Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пистолет Аркус

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Пистолет Аркус

    Ела когато си по-свободен, да пием по кафе, да го разглобим и да помислим. Материал имам доста, орех, махагон, рог от бивол - върха е плътен, кевлар, синтетики разни, все ще измислим нещо. Трябва да стане хем удобно за теб, хем красиво. Лично на мен в момента ми се струва малко дебела дръжката и може да стане малко по-удобна, с пилата и малко шкурка. Вътри ми се в главата един екзотичен вариант, чирен от естествена кожа, като дръжката на ония известния нож на КА-БАР.
    If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

    Коментар


    • От: Пистолет Аркус

      Първоначално публикуван от slaf4u Преглед на мнение
      Повечето от нещата, които правя са от подбуди "да видя дали ще стане". Е, това с лазера стана, ама ми разваля красивия пистолет. На Глок ще стои по-добре , на него му отива да е натруфен с 200 неща - тактически фенер, тактически лазер, тактическа манерка, тактическа вилица, тактически електрожен и безопасна игла...

      Извинявай Славчо, но това с т.нар ,,лазерен целеуказател" е просто извращение с оръжието....
      дори да си беше купил баш истински лазерен целеуказател, пак си е извращение...Няма по-безумна и нецелесъобразна ,,тактическа надстройка и подобрение" за огнестрелно оръжие от лезерен целеуказател.....

      Хубави чирени си направил, но съвевтът ми е....хвърляй пари само за стрелба с оръжието, не за подобрения...каквото и да направиш като подобрения, пистолетът си остава КНО....дистанция, параметри на поразяване- малки.....
      Докато имаш разрешение за съхранение и за носене и употреба на огнестрелно оръжие, съветът ми е влагяй пари в стрелба.....

      Евентуално един качествен кобур за скрито носене / ти можеш и да си произвеждаш впрочем /....Това е....
      Имам КНО от над две години и в началото от ентусиазъм от придобивката бях като теб....Подобрения да правя и т.н. какво ли не накупих....

      Просто влагай пари, за да го спукаш от стрелба ....а не да подобряваш...това просто ще си остане един Аркус 98....

      Тактическият фенер е едно от наистина малкото смислени неща по КНО....СДругото смислено нещо като ъпгрейд са фосфоресциращи мерни прибори / механични /.....До там...Всичко останало е глезотия и ,,храна за душата".....
      https://www.youtube.com/watch?v=f4KS0m24Lts

      Коментар


      • От: Пистолет Аркус

        Първоначално публикуван от slaf4u Преглед на мнение
        Твърде много левове ми идва матряла, Ненчев ми нави шилата да си правя микарта и като се постопли ще се пробвам я с дънки я с някоя покривка на ябълки и круши . До тогава ще се забавлявам с дРъво - много приятен за мен материал...
        Остави го Ненчев / ПП С цялото ми уважение към Съфорумника Ненчев /.....
        Апропо Славчо, колко изстреля направи с Аркус-а, откакто го придоби, чрез закупуване и последващите регистрационни прострелки и издаване на разрешение за съхранение и носене и употреба????

        Мене ако ме питаш, подобрения по КНО за самоохрана- никакви или на минимум, защото после като не ти подновят разрешението за съхранение, просто губиш безвъзвратно едни пари....по-добре си усъвършенствай уменията...това значи много, много стрела и за предпочитане с инструктор.....

        С две думи чирените от G10 са излишен лукс, да не говорим, че това покритие ще ти съсипе дрехите / агресивно е при протриване с текстил /...не ме питай откъде знам имам ножове с подобни чирени...
        https://www.youtube.com/watch?v=f4KS0m24Lts

        Коментар


        • От: Пистолет Аркус

          Стига бе. Тя и колата е временна, няма цял живот да я кара, ама ремонти и прави, че и на автомивка я води. Славчо се е специализирал в изработката на чирени, отнема му 45 мин за двата. И по този начин си прави "пистолета" по-удобен за него. Микарта не е единствен вариант, има много, обсъждали сме какво ли не...даже се стигна до чирен от пресована естествена кожа, че после до комбинация от кожа и дърво.....

