Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За "снайперистите" във форума!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: За "снайперистите" във форума!

    Пушката Чайтек си върви с компютър към нея и според Дискавъри прави успушни изстрели на над 2000метра.
    http://www.youtube.com/watch?v=XDxmDVDqWok

    Коментар


    • #92
      От: За "снайперистите" във форума!

      Първоначално публикуван от traktorist Преглед на мнение
      Пушката Чайтек си върви с компютър към нея и според Дискавъри прави успушни изстрели на над 2000метра.
      http://www.youtube.com/watch?v=XDxmDVDqWok
      А Макаренкото върви с патрон 9х18 /дулна енергия 348-353 Дж. и прахов заряд-0.25/......всяко точно попадение от 75м. нагоре минава в сферата на научната фантастика)))

      Коментар


      • #93
        От: За "снайперистите" във форума!

        "Добрата стара Манлихера" убива и на повече от три километра, този половин цол - и на още повече. Въпросът е сведен до улучването. Тук не става въпрос - Нашта рота да стреля по вашта рота, на три километра.
        Тя хубаво си върви с компютъра, само че тук не може да става въпрос за канцеларски "лаптоп". Нужен е функциониращ балистически изчислителен комплекс - това си е конфигурация от десетина прибора с маса десетки килограми.
        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

        Коментар


        • #94
          От: За "снайперистите" във форума!

          Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
          "Добрата стара Манлихера" убива и на повече от три километра, този половин цол - и на още повече. Въпросът е сведен до улучването. Тук не става въпрос - Нашта рота да стреля по вашта рота, на три километра.
          Тя хубаво си върви с компютъра, само че тук не може да става въпрос за канцеларски "лаптоп". Нужен е функциониращ балистически изчислителен комплекс - това си е конфигурация от десетина прибора с маса десетки килограми.
          Прав си, ама много, въпреки че насочващият комплекс го носи един човек. Аз лично 50-ти калибър бих го причислил към артилерията. И все пак има голяма разлика от филмчетата по дискавъри и реална бойна обстановка, така че тези велики стрелци ми идват по-скоро рекламна кампания. Всеки който застане зад оръжието се стреми да постигне съвършенният изстрел. Да де ама когато земята ти пари под краката по-скоро ти се ще да си с Гатлинг а не със снайпер. Мое мнение.
          Все по-малко взех да им вярвам на братята хамериканци, особено след излъчените предавания за въздушните битки през корейската и виетнамската войни. Бах м..аа му, нямат загубена битка по въздуха пък кореите и до днес са две и Виетнам е комунистически. Как аджеба се случва това - не знам!?! Та така и тук, първо в раницата , после в десетката. Тоя талибан трябва да е бил яко надрусан бе, попадение в раницата с 50-ти кал. би го метнало на няколко метра. С тази тръба рушат стени. Май вярно ще се окаже че от американският слон по-голям няма. Да вземат да си изтеглят афганският контингент и да оставят там само някой и друг снайперист от тези, и войната бързо- бързо ще приключи.
          Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
          Селска фурна аспух нема. Пак същият.
          В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

          Коментар


          • #95
            От: За "снайперистите" във форума!

            За мен лично нещата стоят по начина по който ги изказа и Goblin... Въпрос на ефективност и комбинирана подготовка. Вярно - войната се е променила доста от момента в който "Бялата Смърт" е вилнял по границата, но е факт, че снайперистите трябва да разполагат с по-богат набор от умения от това да стрелят точно. Поне аз така съм видял... Да се разделят нещата на точна стрелба и други не ми изглежда сериозно, защото всеки изстрел по цел е индивидуален заради околната среда. Идеални полеви условия няма. Иначе продължавам да подкрепям това, което по-горе написах - с пистолет до 35 метра и то ако познаваш оръжието.

            Коментар


            • #96
              От: За "снайперистите" във форума!

              Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
              Все по-малко взех да им вярвам на братята хамериканци, особено след излъчените предавания за въздушните битки през корейската и виетнамската войни. Бах м..аа му, нямат загубена битка по въздуха пък кореите и до днес са две и Виетнам е комунистически. Как аджеба се случва това - не знам!?!
              Този въпрос доказва, че стрелбата от упор понякога е по-ефикасна (и убедителна за околните) от снайперистката.
              Последно редактирано от trapper; 27-06-10, 14:31. Причина: допълнение
              ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

              Коментар


              • #97
                От: За "снайперистите" във форума!

                Малко изън темата ама не мога да се въдържа
                Да вземат да си изтеглят афганският контингент и да оставят там само някой и друг снайперист от тези, и войната бързо- бързо ще приключи.
                Хората започнали воината нямат сметка тя да приключва,защото това е един адски печеливш бизнес.И как ли ще ви изглежда цялата тази дискусия ако сте от към по-голямата леща на оптиката?
                "The two most important days in your life are the day you are born and the day you find out why."
                Mark Twain
                СтоЕнчA

                Коментар


                • #98
                  От: За "снайперистите" във форума!

                  А аз да ви дам едни данни тука за разнищване. По закон в България, ловен. Нарезното ловно оръжие е опасно до, абе не помня вече ама или беше 8 000 метра или 8 600. Така че се предполага, че на такава дистанция ако уцелиш човек примерно, това може да го нарани сериозно. Преди доста време бях чул че в САЩ при парад на военните или нещо такова, или отдаване чест на нещо, не знам и аз не помня вече, се е стреляло с бойни патрони. Стрелбата при такива ситуации се извършва при ъгъл около 50 - 60 градуса. И така един от изстреляните куршуми летял летял и при падането си, отново пада при подобен на изстрела ъгъл, като описва дъга при траекторията си /можете да си го представите нали/ и убива човек, ама разстоянието беше доста голямо, не помня колко точно е било, но щом да падне куршума при изстрел от такъв ъгъл значи не е летял малко, предполагам доста повече от 2 500м. И щом при такава дистанция куршума може да убие човек, значи ако направиш и невъзможното и успееш да оцелиш нещо на такова разстояние, то изстрела би имал успех.

