Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бронирани машини, екипировка на турската армия, използване и тактика

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Де го чукаш, де се пука

    Първоначално публикуван от Стефан
    Турската армия ...
    ... реалното и оръжие е руско, и не работи без руски боеприпаси...

    В Турция има няколко десетки /не се наемам да твърдя, точно колко/, руски БТР-а, харизани от Германия, след обединението и /от бившето ГДР/.
    Дотолкова е "руското въоръжение на турската армия"!
    Боеприпаси в използваните от Русия калибри се произвеждат в половината свят. Поддръжката на самите машини е на принципа: от две една - докато се търкалят, все файда! Щото: харизани и последна грижа - нали разбираш!
    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

    Коментар


    • #17
      До: Де го чукаш, де се пука

      Първоначално публикуван от Obersturmbahnfuehrer Преглед на мнение
      Още преди години се заяждахме с колегите от катедрата по бронетехника, че се занимават с глупости и тяхните изделия са морално остаряли като бипланите. Много умно - правиш бронирана машина и после се катериш по нея, защото мини, РГта, управляеми ракети и изобщо - ужас. Ми изобщо не я прави, бе. Неслучайно американците наблягат толкова на Хамърите - от куршум ще те опази, а от РГта и мини няма оправия. Тези юнаци да си се возят в камиони вместо да се катерят по бронята, която и без това не е ясно против какво е.
      Интересно. Южна Африка произвежда APC/MPV "Casspir" и RG-xx от началото на 80-те години. Явно още тогава са виждали проблема...

      http://www.baesystems.com/WorldwideL...sOMC/index.htm





      http://www.armyrecognition.com/forum...pic.php?t=1024

      Първоначално публикуван от Obersturmbahnfuehrer Преглед на мнение
      Между другото, по нета е пълно с пропагаднни клипове на VHS, снимани от афганските муджахедини. Там ясно се вижда, как противотанковата мина под БТРа "само разхвърля" возещите се отгоре... на 50тина метра...
      И аз съм ги виждал. Все пак, има някакъв шанс докато ако си вътре - никакъв.

      Коментар


      • #18
        До: Де го чукаш, де се пука

        Не знаех че в пехотната дивизия има няколко десетки БТРа. Това не е рота. По времето на ГДР нямаше БТР-80, така че няма как който и да е от Европа да е харизал на когото и да е такова нещо. Нито Ми-8 и Ми-24, които летят срещу кюрдите.
        Учи материалната част, и не се занимавай с глупости.
        Абрамса няма работа в планината. 80 тонните танкове не могат да минават по селските мостчета, нито през планинските реки. Толкова повече, че е един от най-уязвимите танкове изобщо.
        Да, чувал съм за противобордовите мини. Също така за тактиката на използването им. Никога не съм чувал те да заместват противодънните.
        Не знам защо тогава докарват Хамърите до шест и повече тона със заковани отвънка бронелистове. Които не пазят, но убиват. Виж заварените на вратите халки. Като го шибне, и да са останали живи вътре, не могат да отворят вратата да избягат. Та за тия халки се закача и дърпа първия дошъл.
        От тук нататък ще отговарям на всякакви смислени въпроси. Глупавите заявления ще отбелязвам с резолюцията "Глупост!" и градациите и, без подсказващи забележки.

        Коментар


        • #19
          До: Де го чукаш, де се пука

          Първоначално публикуван от kinex
          Ам те там са направо "хвани единия, удари другия". Дивашка работа.
          Ами представи си. Седиш си ти в офиса, работиш, никого не закачаш. Изведнъж влиза някакъв навлек с елече на което пише "Преса" и започва да те снима. Отляво, отдясно, отдолу, отгоре, с две думи - пречи ти на работата. Е, едва ли имаш под ръка автомат, ама ще му плеснеш два шамара, нали? Та и аскера така - все пак, те са на работа

          Прочети "Командировка" на Ломачинский. То е за американците в Ирак, ама все тая.

          Коментар


          • #20
            До: Де го чукаш, де се пука

            Между другото, по нета е пълно с пропагаднни клипове на VHS, снимани от афганските муджахедини. Там ясно се вижда, как противотанковата мина под БТРа "само разхвърля" возещите се отгоре... на 50тина метра...
            Без да имам претенции да разбирам - тия работи под летящите войничета противотанкови мини ли са (в смисъл Мина / тип / модел), или бая килца експлозив ?

