Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Митът за "Централно попадение" и успешното приключване на престрелката

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Митът за "Централно попадение" и успешното приключване на престрелката

    Първоначално публикуван от vesowarworld Преглед на мнение
    За това става дума, дори и прострелян след това винаги може да ти излезе в гръб .

    А после умира, ма и теб те повлича...
    Точно случаи като този според мен е имал предвид автора на статията!

    По въпроса за превъртелия старец, обърнахте ли внимание на 5-те му изстрела в рамките на 2 може и по-малко секунди и по конкретно как бяха групирани в мястото където би следвало да е гръбнака на мишената?! Чини ми се че знае как да борави с пищоля. Че ги носи и два такива.
    Последно редактирано от slaf4u; 01-01-14, 12:05.
    42

    Коментар


    • #17
      От: Митът за "Централно попадение" и успешното приключване на престрелката

      Аз не му вярвам на дъртака,защото с 50-60 попадения ако ще и само в гъза и петите да са, той ще си иде от кръвозагуба за минута.

      Коментар


      • #18
        От: Митът за "Централно попадение" и успешното приключване на престрелката

        Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
        Деди не беше ли в стомаха ?
        Мен за малкия мозък са ме учили, тогава говориха и за "3-те секунди на мъртвеца" т.е. дори ударен в сърцето или главата смъртоносно нападащия или по-точно неговото тяло може да продължи започнатото - крачка две или вдигане на ръка и стрелба. При директно попадение в малкия мозък това неможе да с случи.....на теория, нямам практически боен опит със стрелба по някого в тила.
        0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

        Коментар


        • #19
          От: Митът за "Централно попадение" и успешното приключване на престрелката

          Точно за това говоря само, че на нас ни обясняваха при изстрел в стомаха гарантирано неутрализираш заплахата и няма начин да произведе изстрел.
          За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
          0878 79 20 61 Борис

          Коментар


          • #20
            От: Митът за "Централно попадение" и успешното приключване на престрелката

            "Попадения" не включва само и единствено проникване на проектила в тялото, а също така и "одраскавания"/охлузвания на тялото от куршума. Отделно има и не толкова кръвоснабдени зони от тялото.
            "Дядката" като го наричате говори само за един такъв случай с над 40 попадения.Напълно прав е човекът, че жинеспособноста и телодвиженията могат да се запазят в повечето случаи и другата страна да отвърне на огъня.
            Последно редактирано от derhunter; 01-01-14, 14:54. Причина: Изтритото не е по темата

            Коментар


            • #21
              От: Митът за "Централно попадение" и успешното приключване на престрелката

              Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
              Аз цялото това го разбирам като "думкаш докато не падне, падне ли, докато не му изриташ патлaка от ръката, не се знае". Тоя сега ще ме накара да купувам нещо по-голямо от .45acp. Горките комшии...
              Сайга 20,Паралакс имаха ма 12
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар


              • #22
                От: Митът за "Централно попадение" и успешното приключване на престрелката

                Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
                Точно за това говоря само, че на нас ни обясняваха при изстрел в стомаха гарантирано неутрализираш заплахата и няма начин да произведе изстрел.
                За твоя лектор няма да говоря докато не се видим с теб на живо и оклюкаме.....спомни си Златко"Баретата" след попадения в стомаха как се движеше в съдебната палата, ако беше с пищов и знаеше на къде, щеше и да отговори на огъня. Ако в кръвта си с малко повече адреналин (или кокаин, или...) в коремната област няма нищо което да спре "на мига" цялото тяло.
                П.П. Ако изтече "бана" на Сибирски преди темата да умре, може би би споделил ценен практически опит?
                0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                Коментар


                • #23
                  От: Митът за "Централно попадение" и успешното приключване на престрелката

