Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Митът за "Централно попадение" и успешното приключване на престрелката

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Митът за "Централно попадение" и успешното приключване на престрелката

    Марто, нали се сещаш, че в болницата карат само живите. На останалите още преди да кацне хеликоптера има слагат на врата правоъгълен черен етикет с връв с надпис "Дед" или "експектант", и втория дори и да е жив, никой не се занимава с него.
    If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

    Коментар


    • #77
      От: Митът за "Централно попадение" и успешното приключване на престрелката

      Тази тема не я харесвам..Писах два поста...то единият го няма..може от нета да е...Що не се съсредоточим към живота а Ще бъдем много дълго "от другата страна"
      ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

      Коментар


      • #78
        От: Митът за "Централно попадение" и успешното приключване на престрелката

        Първоначално публикуван от The Back Bone Преглед на мнение
        Разбира се, че не съм правил трапанация, за да видя какво има вътре. Просто няма какво друго да има, при пряко попадение в главата. Няма и как да не падне веднага. Единствената грешка, която съм допуснал и в двата случая, е че попаденията не са в 10-ката, а поради движението на главата винаги идват над едно от очите.
        Всичко ми стана ясно! Мога още много въпроси да ти задам, ама рискувам темата да се превърне в поредната кучешка и естествено затворена. Чудя се още как не се намесил другия теоретик в дискусията, за да се отчете и той.

        Иначе относно статията - ако докато човек я чете се дистанцира от много други глупости, които е чел в нета ще си направи много и правилни изводи относно възможносите на боеприпасите, калибрите и т.н. Ама е трудно човек сам да си разбие митовете и кумирите, които сам си е създал. +1 за труда по превода.
        Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

        Коментар


        • #79
          От: Митът за "Централно попадение" и успешното приключване на престрелката

          " По време на офроуд фестивала имах възможността да поговоря с един хирург с няколко мисии в Ирак и Афганистан и през чиито ръце са минали няколко стотин човека с най-различни огнестрелни рани и травми от експлозии. Ако трябва да обобщя - доста от писалите са много далеч от това което ми разказа човека. Той твърдеше, че устискаш ли да стигнеш жив до операционната (имаше предвид натовска такава...) с огнестрелна рана в коремната област, до 4-5 часа максимум излизаш като "НОВ" от там. Успеваемостта на подобни интервенции била над 90%... "


          Съвсем точно си го е казал колегата, че и се сещам кой е Това само доказва теорията на Стареца, че изненадите от простреляни юнаци не са съвсем редки. Тук се оформят два лагера комай-на стрелящите и на лекуващите По много причини лекуващите се сблъскват с огнестрелни наранявания на хора повече от колкото стрелящите. Ако направим сравнение колко от огнестрелните наранявания в България завършват фатално и на място и колко са оцелелите-статистиката е в полза на оцелелите .....

          Коментар


          • #80
            От: Митът за "Централно попадение" и успешното приключване на престрелката

            И така е и не е така. Лекуващите виждат при тях основно мърдащите. Другите не стигат до тях. Затова и изводи е трудно да се извадят.
            "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

            Коментар


            • #81
              От: Митът за "Централно попадение" и успешното приключване на престрелката

              Теоритици, практици...абе най-хубаво е когато сме си полезни и водим нормална дискусия.За мен например мненията и на Гръбнака, и на Пауноф са еднакво полезни, както и мненията на всички останали - кой по-голям специалист, кой с по-голям опит - ми не ви слагам на кантара.Радва ме когато във всяко мнение, дори и написано с по-агресивен или по-забавен тон, намирам по нещо полезно или смислено.
              Всеки трети е шести

              Коментар


              • #82
                От: Митът за "Централно попадение" и успешното приключване на престрелката

                Дядката си е много прав...
                Правили ли сте си някога анализ на смъртоносността на попаденията? Говорим при стрелба по "хартиени" хора ? Не? Защото?
                За първи път се сблъсках с явлението "анатомична мишена" преди доста години по Светите Земи ... Много е интересно, че и полезно.
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ant-5.jpg
Прегледи:1
Размер:12.9 КБ
ID:5550773
                Нащо ей такова примерно.
                Това съчетано с малко повечко четене на статистики и разговори с разни дофтури хирурзи ме е навело на едни доста мрачни мисли относно сдо колко смъртоносни са попаденията.
                Съвсем примерно сме правили експерименти с "манекен" (бракуван в магазин за дрехи) показа например, че около 50% от попаденията в главата всъщност не биха били смъртоносни....
                Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                No man left's behind !!!!

