Обява

Свий
Няма добавени обяви.

9 mm - Smith&Wesson M&P или Jericho 941 ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • 9 mm - Smith&Wesson M&P или Jericho 941 ?

    Дойде и моя ред да попитам.

    Следя темите за избор на първо оръжие (които после станаха второ, трето и т.н.) и се опитвам да попълвам знанията си от мнетията на хората с опит. Съпоставяйки всички фактори, наличности и специфика на района стигнах до извода, че за мен първо огнестрелно ще е пистолет в калибър 9мм.

    Как стигнах до тези два модела? С доста четене и ровене за препоръки, проблеми и т.н.
    (Вариант – иди до стреблището и постреляй – няма.)


    Марката не е водеща. Цената все пак има значение ... Търся непретенциозен откъм боеприпас пистолет, който да е лесен за обслужване, в стоков вид да е надежден и точен (наясно към че зад-пистолетното е важно). Други определящи фактори – удобен за хора с по-малки длани, ергономичност, сравнително малък откат, достатъчно но не прекалено предпазители и механизми за сигурност (възможна употреба и от жена ). И двата модела имат добра репутация и се ползват от сили на реда в различни държави.

    Ще се използва за стрелба по мишени, както и за охрана на дома (дано не се налага). Не се предвижда да се носи като оръжие за самоохрана.

    Тези два модела ще мога (надявам се съвсем скоро) да имам възможност да ги пипна и поразгледам по-подробно. И двата вървят със рейндж китове.


    Макар и доста различни един от друг, тези се очертават като финалисти. За излъчването на победител обаче ще имам нужда от Вашите съвети и мнения, за плюсове и минуси – неща които не могат да бъдат видяни от пръв поглед или определени от това дали ми е удобен или пр. Вероятно ако се инсталира нещо допълнително ще е само ръкохватка.

    П.П. Пропуснах да кажа, че Джерико-то го има и в полимер вариант.
    п.п.п Други модели участвали в класацията (без значение дали са 1911, Da/Sa, DAO ) - Browning HP; H&K P30: Sig Sauer: 226, 2022; Glock: 17, 19; Walther P99; CZ: 75, 75 –PO1 Shadow; Springfield Armory XDm; Ruger SR9, Girsan: Yavuz 16 , Compact MC; EAA Witness; Kimber Carry II; TT-33 )

  • #2
    От: 9 mm - Smith&Wesson M&P или Jericho 941 ?

    Първоначално публикуван от Slick Преглед на мнение
    .....непретенциозен откъм боеприпас пистолет, който да е лесен за обслужване, в стоков вид да е надежден и точен (наясно към че зад-пистолетното е важно). Други определящи фактори – удобен за хора с по-малки длани, ергономичност, сравнително малък откат, достатъчно но не прекалено предпазители и механизми за сигурност .....
    Ще се използва за стрелба по мишени, както и за охрана на дома (дано не се налага). Не се предвижда да се носи като оръжие за самоохрана...
    Вариант 3 - револвер .38 или 357 Магнум ....
    "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
    Неизвестен мъдрец

    Коментар


    • #3
      От: 9 mm - Smith&Wesson M&P или Jericho 941 ?

      1 H&K P30
      2 Sig Sauer: 226
      2 ЧЗто

      и нещо май не са в една ценова категория пищовите дето гледаш,Сига е двойно на Глока по тукашните бойни полета.

      Имате ли клатен закон там за максумима на пълнителя,можеш ли да нафлякаш 15 да речем вместо макс 10 както е тук?Това ли е замисъла зад пистолетчето,а не револвер?
      TOYOTA SEQUOIA ‘11
      W140 S420 '99

      Коментар


      • #4
        От: 9 mm - Smith&Wesson M&P или Jericho 941 ?

        kuzdov, Дали поради незнание или поради факта, че съм стрелял предимно с пистолет .. револвера нещо не ми е на сърце. Може и сериозно да бъркам по тази точка. За съжаление нява как да го установя на практика.

        Boss-e - 1 и 2 са малко извън ценовата ми граница за първо оръжие ... боеприпаса при пищовите е ограничен до 10.

        Коментар


        • #5
          От: 9 mm - Smith&Wesson M&P или Jericho 941 ?

          С две ръце за Смит у Уесън МП, независимо от калибъра. Аз съм стрелял доста с МП9. Много ми допада. Изключително твърд спусък (което аз търся), стреля много рязко, не е като Зиг-четата на дабъл екшън примерно. Искам да кажа че е лесен и приятен пистолет за сттрелба и според мен много практичен.
          If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

          Коментар


          • #6
            От: 9 mm - Smith&Wesson M&P или Jericho 941 ?

