Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За "снайперистите" във форума!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: За "снайперистите" във форума!

    Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
    Дайте акъл, как се покрива цев с тефлон...

    И дали ще издържи на налягането и температурите или ще го издуха на парцали...

    В крайна сметка мазането на цевите с нещо си не нарушава закона..
    "Volk",абе ти наистина ли го мислиш, или пробваш аудиторията дали спи!До сега имаш хубави мнения, изведнъж-бам "информация за размишление-казал Мюлер на Щирлиц"!!!!Ама пък има вече и разсъждения по тремата!
    Если запрещено, а тебе очен хочется - тагда можно!

    Коментар


    • От: За "снайперистите" във форума!

      По леко със сарказма - Volk много добре знае какво пита, а paunoff не по малко добре знае какво отговаря!
      Аз също смятам, че като покритие на цевният канал няма перспектива (не случайно не се прилага промишлено), като обработка на боеприпасите пък не виждам как ще се получи в извънфабрични условия.
      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

      Коментар


      • От: За "снайперистите" във форума!

        Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
        Аз също смятам, че като покритие на цевният канал няма перспектива (не случайно не се прилага промишлено), като обработка на боеприпасите пък не виждам как ще се получи в извънфабрични условия.
        Стрелял съм и съм разглеждал след изстрел тефлоновите куршуми...

        Не е това което трябва...5мм врязване не могат да осигурят 60 см. плъзгане...

        Колкото по-лъскав е канала, толкова по-жестоко е триенето...

        Има една гадна зависимост... Дори да засилиш сериозно началната скорост при ръчно снарадяване и увеличаване на барута, в един момент, куршума ще "изпусне" нарезите...

        От друга страна, полираната повърхност превръща огромна част от енергията, директно в топлина! Точно както и дисковите спирачки...

        Затова при изстрел със смазана цев, попадението е на майната си...

        Но грестта не става за константна повърхност... Най-малкото работи различно при различни температури!

        А оръжейното масло, газовете които изпреварват куршума го издухват много преди да стигне до него!
        А и тези налягания и температури не са за него!

        П.С. Колеги, простете тия отклонения, но нали тук сме все любители и е добре понякога да си разсъждаваме ей така - без никакви претенции за смисленост!
        Последно редактирано от Volk; 19-08-10, 13:03.

        Коментар


        • От: За "снайперистите" във форума!

          Няма сърказъм, шега-да е по-весело във форума.Volk - в сверата на вероятностите ами ако цевта е полигонална?
          Если запрещено, а тебе очен хочется - тагда можно!

          Коментар


          • От: За "снайперистите" във форума!

            Първоначално публикуван от ИЖ120 Преглед на мнение
            Няма сърказъм, шега-да е по-весело във форума.Volk - в сверата на вероятностите ами ако цевта е полигонална?
            Още по-зле!
            Врязване няма, но триене - бол!

            Не съм фен на тефлоновите куршуми, защото мисля че всеки грам е безрайно важен! И за далекобойността и за жироскопичния ефект и съответно стабилизацията на траекторията... А тефлона не може да се мери с оловото и месинга..

            Като стана въпрос за цеви и нарези, какво ще стане ако се засили здраво / с презаряден патрон/ един куршум в цев, която в първите 15 см е с нарези, а после някой е "изтъргал" с райбер остатъка от нарезите и е станала гладкоцевна? По точно, в различните си сечения, цевта да има различни конфигурации..

            Все пак, куршума не стартира със свръхзвукова скорост...

            Това са си теоретични хипотези и никой не презаредява патрони и не стърже цеви, просто си разсъждаваме като теоретични любители...

            Целта се постига и с намаляване на стъпката на нарезите, но не е същото... Трябва да се следва кривата на изгарянето на барута и куршума да се натоварва кинетично спрямо нея... На ръба на изпускането на нарезите!

            Теоретично и хипотетично!
            Последно редактирано от Volk; 19-08-10, 14:21.

            Коментар


            • От: За "снайперистите" във форума!

              Чак до там не сме учили.А пък за увеличеният заряд и различната форма на цевта както казваш е в теорията на вероятностите.Знаеш че с времето и опитите на водещи конструктори и фирми от по-миналият век до днес и с практиката от толкова войни най-оптималният вариянт е около 7те мм. вече от там-нататък има вариации с броя на браздите и полетата, със стъпката, със заряда и т.н.Ама добре е че си чешем езиците тъй тъй съм без работа ,а пък вън пече яко, на хладно пред монитора е по-гот!!
              Последно редактирано от ИЖ120; 19-08-10, 15:35.
              Если запрещено, а тебе очен хочется - тагда можно!

              Коментар


              • От: За "снайперистите" във форума!

                Не искам крайно да отричам тефлона и приложението му в оръжейната индустрия, но личното ми мнение е че единственото му бъдеще в условията на българския лов освен върху тиганите и скарите е като покритие на стоманените сачми в боеприпасите за водоплаващ дивеч.
                Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

                Коментар


                • От: За "снайперистите" във форума!

                  Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
                  Като стана въпрос за цеви и нарези, какво ще стане ако се засили здраво / с презаряден патрон/ един куршум в цев, която в първите 15 см е с нарези, а после някой е "изтъргал" с райбер остатъка от нарезите и е станала гладкоцевна?