                  в коремната област няма нищо което да спре "на мига"
                  Има. И то много. Айде да не е точно в коремната област, а да разширим малко "мишената", т.е. торса. Черен дроб, бял дроб, далак, диафрагма....да не говорим за магистрални кръвоносни съдове. Що не пробвате някой да ви "извърти" едно круше, (може и предно) в черния дроб, далака или диафрагмата? В в доста случаи човек губи съзнание, преди да падне на земята. Това е от болката, шока и умишленото "изключване" на организма. Същото е и при наранявне в мозъка. А при този случай, енергията и пораженията са в пъти по-малки, отколкото при пряко попадение. Естествено изключения винаги има. Изстрел с изстрел няма еднакъв. Човек с човек пак няма еднакъв. Виждате Роси пада в 300км/ч и нищо му няма, Чочо Попйорданов пада от 1 метър и умира. Универсална формула няма, гаранция няма. Но в масовия случай, не мисля, че някой с пряко попадение в гърдите или главата ще е способен да води бойни действия.

                  Статиите и клиповете по нет-а са хубаво нещо, ама не става само с гледане и четене на лъскави списания. Реалността, е доста по-различна, отколкото в тубата. В реалността няма подбрани случаи, за да се напише идеалната статия с еди каква си цел за еди коя си аудитория. Отделно има статистика за военни и полицейски операции, където се споменава от колко ранени, колко умират, колко от тях умират от еди какви си наранявания, колко от тях на място и колко и как са спасени и защо. На основа на тази статистика се изготвят цели КОНОПС (Концепция за операция), която разглежда всичко, от средства за балистична защита, медицински процедури, то това какъв калибър да се ползва и дори колко вода да носи един войник / полицай със себе си. Данните са сериозни и благодарение на тях се намалят жертвите в бъдеще. Там нещата не са така, както в тубата.
                  If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                  Коментар


                  • #24
                    От: Митът за "Централно попадение" и успешното приключване на престрелката

                    Е тоя точно такива данни вади от няколко войни и достатьчно на брой престрелки тук за последните 40 години,той за това е и дядо де,няма как да е келеш на 40 и да вади данни за последните 40 години,това значи да е стрелял през на майка си пьпа.

                    Общо взето май калибьра си казва думата,а над него са 12 или 20 с 00 за глигани,няма да не спре макар,че имало и такива случаи,процентно обаче го ковеш с пьрвия още.
                    TOYOTA SEQUOIA ‘11
                    W140 S420 '99

                    Коментар


                    • #25
                      От: Митът за "Централно попадение" и успешното приключване на престрелката

                      Стига с тоя калибър, всеки един калибър си има думата. Калибъра не е всичко! Оръжието не е всичко! Стрелеца е всичко. Пистолета е инструмент, стрелеца е оръжието. За някой хора калибъра и пистолета са всичко. Това е така за хора, които нямат и никога няма да имат нужните и правилни качества за стрелец. Така че само с четене не става. Последните теми малко ми напомнят за ония виц: "много четеш, малко е....". А колко убийства се извършват с 22лр? И то успешни. Да не говорим, че има определени кръгове от хора, които трепят само с 22лр. Успеваемостта им е 100% от първия изстрел. А пък Вие зад океана си стреляйте с 357 зиг и викайте "не пада и от 10 изстрел". Не Калибъра, не оръжието, зад пистолетното устройство е важно. На някои места по планетата с прашка ще те убият по успешно, отколкото в някои държави се избиват с .44 или .45...
                      If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                      Коментар


                      • #26
                        От: Митът за "Централно попадение" и успешното приключване на престрелката

                        Статистически ако приемем че стрелят некадьрници само зад океана то колко от стреляните падат с 22 и колко с 45ти?Щото това му е статистиката на тоя,а не кой по-добьр или по-точен.

                        Не става с четене,става сьс стреляне,но ако четящия трябва да избира между 9мм или 45 то се хваща за статистика като тая и после набляга сьс стрелбата.

