Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За "снайперистите" във форума!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: За "снайперистите" във форума!

    Първоначално публикуван от господин никой Преглед на мнение
    Колега изстрел от 9мм има напълно приемлива спираща сила на над 150 метра. Траекторията забележимо спада след около сто метра, но патрона има почти непроменена спираща сила. Реално стрелба с "Макаров" на 300 метра ми изглежда много. Куздов да нямаш предвид 300 фута? Всъщност... защо не, ако младши лейтенанта е познавал много добре пистолета... лично аз не бих стрелял с пистолет отвъд 30-35 метра.
    Стреляли сме със Судаев от 70 м по прострян да съхне танков брезент и нямаше нито една дупка.
    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

    Коментар


    • #77
      От: За "снайперистите" във форума!

      Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
      С какво и с каква мерна скала? Нали се сещаш, че на ловните са фиксирани!
      Не помня модела на пушката, но вероятно е била ZKK. Тогава питах колегата същото - как се мерил и той ми каза, че е давал надварение около 60 см, като се ориентирал по височината на тялото. Разстоянието го мерихме с оптичен прибор.
      ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

      Коментар


      • #78
        От: За "снайперистите" във форума!

        Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
        Стреляли сме със Судаев от 70 м по прострян да съхне танков брезент и нямаше нито една дупка.
        Признавам си, че съм изненадан... Честно... Не съм някакъв супер стрелец или нещо подобно, но... Всъщност до скоро не бях хващал пистолет в ръце от едно десетина години. Макаров излиза едва ли не като 22lr-а. Не съм мерил с точен прибор по-горният опит - просто видях как мина патрона, защото уцели земята.
        По въпроса за тестването с изстрел срещу жив човек, не може да има коментар... това са глупости за мен.

        Коментар


        • #79
          От: За "снайперистите" във форума!

          Първоначално публикуван от господин никой Преглед на мнение
          Признавам си, че съм изненадан... Честно... Не съм някакъв супер стрелец или нещо подобно, но... Всъщност до скоро не бях хващал пистолет в ръце от едно десетина години. Макаров излиза едва ли не като 22lr-а. Не съм мерил с точен прибор по-горният опит - просто видях как мина патрона, защото уцели земята.
          По въпроса за тестването с изстрел срещу жив човек, не може да има коментар... това са глупости за мен.
          Колега, естествено е, че няма да стреляш по мен и 10 декларации да ти подпиша! Направих ти това предложение, за да разбереш колко безнадеждна мисия е стрелбата с ПМ на дистанции над 50 м. (иска се доста стрелба с един и същи ПМ, за да постигнеш добри резултати и на 50 м. дори)... Знам, че колегата който разказа за лейтенанта е видял много, за това съм склонен да си мисля, че въпросния лейтенант е врътнал някакъв номер и е заблудил публиката... Моя взводен, на пример, на времето редовно стреляше в мишените на по-слабите стрелци по време на изпити по огнева подготовка. В патакламата върви и разбери после кой, колко и къде е стрелял. Не мисля, че колегата си измисля! Просто мишените са свалени от нещо друго, но не и от лейтенанта, който е стрелял по тях от 300 метра с ПМ... Това си е чиста научна фантастика!

          Коментар


          • #80
            От: За "снайперистите" във форума!

            Хъм, ако е имало номер, значи ви лъжа и аз. Но не мисля, понеже нямаше смисъл. Виждал съм това момче как стреля и е наистина добър. Той вече е капитан, между другото, но не съм го виждал от 3-4 години и не знам вече къде служи. Случката беше на едно занятие на Тюлбето в Казанлък през есента на 2003 г. Както и да е, има документирани случаи на убийства с ПМ на такова разстояние, макар и случайни. Та според мен не е невъзможно ако много добре си познаваш оръжието и си наистина добър да свалиш мишената.
            "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
            Неизвестен мъдрец

            Коментар


            • #81
              От: За "снайперистите" във форума!

              Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
              Хъм, ако е имало номер, значи ви лъжа и аз. Но не мисля, понеже нямаше смисъл. Виждал съм това момче как стреля и е наистина добър. Той вече е капитан, между другото, но не съм го виждал от 3-4 години и не знам вече къде служи. Случката беше на едно занятие на Тюлбето в Казанлък през есента на 2003 г. Както и да е, има документирани случаи на убийства с ПМ на такова разстояние, макар и случайни. Та според мен не е невъзможно ако много добре си познаваш оръжието и си наистина добър да свалиш мишената.
              Я дай инфо ако имаш за тези документирани случаи. Силно се съмнявам че с ПМ въобще ще достигне на 300 м. Преди време си правехме разни проби с разни къси, предизвикано от подобен спор. 100м. мишена N4. КНО-Зиг зауер, Парабелум 9х19, ПМ, ТТ. За другите не е интересно но на тази дистанция след успешно попадение в мишената, куршумът беше пробил листа и наланил фазера зад него. По чамовите дъски на които бяха закрепени горе изброените нямаше и следа. Та от тук ми идват и съмненията за 300-та метра.
              Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
              Селска фурна аспух нема. Пак същият.
              В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

              Коментар


              • #82
                От: За "снайперистите" във форума!

