Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Калашников 5.45 срещу 7.62 - предимства и недостатъци

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Калашников 5.45 срещу 7.62 - предимства и недостатъци

    Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
    Ванка, както виждаш аз говоря изхождайки само от личния си опит! Книги и филмчета бол, ама не съм фен на преразказа...!!!
    Това ми беше и мисълта, и все пак обърни малко внимание на разказа на американсият войник по-горе и в частта за пораженията нанесени му от единственото попадение с 7.62. Аз съм леко озадачен. Доста сериозни като за този калибър.
    Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
    Селска фурна аспух нема. Пак същият.
    В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

    Коментар


    • #77
      От: Калашников 5.45 срещу 7.62 - предимства и недостатъци

      Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
      ...Аз съм леко озадачен...
      И `що - човекът е доста крехко животно, а и всичките поражения са в коремната кухина, куршума просто я е пронизал. Само меки тъкани, на влизане не е засегнал даже и ребро. Накрая е ударил гръбнака и е счупил прешлен, карантията (с извинение, защото става въпрос за човек) явно - и резонно - почти не е отнела от енергията му. Най-сериозното препятствие допреди гръбнака е била диафрагмата (все пак мускул).
      Последно редактирано от davc; 05-05-11, 22:30.
      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

      Коментар


      • #78
        От: Калашников 5.45 срещу 7.62 - предимства и недостатъци

        Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
        И `що - човекът е доста крехко животно, а и всичките поражения са в коремната кухина, куршума просто я е пронизал. Само меки тъкани, на влизане не е засегнал даже и ребро. Накрая е ударил гръбнака и е счупил прешлен, карантията (с извинение, защото става въпрос за човек) явно почти не е отнела от енергията му. Най-сериозното препятствие допреди гръбнака е била диафрагмата (все пак мускул).
        ...и за поражението от малкият калибър, за който така и не ми стана ясно къде, един път някъде, според разказа на пострадалият, втори път в гърдите. Нещо не ми се върза, но пък е логичен моят опит че от близо не развива пълният си потенциал този боеприпас.
        Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
        Селска фурна аспух нема. Пак същият.
        В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

        Коментар


        • #79
          От: Калашников 5.45 срещу 7.62 - предимства и недостатъци

          Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
          Това ми беше и мисълта, и все пак обърни малко внимание на разказа на американсият войник по-горе и в частта за пораженията нанесени му от единственото попадение с 7.62. Аз съм леко озадачен. Доста сериозни като за този калибър.
          Аз пък не виждам нищо необичайно! Каръка е бил застанал с странично към противника си - излагайки незащитената от бронежилетката подмишница. Куршума е нанесъл не смъртоносни рани, но за лош късмет на този абсолютно (за мен) необучен кашик (на който до този момент щурмовата авиация му е вършила работата), куршума го е ударил и в гръбнака, и е прекъснал гръбначния мозък, превръщайки го в инвалид! Ако се е бил завъртял малко повече или по малко, щяха да поизрежат малко разкъсана и замръсена карантия и да го пуснат да си бяга в къщи! Ако е бил с лице към врага, щеше да се отърве с някое и друго счупено ребро и това е...!!! От такива непосредствени дистанции 7,62 е същия "перфоратор" само дето диаметъра на шоковата вълна около куршума е по-голяма (вярно плюс е). Дадения пример от Сибирски е малко тенденциозен. Ситуацията е типичен пример за непригодността на стандартното армейско оръжие в условията на тактически близък бой! За такива ситуации си трябва едро джепане. Не случайно в момента в армията навлизат автомати 12-ти калибър като АА-12, защото съвременния войник все по-често се сблъсква с нетипични за стандартното му въоръжение ситуации в градска среда! Покефете се малко:

          http://www.youtube.com/watch?v=p4ebtj1jR7c

          Коментар


          • #80
            От: Калашников 5.45 срещу 7.62 - предимства и недостатъци

            Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
            ...и за поражението от малкият калибър, за който така и не ми стана ясно къде, един път някъде, според разказа на пострадалият, втори път в гърдите. Нещо не ми се върза, но пък е логичен моят опит че от близо не развива пълният си потенциал този боеприпас.
            Май нещо пропускам. Кой е "малкия калибър", нали говорим за пораженията получени от американеца, прострелян със 7,62. Не че няма и по-големи калибри (съвсем не), но в конкретната случка такива не са били ползвани. А и в тази тема не са предмет.
            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

            Коментар


            • #81
              От: Калашников 5.45 срещу 7.62 - предимства и недостатъци

              Марто то по твоята идеология да се върнем назад към аркебуза бе Това в рамките на шегата, а съвсем сериозно самата истина е че в градски бой градкоцевката си има своите предимства. Метла си е отвсякъде.
              Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
              Селска фурна аспух нема. Пак същият.
              В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

              Коментар


              • #82
                От: Калашников 5.45 срещу 7.62 - предимства и недостатъци

                Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                Май нещо пропускам. Кой е "малкия калибър", нали говорим за пораженията получени от американеца, прострелян със 7,62. Не че няма и по-големи калибри (съвсем не), но в конкретната случка такива не са били ползвани. А и в тази тема не са предмет.
                С какъв калибър е прострелян талибанът в гърдите?
                Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                Коментар


                • #83
                  От: Калашников 5.45 срещу 7.62 - предимства и недостатъци

                  Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                  Май нещо пропускам. Кой е "малкия калибър", нали говорим за пораженията получени от американеца, прострелян със 7,62. Не че няма и по-големи калибри (съвсем не), но в конкретната случка такива не са били ползвани. А и в тази тема не са предмет.
                  Ванката говори за пораженията по "чаршафа" от 5,65, който след като е бил улучен в трупа е станал и разфасовал "рамбото" от упор със 7,62...