          П.П. Пък и нека пистолета му да заприлича малко на истински, че с тези чирени в момента прилича на китайска джобна ножка от магазин "всичко по 1 лева"


          Извинявай Славчо, но това с т.нар ,,лазерен целеуказател" е просто извращение с оръжието....
          дори да си беше купил баш истински лазерен целеуказател, пак си е извращение...Няма по-безумна и нецелесъобразна ,,тактическа надстройка и подобрение" за огнестрелно оръжие от лезерен целеуказател.....
          Съгласен на 200%

          това просто ще си остане един Аркус 98....
          С едни регулируеми фибро оптични прибори всяко оръжие се променя коренно, вярно, няма да стане нищо друго от Аркус с нови мерни прибори, но разликата се усеща много при стрелба.
          Последно редактирано от The Back Bone; 08-05-13, 00:17.
          If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

          Коментар


          • От: Пистолет Аркус

            Ненчев, напълно съм съгласен с написаното от теб за регулируемите мерни прибори, които фосфоресцират...самият аз имах такива на ,,Мепролайт" бяха..Доста добре беше с тях в тъмното оръжието.....Няколко месеца носих пистолета с тях, после ги премахнах, заради КПОС-а / от чиято покупка сега се срамувам /...Висяха ми в касата и безславно миналата година ги продадох на един мераклия за нищожните 40 /ЧЕТИРИДЕСЕТ/ лева при покупна цена като нови 103 /СТО и ТРИ / лева...а бяха регулируеми.....
            породи ми се идея да скачам на ,,Трижикон", обаче, като се замислих, анализирах реалните потребности и целесъобразността на такава покупка, по-добре да купя тактически фенер или да хвърля набелязаната сума на стрелбището....
            https://www.youtube.com/watch?v=f4KS0m24Lts

            Коментар


            • От: Пистолет Аркус

              Колега,защо ти е тактически фенер,това е мега глупост от филмите,едва ли претърсваш сгради нощем,а ако го правиш с тоя фенер си изял кол в главата преди да се усетиш.Щото зрението ти свиква по светлината и с периферията нищо не виждаш.Ако си сигурен че въте има някой ,едва ли ще си запалиш фенера.Има и едно хубава нещо,аз поне едно време го ползвах за стрелба по съсели,светнеш му ,той замръзне и ти бум,ако си кадър го целиш ако ли не ти пищи главата от изстрела.

              Коментар


              • От: Пистолет Аркус

                Аз лично към тритиевите нещо не съм настроен добре. Не че са лоши, добре се вижда, но лично за мен фирбооптичните в някои случаии са по-добре. На Байкала си бях сложил такива регулируеми открити. Под открити имам предвид, че влакното се държи на две малки опорни точки, една в предната и една в задната част и останалото е максимално открито, т.е. не е обградено от метал. По този начин и най-малката светлина попаднала там и влакното се вижда супер. Плюс това дължината на влакната за мен също е от значение, в смисъл че когато са дълги няколко милиметра, при изнасяне на пистолета от гърдите в посока напред погледа ми вече е върху влакната и така ги "водя" с поглед докато не заема стойка за стрелба, вярно че е за секунда или част от секундата, но лично за мен е по-добре, аз го виждам по-добре, или поне така си мисля.

                Ето за това говоря:

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:lpa_glock_fibre_TTF36GL.jpg
Прегледи:2
Размер:14.9 КБ
ID:5480500
                If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                Коментар


                • От: Пистолет Аркус

                  Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
                  Колега,защо ти е тактически фенер,това е мега глупост от филмите,едва ли претърсваш сгради нощем,а ако го правиш с тоя фенер си изял кол в главата преди да се усетиш.Щото зрението ти свиква по светлината и с периферията нищо не виждаш.Ако си сигурен че въте има някой ,едва ли ще си запалиш фенера.Има и едно хубава нещо,аз поне едно време го ползвах за стрелба по съсели,светнеш му ,той замръзне и ти бум,ако си кадър го целиш ако ли не ти пищи главата от изстрела.
                  С това мнение не знам кой трезвомислещ(или поне запознат с реалните бойни действия) ще се съгласи....

                  Коментар


                  • От: Пистолет Аркус

                    Аз няма как да не се съглася, например. Що ли?

