Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За "снайперистите" във форума!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: За "снайперистите" във форума!

    Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение

    Не виждам подобна изява документирана през 21ви век да е по-недостоверна от нещо документирано през Втората Световна.

    Вековете са си векове, достоверността - достоверност.
    Както в 21-ви, така и 20-ти, точно така и в 5-ти.
    Сега, ако някой вземе да ми обяснява, как крал Артур разсичал враговете си по диагонал - ми що да не му повярвам - майстор му направил меча, майстор му го наточил, самият Артур пък що да не е особено голям майстор във въртенето му. Ма, ако ми обясняват как Екскалибур разсичал скали - Е, недостоверно е!!! Та ако ще всички Мерлиновци да са го документирали...
    Така и с ръчно огнестрелно оръжие да се води ефективна прицелна стрелба на обсъжданите дистанции - ако ще и телескопа "Хъбъл" да е сложен за оптика - е точно толкова недостоверно...
    Последно редактирано от davc; 02-07-10, 18:12.
    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

    Коментар


    • От: За "снайперистите" във форума!

      Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
      Вековете са си векове, достоверността - достоверност.
      Както в 21-ви, така и 20-ти, точно така и в 5-ти.
      Сега, ако някой вземе да ми обяснява, как крал Артур разсичал враговете си по диагонал - ми що да не му повярвам - майстор му направил меча, майстор му го наточил, самият Артур пък що да не е майстор във въртенето му. Ма, ако ми обясняват как Екскалибур разсичал скали - Е, недостоверно е!!! Та ако ще всички Мерлиновци да са го документирали...
      Така и с ръчно огнестрелно оръжие да се води ефективна прицелна стрелба на обсъжданите дистанции - ако ще и телескопа "Хъбъл" да е сложен за оптика - е точно толкова недостоверно...
      Не мога да споря, не разбирам от оръжия повече от стриктния минимум.

      Просто за оръжеен дилетант като мен - не ми се вижда невероятно, при наличието на мерач(и), уреди, далекомери, изчислителни машинки, пробни изстрели и прочее. Конкретно за последния рекорд пишеше следното:

      "...Harrison reported it took about nine shots for him and his spotter to initially range the target successfully. Then, he reported, his first shot “on target” was a killing shot..."

      Девет изстрела преди да намери точните реглажи. Не е като да твърди че е уцелил от раз по каубойски. Малко се чудех как така е имал комфорта да стреля девет пъти без ония да го усетят, но отново - ако се е упражнявал на километър встрани - може би не е било лесно целите да се усетят от два километра и половина. Или може пък планината по принцип да е кънтяла от изстрели него ден. Казва ли ти някой.

      Идеята ми е че не виждам нищо невероятно в това. С мерач, с уреди, при идеални условия (разреден планински въздух, слаб или никакъв вятър), с девет предварителни изстрела. Със сигурност не ми се вижда по-трудно, по-невероятно или по-голям подвиг от това което е правил финландеца.

      А вече кой как чете нещата, и дали под "снайперско попадение от два километра" автоматично се има предвид "пича свали пушката, изплю хапка сдъвкан тютюн, изпсува патриотично на развален испански и отстреля в движение целта в окото от два километра докато с другата ръка тупкаше мис Пиги по дупето" е друг въпрос. Аз не си го представям точно така.
      Издъних се на Тюринг теста

      Коментар


      • От: За "снайперистите" във форума!

        Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
        Не мога да споря

        Аз пък избягвам да споря - по нашенско това е евфемизъм за караница. И още по-малко с конкретен човек.
        Използвам цитат от твое мнение само като податка, за да изразя моето!!!
        Вече няколко пъти, от няколко страни стана въпрос, че тези: "...изчислителни машинки...", до голяма степен вкарват мероприятието в понятията за артилерия.
        Само че: Този половин цол/инч/дюйм/пет линии/12,7мм - е прекалено малък калибър за артилерия и също така - човешкото тяло е прекалено малка цел за артилерия. Деветте /евентуални/ изстрела, "нанякъде си", нищо не решават в тази ситуация, защото всички параметри, взети предвид от балистическия изчслителен комплекс са дотолкова различни на три километра, та резултатите от изчисленията са безпредметни и незначещи за "снаряд" с маса 40гр. и изстрелян под контрола осигурен от възможностите на човешкото тяло. Впрочем, по същите причини, те са също толкова неопределящи, дори и ако биха били произведени към реалната цел.
        В артилерията снарядите са в порядъка на десетки килограми, а също така - попадения, с точност от десетки метри са "точно в десятката". Според зависи от вида артилерия и конкретната цел, дори стотици метри КВО са смъртоносно попадение.
        Последно редактирано от davc; 03-07-10, 00:24.
        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