            Забравих на колко езика не можеш да четеш ма знам,че на тоя можеш с едното око

            http://thefiringline.com/forums/showthread.php?t=468422

            От бързо търсене из нета,е така да ти вкарам малко мисли за да не мислиш,че Американския пищов е по-добър от Чешкия.ЧЗто поне от четене и тестове отвява това на Смит.На това съм метнал и аз око ма опашката е дълга,ред трябва да чака.


            Гугьл,че преки впечатления аз още нямам и разчитам на мнението на други хора,точно това което правиш и ти,90 от 100 поне са за Чехкинчето

            CZ 75 vs MP9
            Последно редактирано от BENZBOSS; 09-01-14, 19:42.
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • #7
              От: 9 mm - Smith&Wesson M&P или Jericho 941 ?

              Jericho се води копие на CZ 75.
              CZ оригинал - проблем е че е в липса на подходяща наличност и цена.

              MP e имал някакви ядове с цевта преди време, но да кажем са го оправили. Каго му дойде времето ще го гледам дали е пресен пресен или е седял някъде с години. Освен това има доживотна гаранция. А за любителите на по-мьЕки спусъци има APEX китове, както и редица други благинки - тритиеви мерници и другие работи.
              За Джерико не съм виждал много - вероятно има също но предполагам се намират по-трудно и са по-скъпи. Това обаче не е водещо в момента - че да се стане кат копчетата и коскЮма.

              Коментар


              • #8
                От: 9 mm - Smith&Wesson M&P или Jericho 941 ?

                Не си мислете, че ЧЗ е върха на сладоледа. Това че някои модели печелят състезания по спортна стрелба не значи нищо. Правете разлика между оръжие за спорт и за самоотбрана. Според мен МП превъзхожда ЧЗ-то. Самия факт че е сейф екшън.....абе това е пистолета, според мен.
                If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                Коментар


                • #9
                  От: 9 mm - Smith&Wesson M&P или Jericho 941 ?

                  Това с гаранцията е добре,на брата му беше в ръцете за 13 часа само,после под гаранция му го загубиха и сега го търсят,за оправяне и дума не става,той пищова не е стигнал още до фабриката......ма е без пари цялата работа

                  Можеш ли да го купуваш извън Канада?Знам добър магазин в Сиатьл.Не може ли по нета да си го поръчаш?Имате ли списък със забранени за продажба там?
                  TOYOTA SEQUOIA ‘11
                  W140 S420 '99

                  Коментар


                  • #10
                    От: 9 mm - Smith&Wesson M&P или Jericho 941 ?

                    The Black Bone - право рече. Затова е темата. Една част от върха на сладоледа отпадат чисто по ценова причина. Като открия мината с диаманДите - ще си ги взема всичките и ще ви пускам range reports



                    Не мисля да вземам от УСА - ще гледам да е от тук нещо. Ограничения има - тук под 105 цев е забренен, така че повечето от компактите отпадат.

                    Коментар


                    • #11
                      От: 9 mm - Smith&Wesson M&P или Jericho 941 ?

                      Първоначално публикуван от The Back Bone Преглед на мнение
                      Не си мислете, че ЧЗ е върха на сладоледа. Това че някои модели печелят състезания по спортна стрелба не значи нищо. .

                      Кой е най-разпространение полицейски пистолет в света?За спорт не става въпрос,питам за полицейски,състезанията бакшиш.
                      TOYOTA SEQUOIA ‘11
                      W140 S420 '99

                      Коментар


                      • #12
                        От: 9 mm - Smith&Wesson M&P или Jericho 941 ?

                        Кой е най-разпространение полицейски пистолет в света?
                        Със сигурност не е ЧЗ. Гаранция. До скоро бе.........Макаров, поради факта, че бе ползван от огромни държави с огромни милиции.....В момента съм на 99% сигурен, че е Глок. Аййде 1 % оставям за Зиг.
                        If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                        Коментар


                        • #13
                          От: 9 mm - Smith&Wesson M&P или Jericho 941 ?

                          То имало и подобна тема във форума - признавам - сега я видях
                          къде ли не гледах .. тук не погледнах .. вярно вехтичка е но ..

                          http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=46149

                          и още ...

                          http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=42994
                          Последно редактирано от Slick; 09-01-14, 20:11.

                          Коментар


                          • #14
                            От: 9 mm - Smith&Wesson M&P или Jericho 941 ?

                            Съгласен ако вкарваш и Щатите.

                            Как да е,аз поне на теория,четене и опипване съм за Чехкинчето в металния му вариант СП1 ако не се лъжа.
                            TOYOTA SEQUOIA ‘11
                            W140 S420 '99

                            Коментар


                            • #15
                              От: 9 mm - Smith&Wesson M&P или Jericho 941 ?

                              Чехкинчето в металния му вариант СП1
                              Бях на 200% сигурен, че точно това ще кажеш
                              If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X