Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пистолет Аркус

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Пистолет Аркус

    Ами на трития , доколкото знам, периода му на полуразпад е около 30г. Толкова и трябва да свети! Пък колко от тия години ще свети силно (така че да върши работа) и колко слабо (да не върши работа) не знам! По принцип такива неща би трябвало да се продават с някакъв документ удостоверяващ дата на производство и гарантирана годност, но дали е така също не знам!
    "Do not correct a fool, for he will hate you;
    Correct a wise man, for he will appreciate you."

    Коментар


    • От: Пистолет Аркус

      Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
      Ами на трития , доколкото знам, периода му на полуразпад е около 30г. Толкова и трябва да свети! ...
      12 г., т.е. след около три периода спираш да го виждаш да свети щото е останал къде 12% от първоначалният.

      Коментар


      • От: Пистолет Аркус

        Първоначално публикуван от GN2355 Преглед на мнение
        12 г., т.е. след около три периода спираш да го виждаш да свети щото е останал къде 12% от първоначалният.
        Точно и ясно.

        Коментар


        • От: Пистолет Аркус

          Първоначално публикуван от The Back Bone Преглед на мнение
          Кратък период на полуразпад ли?
          Не, калпаво "капсулиране" и трития си заминава, т.е. излиза навън.

          Коментар


          • От: Пистолет Аркус

            Изтрито.
            Последно редактирано от Самодържец; 22-06-13, 12:22. Причина: объркал съм темата
            Всеки трети е шести

            Коментар


            • От: Пистолет Аркус

              Първообразът:

              Коментар


              • От: Пистолет Аркус

                Славчо, с какво го смазваш ,,Аркус"-а?
                Мисля, че не е капризен.
                Досега правил ли ти е засечки поради самото оръжие?
                https://www.youtube.com/watch?v=f4KS0m24Lts

                Коментар


                • От: Пистолет Аркус

                  Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                  [ATTACH=CONFIG]598544[/ATTACH]

                  Не е доизкусурено или просто на снимката изглежда не добре обработено?Иначе добре се е получило!
                  Славчо, поздравления за изработката на чирените...Много мераклийската е станал и изглежда много добре...
                  Моят Зиг изглежда много по-зле, ако и да е обгрижван и редовно мазан?

                  Всеки ден ли носиш оръжието? Много добре изглежда като оръжие за постоянно носене....
                  https://www.youtube.com/watch?v=f4KS0m24Lts

                  Коментар


                  • От: Пистолет Аркус

                    Първоначално публикуван от andreiS40 Преглед на мнение
                    Славчо, с какво го смазваш ,,Аркус"-а?
                    Мисля, че не е капризен.
                    Досега правил ли ти е засечки поради самото оръжие?
                    Едва ли . Системата на Браунинг сама по себе си е изключително надеждна . Моя е модел 94 и е СА неговия е DA като и двата са копие на Браунинг . Поне моя засечка по вина на пистолета до сега не ми е дал .
                    Първоначално публикуван от andreiS40 Преглед на мнение
                    Всеки ден ли носиш оръжието? Много добре изглежда като оръжие за постоянно носене....
                    Току що е излязъл от оксидация .
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • От: Пистолет Аркус

                      Първоначално публикуван от andreiS40 Преглед на мнение
                      Славчо, с какво го смазваш ,,Аркус"-а?
                      Мисля, че не е капризен.
                      Досега правил ли ти е засечки поради самото оръжие?
                      По принцип не го смазвам а го чистя. След оксидацията го омазах добре, след което го почистих и сглобих. На другия въпрос ти е отговорил Кумчо Вълчо.
                      42

                      Коментар


                      • От: Пистолет Аркус

                        В началото при модела DA имаше един проблем . Предпазния пин който блокира ударната игла . За целта на иглата има изработен трети пръстен . Та този пин се командва от лостова система разположена в ложата на пистолета и всичко трябва да е много точно напаснато . В Херстал бързо се справиха с този проблем нашите и те се оправиха сравнително бързо . При СА модела механични проблеми няма това е последния пистолет разработен от най великия в тази област ДЖ . Браунинг . Като всичко конструирано от него и този пистолет е изпреварил времето си с много години . Това е първия серин многозаряден пистолет с двуредов пълнител и с чиста съвест можем да го наречем бащата на всички съвременни пистолети . Не напразно НР въпреки сериозната си възраст продължава да е на въоръжение в много армии по света включително английската и израелската .
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • От: Пистолет Аркус

                          Това си е така....С тия 13 патрона в пълнителя, оръжие създадено през 30-те години на 20 век, си е истинска ,,малак" революция....Впрочем, когато националсоциалистическа Германия окупира Белгия, през май 1940г. и окупационните власти слагат ръка на комплекса в Херстал и го впрягат за нуждите на армията, ,,Браунинг Хай Пауър" поччва да се произвежда за нуждите на Вермахте...От това което съм чел, ми става ясно че по отношение на късото нарезно оръжие във Вермахта е било огрооомно разнообразие....не само Валтер Р-38 и Люгер -08, но и Валтер РР, РРК, ,,Браунинг" , включително и чешки пистолети....
                          https://www.youtube.com/watch?v=f4KS0m24Lts

                          Коментар


                          • От: Пистолет Аркус

                            Първоначално публикуван от andreiS40 Преглед на мнение
                            във Вермахта е било огрооомно разнообразие....не само Валтер Р-38 и Люгер -08, но и Валтер РР, РРК, ,,Браунинг" , включително и чешки пистолети....
                            + Маузер 1910 /6,35 мм/ за висшия команден състав, Маузер 1914 и 1938 /7,65 мм/, Зауер 1938 7,65 мм, мисля, но не съм сигурен и за Берета 1934 9мм къс.
                            сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                            dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                            Коментар


                            • От: Пистолет Аркус

                              Аз съм убеден, че са имали и Берета, четох го някъде, но не се сещам къде.
                              If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                              Коментар


                              • От: Пистолет Аркус

                                Това е поради недостига на оръжие . Използвали са всичко налично както и руснаците .
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X