Обява

Свий
Няма добавени обяви.

MG и картечници изобщо

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Оръжията през обектива...

    Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
    А ти по каква логика свеждаш всички загуби като резултат от картечниците?!? Това артилерия (в т.ч. и МХВ) за нищо я нямаш.
    При руснаците се говореше за явлението "снаряден глад'".Колко му е да е имало и патронен тук там.

    Коментар


    • #77
      От: Оръжията през обектива...

      Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
      ................................

      Опсс, а такава стойка някой пробвал ли е:

      Да, казва се бедуинска.
      В пустинята, когато нямаш къде да се подпреш, се ползва коляното за опора...

      Коментар


      • #78
        От: MG и картечници изобщо

        Този се е подготвил да стопи цевта ...

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SAA-in-east-Swaida.png
Прегледи:1
Размер:398.9 КБ
ID:5806465
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • #79
          От: Оръжията през обектива...

          Първоначално публикуван от big_dragon Преглед на мнение
          Да, казва се бедуинска.
          В пустинята, когато нямаш къде да се подпреш, се ползва коляното за опора...
          От коляно у нас не е имало? Че на някой кракът му е бил под задника, др въпрос. Упражненията винаги са били много.
          А тези простотии се правят от името на всички ни.
          Даника
          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

          Коментар


          • #80
            От: MG и картечници изобщо

            Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
            Този се е подготвил да стопи цевта ...

            [ATTACH=CONFIG]978922[/ATTACH]
            Това долу горе не е ли една голяма кутия?Или отива на кутия и...

            Коментар


            • #81
              От: MG и картечници изобщо

              За немските оръжия обикновено се казва, че са "over engineered".

              Ама това, ако не ги бие, поне ще им е достоен конкурент. Шведска тежка картечница с водно охлаждане М36, разработена на базата на Браунинг 1917.

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:swedish2.jpg
Прегледи:1
Размер:98.6 КБ
ID:5806489



              Първоначално в калибър 6,5 х 55, а после 8 х 63. Мощен патрон и солидна максимална далебокойност - до 5500 м. Дистанция за ефективна стрелба - до 3600 м. Направили са и "мек" лафет - тринога с амортизиращи пружини, и доста сложен механизъм за насочване на оръжието, който е позволявал доста точна стрелба. В допълнение - и оптически прицел.
              Използван е и по-простия и евтин лафет от Шварцлозе.
              Променлив темп на стрелба от 600 до 720 изстрела/мин.

              Заради добрата далекобойност се е произвеждал и вариант за ПВО с 2 картечници, но не просто сдвоени стандартни, а специално разработени за целта, с подаване на патроните от ляво и от дясно.

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:twin-swiss.jpg
Прегледи:1
Размер:101.8 КБ
ID:5806490



              След ВСВ са сменили калибъра на 7,62 НАТО.
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • #82
                От: MG и картечници изобщо

                Според клипа темпа на стрелба от 700 до 1300 изстрела в минута.
                Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                Коментар


                • #83
                  От: MG и картечници изобщо

                  Така каза девойката, ама в други материали пише друго, а според оригиналния шведски наръчник темпът на стрелба е 10-12 изстрела/сек.

                  Повече за тази машинка:

                  https://www.forgottenweapons.com/med...kulspruta-m36/

                  http://www.sadefensejournal.com/wp/?p=1370
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • #84
                    От: MG и картечници изобщо

                    А, шведската ПВО установка доста изпипана работа ми се вижда...
                    Тая бедуинска гъзария никога не бях я пробвал и вчера, извинете, се курдисах у дома, на килима... Туй, че ми трябваше общо почти минута за сядане и ставане, няма го броя, за там ще си требе тренировка. Ообаче, само като си представих че пускам един АК пълнител и веднага си помислих че после ще ми трябва чакръкчия... Не виждам никакво предимство в тая поза. Силуетът ми при нея е с 15ина сантима по-нисък отколкото при стрелба от коляно, ама пък е по-широк, тъй че и оттам - нищо.

                    П.п. И най-важното щях да забравя. Ако седна за бедуинска на сняг или в калта и айде после дъното ми мокро... "Простатит не спит", както казват руснаците и ше трябва и фибран да се връзва на пояса отзад...

                    Коментар


                    • #85
                      От: MG и картечници изобщо

                      Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                      Този се е подготвил да стопи цевта ...

                      [ATTACH=CONFIG]978922[/ATTACH]
                      Участвал съм в едни зловещи "проби" с ПК. НШЗО - полигона на Николаево. Първо пуснахме "на екс" една лента от 600 патрона, след което изпълнихме 35-патронното упражнение. Верно ще стрелците бяха подбрани, но и с двете картечници участвали в експеримента, упражнението беше направено за отличен. Толкова по въпроса за раздуване на цевта, "плюене" на куршумите и други казармени легенди. Като цяло оръжие ли е, първо е надеждно, след това всичко останало. Пък и в случая нищо не намеква, че се кани да пуска дълги редове. Просто не смята да презарежда често.

                      Коментар


                      • #86
                        От: MG и картечници изобщо

                        Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
                        А, шведската ПВО установка доста изпипана работа ми се вижда...
                        Тая бедуинска гъзария никога не бях я пробвал и вчера, извинете, се курдисах у дома, на килима... Туй, че ми трябваше общо почти минута за сядане и ставане, няма го броя, за там ще си требе тренировка. Ообаче, само като си представих че пускам един АК пълнител и веднага си помислих че после ще ми трябва чакръкчия... Не виждам никакво предимство в тая поза. Силуетът ми при нея е с 15ина сантима по-нисък отколкото при стрелба от коляно, ама пък е по-широк, тъй че и оттам - нищо.

