Обява

Свий
Няма добавени обяви.

MG и картечници изобщо

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • MG и картечници изобщо

    мод: Темата е отделена от тук

    Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение
    Похвата на немците съм го засичал много пъти из разни док. филми.Обикновено са го ползвали за зенитна стрелба. Винаги съм се чудел как издържа помощник картечаря на това "бензинопила" да му трещи до ухото(1200 изстрела/мин)...
    Леката картечница е била в основата на тактиката на немците през ВВ2 на ниво отделение/взвод. Е, вероятно не е било много комфортно да ти трещи до ухото, ако си №2 или 3 в картчечарския разчет, ама то като цяло цялата война не е била много комфортна.
    Последно редактирано от Чавдар (V93); 10-01-19, 22:38.
    Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

  • #2
    От: Оръжията през обектива...

    Нумеро уно е командирът. Трещенето, мен ако питате - е най-малката грижа, там е важно който е близо да не се затваря устата. На никой не му е лесно, 2 и 3 мъкнат основното желязо и са цел №1 за отсрещната страна, още двама-трима-четирима освен тяхното мъкнат и патрони, там колкото повече, толкова повече... Че с тая скорострелност, а закъснееш да отпуснеш пръста, а е заминала полвин лента. Башка и те са основните копачи, там шанц и всичко както си трябва. Като цяло, физическата форма за всички е от огромно значение, психическата - там е ясно.
    Бе не го знам тоя звук дали е страшен сам по себе си като физическа даденост... Едно КПВТ ако трещи срещу мене и не съм наясно, може би ще ме е много по-страх, макар че там вероятността да ме удари е по-малка...
    Иначе по разкази на дядо, боравил е с MG - има ли някъде по фронта такава машина, не можеш да я сбъркаш с нищо друго. Ама и звукът от минохвъргачката бил много зловещ...

    Коментар


    • #3
      От: Оръжията през обектива...

      Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
      Нумеро уно е командирът. Трещенето, мен ако питате - е най-малката грижа, там е важно който е близо да не се затваря устата. На никой не му е лесно, 2 и 3 мъкнат основното желязо и са цел №1 за отсрещната страна, още двама-трима-четирима освен тяхното мъкнат и патрони, там колкото повече, толкова повече... Че с тая скорострелност, а закъснееш да отпуснеш пръста, а е заминала полвин лента. Башка и те са основните копачи, там шанц и всичко както си трябва. Като цяло, физическата форма за всички е от огромно значение, психическата - там е ясно.
      Бе не го знам тоя звук дали е страшен сам по себе си като физическа даденост... Едно КПВТ ако трещи срещу мене и не съм наясно, може би ще ме е много по-страх, макар че там вероятността да ме удари е по-малка...
      Иначе по разкази на дядо, боравил е с MG - има ли някъде по фронта такава машина, не можеш да я сбъркаш с нищо друго. Ама и звукът от минохвъргачката бил много зловещ...
      По принцип на MG 42 малко са му сбъркали концепцията . 1200 - 1500 изстрела в минута са страшно много за оръжие с една цев и въздушно охлаждане . Разчетите в повечето случаи са носели по две резервни цеви а втория номер е имал специална азбестова ръкавица да ги сменя . След войната на всички копия на тази система по света в общи линии и намаляват скорострелността до около 600 изстрела в минута .
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • #4
        От: Оръжията през обектива...

        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
        По принцип на MG 42 малко са му сбъркали концепцията . 1200 - 1500 изстрела в минута са страшно много за оръжие с една цев и въздушно охлаждане . Разчетите в повечето случаи са носели по две резервни цеви а втория номер е имал специална азбестова ръкавица да ги сменя . След войната на всички копия на тази система по света в общи линии и намаляват скорострелността до около 600 изстрела в минута .
        С тая скорострелност - да, сбъркана работа... При интензивна стрелба, сандъците трябва да са някъде наблизо... И а си хукнал яко напред /как си трябва/, а си закъсал за патрони.. Те и за това щурмоваци разни май са залагали на МП-тата, важно е "трещене" да има и насреща ако са аджамии става каквото е станало...
        При нас ПК не помня да е излизало от оръжейната без втората цев... В чохъл, през рамо на помощника

        Коментар


        • #5
          От: Оръжията през обектива...

          Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
          По принцип на MG 42 малко са му сбъркали концепцията . 1200 - 1500 изстрела в минута са страшно много за оръжие с една цев и въздушно охлаждане . Разчетите в повечето случаи са носели по две резервни цеви а втория номер е имал специална азбестова ръкавица да ги сменя . След войната на всички копия на тази система по света в общи линии и намаляват скорострелността до около 600 изстрела в минута .
          Ко? Не

          https://en.m.wikipedia.org/wiki/Rheinmetall_MG_3

          С 600 е м60, но то е разработка повече на базата на фг42.
          Последно редактирано от turtey; 06-01-19, 13:36.
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • #6
            От: Оръжията през обектива...

