Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Снайперска стрелба

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    До: Снайперска стрелба

    Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
    Моите спомени с калашника от казармата са 400м за мишена "от кръста нагоре", и 800 метра за мишена в цял ръст. На военното обучение май имаше вариант 200м. Но може и да греша, може и да е било 200м-400м, а не 400м-800м. Но май си беше 400-800.
    Колеги, ако може някой да каже на какво разстояние стандартно се разполагат мишените на военните стрелбища?
    Тези мишени в казармата ги свалях без проблем с АК и затова много, ама много се съмнявам да са били на 400м.
    http://www.youtube.com/watch?v=UG5WKuE08iE
    В това клипче казват, че възможностите на Драгунов са, 300м глава и 600м мишена в цял ръст.В друг филм съм гледал, че след преминаване на обучението си снайперистите от морската пехота на САЩ на последният си изпит трябва да поразят мишена на 800м(с болтова карабина).
    Мисля, че доста се поувлякохме(да не кажа оляхме) с разстоянията в тази тема и затова ако има някой по-знаещ нека да каже.

    Коментар


    • #92
      До: Снайперска стрелба

      Просто на тази дистанция подобна мишена ще е почти невидима, но както казва колегата, не сме на война, пробата няма да навреди на никой. А армейските оръжия по какво ли толкова се различават от ловните такива?! И .308 и 30-06 и 7,62х54 са си бойни калибри. Ако някой твърди, че Мосинката се различава много от Мазалата.....не съм много сигурен.Особенно ако втория е с картечна цев
      СВД с неговата щатна оптика с 6х увеличение би вкарал изстрелите в мишена с подобен размер, но за група не бих говорил - все пак това е боеприпас търсещ съосие не в патронника, а в ранда. Въпреки всичко СВД е най-добрия избор за този патрон.
      .308 не се нуждае от представяне - за мен това е най-прецизния щатен армейски боеприпас и за подобна стрелба е най-подходящ, ама без оптика пак съм скептично настроен.
      Впрочем колегата Volk приемам за най-вещ в тази област, не го познавам лично, но съдя по публикациите му в този и други форуми.
      За мен тази дистанция си остава химера - главно поради липсата на подходящо оръжие и ОПТИКА. За сега де.Има време.
      Но ей така - за майтапа, ако се прави такова мероприятие ще се включа с Калашника - ей така, за майтап.
      Честито Рождество Христово и поздрави!

      Коментар


      • #93
        До: Снайперска стрелба

        Благодаря за високата оценка, но при мен това това е просто хоби и нямам професионални познания...

        Някъде прочетох, че 308 при 900 метра има енергия на 9 пара от упор...
        И снижение в траекторията около 9 метра...
        За Драгуновия - 12 метра на 1000 дистанция!

        Би било интересно да се сметне с балистичен калкулатор!

        Калес имат един модел - "Мултизироу", с който си фиксираш 5 дистанции и после само превключваш - тарикатска работа!

        Коментар


        • #94
          До: Снайперска стрелба

          Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
          За мен с това мнение темата приключва.Просто който някога е пробвал е разбрал.А който не е разбрал е пробвал само пред компа.
          Колега Вардаров в казармата на заставата стреляхме през двайсетина дена така нареченото специално гранично упражнение номер 2. Може да не си спомням добре нещо щото е било 80та година.Но както каза ИванИванови след търченето не помня колко метра дишаш тежко ръцете ти треперят а трябва да вървиш и стреляш вървешком.Дига се мишената спираш прикладваш и стреляш на къси редове не единично а по два три .Мишените бяха първо на 200м.фигура до кръста после се дигана400м цял ръст и накрая две мишени(бягащи фигури)се пускат по едни релси на 200 метра и се движатдвайсетина секунди.А ти имаш 50 патрона и пуцаш здраво по два по три .Само пазиш да няма единични че после ше има задврат.Три мишени от които едната двойна шо сакаш с петдесет патрона.Щом аз ги свалих и изкарах 5 дена отпуска а не претендирам да съм Олд Четърхенд.Петдесет патрона си е бая и да видиш и да не видиш гърмиш към мишената ега паднеПоздрави
          К мирной жизни не пригоден.
          Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
          ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

          Коментар


          • #95
            До: Снайперска стрелба

            Колега,Весела Коледа,престанете в този форум да си мислите че в казармата сте стреляли по мишени на общовойсково упражнение -2,на 400м.по една случайност съм работил малко на такова стрелбище.Няма такъв филм с 400м,независимо какво са ви казвали.

            Коментар


            • #96
              До: Снайперска стрелба

              Че аз да не съм ги мерил.Помня че беше нещо такова.И яко пуцанье.И имам белег до окото като дигах една мишена (дигат се на ръка като ти кажат по радиостанцията) един куршум удари входа на убежището пръсна камъка и камъче щеше да ми извади окото и можем да си говорим на ти аз не съм префърцунен
              К мирной жизни не пригоден.
              Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
              ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

              Коментар


              • #97
                До: Снайперска стрелба

                Щом колегата е работил на такова стрелбище - да каже точно на каква дистанция са мишените ? Аз само съм стрелял на Войскови състезания!
                Стрелбите и резултатите се наблюдаваха от комисия от Висши офицери !
                Дистанциите бяха .... след колегата от стрелбището , моля !!!