        Коментар


        • От: За "снайперистите" във форума!

          Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
          Интересни идеи и дистанции се разискват в темата. Поне е по-лесно. Говори се за ПМ .
          Направо стягаите мишените, стрелба и снимки (може и видео). Така и така ще си поиграете на стрелба, поне да е измерена дистанцията -100, 150, 200 и 300 м.
          Пък да видим какво ще излезне. Ще е интересно за всички. За мен особено. Стрелбата с пистолет ми е професия и ми се вижда .... че съм дрямал през всичките години дето съм стрелял. За казармата въобще не я броя.
          Та ето моето мнение:
          Този който стреля с ПМ на над 50 м точно трябва да е мноооого добър. Или може би говорим за мишена силует на човек големина ???
          Ако е силует -около 100 м може и да стане. НО,ако е мишена кръгове (около 40 см) - искам да го видя!
          Първо-ПМ има твърд спусък. Натискането си е трудно. Освен ако не е пререаботван спусъка ....
          Второ- ПМ има къса мерна линия .
          Трето -ПМ има силен откат.
          Все неща които затрудняват стрелеца. Това са само размисли.
          Давайте видео и да става ясно кой прав, кой крив .
          Иначе, ако става въпрос за стрелба с ТОЗ-35(и подобни)- вече е друго нещо. Там точност да искаш. Но с макаров ...?
          Говорим за армейска мишена № 4 или още гръдна мишена.

          Коментар


          • От: За "снайперистите" във форума!

            Момчета, темата се "изметна". Всеки, стрелял достатъчно с КНО знае, че ПМ е направен за близък бой. То и на 25 м 10 централни десетки от 10 изстрела са си "снайпер".... Но предлагам на съответния морератор да премести дискусията на точното й място - в късо оръжие, с примерно заглавие "пределна прецизна стрелба с КНО". Там ще можем да коментираме свободно много повече.
            ПП. Там може да споделя и един случай, когато на някога на Московското ПВО пробно им сменили старите ТТ с ПМ.
            Последно редактирано от trapper; 03-07-10, 18:11. Причина: ПП.
            ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

            Коментар


            • От: За "снайперистите" във форума!

              Първоначално публикуван от ORKA_71 Преглед на мнение
              Говорим за армейска мишена № 4 или още гръдна мишена.
              Добре, понеже има и спортни мишени номерирани.....
              Дори и тази мишена - на 300 м. Май някой не е пробвал такова разстояние .
              Още повече с ПМ. Направо стана интересно.
              Наистина темата е за друго и трябва да се премести . Вероятно на подходящо място......кошче.
              Или - ако има някой "точен" стрелец готов да защитава тази теория - с ПМ стрелба на 300 м в гръдна мишена предлагам:
              Нека този стрелец да сложи пистолета на "станок" . Подобие на менгеме за да не се променя прицелванете и да пробва точността си на 300 м.
              Дано успее и да снима резултата .
              Пожелавам му успех !

              Коментар


              • От: За "снайперистите" във форума!

                Вчера се видях с едно приятелче.....

                С 308 вкарвали на 800 метра в 50 см., но при идеални условия и ... си правят патроните сами!

                С Лапуа, вече са на 1000, а той не разтяга локуми!

                И работят с десетка в увеличението!

                Коментар


                • От: За "снайперистите" във форума!

                  Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
                  Вчера се видях с едно приятелче...С 308 вкарвали на 800 метра в 50 см., но при идеални условия и ... си правят патроните сами! С Лапуа, вече са на 1000, а той не разтяга локуми! И работят с десетка в увеличението!
                  Да... понеже (вероятно) има ловен билет (а там са само джентълмени, които казват само истината), ще се въздържа от коментари. Просто ще спра да пиша в тази тема, докато не се прати в "снайперна фантастика".
                  ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                  Коментар


                  • От: За "снайперистите" във форума!