                  Коментар


                  • #84
                    От: Калашников 5.45 срещу 7.62 - предимства и недостатъци

                    Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
                    Марто то по твоята идеология да се върнем назад към аркебуза бе Това в рамките на шегата, а съвсем сериозно самата истина е че в градски бой градкоцевката си има своите предимства. Метла си е отвсякъде.
                    Ша са сетиш ти..!!!

                    Коментар


                    • #85
                      От: Калашников 5.45 срещу 7.62 - предимства и недостатъци

                      Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                      Точно този патрон т.н. дебалансиран е отчетен като съвършено неуспешен и към днешен ден е премахнат за употреба в армията (руската) Заменен е с такъв с плътна сърцевина. Проблемите са силно неустойчивата му траектория при стрелба в малко по-сложни условия...
                      Объркахме боеприпаса.
                      Не става въпрос за този с отвор (прорез) през средата . Говореха си за нормалния 5.45 калибър. Който се използва стандартно .
                      Та той прави такива гадни поражения заради промяна в траекторията при попадение.

                      Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                      Съществуването изобщо на патрона: 5,45Х39 е инспирирано от муницията на М16. В този контекст, споменаването на "генератора" е неизбежно.
                      Самият г-н Калашников спомена, че са внедрили новия калибър за да догонват обновлението на М 16 на американците.
                      Няма спор за това. Признават си го руснаците.

                      Коментар


                      • #86
                        От: Калашников 5.45 срещу 7.62 - предимства и недостатъци

                        А-а, вече става въпрос за талибаните. Ми общо взето, той твърди, че е стрелял по двама. Единият определено (поне според разказа) е "неутрализиран". Вторият е този, който го ранява. Честно казано - а може и да е от руския ми - самият той не е наясно какво точно е направил, по кого точно е стрелял и как точно ги е поразил. Лично на мен, в екстремна ситуация, арабите биха ми изглеждали еднакво, още повече и униформени (`щото негрите примерно и в нормална ситуация, и с различно облекло - убий ме - са ми еднакви). Така че, не е съвсем ясно - по кого е стрелял и кой е стрелял по него, и дали прострелялият го, е бил изобщо ранен.
                        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                        Коментар


                        • #87
                          От: Калашников 5.45 срещу 7.62 - предимства и недостатъци

                          Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                          Объркахме боеприпаса.
                          Не става въпрос за този с отвор (прорез) през средата . Говореха си за нормалния 5.45 калибър. Който се използва стандартно .
                          Та той прави такива гадни поражения заради промяна в траекторията при попадение.


                          Самият г-н Калашников спомена, че са внедрили новия калибър за да догонват обновлението на М 16 на американците.
                          Няма спор за това. Признават си го руснаците.
                          Прави ги, но от 100-150 м. до 400-500 . Преди това само те перфорира, а след това и едно тесте карти в джоба може да ти спаси живота...

                          Коментар


                          • #88
                            От: Калашников 5.45 срещу 7.62 - предимства и недостатъци

                            Според думите му го е целнал и онзи е паднал назад в укритието от което току що е бил излязъл. После пък станал и го прострелял. пак според него същият.
                            Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                            Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                            В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                            Коментар


                            • #89
                              От: Калашников 5.45 срещу 7.62 - предимства и недостатъци

                              Още веднъж ВНИМАТЕЛНО читаем характер на ранението на бедняга американец:

                              "Один из этих пуль попал мне под левую подмышку, в районе, который не был защищен баллистической плиткой и спустилась вниз по моему телу. После измельчения моей селезенки (которую пришлось удалить), проколола и разорвала левое легкое, разрыла живот и левую почку, пробила вену аорту , и выбила большой кусок моего позвоночника. Пуля полностью разорвала мой спинной мозга на уровне Т12/Л1 , парализовав мня моментально и полностью и навсегда от талии вниз."

                              Накратко, куршум от стар, грозен, недемократичен и тн АК 7,62Х39 ударил момчето в лявата подмишница, след което променил посока и отишел надолу. Въпрос към всичките - колко от вас видяли реални раненията в човешките тела? Имате ли идея какво правят куршуми?!
                              Аз до първото си ранението се чудих как така хора умират от един малък куршум, попаднал в тялото. После се чудех как така хора изобщо оцеляват след като ги улучи куршум в тялото.

                              Коментар


                              • #90
                                От: Калашников 5.45 срещу 7.62 - предимства и недостатъци

                                Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                                А-а, вече става въпрос за талибаните. Ми общо взето, той твърди, че е стрелял по двама. Единият определено (поне според разказа) е "неутрализиран". Вторият е този, който го ранява. Честно казано - а може и да е от руския ми - самият той не е наясно какво точно е направил, по кого точно е стрелял и как точно ги е поразил. Лично на мен, в екстремна ситуация, арабите биха ми изглеждали еднакво, още повече и униформени (`щото негрите примерно и в нормална ситуация, и с различно облекло - убий ме - са ми еднакви). Така че, не е съвсем ясно - по кого е стрелял и кой е стрелял по него, и дали прострелялият го, е бил изобщо ранен.
                                В първия изпразва почти цял пълнител и онзи остава на място! Втория чаршаф се показва в този момент на вратата. "рамбо" му пуска един къс ред от който един куршум със сигурност улучва амуджата (втория) в трупа. Амуджата пада назад в помешението, а на "рамбо" му свършват патроните. Докато "рамбо" презарежда почти 10 секунди, чаршафа станал, поизтупал се и го гръмнал! Сега стана ли ясно..?!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X