Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Наклон на газоотводната тръба на АК-47 <-> АК-74 Причини и следствия

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Наклон на газоотводната тръба на АК-47 <-> АК-74 Причини и следствия

    Настоятелно моля, оставете настрани спора за въоръжението на нашата армия. Такава вече почти няма!
    Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
    Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

    Коментар


    • #47
      От: Наклон на газоотводната тръба на АК-47 <-> АК-74 Причини и следствия

      Конкурса за който говоря по-нагоре е именно за унифициране на лекото стрелково оръжие в армията на СССР. Избор на лека шурмова пушка (автомат) и лека картечница. Автоматът, трябва да бъде еднакъв както за войнишкия, така и за офицерския състав, а компонентите на двете оръжия трябва да бъдат взаимозаменяеми.
      Както davc отбеляза именно тогава конструкторите въвеждат щамповачната технология в серийно производство. Използва се листова стомана с дебелина 1.1мм за производство на цевната кутия и сгъваемия приклад. Кутията е укрепена с напречни елементи за здравина, като са използвани заварки и нитове. По същата технология са произведени автоматичния и самия спусък, които до тогава са били фрезовани. На базата на тези опитни образци в последствие се разработва АКС, но и за мен остава загадка, защо неговата камера продължава да бъде наклонена.
      На въоръжение в БА е била и все още РПК, но само в калибър 5.45. Същата естествено е с правата газова камера. В казармата ми беше зачислена такава руско производство.
      Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

      Коментар


      • #48
        От: Наклон на газоотводната тръба на АК-47 <-> АК-74 Причини и следствия

        Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
        Не, не е грешка, в това съм сигурен. Не забравяй, че няма как на практика да го установиш. Защото ти колкото и да стреляш, ще стреляш с някаква партида патрони. Само че, автомата е проектиран да работи с различни патрони, които се различават помежду си и с всичките да презарежда. Така че в случая, мисля, че можем на доверие да приемем това твърдение, най-малкото защото не можем да го проверим...
        Твърдя го на база 4 годишен личен опит.
        П.П. Това нещо беше изпробвано по време на занятията по военна топография т.е. развиваш ДСК и стреляш по нещо ... , а след това го завиваш. Въпросното ДСК външно изглежда чисто и от там и цевта, но развиеш ли го веднага лъсва друга гледка.

        Коментар


        • #49
          От: Наклон на газоотводната тръба на АК-47 <-> АК-74 Причини и следствия

          Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
          Това не е леката, това се казва Ротна картечница. У нас не е приемана. Нашата лека е просто ПК, тежка е била Максим, после за кратко Горюнов, и отдавна ги няма, понеже имаше пълноценни мотострелкови полкове.
          А па РПК няма друго, освен проблеми. Главно - тия.
          Виж сега не те знам по кое време си започнал службата в армията, но по мое време 5,45 мм РПК беше приета на въоръжение и я имаше. Не съм виждал да имаме на въоръжение 7,62 мм РПК т.е виждал съм бойна, но само за целите на обучението в едно местенце през 1988 година.
          ПК... ПК съм виждал следните варианти: ПК, ПКН, ПКМ тези дето бяха монтирани на машини и за станок Саможенников не ги коментирам.
          За отворите на газовата камера за първи път се прилагат при АКМ ( стрелял съм и с такъв което е съветско производство и то чистак новичак и аз му бях първия натиснал спусъка след излизане от завода) на който ъгъла на газовото отверствие е същият като АК 47. Та въпросните отвори са точно 4 бр. и са разположени по два от всяка страна.

          Коментар


          • #50
            От: Наклон на газоотводната тръба на АК-47 <-> АК-74 Причини и следствия

            Въпросът за РПК Калашников е преместен тук:
            РПК Калашников и наличието и, в БА
            VPetrov.photography

            Коментар


            • #51
              От: Наклон на газоотводната тръба на АК-47 <-> АК-74 Причини и следствия

              LZ1TPA

              Коментар


              • #52
                От: Наклон на газоотводната тръба на АК-47 <-> АК-74 Причини и следствия

                По-малка дупка = по-малко газове навън = повече газове вътре = по-бърз куршум (особено за малкия калибър) = по-слабо бутало. Отвори един от старите и един от новите варианти. Бас хващам, че на новия пружината е по-мека. А дори и да е същата, значи просто на затвора не му трябва чак толкова сила да удря назад напред, това го прави и по-тих и по неизносващ се, и вибрациите не са толкова големи, следователно автоматичната стрелба става по-точна.
                Правило номер 8: Никога не си въобразявай!

                Коментар


                • #53
                  От: Наклон на газоотводната тръба на АК-47 <-> АК-74 Причини и следствия

                  Чудя се как съм пропуснал тази тема? Според мен, правия канал намалява загубите на газове в цевта. Загубите могат да се намалят и като на СВТ, или с по-тънък отвор,но ще се получат типичните проблеми с нагара при повече стрелба. А човек никога не знае в какво може да се забърка. Еле пък на война. Та според мен при 90 градуса завой, скороста на газовете рязко пада, от там и на загубите, а се запазва налягането и е достатъчно буталото да получи импулса за презареждане. Даже ми се струва, че по някое време се смениха данните за скороста на куршума.
                  Последно редактирано от targa; 30-11-11, 08:43. Причина: допълнение.
                  За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                  Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X