                        Да те питам тогава - защо ще бият балтията на 40???Някаква причина?Или и тия от ФБР са некадьрници?
                        TOYOTA SEQUOIA ‘11
                        W140 S420 '99

                        Коментар


                        • #27
                          От: Митът за "Централно попадение" и успешното приключване на престрелката

                          Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                          Общо взето май калибьра си казва думата,а над него са 12 или 20 с 00 за глигани,няма да не спре макар,че имало и такива случаи,процентно обаче го ковеш с пьрвия още.
                          Общо взето но не съвсем. Ти нали се въоръжи отскоро та виж да не изпадаш в грешки. 12 е ок но 20-ти е към смешен и преди 00 е добре да има и други цифри, напр. 13, 14, 10 че ако е едра животината си отива. Животно около 120-130 кг. простреляно в центъра на сърцето с 7.62Х39 си пробяга някъде м/у 50-70 м. все едно не е ударено. Това не ЕЖК а лично наблюдение. Доста по-дребно от него си отнася 2Х 13/0 и си отива като войвода. Това за коването от раз е по-скоро късмет.
                          Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                          Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                          В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                          Коментар


                          • #28
                            От: Митът за "Централно попадение" и успешното приключване на престрелката

                            Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
                            Общо взето но не съвсем. Ти нали се въоръжи отскоро та виж да не изпадаш в грешки. 12 е ок но 20-ти е към смешен и преди 00 е добре да има и други цифри, напр. 13, 14, 10 че ако е едра животината си отива. Животно около 120-130 кг. простреляно в центъра на сърцето с 7.62Х39 си пробяга някъде м/у 50-70 м. все едно не е ударено. Това не ЕЖК а лично наблюдение. Доста по-дребно от него си отнася 2Х 13/0 и си отива като войвода. Това за коването от раз е по-скоро късмет.
                            Няма и се надявам да НЯМА начин да разбера от личен опит дали 12 или 20,но от тестовете,от статистиката на някои,от данни при престрелки ………..до 10 метра 20 не отстьпва на нищо пред 12ти,и двете срещу човек вьршат една и сьща работа,до 30 метра са рамо до рамо или поне това от четене,опит с тия нямам.Ако кьщичката ми е с макс. 10 метра дистанция по коридорите не виждам смисьл са взимам 12ти при положение,че и с 20ти става.Ако ще е бой вьн…………СКАР 17 сьс сдвоени пьлнители и мерници за близьк и далечен.

                            Поне от четене това,опит вьв война няма,но пьк поне статистики и тестове се намират.

                            И всяка тема я обрьщаме кьм стрелбата,а те поне половината са за патрон,па калибьр,па даден тип орьжие……………..и на финала пак Ма то става сьс стреляне.Общо взето статистиките показват,че калибьра си казва думата.Няма как да наредят полицай до полицай,престрелка до престрелкажертва до жертва ………..еднакви,но поне след мелето могат да извадят данни за това колко от стреляните мьрдат с 9мм и колко с 45.Е те за това е част от темата,а че става и с 22 ммммммм става,от тия имам около 3000 вече,а дилемата между револвер 22 или полуавтоматичен още ми виси,НО гаранция няма да хвана това ако имам избор между 8 заряден 357 магнум и 10 заряден 45 Сиг,няма смисьл да се напьвам срещу статистиките.
                            TOYOTA SEQUOIA ‘11
                            W140 S420 '99

                            Коментар


                            • #29
                              От: Митът за "Централно попадение" и успешното приключване на престрелката