                  Не знам каква е теоретичната обосновка, но това (цевта нарезна в началото и после просто тръба) съм го виждал напрактика. Показа ми го на една от пушките си генералката Матова - .22lr, състезателна. Нейното обяснение беше следното: За нуждите на спортната стрелба (предвид стандартните дистанции) не е необходима толкова дълга цев. Понеже все пак дисциплината е "стрелба с пушка", то "цевта" трябва да е дълга. Н. Матова е велик стрелец-състезател, но не е последна инстанция (в никакъв случай) по въпросите на теорията, така че аз лично слагам много "фира" на думите и.

                  Всъщност, логично е, след нарезният участък, газовете в голямо количество да започнат да изпреварват куршума, ефекта от което би бил негативен - но явно напрактика има и сума други фактори и ефекти.

                  От пишещите във този форум хора, най-съдържателно би било мнението на уважаемия Бумбамфюрер, но той нещо не е особено ентусиазиран в последно време...
                  Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                  Коментар


                  • От: За "снайперистите" във форума!

                    [QUOTE=davc;1253515]Не знам каква е теоретичната обосновка, но това (цевта нарезна в началото и после просто тръба) съм го виждал напрактика. Показа ми го на една от пушките си генералката Матова - .22lr, състезателна. Нейното обяснение беше следното: За нуждите на спортната стрелба (предвид стандартните дистанции) не е необходима толкова дълга цев. Понеже все пак дисциплината е "стрелба с пушка", то "цевта" трябва да е дълга. Н. Матова е велик стрелец-състезател, но не е последна инстанция (в никакъв случай) по въпросите на теорията, така че аз лично слагам много "фира" на думите и.

                    Всъщност, логично е, след нарезният участък, газовете в голямо количество да започнат да изпреварват куршума, ефекта от което би бил негативен - но явно напрактика има и сума други фактори и ефекти.

                    QUOTE]

                    Когато са ти показвали пушките нещо си се разсеял. Няма МК пушка с такава екстра. Това с тръбата отпред е съвремена пневматика, а "тръбата" е около 25 см. Има стандарти за пневматичното оръжие - разбирай дължина, а и никой не иска да губи от мерната си линия. А колко ще е наразната част на конкретния модел са го сметнали конструкторите в завода производител. Вътрешния диаметър на "тръбата" предполагам също не е колкото дойде, но при 4,5 мм цев е около 15~ 20 мм при различните марки.
                    Последно редактирано от петко петков; 20-08-10, 16:42.

                    Коментар


                    • От: За "снайперистите" във форума!

                      Че, оръжието не беше пневматично, а огнестрено съм абсолютно сигурен (дотолкова съм компетентен - нямай съмнение). Поинтересувай се и за дисциплините, в които се състезаваше Н. Матова - ако моето твърдение не ти е достатъчно.
                      Виж, относно дължината на мерната линия говориш общо-взето състоятелно.
                      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                      Коментар


                      • От: За "снайперистите" във форума!

                        Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                        Че, оръжието не беше пневматично, а огнестрено съм абсолютно сигурен (дотолкова съм компетентен - нямай съмнение). Поинтересувай се и за дисциплините, в които се състезаваше Н. Матова - ако моето твърдение не ти е достатъчно.
                        Виж, относно дължината на мерната линия говориш общо-взето състоятелно.
                        Не споря за нещо което не съм видял лично. Каквото ти е показала си го гледал ти. Да не стане като в приказката за младоженеца и тъпана. Но повтарям, че нито по времето когато Нонка Матва стреляше, нито сега МК пушките са с описаните "тръби". Колкото до дисциплините които стреляше Н. Матова с изключение на 3 х 40 за жени, те са си същите. На тази дисциплина тя все още държи рекорда, а понеже сте си близки с нея и си на ти със спортната стрелба и оръжие, сподели от кога и е рекорда и кога отпадна тази дисциплина. Не разбрах само какво общо имат дисциплините в сп. стрелба и нещо, което евентуално не си възприел правилно като изделие.

                        Коментар


                        • От: За "снайперистите" във форума!

                          Аз изобщо не твърдя, че това е масова практика, а още по-малко, че абсолютно всички спортни малокалибрени пушки са с такава конфигурация на цевта. Дисциплините, в които тя стреляше ги споменавам само дотолкова - доколкото да е по-ясно, че не става въпрос за пневматично оръжие.
                          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                          Коментар


                          • От: За "снайперистите" във форума!

                            Изнервящо, нали? С господина който със сигурност ще познае мястото, все още не се познаваме, ама имам чувството, че съвсем скоро ще се случи. Това съкровище съвсем скоро ще намалее с поне 2 броя.
                            Прикачени файлове
                            За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                            Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                            Коментар


                            • От: За "снайперистите" във форума!

                              Гадняр Искам това с двуногата!!!
                              Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                              Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                              В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                              Коментар


                              • От: За "снайперистите" във форума!

                                Изкарай си разрешително за колекционер и е твоя. Само че ако те пипнат да си пукаш с нея................... баси, не ми се мисли.
                                За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                                Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X