                Коментар


                • #98
                  До: Снайперска стрелба

                  Тези мишени са огромни...

                  Каквито и да са дистанциите, дори удар в "крака" на фигура си е около метър отклонение от целта!
                  Но в казармата всичко беше друго, тогава и Саманта Фокс, още не беше стигнала пъпа си! /с оръжията си/

                  Не си правете илюзии, че ще можете да ударите с каквото и да е оръжие цел колкото футболна топка на повече от 300 метра, освен ако не сте бенчрестъри, или поне маниаци!

                  Хеле пък с Калашници! /Lama69, май само си познава оръжието!/ Не казвам че са зле, напротив, много уважавам тази легенда, просто тя е създадена за други цели - "Бить врага, едрить его мать!" както казваше дядо ми - ветеран от войната /не намерих никъде в речника превод на пожеланието/, без значение къде го трошиш!

                  Купувам футболна топка, слагаме по 3 стойнета на масата и бием на 300 метра /далекомера от мен/! На 400 слагаме 4 стойнета и т.н...
                  Като ще си мерим дистанциите, поне да има смисъл!
                  Майтап!
                  Последно редактирано от Volk; 26-12-08, 20:45.

                  Коментар


                  • #99
                    До: Снайперска стрелба

                    Аз не претендирам да съм стрелец това го оставям на васпросто обяснявах какво беше в казармата.50патрона на три мишени .Това не е снайперска стрелба а гърмене здраво.Па ако уцелиш уцелиш.
                    К мирной жизни не пригоден.
                    Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                    ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                    Коментар


                    • До: Снайперска стрелба

                      Според мен човек дори нищо да не разбира от снайперска стрелба, достатъчно е да разгледа скалата на оптиката на СВД и може да направи извод, че при стрелба от 500 м трябва да направи корекция в прицелната точка в оптиката, която се равнява почти на два пъти на човешката височина 1.7 м в далекомера на оптиката, т.е. около 3 м, без въобще да говорим за странични корекции за движение и вятър. За АК параметрите са 400 м прицелна стрелба и 600 м групова и мишените са 100 м -гръдна, 200 м цяла и 400 м картечна. Попадение от 500 м в гръдна мишена е чиста случайност, която никой реално не отчита. За СВД максималната дистанция е 1000 м и корекцията заложена в скалата на оптиката е около 10 м във вертикала.
                      sigpic

                      Коментар


                      • До: Снайперска стрелба

                        Първоначално публикуван от Владо_2 Преглед на мнение
                        Според мен човек дори нищо да не разбира от снайперска стрелба, достатъчно е да разгледа скалата на оптиката на СВД и може да направи извод, че при стрелба от 500 м трябва да направи корекция в прицелната точка в оптиката, която се равнява почти на два пъти на човешката височина 1.7 м в далекомера на оптиката, т.е. около 3 м, без въобще да говорим за странични корекции за движение и вятър. За АК параметрите са 400 м прицелна стрелба и 600 м групова и мишените са 100 м -гръдна, 200 м цяла и 400 м картечна. Попадение от 500 м в гръдна мишена е чиста случайност, която никой реално не отчита. За СВД максималната дистанция е 1000 м и корекцията заложена в скалата на оптиката е около 10 м във вертикала.
                        Разгеле, най-накрая се появи правилна информация!

                        Коментар


                        • До: Снайперска стрелба

                          Колега Вардаров, кажи на какво разстояние са мишените, че ми писна да слушам за 400м и Калашников и 800 или 1000м и Драгунов.Стрелял съм и с двете, ама тогава хич не ми беше до дистанциите за стрелба и не помня.

                          Коментар


                          • До: Снайперска стрелба

                            Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
                            Разгеле, най-накрая се появи правилна информация!
                            ???
                            1000метра и СВД?Бенчрестърите трябва да си сменят пушките.

                            Коментар


                            • До: Снайперска стрелба

                              Маузер М98 е на 1400 метра, но тогава стреляш по полк - където падне все е добре!

                              Драгунов не може да удари човек над 500 метра, но нека да не влизаме в спор, поне дотук стигнахме да частична истина!

                              Коментар


                              • До: Снайперска стрелба

                                Хората нямат представа за дистанциите!
                                Когато подарих на жена ми лазерен далекомер , в началото не можех да повярвам, че нещо всъщност е на толкова метра..

                                После започнах да залагам и доста бутилки изкярих! Носих си го в джоба и чаках, печем барбекюто, говорим за лов и подхвърлям - "тоя комин /на съседа/ е на 80 метра! и се почва - на 100, на 130 и най-накрая - бутилка в джоба!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X