            Щото с динамит и Баба знае, съдията Фалконе в Сицилия му направиха колата летяща, а Баските през 70те години качиха колата на един испански адмирал на седмия етаж ако не се лъжа от стари книжки.

            И между другото пак се отплесна темата в посоки предвидими
            Последно редактирано от Goblin; 15-08-08, 00:25.
            Издъних се на Тюринг теста

            Коментар


            • #21
              До: Де го чукаш, де се пука

              Личи си, че си го виждал само отвън. Наистина халките са затова, но ги сложиха, откакто промениха системата за заключване на вратите. Могат да се отварят само отвътре, ако са били заключени от екипажа. А го направиха така, защото имаше много случаи на взривени машини по време на патрулиране из тълпи. Просто някой отваря вратата и хвърля граната вътре. При попадения на ИВУ-та, най-често загиваха картечарите на купола, защото почти до кръста стърчат навън. Правиха опити да ги защитят с разни бронирани стъкла и какво ли не, но без особен успех. Даже картечарите обикновено си носят една от табелките вплетена между езика и връзките на едната обувка, защото след среща с ИВУ обикновено горната половина на тялото им я няма.
              Противодънна мина на асфалт къде ще сложиш и как ще я маскираш? Айде стига кашизъм, това отдавна е прецедент в конфликтите. Погледни репортажите и прецени доколко процедират като по книжките. Да си видял вериги автоматчици да атакуват?
              Последно редактирано от kuzdov; 15-08-08, 00:21.
              "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
              Неизвестен мъдрец

              Коментар


              • #22
                До: Де го чукаш, де се пука

                Противотанковата мина не прави нищо забележимо. Просто танка спира и пуска малко пушек. Само дето люковете не се отварят. Казват че рядко се палят от мините.
                Има с разни хитри взриватели разбира се. Освен кумулативно, поразяването може да не е къде да, ами на бойното отделение, та да детонира БК, на моторния отсек, та да отиде за дълъг ремонт, само на веригите, ...
                Това дето може да разхвърля хората надалече не е било и мина. А фугасите са друга категория инженерно заграждение, и се използват по друг начин. Не непосредствено от войските насред боя.

                Коментар


                • #23
                  До: Де го чукаш, де се пука

                  На земята, къде другаде? Разхвърлят се от камионите, от едни нарочни редосеялки, от въртолетите по един брезентов ръкав, от мините на Градовете с касети, на Смерчовете, и прочее бомби пълни с мини, носени от въртолети и щурмовики.
                  Спирам с кашизма. Мините се въргалят просто по пътя. Вашите действия, господин светнат от американците боец?

                  Коментар


                  • #24
                    До: Де го чукаш, де се пука

                    Нищо забележимо ли?! Аз съм виждал Хамър, попаднал случайно на противотанкова мина, изостанала от някога. Трябва да ти кажа, че доста забележими са пораженията. Тоест остатъците от машината са нищожни.... 40-50 тонен танк няма да се раздроби до такова състояние, но доста ще се рахвърчи.
                    П.П.Аз не съм светнат от американците, но просто по стечение на обстоятелствата съм участвал в тяхната война. За "редосеялките", въртолетите и разни други методи за устройване на минни полета съм чувал , даже и някога изпит съм държал ... Само дето тия полета се правят обикновено при отстъпление, за да му е гадно на врага .... в пустинята пътища много, пък и почти никой не ги ползва. Основния транспорт е по въздух. В Грузия пък съвсем не виждам причина някой да ги устройва... А и колкото методи за миниране, още толкова за разминиране. Просто ги забавят малко.
                    Последно редактирано от kuzdov; 15-08-08, 00:37.
                    "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                    Неизвестен мъдрец

                    Коментар


                    • #25
                      До: Де го чукаш, де се пука

                      Само ако детонира БК. Ако сработят пожарогасителите, няма и да гори.
                      Тъй де, сума пъти говорихме че Хъмвито не става за нищо. Да беше нормален джип, мината нямаше и да гръмне.