                Аз служих във вътрешни войски.....бил съм в Брезово,Кърджали,Джебел,Пловдив и бигадата в София......Оръжието ми беше СВД Драгунов..........а и бях отличник затова метнах и три ленти нашивки....ама всичко по реда си........Драгунов си е много сериозно оръжие без да познавам друг негов аналог...разбира се .....900 метра падат всички мишени ......във вътрешни войски стреляхме по два-три дни в седмицата от сутрин до 23:00 часа по тъмно особенно в джебел спяхме на стрелбището....
                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                https://dvrbg.com/

                Коментар


                • #83
                  От: За "снайперистите" във форума!

                  Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
                  Най-много,се лъже, преди избори,по време на война и след лов.А за силите на Нато в Афганистан,знаеме ,те свалят талибаните с пушка даже и от космоса камо ли от 2500м
                  М-да-да!
                  На два километра и половина куршумът на .50 BMG носи достатъчно енергия, за да е смъртоносен. И тук май приключваме с достоверността.
                  При залпов огън по групова цел това би било напълно нормален случай, само че...
                  Май по-голям от американския слон може да бъде само По-големият американски слон!
                  Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                  Коментар


                  • #84
                    От: За "снайперистите" във форума!

                    Новият слон е английски А предишният беше канадски. И между другото процедурата е описана за разбиращите. Има ги всички данни кое как е било. Аз не разбирам, тъй че и да я чета и да не я чета...
                    Издъних се на Тюринг теста

                    Коментар


                    • #85
                      От: За "снайперистите" във форума!

                      Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
                      Я дай инфо ако имаш за тези документирани случаи. Силно се съмнявам че с ПМ въобще ще достигне на 300 м. Преди време си правехме разни проби с разни къси, предизвикано от подобен спор. 100м. мишена N4. КНО-Зиг зауер, Парабелум 9х19, ПМ, ТТ. За другите не е интересно но на тази дистанция след успешно попадение в мишената, куршумът беше пробил листа и наланил фазера зад него. По чамовите дъски на които бяха закрепени горе изброените нямаше и следа. Та от тук ми идват и съмненията за 300-та метра.
                      Не мога да ги изровя. Става въпрос за няколко случая на сватбарски и новогодишни стрелби, както и за един случай с полицай, стрелял по беглец на магистрала Хемус. Имаше обширна статия по въпроса. Не твърдя, че със сигурност можеш да очистиш някой с Макаров на 300 метра, но съм убеден, че може да задейства мишена.
                      "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                      Неизвестен мъдрец

                      Коментар


                      • #86
                        От: За "снайперистите" във форума!

                        А аз си мислех за по-сериозни източници, а не драсканици на разни жуналя. Тяхните "документирани случаи"- директно в коша за боклук. Ще опитам да проверя дали има наистина документирани такива на по-сериозно място. А ПМ да задейства падаща мишена на 300м. на мен ми се струва невъзможно. Не го приемай като заяждане, но този пистолет си е маломощен и неговото предназначение е съвсем друго.
                        Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                        Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                        В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                        Коментар


                        • #87
                          От: За "снайперистите" във форума!

                          Не знам..! Успешен изстрел на 2500 м. е изключително сложна балистична задача с много променливи, която поне за мен си е повече в сферата на артилерията! Ето, че тук има колега снайперист, който може да каже по-добре, но според мен не е невъзможно с оглед на изключително прецизните оръжия, мерни прибори и муниции с които боравят армиите на САЩ и Великобритания! Няма да се учдя ако корекциите на мерния прибор се извършват от компютър носен от наводчика (технологично не е проблем), а стрелеца просто да натисне спусъка! Ако обаче корекциите се правят "на ръка" в бойни условия от стрелеца с подавани данни на уше, малко ми е трудно да си го представя..?!! Пак повтарям! Всичко зависи от човека който натиска спусъка! Историята познава много брилянтни стрелци, а колко ли има за които никой не е писал нищо.?!

                          Коментар


                          • #88
                            От: За "снайперистите" във форума!

                            за който е служил по-отдавна, ето да си припомни макаров

                            стрелба с калашников




                            а това за ВВ е вярно.......... и аз го бях писал някъде из форума......... стреляше се до припадък с Драгуновия, хем бяхме прости войници, не професионални снайперисти
                            ________________________________________________
                            Subaru OUTBACK 2,5
                            Hyundai TUCSON 2.0

                            Коментар


                            • #89
                              От: За "снайперистите" във форума!

                              Дори като се замисля сега, пушкалото не е небходимо да е 50 кал. Добрата стара Майнлихер-а без проблем убива на дистанции до 3000 м. Номера е просто да успееш да улучиш...

                              Коментар


                              • #90
                                От: За "снайперистите" във форума!

                                "Набедените" звезди са Craig Harrison и Rob Furlong.

                                И в двата случая данните са достъпни свободно в нета, описано е и с какво са стреляли, и при какви условия.

                                Не виждам подобна изява документирана през 21ви век да е по-недостоверна от нещо документирано през Втората Световна. И въобще не виждам отстрела на цел на 2500 метра с безброй далекомери и уреди да е по-голям подвиг от това което е направил финландеца. А в неговите постижения гледам никой не се съмнява.
                                Издъних се на Тюринг теста

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X