Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За "снайперистите" във форума!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: За "снайперистите" във форума!

    Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
    Преди доста години мой колега от стойка стреля с 8х68 без оптика по 3 сърни по 1 път от около 350 м, двете ги намерихме.

    С какво и с каква мерна скала?

    Нали се сещаш, че на ловните са фиксирани!

    Коментар


    • #62
      От: За "снайперистите" във форума!

      Да добавя...

      След като си взех лазерен далекомер, разбрах, колко далече са почти всички от представите за разстояния!

      Коментар


      • #63
        От: За "снайперистите" във форума!

        Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
        Да добавя...

        След като си взех лазерен далекомер, разбрах, колко далече са почти всички от представите за разстояния!
        Кажи го на Куздов, че той 450метра за нищо ги няма с калашника.Добре, че служих във Вътрешни войски а не в БА(там е само за снайперисти)
        Преди две седмици изстрелях 4 пълнителя с АКС47 на близко разстояние и се разочаровах от себе си, 450метра са за шампиони.

        Коментар


        • #64
          От: За "снайперистите" във форума!

          Ммм, никога не съм се имал за велик стрелец, но на 450 м при добра видимост мисля, че не е проблем за никой, който може да държи пушка, да събори мишена. Жалко, че нямам видео на това, как един млад лейтенат сваляше мишени на 300 м. с Макаров...
          "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
          Неизвестен мъдрец

          Коментар


          • #65
            От: За "снайперистите" във форума!

            Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
            Ммм, никога не съм се имал за велик стрелец, но на 450 м при добра видимост мисля, че не е проблем за никой, който може да държи пушка, да събори мишена. Жалко, че нямам видео на това, как един млад лейтенат сваляше мишени на 300 м. с Макаров...
            Можеш да си напаравиш видео с някоя компютърна програма, същото ще е.

            Коментар


            • #66
              От: За "снайперистите" във форума!

              Ми не е същото.... На това има поне още 150 свидетели (за лейтенанта имам предвид). Пък за стрелба с АК на 450 м мога да се пробвам винаги, когато някой осигури условия ...
              "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
              Неизвестен мъдрец

              Коментар


              • #67
                От: За "снайперистите" във форума!

                Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                Ми не е същото.... На това има поне още 150 свидетели (за лейтенанта имам предвид). Пък за стрелба с АК на 450 м мога да се пробвам винаги, когато някой осигури условия ...
                Лека нощ.

                Коментар


                • #68
                  От: За "снайперистите" във форума!

                  Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                  Ммм, никога не съм се имал за велик стрелец, но на 450 м при добра видимост мисля, че не е проблем за никой, който може да държи пушка, да събори мишена. Жалко, че нямам видео на това, как един млад лейтенат сваляше мишени на 300 м. с Макаров...
                  ......е тук вече удари десетка.....я пак повтори,че нещо ме ошашави.....на 300 м. с Макарон?!!!!!Дай го тоя ленчок -ще получи награда и то от Великия Макаров!

                  Коментар


                  • #69
                    От: За "снайперистите" във форума!

                    И на мен ми се струва невероятно това с Макаров и 300-тата метра, при положение, че куршума няма достатъчно кинетична енергия да пробие одяло на 60 метра...?! Освен някой да му е дублирал изстрелите на младия лейтенант по мишените с дългоцевно нарезно оръжие и публиката да не е разбрала, друг начин това да се случи, не се сещам?! Тази история е достойна за предаването "Ловци на митове"... Що се отнася до АК47 и изстрели на дистанция от 450 м. - това си е стандартно упражнение на полосата и с прострелян автомат не е проблем! Има едно "НО", обче... В армията за добро попадение се приема всяко попадение поразило целта (не говорим за снайперистка стрелба), за това и мишените падат независимо в коя част ги е поразил куршума (не трябва да се подценяват и уменията на оператора на полигона, особенно ако сте му дали бутилка водка...)! Идеята е да се извади противника от строя, като се смята, че ако е ранен ще в много по-голяма тежест за своите, от колкото ако бъде убит... Това не важи обаче за снайперистката стрелба и лова с нарезно оръжие, при които целта е един изстрел - една смърт... Нямам личен опит в стрелбата на пределни дистанции, но съм наблюдавал демонстрации при които стрелец с огромен опит (в армията) неколкократно направи серии от 3х3 в лист - формат А4, на дистанция от 600 м (групата е в около 10 см.). със стандартен армейски Драгунов и то прав, което за мен си е огромно майсторство! Горецитираните рекорди за успешни изстрели на дистанции от 2500 метра не мога да коментирам, защото нито съм запознат с високотехнологичните оръжия и оптики, нито мога да знам мунициите, които са използвани... За мен не по-малко невероятно е прекъсването на телефонен кабел от 100-200 метрова дистанция, но това е била редовна практика на снайперите от ВСВ, въпреки несъвършенните им оръжия, мерни прибори и муниции (сравнени със сегашните). В крайна сметка всичко зависи от този който натиска спусъка...
                    Последно редактирано от Марто (Мартин Христов); 25-06-10, 07:19.