                Коментар


                • #83
                  От: Митът за "Централно попадение" и успешното приключване на престрелката

                  В подкрепа на казаното (и показаното) от Mad Dog - всъщност общата площ на всички части по човешкото тяло в които попадения са 100% смъртоносни (директно се вика Поп дори и при едно попадение), е не повече от 10-15% от цялата площ. Единственото несмъртоносно попадение за което се сещам аз (може да обезвреди целта на 100%) е в гръбначния стълб, с последващо прекъсване на гръбначния мозък в точно определена точка! Сами преценете каква малка площ е това... С всичко написано до тук от мен искам да кажа, че човек умира доста по-рудно от колкото си мислят болшинството от хората! Не искам да пускам сега клип тука, на който се вижда оцелял руски войник, който се е самовзривил с граната, но остава жив в ръцете на чеченците и лично в ръцете на Хатаб... Всичко е до късмет!

                  Коментар


                  • #84
                    От: Митът за "Централно попадение" и успешното приключване на престрелката

                    Хубу де, то това е ясно от началото на темата, ама тука последните няколко страници правите реклама на безсмъртието.
                    If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                    Коментар


                    • #85
                      От: Митът за "Централно попадение" и успешното приключване на престрелката

                      Първоначално публикуван от The Back Bone Преглед на мнение
                      Хубу де, то това е ясно от началото на темата, ама тука последните няколко страници правите реклама на безсмъртието.
                      Бих искал да ми посочиш, къде си прочел такова нещо..?!!! Просто филма "Един изстрел - една смърт" го няма на 100% и при снайперистите, а какво остава за "Хайдушка стрелба". Написаното в статията, заради която е темата, е вярно! Никой не прави реклама на безсмъртието! Гробищата са пълни със "безсмъртни"...

                      Коментар


                      • #86
                        От: Митът за "Централно попадение" и успешното приключване на престрелката

                        Съвсем се отплеснахте...
                        Идеята на статията е една - ако ще стреляте, стреляйте докато сте сигурни, че не може да ви върне, като за да намалите броя на изстрелите се целете еди къде си...! - точно това е причината поради която в началото писах, че не знам до колко е приложим принципа на статията в България и по-конкретно заради субективизма на последващото съдене.
                        На къде я подкарахте на базата на два дадени примера не е за вярване.
                        42

                        Коментар


                        • #87
                          От: Митът за "Централно попадение" и успешното приключване на престрелката

                          Първоначално публикуван от slaf4u Преглед на мнение
                          Съвсем се отплеснахте...
                          Идеята на статията е една - ако ще стреляте, стреляйте докато сте сигурни, че не може да ви върне, като за да намалите броя на изстрелите се целете еди къде си...! - точно това е причината поради която в началото писах, че не знам до колко е приложим принципа на статията в България и по-конкретно заради субективизма на последващото съдене.
                          На къде я подкарахте на базата на два дадени примера не е за вярване.
                          Що? Да не би да си пуснал темата за два коментара? Разви се точно в очакваната посока.
                          Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                          Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                          В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                          Коментар


                          • #88
                            От: Митът за "Централно попадение" и успешното приключване на престрелката

                            Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
                            Що?
                            Не знам
                            Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
                            Да не би да си пуснал темата за два коментара?
                            Да
                            Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
                            Разви се точно в очакваната посока.
                            И тя е?
                            42

                            Коментар


                            • #89
                              От: Митът за "Централно попадение" и успешното приключване на престрелката

                              Абе момчета със всякакъв опит,ясно е ,че има случайни случаи няма смисъл от спор,но те специалистите са създали ефикасната стрелба, при яка подготовка 2 в средата на гръдния кош ,един в главата или 3 към 2 въпрос ,казват на амуниции и тренирано бързо презареждане ,ако е пищак,ако е друго оръжието пак така ,стрелба чук и викат много,на жаргон по 2-3 изстрела в група в смъртоносни зони .За снайперските стрелби зависи от много фактори ,но ако иде въпрос за самото попадение от съществена роля е вида патрон и калибъра,доста модерни консумативи има зад океана особенно в групата на 50 кал.дето и зад бетонна стена да си те прави на мармалад, да не коментирам ,че индивида може да не се вижда,термовизьора си го показва както разстоянието и дебелината на преградата ,но това вече са свръхтехнологични мерници,MAD DOG със сигурност има какво да обади по темата!
                              Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                              Коментар


                              • #90
                                От: Митът за "Централно попадение" и успешното приключване на престрелката

                                Момчета,най-добре да не се налага да се стреля по хора,а за късмета писах по-горе и като цяло примерите на дядката са редки изключения .В повечето случаи според мен може да се спре/неутрализира/ликвидира нападател и с един изстрел,също вероятно е да умре някой от кръвозагуба или некадърна/закъсняла медицинска намеса....

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X