            Не се хващайте за тая скорострелност. Почти никой не е седнал да стреля непрекъснато сватбарската за да я достигне. Дават се серии и откоси и с едно натискане насищаш бързо дадена точка с олово. Което правило за стреляне на серии и откоси важи и за другиете картечници с по-малка скорострелност. Аз картечница да цепи непрекъснато без спиране съм виждал само по филмите.
            MGто си остава до ден днешен една от най-добрите и успешни картечници в света.
            Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

            Коментар


            • #7
              От: Оръжията през обектива...

              Първоначално публикуван от Dagobar Преглед на мнение
              Не се хващайте за тая скорострелност. Почти никой не е седнал да стреля непрекъснато сватбарската за да я достигне. Дават се серии и откоси и с едно натискане насищаш бързо дадена точка с олово. Което правило за стреляне на серии и откоси важи и за другиете картечници с по-малка скорострелност. Аз картечница да цепи непрекъснато без спиране съм виждал само по филмите.
              MGто си остава до ден днешен една от най-добрите и успешни картечници в света.
              Няма как да не се хващаме. При положение, че имаме огромното щастие да не сме ходили на война, ами да си седим тука и да си лафим Проблем е и още как, щом няколко човека около тебе трябва да носят цеви и патрони. Все пак това не е тежка карт. със съответната прислуга, ами лека , многоцелева, с претенции за универсална картечница и с общо предназначение. Това за сериите и насищането си е така, ама ако първи и втори номер са карали преди това подофицерска школа и са наясно с тактическите прийоми. Или поне младсержантска в БНА Обаче щом си на война, едно такова оръжие рано или късно попада в ръцете на някой каун, дето не ги е учил науките и тогава всеки един фактор почва да тежи, май. Точно по филмите /за щастие/ виждаме какви дреболии на пръв поглед обръщат хода на войната.

              Коментар


              • #8
                От: Оръжията през обектива...

                Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
                Няма как да не се хващаме. При положение, че имаме огромното щастие да не сме ходили на война, ами да си седим тука и да си лафим Проблем е и още как, щом няколко човека около тебе трябва да носят цеви и патрони. Все пак това не е тежка карт. със съответната прислуга, ами лека , многоцелева, с претенции за универсална картечница и с общо предназначение. Това за сериите и насищането си е така, ама ако първи и втори номер са карали преди това подофицерска школа и са наясно с тактическите прийоми. Или поне младсержантска в БНА Обаче щом си на война, едно такова оръжие рано или късно попада в ръцете на някой каун, дето не ги е учил науките и тогава всеки един фактор почва да тежи, май. Точно по филмите /за щастие/ виждаме какви дреболии на пръв поглед обръщат хода на войната.
                Мг39 и 42 са винаги по двама.
                Освен когато е в МПС, но там е само 39

                Това за което говориш е фг 42, но то не е картечница.
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • #9
                  От: Оръжията през обектива...

                  Е тъй де, винаги двама, ама най-малко двама, а обикновено са 5-6. Сам човек с това нещо не може да го предвижи и да стреля с него, освен ако не е с пълнители. Или там магазини, барабани или каквото там му се вика. И тука вече суперскорострелността става баси обратния ефект.
                  За протокола, фен съм на всичко немско. Ама им се ядосвам за някои работи...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Оръжията през обектива...

                    То така е мислено от начало. Все пак немската тактика не е като да кажем английската.
                    Като няма кой да носи и се търчи бързо, демек за парашутистите правят фг42. Много интересно оръжие.




                    900 и после 750 изстрела

                    Доразвивайки идеята в посока обикновен войник пускат и щурмгевер. На него няма да качвам снимка. )
                    Последно редактирано от turtey; 06-01-19, 19:22.
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • #11
                      От: Оръжията през обектива...

                      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                      Ко? Не

                      https://en.m.wikipedia.org/wiki/Rheinmetall_MG_3

                      С 600 е м60, но то е разработка повече на базата на фг42.
                      Оптималния разчет на MG 42 по немските стандарти е 6 човека което поради липса на хора почти никога не е постигано .
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • #12
                        От: Оръжията през обектива...

                        Трима.

                        Немското отделение са десет човека
                        Подофицер
                        Пом командир
                        Трима картечница
                        И пет с пушки


                        Демек при тях се концентрират върху картечницата, останалите носят муниции
                        Последно редактирано от turtey; 06-01-19, 20:01.
                        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                        Коментар


                        • #13
                          От: Оръжията през обектива...

                          Винда го написа още на предишната страница-в пехотното отделение на Вермахта, основната работа се е вършела от картечаря.Останалите(тия с пушките) са му били "охрана" и хамали.
                          Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                          "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                          Джон Кенеди

                          Коментар


                          • #14
                            От: Оръжията през обектива...

                            Защо си мисля, че на ротно ниво 81-мм миномет sGrW-34 е било основното .
                            За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                            0878 79 20 61 Борис

                            Коментар


                            • #15
                              От: Оръжията през обектива...

                              Ми на мен кат прост кашик ей това не ми харесва на МГ-то. Докато с творбата на Михаил Тимофеич /вечна му слава/, с малката кутия отдолу и една лента на гърба, боецът може да си действа соло. Само акъл и мускули да има...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X