                    Коментар


                    • От: Пистолет Аркус

                      1. Това с бластера беше за да видя дали може да стане - стана и го разкарах (казах го вече това). Получи се и дървен чирен, и него разкарах, грознееше ми, не се връзва на тънката линия на Аркуса.
                      2. Това за 45-те минути за изработка е много силно казано. Толкова ми отнема грубата работа по оформянето.
                      3. Настрела който съм направил на пищоля е 400-450 патрона, не повече, нямам финансовата възможност да стрелям съобразно желанието си. Инвестицията ми в него, отделно от патроните се ограничава до резервните части, които подмених "за всеки случай" - 30-ина лева някъде общо беше + 12лв за кайдекса.
                      4. Това "това просто ще си остане един Аркус 98" - без да се обиждаш е много тъпо изказване. Защо мисля така не мисля да обяснявам, правил съм го вече и то не само аз и това обяснение се отнася за всеки пистолет, който някой е решил, че е подходящ лично за него.
                      5.От всички измислени тактически глупости, аз признавам само тактическия електрожен за Глок, с Ненчев сме го обсъждали вече, единствения му проблем са батериите, но и за тях има измислена тактическа ръчна количка с водач - тактически циганин.
                      Последно редактирано от slaf4u; 08-05-13, 10:12.
                      42

                      Коментар


                      • От: Пистолет Аркус

                        Естествено, че ще си остане Аркус, но идеята не е да стане нещо друго. Само че Аркус с хубави мерни прибори и удобна ръкохватка няма нищо общо със стандартен Аркус. То при всяко оръжие е така. Идеята е чирена да е удобен на Славчо и да му харесва на него. Лошото е, че конструктивно е толкова гадна ръкохватката, че няма много място за свободни действия при изработка на чирен. Не че е проблем де, при Глок примерно замяната пък е невъзможна и караш с това, което е заводско, независимо дали ти е удобно или не. Сега се чудя дали продават комплект мерник и мушка за Аркус в Лясковец и ако са евтини като другите части може да пробваме едно свободно съчинение
                        If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                        Коментар


                        • От: Пистолет Аркус

                          Дори да приемем, че се снабдя с мерник и мушка и успеем да ги разпробием достатъчно съосно за да не изглеждат (и да не бъдат) криви, имаш ли идея от къде може да се намери фибростъкло с нужния диаметър?
                          42

                          Коментар


                          • От: Пистолет Аркус

                            Аха, вдругиден като отидеш в Сф ще си купиш, евтини са. Аз имах резервни няколко комплекта, ама ги подарих на един колега.

                            Славчо, другия вариант е казваш ми къде ви минава оптиката, и довечера по мръкнало отивам с една чикия. Хем ще те викат посред нощ на работа, хем ще имаш влакна [

                            П.П. Само да не спра сериала на жената, че тогава лошо.
                            Последно редактирано от The Back Bone; 08-05-13, 15:39.
                            If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                            Коментар


                            • От: Пистолет Аркус

                              Ще налазя Софията следващата седмица (17-1, не в други ден. Ако има желаещи да се видим на по кутийка патрони да се сбажда на междуличностни съобщения.
                              42

                              Коментар


                              • От: Пистолет Аркус

                                Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
                                Колега,защо ти е тактически фенер,това е мега глупост от филмите,едва ли претърсваш сгради нощем,а ако го правиш с тоя фенер си изял кол в главата преди да се усетиш.Щото зрението ти свиква по светлината и с периферията нищо не виждаш.Ако си сигурен че въте има някой ,едва ли ще си запалиш фенера.Има и едно хубава нещо,аз поне едно време го ползвах за стрелба по съсели,светнеш му ,той замръзне и ти бум,ако си кадър го целиш ако ли не ти пищи главата от изстрела.
                                Ами Вардаров, как да ти кажа...Не че ще ми се налага да претърсвам сгради нощем и с оръжие, но просто мисля, че такъв тактически аксесоар към оръжието ми липсва...От друга страна, на днешно време при модерните КНО, най-вече при пистолетите, е трайна ,,модна" тенденция да се монтира тактически фенер...Хубаво е да го имам....Много рядко, но ми се е налагало да присветна нещо нощем като се прибирам. Ще ми стои в едно от ,,гнездата" за пълнители на двойния холдер на ,,Блекхоук"...
                                ППП Американците и не само, военни и полицаи масово монтират тактически фенери, както на КНО, така и на щурмови карабини или щурмови гладкостволни автомати...Не мисля, че го правят от глупост или ,,тактикуул" тежкарлък...
                                От кадрови офицер в БА, знам, че тактическия фенер е незаменим при екипна работа за прочистване на помещение/сграда..
                                https://www.youtube.com/watch?v=f4KS0m24Lts

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X