                              Да те питам тогава - защо ще бият балтията на 40???Някаква причина?Или и тия от ФБР са некадьрници?
                              В никакъв случай от ФБР не са некадърници. Макар че аз лично съм работил с абсолютни некадърници от тях. Но всяко стадо си има мърша, и това важи за всички. Въпроса ти за .40 е много сложен и няма лесен отговор. Но бъди сигурен, че отговора не се крие в ефективност, балистични таблици и таблици с пенетрация и експанзия. Според моите наблюдения върху боеприпасите, които използва тази служба през последните години (9х19, 10 ауто и 40 СМ), според мен отговора на въпроса то защо го сменяат е по-скоро икономически. Или имат някакви игри за много пара. Или реклама. Не знам. Но не е заради ефективност. Заради пари е. Бъди сигурен. И с въоръжението е така, както и зад окена, така и тук. Лош калибър няма. Лошо оръжие няма. Има добри и лоши стрелци. Има и лоши стечения на обстоятелствата в дадена кофти ситуация. Като това за добрите и лошите стрелци е много условно. Аз никак не съм добър стрелец с КНО. Стрелям максимум на 12 метра. Личните ми и служебните ми упражнения са такива. Не мога да направя бърз дублет с групираност 2см на 10 метра. Но си познавам много добре възможностите и знам кое мога и кое не. Кога да е с късо, кога да е с дълго и кога да се скрия. Има отлични стрелци на стрелбището, които в реална ситуация са неефективни на 100% поради психологическата им нагласа и подготовка. Има стрелци, пишмян мафиоти, които стрелят по-точно от мен, но им липсват много други дребни навици и умения, които могат да обърнат играта. Напълно си прав, че когато човек няма опит и реши да се сдобие с оръжие, първо проучва нещата, и тогава избира. Но е добре това проучване, да го направиш лично ти, с оръжие в ръка. за да се убедиш сам и сам да видиш възможностите на даденото оръжие и боеприпас. Защо не става с четене? Защото това което напиша аз, и за мен е номер 1, за теб няма да е така. Ще дойде трети човек, за който пък и моето и твоето мнения няма да са правилни и той ще каже трето нещо. В това няма лошо. Даже е хубаво. Всеки сам трябва да направи своя избор, но не разчитайки на писанията на някого, когото не познава.
                              If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                              Коментар


                              • #30
                                От: Митът за "Централно попадение" и успешното приключване на престрелката

                                Първоначално публикуван от The Back Bone Преглед на мнение
                                Има. И то много. Айде да не е точно в коремната област, а да разширим малко "мишената", т.е. торса. Черен дроб, бял дроб, далак, диафрагма....да не говорим за магистрални кръвоносни съдове. Що не пробвате някой да ви "извърти" едно круше, (може и предно) в черния дроб, далака или диафрагмата? В в доста случаи човек губи съзнание, преди да падне на земята. Това е от болката, шока и умишленото "изключване" на организма. Същото е и при наранявне в мозъка. А при този случай, енергията и пораженията са в пъти по-малки, отколкото при пряко попадение.

                                Статиите и клиповете по нет-а са хубаво нещо, ама не става само с гледане и четене на лъскави списания...
                                Ще се изкажа малко като лаик по темата - точно това, което описваш като разширена мишена, автора приравнява към "center mass" точно попадението в тази мишена не винаги гарантира според него очаквания резултат и по-точно моменталното изваждане от строя на мишената. По отношение на крушето - не мисля че има много общо между круше предаващо енергията си на площ около 35-40 кв. см. и удар от куршум предаващ енергията си на площ от 1 кв. см. при това не винаги ефективно и напълно. Куршума е при всички случаи по-смъртоносен поради факта, че влиза в тялото и влияе директно върху засегнатите органи но ефекта му може да дойде след определено време. Начина, по който крушето действа на тялото е по-различно, освен определена енергия, която изобщо не е малка, то има и инерция т.к. силата породила го действа и в момента след съприкосновение с мишената. Нека само се има предвид, че има професионалисти удрящи с 300-310J което си е цифра имайки предвид площта на удара.
                                И отново идеята на автора не е в това да рекламира и тръби колко не смъртоносни са куршумите (би било глупаво) а в това, че дори ранен смъртоносно опонента е в състояние да продължи боя достатъчно дълго време за да нанесе достатъчно поражение - дали както каза дедо Владо заради адреналина, или други химии или пък заради това, че е нужно време шока да го извади от строя.
                                Статиите и клиповете от нета са с чисто информативна цел. Той и човека си го е казал - има много повече опит в обучението очи в очи от колкото в писането на статии.
                                42

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X