                  ПП След тази злополука в САЩ е позволено по такива шествия да се стряля само с халостни патрони.
                  Ако е машина, нека бъде немска!
                  XJR 1200
                  ETZ 150
                  Kawasaki Ninja ZX10R

                  Коментар


                  • #99
                    От: За "снайперистите" във форума!

                    Аз,съм стрелял с Макаров от 162м.(мерено с земемерска рулетка) по к0мин на една не работеща фабрика,който имаше диаметър около 5м.и височина 30м. Стреляш ,сваляш пистолета и тогава се чува удара на куршума.Отстрани на комина имаше стълба ,от изстреляни 16патрона,само за два имах съмнения къде бяха се отпечатали като попаденията бяха около 2м.по-надолу където се целих и много по-вляво.За 300м може ама по случайност.За 400м мога да ви разправя една случка,един колега който мислеше че е много добър с калашника,се бяхме хванали на бас че с 5 патрона,на 400м слага ме на стойка,разгънатото ми служебно яке което е черно и мерено по километраж,От 5 патрона якето остана здраво,аз също се пробвах,през мушката то почти не се вижда камо ли да се свали.

                    Коментар


                    • От: За "снайперистите" във форума!

                      Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
                      за който е служил по-отдавна, ето да си припомни макаров

                      стрелба с калашников


                      а това за ВВ е вярно.......... и аз го бях писал някъде из форума......... стреляше се до припадък с Драгуновия, хем бяхме прости войници, не професионални снайперисти
                      Е, ти ми счупи главата с този, втория линк. Цял ден не мога да се откача от компютъра, направо имах усещането, че ми замириса на барут.
                      08седемшест5едно513четири

                      Коментар


                      • От: За "снайперистите" във форума!

                        Хе хе с Макаровия само 10ки хващам, обаче с калаша много бързо свършват патроните
                        Линка е трепач ))

                        Коментар


                        • От: За "снайперистите" във форума!

                          ________________________________________________
                          Subaru OUTBACK 2,5
                          Hyundai TUCSON 2.0

                          Коментар


                          • От: За "снайперистите" във форума!

                            Първоначално публикуван от Marto-Novobranko Преглед на мнение
                            Колега! "Изстрел от 9 мм." е доста разстегливо понятие! Ако говорим за патрон 9х19 изстрелян от автомат, съм съгласен да се говори за дистанции от 150 метра. В случая обаче говорим за ПМ, който стреля с патрони 9х18, има дължина на цевта 93,5 мм, начална скорост на куршума при цевта - 315 м/сек. и ефективна стрелба до 50 метра! Лично аз съм готов да подпиша декларация която те освобождава от отговорност и после да ти застана на 100 метра, а ти да постреляш по мен с ПМ колкото ти душа поиска... Залагали сме шинел на 60-70 метра и сме стреляли на поразия по него с ПМ - нито една дупка, колега!! Куршумите които го бяха улучили си стояха на земята пред шинела, без грам деформация... Започвам да се питам, да не би да говорим за различни пистолети..?!!
                            Значи искам да знаеш че това с макарова на 100 метра е възможно. Бях лейтенант , а моя ротен се хвана на бас с един войник стрелбищар, че ще вкара 8 от 8 в мишена № 4 на 100 метра и успя....

                            Коментар


                            • От: За "снайперистите" във форума!

                              Първоначално публикуван от ORKA_71 Преглед на мнение
                              Значи искам да знаеш че това с макарова на 100 метра е възможно. Бях лейтенант , а моя ротен се хвана на бас с един войник стрелбищар, че ще вкара 8 от 8 в мишена № 4 на 100 метра и успя....
                              Може би сме служили заедно - моя ротен, като препиеше, "пишеше" на вратата с 8 изстрела инициала си (К).
                              Последно редактирано от trapper; 30-06-10, 19:12. Причина: допълнение
                              ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                              Коментар


                              • От: За "снайперистите" във форума!

                                Интересни идеи и дистанции се разискват в темата. Поне е по-лесно. Говори се за ПМ .
                                Направо стягаите мишените, стрелба и снимки (може и видео). Така и така ще си поиграете на стрелба, поне да е измерена дистанцията -100, 150, 200 и 300 м.
                                Пък да видим какво ще излезне. Ще е интересно за всички. За мен особено. Стрелбата с пистолет ми е професия и ми се вижда .... че съм дрямал през всичките години дето съм стрелял. За казармата въобще не я броя.
                                Та ето моето мнение:
                                Този който стреля с ПМ на над 50 м точно трябва да е мноооого добър. Или може би говорим за мишена силует на човек големина ???
                                Ако е силует -около 100 м може и да стане. НО,ако е мишена кръгове (около 40 см) - искам да го видя!
                                Първо-ПМ има твърд спусък. Натискането си е трудно. Освен ако не е пререаботван спусъка ....
                                Второ- ПМ има къса мерна линия .
                                Трето -ПМ има силен откат.
                                Все неща които затрудняват стрелеца. Това са само размисли.
                                Давайте видео и да става ясно кой прав, кой крив .
                                Иначе, ако става въпрос за стрелба с ТОЗ-35(и подобни)- вече е друго нещо. Там точност да искаш. Но с макаров ...?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X