и ще имаш шанс да не загазиш за незаконни действия.Не че нещо ме е спирало ,но имаш много наум ,че.може да загазиш и внимаваш ,кое-как ,за да си чист пред закона,а че айдука се блъскал по дувара при опита да избяга,еми да не е ,кво си виновен.
                Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                Коментар


                • #38
                  От: Неизбежна самоотбрана (промени)

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  ...Ааааа и е добре да се преговори дефиницията за жилище. Няма общо със собствеността.
                  Произволно избрани вестникарски заглавия(умишлено почвам с родния Офнюз:


                  На първо четене: Правото на неизбежна отбрана ще важи при всяко незаконно влизане в имот

                  Промениха НК на първо четене: Неизбежна отбрана при всяко нахлуване вкъщи


                  Право на неизбежна отбрана – при всяко незаконно влизане в имот

                  На първо четене парламентът даде право на неизбежна отбрана при всяко незаконно нахлуване нощем

                  Публикувано във факти.бг: Единодушно на първо четене: Неизбежната отбрана става ненаказуема

                  И т.н. и т.н. Тук-таме по задните страници се прокрадва плахата идея, че (май)не можеш да усмъртиш законно баш всекиго, когото намериш отсам дувара си. Освен ако не е посегнал на половата ти неприкосновеност де
                  And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Неизбежна самоотбрана (промени)

                    Като знам как хора с по десетина+ години опит в наказателното право не винаги успяват да е оправят с безбройните тълкувателни решения по въпроса с отбраната и с практиките на първоинстанционните съдилища, просто не виждам как един журналист би се оправил там без да пише глупости (освен ако не е точно това целта му).
                    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Неизбежна самоотбрана (промени)

                      Първоначално публикуван от slaf4u Преглед на мнение
                      Абе драскате си простотии вие, но това си е крачка напред (или по скоро назад - към текстовете преди да бъдат отменени), която за мен е в много правилна посока. Тези текстове ако бъдат възприети от съдиите имат потенциала да се справят с битовата престъпност на 90%.
                      Единствения проблем, който виждам аз е тази "полова неприкосновенност". Не за друго ами много трудно се доказват там нещата и могат да се заформят интересни сценарии.

                      "...ех, ще започне такъв живот, че само си викам "Дано"" Няма да има нужда от полиция, то и без друго за чий ни е. Няма да има нужда от половината съдебна система, бюджета ще е винаги в излишък, ще има за пенсии и здраве, селата ще се напълнят с граждани...

                      Ама друг път. Най-вероятно да ни цапардосат от ЕС заради предизборните терзания на уж патриотите.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Неизбежна самоотбрана (промени)

                        Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
                        "...ех, ще започне такъв живот, че само си викам "Дано"" Няма да има нужда от полиция, то и без друго за чий ни е. Няма да има нужда от половината съдебна система, бюджета ще е винаги в излишък, ще има за пенсии и здраве, селата ще се напълнят с граждани...

                        Ама друг път. Най-вероятно да ни цапардосат от ЕС заради предизборните терзания на уж патриотите.
                        Има ли го като норма в някоя друга държава членка на ЕС нямаме проблеми .
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • #42
                          От: Неизбежна самоотбрана (промени)

                          Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                          Има ли го като норма в някоя друга държава членка на ЕС нямаме проблеми .
                          А има ли го?

                          Коментар


                          • #43
                            От: Неизбежна самоотбрана (промени)

                            Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
                            А има ли го?
                            Не знам . Това е от компетентността на специалистите по наказателно право на ЕС . Може и маневра преди изборите да е. Трупат червени точки после примерно КС отменя една част или всичките като противоконституционни . Така и вълка сит и агнето цяло изборите вече ще са минали кой каквото хванал хванал ние както винаги прецакани . Нещо много съмнително ми се вижда как се разбързаха приеха набързо промените в закона за КОС сега и в НПК . Това да дадеш на хората хем оръжие хем и правото да го използват нещо много хубаво за да е истина .
                            Последно редактирано от sek.1; 08-05-19, 20:52.
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • #44
                              От: Неизбежна самоотбрана (промени)

                              Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                              Не знам . Това е от компетентността на специалистите по наказателно право на ЕС . Може и маневра преди изборите да е. Трупат червени точки после примерно КС отменя една част или всичките като противоконституционни . Така и вълка сит и агнето цяло изборите вече ще са минали кой каквото хванал хванал ние както винаги прецакани . Нещо много съмнително ми се вижда как се разбързаха приеха набързо промените в закона за КОС сега и в НПК . Това да дадеш на хората хем оръжие хем и правото да го използват нещо много хубаво за да е истина .
                              Това бързане е предизборно. Факт, както казва един уважаван от мен участник. Самите промени са признание за некадърност, отказ от изпълнение на задълженията на институциите и опит да се прехвърли отговорност на гражданите. Втори факт. Нищо положително не следва от това.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Неизбежна самоотбрана (промени)

                                Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
                                Това бързане е предизборно. Факт, както казва един уважаван от мен участник. Самите промени са признание за некадърност, отказ от изпълнение на задълженията на институциите и опит да се прехвърли отговорност на гражданите. Втори факт. Нищо положително не следва от това.
                                Ще видим за мен пък е само положително пък ако ще и предизборно да е .
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X