                    Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
                    Вчера се видях с едно приятелче.....

                    С 308 вкарвали на 800 метра в 50 см., но при идеални условия и ... си правят патроните сами!

                    С Лапуа, вече са на 1000, а той не разтяга локуми!

                    И работят с десетка в увеличението!
                    Предполагам пушката е била на бенчрест "станок"?

                    Коментар


                    • Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
                      Да... понеже (вероятно) има ловен билет (а там са само джентълмени, които казват само истината), ще се въздържа от коментари. Просто ще спра да пиша в тази тема, докато не се прати в "снайперна фантастика".
                      Последният път удряхме шишета с минерална вода на 500 метра, още въртят филмчето из ловните предавания...

                      Но нашите пушки са си любителски - нищо, че са поръчкови Маузер и Блазер..

                      Никой не те кара да вярваш, аз знам за себе си, за какво става въпрос...

                      Кой е снайперовият патрон?

                      Говоря за този, който се ползва в спецчастите по цял свят?




                      Трапер, да добавя...

                      "Поръчкови", означава да се изработи приклад по твоята антропология...

                      Цевта да е по специална твоя поръчка и да е без аналог поне в тази част на Европа...

                      Такива са нашите пушки и напълно разбирам недоверието ти, тъй като надали си имал допир с подобни оръжия..
                      Последно редактирано от Goblin; 06-07-10, 21:59.

                      Коментар


                      • От: За "снайперистите" във форума!

                        Аз,също не съм имал допир до подобни оръжия,но и също не вярвам в попадения на 1000м в мишена от 50см с 308.Моля ,качи някое клипче ,че аз като българин,вярвам на дилемата ,око да види ръка да пипне.Щото,мисля че в вселената все още важат законите на физиката,а 308 ми се вижда малко лек патрон.Може и да си прав знам ли!

                        Коментар


                        • От: За "снайперистите" във форума!

                          Грешката е моя, че не поясних.. С 308 са стреляли до 800 м., а Лапуа е било това нещо...

                          С него са удряли на 1000..

                          Това е по думите на моя познат...

                          . При использовании в соответствующем оружии данный патрон обеспечивает выдающиеся характеристики - на дальности 1000 метров техническая кучность стрельбы может достигать всего лишь 0.5 угловой минуты, то есть в идеальных условиях группа из 5 выстрелов может быть уложена в круг диаметром порядка 15-16 сантиметров! Следует заметить, что подобное оружие чрезвычайно дорого и, как правило, имеется только у богатых спортсменов-стрелков на сверхбольшие дистанции либо у различных правительственных агенств, которым необходимы снайперы-дальнойбойщики.

                          Коментар


                          • От: За "снайперистите" във форума!

                            Това е друга бира. 338 Лапуа е може би най-оптималният калибър за дистанции от 1000-1500м.
                            Последно редактирано от derhunter; 07-07-10, 23:20. Причина: латиница

                            Коментар


                            • От: За "снайперистите" във форума!

                              След прочитане на последните постинги за стрелба на пределни разстояния стигнах до извода, че в моя #113 съм проявил крайно недоверие. Като извинение ще обясня, че от 25 г. се занимавам с ловна стрелба и оценявах постингите от моя опит. Описаните спортни постижения са напълно възможни с bench rest и .338 Lapua magnum, а дори има поръчкови оръжия с вграден статив. Някога това ипълнение имаше и Бг вариант - застопорява се пушка по подходящ начин и се прострелва в някой далечен баир. Отбелязва се точката на групираност. После някой "случайно" поставя мишената точно на това място и пред публика се правят изстрели с фантастична точност. Майтап бе, Уили!
                              ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                              Коментар


                              • От: За "снайперистите" във форума!

                                Странен опит си натрупал..

                                Всеки знае, че калпавата пушка е "лейка", а ако е в състояне да направи група предварително, няма да е проблем и да я направи с прицелна стрелба!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X