                      Коментар


                      • #26
                        До: Де го чукаш, де се пука

                        Не бих казал, че не става за нищо. Че не е джип, не е ... Но за военна многоцелева машина си е много добро. Е за танк или поне БМП не става, въпреки всички страхотии, дето му кичат отгоре, но върши добра работа на асфалт....
                        "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                        Неизвестен мъдрец

                        Коментар


                        • #27
                          До: Де го чукаш, де се пука

                          Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                          Не знаех че в пехотната дивизия има няколко десетки БТРа. Това не е рота. По времето на ГДР нямаше БТР-80, така че няма как който и да е от Европа да е харизал на когото и да е такова нещо.

                          Няма нужда да разсъждаваш, аз просто знам!
                          Този път намери нещо да ми покажеш в защита на твърденията си, защото аз мога - не непременно връзки в "нета"! Иначе с мен повече няма да спориш - поне във форума!
                          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                          Коментар


                          • #28
                            До: Де го чукаш, де се пука

                            Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                            Не знаех че в пехотната дивизия има няколко десетки БТРа. Това не е рота. По времето на ГДР нямаше БТР-80, така че няма как който и да е от Европа да е харизал на когото и да е такова нещо. Нито Ми-8 и Ми-24, които летят срещу кюрдите.
                            Учи материалната част, и не се занимавай с глупости.
                            ......
                            От тук нататък ще отговарям на всякакви смислени въпроси. Глупавите заявления ще отбелязвам с резолюцията "Глупост!" и градациите и, без подсказващи забележки.
                            Добра тактика. Аз пък ще пускам линкове. Пък ти после пиши "Глупост"

                            http://www.aeroflight.co.uk/waf/turk..._inventory.htm

                            http://www.abpic.co.uk/search.php?q=...age=0&limit=10

                            а в този списък на ВСИЧКИ летателни средства НЯКОГА използвани от Турция виждам един АНТ-9 (на въоръжение от 1933 до 1937 г.):

                            http://www.aeroflight.co.uk/waf/turk...2-all-time.htm

                            За какво са им руски, когато те сами произвеждат хеликоптери:
                            http://www.tuncay-deniz.com/ENGLISH/TAI/tai.html

                            http://www.tai.com.tr/






                            вярно, през 1999 година Турция беше отделила около 200 милиона за нов хеликоптер и Ka-50-2 и "Apache" кръжаха над Анкара в надпревара кой е по-добър, ама и на двата не им се отвори парашута - удари голямото земетресение и парите отидоха.

                            http://www.aeronautics.ru/nws001/afm110.htm

                            И понеже допускам, че като обикновен лаик не знам всичко, те моля да ми покажеш руските хеликоптери в тази акция срещу кюрдите:

                            http://www.patricksaviation.com/videos/Recidivist/2620/

                            Ако ли пък имаш някой скрит линк в ръкава, моля да го извадиш. Преди да пишеш "Глупост!".

                            Коментар


                            • #29
                              До: Де го чукаш, де се пука

                              ААА то уаза видиш ли няма да има проблем той е имунизиран ,всяко нещо по тежко от 135 килограма задейства противотанковата мина.За ИВУ се ползват винаги дистанционни взриватели амуджите изчакват колоната да навлезе в обсег и детонират,БМП и производните също ще станат на парцали ,пък това за Хъмвито че е боклук ще го пропусна че ми идва нанагорно.

                              Коментар


                              • #30
                                До: Де го чукаш, де се пука

                                Никоя нормална армия не приема на въоръжение нищо "няколко десетки". Или има за всички, или го няма изобщо. Турската армия е нормална армия.
                                За да има изобщо колесни БТРи, трябва да има мотострелкови полкове. Което значи че има мотострелкови дивизии. Което значи много хиляди еднакви БТРи, десетки хиляди. Иначе никое от подразделенията не може да взаимодейства с останалите нито технически, нито тактически, нито оперативно. И всичкото това трябва да е на въоръжение поне в цяла общовойскова армия. Може да има друга на нещо друго, не е речено целите сухопътни сили да са само с това. Но няколко десетки може да си ги закараш само в музея, ако армията ти е милион щика.
                                Ученето на военно планиране и армейско строителство по случайни линкове в интернет, има като резултат Грузия например. Точно на мене ще ти е трудно да лепнеш такова занимание и такава идеология

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X