                        П.п. И най-важното щях да забравя. Ако седна за бедуинска на сняг или в калта и айде после дъното ми мокро... "Простатит не спит", както казват руснаците и ше трябва и фибран да се връзва на пояса отзад...
                        Бедуинската е ако си забравил клечките у вас,мина времето на тия с тежки железа ,в момента се ползват стойки за какво ли не - тревиста поляна,хълмче пясък,сгради,ниски укрития.........

                        Еда за пример,сменяеми глави,носи на кила и откат

                        http://missioncriticaldesigns.com/p-r-s-t/
                        TOYOTA SEQUOIA ‘11
                        W140 S420 '99

                        Коментар


                        • #87
                          От: MG и картечници изобщо

                          Първоначално публикуван от Alexr Преглед на мнение
                          Участвал съм в едни зловещи "проби" с ПК. НШЗО - полигона на Николаево. Първо пуснахме "на екс" една лента от 600 патрона, след което изпълнихме 35-патронното упражнение. Верно ще стрелците бяха подбрани, но и с двете картечници участвали в експеримента, упражнението беше направено за отличен. Толкова по въпроса за раздуване на цевта, "плюене" на куршумите и други казармени легенди. Като цяло оръжие ли е, първо е надеждно, след това всичко останало. Пък и в случая нищо не намеква, че се кани да пуска дълги редове. Просто не смята да презарежда често.
                          Това е интересно... Уточняващи въпроси - ПК съвсем обикновената ли беше или модификация някаква? Тая лента за 600 патрона каква е? Голямата кутия е за 250 патрона, при вас ако не е някаква стандартна, кой /или поради каква причина/ я направи? Аз само по спомени говоря, но 250 патрона е ориентир - толкова е бойната скорострелност /ако не съм забравил/ и пак - ако не съм забравил - на две големи кутии приблизително, се сменя цевта... 600 патрона е половин сандък... не е малко, че и да те остави някой да ги изкараш сватбарската... ама знам ли, щом е НШЗО... Мен за един пълнител на АК, изкаран на екс, щяха да ме наказват, хехе . Иначе при нормална стрелба никога не сме стигали до замяна на цев, стрелба само от лента също никога не са ни разрешавали.
                          Раздута цев на АК съм виждал в нашта рота. Не се разбра причината, вероятно е била замърсена нещо и отиде на ремонт. Плюене, но от АК също съм виждал. По стрелби, някои калпазани като се нагласят да стрелят само с един автомат и в един момент куршумите се виждат как почват да падат наблизо. Голямо изключение наистина, ноо, в края на краищата и това е трупане на опит.

                          Коментар


                          • #88
                            От: MG и картечници изобщо

                            Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
                            Това е интересно... Уточняващи въпроси - ПК съвсем обикновената ли беше или модификация някаква? Тая лента за 600 патрона каква е? Голямата кутия е за 250 патрона, при вас ако не е някаква стандартна, кой /или поради каква причина/ я направи? Аз само по спомени говоря, но 250 патрона е ориентир - толкова е бойната скорострелност /ако не съм забравил/ и пак - ако не съм забравил - на две големи кутии приблизително, се сменя цевта... 600 патрона е половин сандък... не е малко, че и да те остави някой да ги изкараш сватбарската... ама знам ли, щом е НШЗО... Мен за един пълнител на АК, изкаран на екс, щяха да ме наказват, хехе . Иначе при нормална стрелба никога не сме стигали до замяна на цев, стрелба само от лента също никога не са ни разрешавали.
                            Раздута цев на АК съм виждал в нашта рота. Не се разбра причината, вероятно е била замърсена нещо и отиде на ремонт. Плюене, но от АК също съм виждал. По стрелби, някои калпазани като се нагласят да стрелят само с един автомат и в един момент куршумите се виждат как почват да падат наблизо. Голямо изключение наистина, ноо, в края на краищата и това е трупане на опит.
                            Отговарям подред:
                            1.ПК-то си беше съсем обикновена, отдельонната. Едната беше моята картечница, но не стрелях с нея аз. Дургата беше от съседен взвод.
                            2. Лентата в кутията за ПКТ-то на БТР беше някаква на секции по 10 или 20 патрона. Последната брънка на такава секция беше особена и в нея влизаше първата брънка на следващата. Две такива секции се съединяваха, като патрон се ползваше като шпилка, съединяваща две секции. Е от 5 кутии съединихме две ленти по 600 патрона.
                            3. Ротния реагира нещо на реплика за "плюене" след една лента 100 патрона.
                            4. Не е половин сандък. Повече е. Сандъка беше 880 патрона до колкото помня.
                            5. Патрони този ден имахме "на корем". Бракувахме някакви запаси от господ зне кога - на сандъците имаше замазани с боя свастики. Ама дали съдържанието беше оригиналното... не знам. Въобще целия ден стреляхме на поразия, често и сватбарската.
                            6. Става въпрос за картечницата, не за АК. Не сме сменявали цеви.
                            7. И ние правихме номера с един АК да стрелят много хора, но явно времето за което се сменявахме на позицията беше достатъчно да се охлади оръжието. не съм наблюдавал плюене.

                            Беше кеф. Като деца в сладкарница бяхме. Отпуцахме си този ден. Верно че чистихме след това сажди и от ушите си, ама си струваше.

                            Коментар


                            • #89
                              От: MG и картечници изобщо

                              А, така вече - ясно!

                              Коментар


                              • #90
                                От: MG и картечници изобщо

                                Първоначално публикуван от Alexr Преглед на мнение
                                ... Бракувахме някакви запаси от господ зне кога - на сандъците имаше замазани с боя свастики. Ама дали съдържанието беше оригиналното... не знам. ...
                                Няма как да е оригинално в сандъци със свастики. 7.62 х 54R e руски/съветски калибър ...
                                Ние не сме неутрални!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X