                    Коментар


                    • #70
                      От: За "снайперистите" във форума!

                      Сега се сещам, че преди време гледах един епизод на "Ударная сила", в който се говореше (и показваше) за разработването на самонасочващи боеприпаси 50 кал. с променлива геометрия!!! Много съм любопитен дали сте чували за подобно нещо, защото ако е факт, а не само пропаганда изстрели на такива огромни дистанции, като горецитираните рекорди биха били напълно реални...

                      Коментар


                      • #71
                        От: За "снайперистите" във форума!

                        Колега изстрел от 9мм има напълно приемлива спираща сила на над 150 метра. Траекторията забележимо спада след около сто метра, но патрона има почти непроменена спираща сила. Реално стрелба с "Макаров" на 300 метра ми изглежда много. Куздов да нямаш предвид 300 фута? Всъщност... защо не, ако младши лейтенанта е познавал много добре пистолета... лично аз не бих стрелял с пистолет отвъд 30-35 метра.

                        Коментар


                        • #72
                          От: За "снайперистите" във форума!

                          Първоначално публикуван от господин никой Преглед на мнение
                          Колега изстрел от 9мм има напълно приемлива спираща сила на над 150 метра. Траекторията забележимо спада след около сто метра, но патрона има почти непроменена спираща сила. Реално стрелба с "Макаров" на 300 метра ми изглежда много. Куздов да нямаш предвид 300 фута? Всъщност... защо не, ако младши лейтенанта е познавал много добре пистолета... лично аз не бих стрелял с пистолет отвъд 30-35 метра.
                          Колега! "Изстрел от 9 мм." е доста разстегливо понятие! Ако говорим за патрон 9х19 изстрелян от автомат, съм съгласен да се говори за дистанции от 150 метра. В случая обаче говорим за ПМ, който стреля с патрони 9х18, има дължина на цевта 93,5 мм, начална скорост на куршума при цевта - 315 м/сек. и ефективна стрелба до 50 метра! Лично аз съм готов да подпиша декларация която те освобождава от отговорност и после да ти застана на 100 метра, а ти да постреляш по мен с ПМ колкото ти душа поиска... Залагали сме шинел на 60-70 метра и сме стреляли на поразия по него с ПМ - нито една дупка, колега!! Куршумите които го бяха улучили си стояха на земята пред шинела, без грам деформация... Започвам да се питам, да не би да говорим за различни пистолети..?!!

                          Коментар


                          • #73
                            От: За "снайперистите" във форума!

                            Колега никога не бих пробвал подобен изстрел... Говоря за стрелба отвъд, хайде нека са 50 метра - с пистолет. Просто на мен лично ми треперят пръстите и дори и с по-тежко оръжие пак си стрелям до петдесет метра.

                            Говорим за един и същи пистолет. Вероятно разликата идва от условията - при моя опит беше доста сухо, топло и без вятър - вероятно за това идва разлика в резултата - не мога да кажа. Патроните с които стреля човека бяха стари руски патрони от изостанала партида... Дори не бяхме съвсем сигурни, че са годни. Аз лично не съм стрелял с ПМ-то, защото бях там да тествам един 22lr и не ме влече към големи калибъри - искам да си "пуцам" за кеф.

                            Коментар


                            • #74
                              От: За "снайперистите" във форума!

                              Първоначално публикуван от Marto-Novobranko Преглед на мнение
                              Колега! Лично аз съм готов да подпиша декларация която те освобождава от отговорност и после да ти застана на 100 метра, а ти да постреляш по мен с ПМ колкото ти душа поиска...!
                              Никак не е добре да се пишат тук във форумът такива декларации. Още повече от човек занимавал се с оръжия. Ще ме извиниш но някак си ми звучи по...детски, или и аз незнам как! Оръжието трябва да се уважава и да има респект към него.
                              Не че не съм съгласен с теб по въпроса за разстоянието и пораженията от ПМ на тази дистанция.

                              Надявам се да ме разбереш правилно.
                              Поздрави!
                              Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                              Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                              В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                              Коментар


                              • #75
                                От: За "снайперистите" във форума!

                                Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                                Ммм, никога не съм се имал за велик стрелец, но на 450 м при добра видимост мисля, че не е проблем за никой, който може да държи пушка, да събори мишена. Жалко, че нямам видео на това, как един млад лейтенат сваляше мишени на 300 м. с Макаров...
                                А лейтенантът с какво хвърляше пистолета, за да свали мишената?
                                ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X